Őssejt (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. noozimanoo (válaszként erre: 74. - Noozimanoo)
2013. márc. 30. 22:35
Mondjuk az se mindegy, milyen feltételekkel. :)
74. noozimanoo (válaszként erre: 72. - -Bigyóné-)
2013. márc. 30. 22:35
Nekem még 13ezer volt. :)
73. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 72. - -Bigyóné-)
2013. márc. 29. 23:06

Méghogy életbiztosítás...!

Na ezért mondom hogy meg vannak tévesztve az emberek ezzel kapcsolatban.

Éppen úgy mint a HPV oltással kapcsolatban.

72. -Bigyóné- (válaszként erre: 1. - Kicsi Csenge)
2013. márc. 29. 22:12
Szia! Mi a Kriót választottuk! Természetesen részletfizetésre! Nagyon jók alaposak! Amikor a kicsi megszületett rá 3 órájára már jött is a futár és vitte is a csomagot! Szerintem nagyon jó dolog! Egy életbiztositás a gyereknek és a családnak! Az orvostudomány fejlődik nagy léptekben,sok mindenre,fel tudják használni! Ha van lehetőséged ne hagyd ki! Nehogy aztán valami legyen,és okold magad,hogy nem éltél a lehetőséggel! 20000 ft a havi törlesztő! Másra is elmegy ennyi összeg! Vágj bele nem bánod meg!
71. meoo (válaszként erre: 69. - Bonti74)
2013. márc. 29. 21:54
Így van!Az ügyfélkapun belépve tudod a TAJ adataidat visszabézni,ha jól emlékszem 1998-ig!?
70. meoo (válaszként erre: 59. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 29. 21:53
Ha nagy a baj akkor alapvető lenne... néhány fiola tárolását nem hiszem,hogy sokba kerülne tárolni.Őssejtek meg ugyis vannak,mint ahogyan vér is.(ha nem vinnék ki külföldre!)
69. Bonti74 (válaszként erre: 64. - Noozimanoo)
2013. márc. 29. 08:51
Az ügyfélkapun kell regisztrálni és ott van valahol.
68. c9f9b53798 (válaszként erre: 67. - Szafaripók)
2013. márc. 28. 15:19
Igen ez így, én is írtam az előző hozzászólásomban, hogy közeli ismerősnek volt csontvelőrákja, és a testvére csontvelőjéből kapott őssejteket.
67. szafaripók (válaszként erre: 65. - 130454e42d)
2013. márc. 28. 14:11

:)

Tisztában vagyok vele, hogy más módja is van az őssejt-levételnek. Nem akarok hülyeséget mondani, de emlékeim szerint a csontvelőben is vannak, ahonnan egy viszonylag kis kockázattal járó műtéttel veszik le. Viszont ezek már nem "friss" őssejtek, ezért jobb a köldökzsinórvér, ahol ráadásul több is van.

Szerintem ez a lehetőség jó. Tény, hogy jelenleg még fiatal a terület, én épp ezért tartom jó dolognak, hogy min. 20 évig tudod tároltatni.

Az árát én is soknak tartom, de részletfizetéssel elviselhetőbb volt.

66. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 61. - Carpediem*)
2013. márc. 28. 14:03
Ezt a luxust valószínűleg egy ország sem engedheti meg magának, hogy egy reménykeltő, de még kiforratlan tudományra ennyit költsön.
65. 130454e42d (válaszként erre: 62. - Szafaripók)
2013. márc. 28. 13:37

Eszemben sincs elítélni, ha megteheti, vetesse le, csak értelmét nem nagyon látom. Ha otthon leszek előkeresem, amit egy orvos mond, aki gyerekeknél alkalmazza a módszert, mert van rá lehetőség ma is, alkalmazzák is. Őssejtet nem csak köldökzsinórvérből lehet nyerni szerencsére.

Bocs, ha úgy érezted, elítéllek, nem állt szándékomban.

64. noozimanoo (válaszként erre: 63. - Bonti74)
2013. márc. 28. 13:28

Na erre én is kíváncsi vagyok!

Hol lehet ezt megnézni???

63. Bonti74 (válaszként erre: 53. - Carpediem*)
2013. márc. 28. 12:19
Én ugyan az első lányomnál levetettem. A másik kettőnél már nem volt rá pénzünk...:( De egyetértek ingyenes kellene hogy legyen, de addig amíg a balesetin nem közlik velem hogy ugyan anyuka kötözze már át minden esete a gyerek sebét (kutya harapta), ezt magánsebésztől kell megtudnom, addig mit várunk a magyar egészségügytől. Soha nem lesz erre pénz, még alapvetőbbekre sincs... Sőt inkább kivesznek belőle. Pl. nem tudom ki látta már a tb történetét? Az egyik ismerősöm megnézte és kiderült, hogy tudtán kívül Debrecenben műtötték... Egyszer én is megnézem ha lesz hozzá idegzetem, mert gondolom lesznek meglepetések!
62. szafaripók (válaszként erre: 60. - 130454e42d)
2013. márc. 28. 07:31

De, tökéletesen értem, sőt, egyet is értek.

Jó LENNE egy közössgi őssejt-bank, de nincs. Akkor meg marad a magán-megoldás.

Ez olyan, mint hogy jó LENNE, ha minden orvos foglalkozna veled, mert ez a dolga, de nem teszi. Hát marad a magánrendelés, ha "jót akarsz"...

Nem mondtam, hogy ez a rendszer így jó, de csak azért, mert "drága" nem kell elítélni azt, aki mégis használja...

61. Carpediem* (válaszként erre: 58. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 28. 07:28

Európai országokban mi fizetjük a legtöbb tb-t.

És erre nincs keret???

sZÉGYEN....

Én nagyon sajnálom, hogy ezt nem tudtuk megengedni magunknak és csak kívánni tudom, hogy soha ne történjen velünk olyan, hogy szükségünk lett volna rá!!

Mennyit kellene még , akkor, hogy levonjanak tőlünk, de komolyan, mennyi lenne elég??

Így is nagyon sokat visznek el a fizetésből.

És valjuk be van aki évtizedekig nem megy még csak orvosi rendelő közelébe sem, mert hála az égnek nincs rá szüksége!!!

60. 130454e42d (válaszként erre: 57. - Szafaripók)
2013. márc. 27. 22:10

Ha szerencséd van nem hordozza a hibás gént, ha nincs, megszívtad. Ha egy gyereked van szintén.

Nem érted, ugye, miért lenne fontos?

59. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 55. - Meoo)
2013. márc. 27. 21:16
Éppen ez az hogy nem alapvető. Ez ma még inkább csak üzlet.
58. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 53. - Carpediem*)
2013. márc. 27. 21:14
A társadalombiztosítás véges keretekből gazdálkodik, így fontos hogy azt a kevés pénzt hasznos célra fordítsa. Ennél mindenképpen hasznosabbra kéne.
57. szafaripók (válaszként erre: 56. - 130454e42d)
2013. márc. 27. 20:48

Igen, ezt szajkózod. De mi van a testvérek őssejtjével??

Á...

2013. márc. 27. 20:23
A megoldás a közösségi őssejtbank lenne, annak sokkal több haszna van. Ha a betegség genetikai a saját őssejt nem sokat ér.
55. meoo (válaszként erre: 53. - Carpediem*)
2013. márc. 27. 20:21

Szerintem is egy vagyon!Nekünk legalábbis az!

És egyetértek veled,valószínüleg nagyot kaszálnak az ilyen alapvető gyógyulási lehetőségen ,ami minden embernek járna.Nem hiszem,hogy a tárolás ilyen összegeket jelent néhány fiolának.

54. noozimanoo (válaszként erre: 53. - Carpediem*)
2013. márc. 27. 17:11

Ezzel teljesen egyetértek!

Én is magasnak tartom az árat nagyon! Meg se tudtam volna csinálni, egy szerencsés időben érkező telefon segített hozzá.

Valamelyik kitöltött kártyán rajta volt a számom, az alapján hívtak, s akkor tudtam meg, hogy létezik részletfizetés.

Nehezen, de összekaparom minden hónapban... Már csak 3 részlet van hátra. :)


Tök jó ötlet ez az állami támogatásos dolog...

2013. márc. 27. 16:39

Milyen érdekes, hogy milyen vita megy itt!!

Én nagyon szívesen levetettem volna a gyermekemről aki most 11 hónapos.

Csak, nekünk nincs és nem is lett volna rá pénzünk!!!

Borzasztó csúnya dolognak tartom erről vitatkozni,

hogy én levetettem volna, én meg nem!!!!

ilyen nincs!!!

Eleve alanyi jogon kellene, hogy járjon ez a beavatkozás, valamint levétel, és legalább 25 évig örzése!!!!

Teljesen ingyenes kellene, hogy legyen!!!

Én így gondolom!!!

De az amit mindegyik intézmény csinál, nah elmehetnek oda ahová gondolom!!!!

van pofájuk horibilis összegeket elkérni, és ha minden igaz!!!! Bár minden esetben ez történne, hogy nem kell felhasználni!!!Egy csomó, szó szerint csomó pénzt dobnak ki a családok!!

Ebben az országban nagyon sok rossz dolog van, de legalább már ha annyira ösztönzik a családalapításra az embereket, legalább, ezt az össejtes mizériát, csak 20 évig fizetné az állam minden születendő gyermeknek!!!

52. noozimanoo (válaszként erre: 50. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 27. 16:22
Remélem, soha senki őssejtjére nem lesz szükséged...
51. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 47. - C9f9b53798)
2013. márc. 27. 14:55

Az is más kérdés, ha előfordult a családban ilyen, mert akkor lehet hogy van egy genetikai hajlam.

Csak akkor a saját őssejt meg pont nem sokat ér.

50. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 46. - Noozimanoo)
2013. márc. 27. 14:53
Igyekszem hasznosan felhasználni a pénzemet.
49. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 45. - Szafaripók)
2013. márc. 27. 14:52
De amíg nem beteg a gyerek, addig a statisztika alapján lehet csak mérlegelni.
48. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2013. márc. 27. 14:51

Ez esetben természetesen minden pénzt összeszednék, és megadnék érte, ha az esélyt jelentene. Legtöbben így tennének.


Viszont előzetesen már mérlegelés kérdése hogy milyen egészség megőrző, megelőző intézkedésre költi az ember az erre szánt kevés meglévő pénzét.

2013. márc. 27. 13:46

Cáfolom, mert két ismerősömnek is őssejt mentette már meg az életét, az egyikőjüknek csontvelő rákja volt, és nem teljes transzplantációra került sor, hanem a testvére őssejtjét (még felnőtt korban is van ilyenünk, csak kevesebb, károsodottabb) kapta meg, másik ismerősöm szívinfarktus után kapott őssejt beültetést. Mindkettőjük 30 év közeli ember, szóval gondolom, ők nem mondanák feleslegesnek ezt a technológiát, kutatási módot...


Barátnőm kisfia alig múlt egy éves mellékvese daganatot diagnosztizáltak nála, nem sok túlélési eséllyel, mármint a piciknek sokkal jobb mint a felnőtteké... de most már első osztályba megy, és tünetmentes. Kerestek számára őssejtet, sőt, mondták a kórházban, jó lett volna az ő köldökzsinórból levett őssejtje is... de akkor még nem volt ilyen elterjedt. Azóta született egy testvérkéje, természetesen levetették az őssejtet, ha ilyesmi előfordulna a családban.

46. noozimanoo (válaszként erre: 43. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 27. 11:33

Kit érdekel az összes őssejt levétel? Pont leszarom (bocs), hogy rajtunk kívül még hányan csináltatták meg...

Mellesleg az eszedbe jut, hogy talán azért nincsenek a minták felhasználva, mert a családnak nem kellett ilyenen gondolkodnia?

Annál jobban érdekel, hogy ha ne adj'ég, az én törpömnek lenne rá szüksége, lenne-e hova nyúlni?


Nem mellesleg, te, amióta élsz, soha semmire nem adtál ki egyetlen forintot sem feleslegesen?

Én úgy vagyok vele, EZ legyen a 'haszontalan' kiadásunk, legyen úgy, ahogy te mondod: ne kelljen ezt a mintát se felhasználni!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook