Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orvosi egyetemről mit gondoltok? fórum

Orvosi egyetemről mit gondoltok? (beszélgetős fórum)


23. :)
2020. nov. 1. 13:27

Van valami, ami sajnos eléggé meggátolná a dolgot, és ez a pénz.

Pontosabban arról van szó, hogy sajnos elhasználtam már majdnem az összes állami félévemet és így hogy fizetném ki az önkóltségest?

A szüleim nem tudnak támogatni.


Ha 2 év finanszírozva lenne az orvosin államiból, akkor is maradna 4.

22. :) (válaszként erre: 21. - Borian)
2020. nov. 1. 12:06

Bioszból négyes vagy ötös, mikor hogy, kémiából azt hiszem hármas.

A kémiában a számítások nem nagyon mentek.

21. Borian (válaszként erre: 20. - :))
2020. nov. 1. 07:20

Hát, elég messze állsz most az orvositól, de ha tényleg ezt szeretnéd, miért nem próbálod meg? Minél tovább hezitálsz, annál lehetetlenebbnek tűnik.


Bioszból, kémiából milyen voltál? Az emelt szintű érettségi nem egy babapiskóta, meg tudod nézni a neten.

20. :) (válaszként erre: 10. - Papája)
2020. okt. 31. 19:50

Bölcsészettudományi karon tanulok most, szóval elég távol áll ez az orvositól.

Ennek ellenére, nagyon elszomorít, hogy nem lettem orvos és hogy legalább nem 2 évvel ezelőtt jöttem rá erre. Ha nem is gimiben, de legalább hamarabb kellett volna.

Sajnos már ötödik éve vagyok egyetemen, 10 félév állami támogatásra már el is ment.


Az az igazság amúgy, hogy már az sem érdekel olyan szinten, amit most tanulok. Azért nem, mert szívesebben lennék orvos, de sajnos hiába.


Ez az idei az utolsó évem a szakomon (ez egy fordító mesterszak), PhD-ra szerettem volna/szeretnék menni utána. Persze az más, mint egy orvosi, mert kapnék ösztöndíjat, mintha fizetésem lenne és akár dolgozhatnék is mellette, ha nem is reggeltől estig.

19. birebora (válaszként erre: 3. - Tulipán***)
2020. okt. 30. 15:27
Már nem annyira hiány szakma.
18. Guruljka (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2020. okt. 30. 15:26

Itt nézheted meg:

[link]

17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. okt. 30. 15:25
És aki állami ösztöndíjasként jut be, annak 10 féléve ingyenes - persze lehet, hogy az orvoskaron kibővítik az ingyenes félévek számát.
16. 184481d874 (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2020. okt. 30. 15:25
igen ..utána tudsz nézni...
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2020. okt. 30. 15:23

Igen, az Eduline-ról másolom:



Mennyit kell fizetnetek egy-egy népszerű alap- vagy osztatlan szakért, ha lemaradtok az állami ösztöndíjas helyekről? 1. rész: a magyar felsőoktatás legdrágább képzései.


Általános orvosi képzés


"Évről évre ez az egyik legdrágább képzés - a három vidéki tudományegyetemen és a fővárosi Semmelweis Egyetemen egyaránt 1 350 000 forintot kell fizetni egy szemeszterért, ha önköltséges formában kezditek meg a tanulmányaitokat. Mivel az általános orvosi képzés 12 féléves, összesen több mint 16 millió forintos kiadással kell számolnotok."

14. Borian (válaszként erre: 11. - Dr.anonim)
2020. okt. 30. 06:32
jól tudod
13. Lávli* (válaszként erre: 11. - Dr.anonim)
2020. okt. 29. 17:56
Ezt nem tudom, de légyszi, üss a vesszők után egy szóközt, úgy sokkal kellemesebb olvasni a gépelt írást.
12. tulipán*** (válaszként erre: 9. - 184481d874)
2020. okt. 29. 17:53
Micsodaa? Ezt jól értelmezem, hogy 1,350,000 ft-ba kerül egy fél év? Magyarul egy év az közel 3 millió forint???
2020. okt. 29. 17:28

Én is orvosnak szeretnék tanulni,jelenleg még gimnazista vagyok:)

Tudni kell,hogy nem egy-két év az orvosi.

Az alap képzés asszem 6 év az egyetemen az általános orvosi karon. Utána pedig a szakosodás,rezidensi évek jönnek. Ez 3-7 év.


Ha valamit rosszul tudtam,akkor nyugodtan javítsatok ki!

10. papája (válaszként erre: 1. - :))
2020. okt. 29. 15:27

Egyik ismerősöm ösztöndíj szerződést kötött a honvédséggel. Fizették a tanulmányait, cserébe katonaorvos lett. Néhány év múlva visszafizette az apja a költségeket, leszerelt és gyermekorvos lett.

Ez régen történt, így nem tudom van-e még ilyen lehetőség.

És hogy mit gondolok az orvosi egyetemről. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy ezt a nagyon kemény hivatást képes vagy-e majd gyakorolni. Nagyon más az iskolapad és a gyakorlat.

Mit tanulsz most ?

Menj inkább dolgozni, éld az életedet.

Orvosként 6 év múlva kezdő lennél, kezdő bérrel és egy iszonyú adóssággal a hátadon. Évek telnek el, mire egyenesbe jutsz. Mi van, ha nem sikerül végezned. Az kidobott pénz és évek.

2020. okt. 29. 13:34
Ha huszas éveidben jársz és elkötelezettnek érzed magad akkor vágj bele.De irod most is egyetemre jársz és akkor tisztában vagy vele,hogy csak bizonyos szemeszter számra kaphatsz állami támogatást vagyis ha már igénybe vetted akkor igen fel kell kötnöd a fehérneműt,mert kemény pénzbe kerül az önköltséges képzés az orvosin./DE-ÁOK-n 1.350 eFt/félév
8. Borian (válaszként erre: 1. - :))
2020. okt. 29. 12:43
Ismerős oda jár, most már rezidens, a legidősebb csoporttársa, amikor kezdtek, 48 éves volt. :-)
2020. okt. 29. 11:12

A felvételi feltételeket mindenképpen teljesíteni kell, akárhány éves vagy is.

Ha "megvannak" a felvételi tárgyak, megvan az elszántságod, miért ne vághatnál bele?

Az állami helyet mindenképp kérdezd meg, mert írod, hogy most is tanulsz.

Az életkortól is függhet, valami ösztöndíjat is kaphatsz.

2020. okt. 29. 11:10
Bármikor el lehet kezdeni.
5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - :))
2020. okt. 29. 10:54
Dr Csókay András mérnöki diplomáját után "vágott bele" az orvosiba.
2020. okt. 29. 10:52

Ugyan ez a jogi egyetemen volt, de évfolyamtársam volt Zoli bácsi, egyszerre végeztünk.

Sosem késő, csak már bíró nem lehetett, az életkora miatt úgy emlékszem.



[link]


Érdeklődd meg az orvosin, hogy állami helyre be tudsz-e kerülni, önköltségesen húzós, úgy emlékszem.

3. tulipán*** (válaszként erre: 1. - :))
2020. okt. 29. 10:43
Szerintem vágj bele. Hiányszakma és egyre inkább megbecsülik az orvosokat. Ugyan hosszadalmas a képzés de ha érdekel a téma, úgy gondolom, hogy idővel nagyon jól fogsz járni.
2. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - :))
2020. okt. 29. 10:19

Lehet, hogy már olvastad, én pár hete futottam ebbe a cikkbe, nagyon érdekes:

[link]

1. :)
2020. okt. 29. 09:42

A fórum kicsit talán speciális. Az érdekelne, szerintetek meddig lehet elkezdeni az orvosit?

Az egyértelmű, hogy gimnázium után azonnal a legcélszerűbb de meddig érdemes? 40-50 évesen gondolom már idős hozzá az ember.

30 évesekkel mi a helyzet? Olvastam itt olyat, hogy valaki akkor csinálta.

Mi van azokkal akik mondjuk 23-25-26 évesen kezdik?


Szerintetek meddig érdemes elkezdeni?

Ez azért nem olyan mint egy bölcsészkar vagy okj vagy ilyesmi mert 6 évig kell tanulni benne és akkor még azután is, ráadásul biztos az egyik legdrágább. Dolgozni nem lehet mellette, feltételezem.


Hány éves korig érdemes belevágni?

Sokan tanulnak szerintem úgy okj-n vagy akár egyetemen gazdasági szakon vagy pszichológián vagy filozófián, hogy amúgy már van egy másik diplomájuk és kicsit idősebbek, de az orvosin ezt bizonyára sokkal nehezebb megtenni.


Én (sajnos) nem orvosira járok, csak elgondolkodtam ezen, hogy vajon ez hogy van. Most tanulok még (egyetemen), de már megfordult a fejemben, hogy tanulnék még valamit ami érdekel, bár ezt a kérdést nem azért kérdezem, mert mindenképp elmegyek orvosira, csak a többi szakhoz képest itt szerintem ez jóval bonyolultabb, ezért érdekel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook