Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos leszek, avagy hogyan valósítsuk meg lehetetlennek tűnő álmainkat fórum

Orvos leszek, avagy hogyan valósítsuk meg lehetetlennek tűnő álmainkat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orvos leszek, avagy hogyan valósítsuk meg lehetetlennek tűnő álmainkat

1 2 3 4 5 6 7
54. 44d5abb30c (válaszként erre: 47. - D104370848)
2011. márc. 28. 16:35

Szerintem nem sok hivatás van a különböző munkák között, de azok közül is ez az egyik legszebb. Én az egyetemen a 18 éves csoporttársaim közt is találkoztam olyanokkal, akik nem a családi hagyomány, vagy a jólfizető munka reményében voltak ott, hanem tényleg szenvedélyesen orvosok akartak lenni, vagyis ez a pálya valahogy "megfertőzi" az embert és azután már nincs választása, csak teszi amit tennie kell, ahogy a férjed is!:D

Az én férjem mindig azt szokta nekem mondogatni, amikor ki voltam borulva a rengeteg tanulástól, a kialvatlanságtól, a demoktól való rettegéstől, a sikertelen vizsgáktól, hogy ha már ezt sem bírom ki, akkor mit akarok majd orvosként?! Mert hogy az orvosi hivatás ugyanilyen kemény és fárasztó és ha nem tudom összeszedni magam és helytállni az egyetemen, akkor hogyan akarok orvos lenni?!!

És milyen igaza van!:DD


Az írás számomra egyelőre csak kikapcsolódás, egy hobbi. De azért lehet, hogy ha sikerül elvégeznem az egyetemet, akkor majd megírom a story-t, mindenki okulására..:P

Hiszen annyira ráfér a magyar emberekre egy kis bíztatás és ösztökélés!;)

53. e31f48b5f6 (válaszként erre: 33. - 44d5abb30c)
2011. márc. 28. 16:16
Szia, akkor te most nappalin jársz? Gondolom akkor nem dolgozol? Ha az első féléved nem sikerült akkor szeptemberben újra kezded az elsőt, vagy csúsztathatod a vizsgákat a második félévre? Miből szertnél nyelvvizsgázni? Boc a sok kérdést, csak kíváncsi vagyok.
52. 44d5abb30c (válaszként erre: 49. - Af1fde488c)
2011. márc. 28. 16:13

Fizikában sajnos nem tudok segíteni, mert én kémiából érettségiztem. Akik a csoportomból fizikások voltak, azok azt mondták, hogy a számolások nagyon hangsúlyosak, úgyhogy abban maximálisan bejáratták magukat, és így nem volt olyan nehéz. Többen mondták, hogy a fizika érettségi könnyebb, viszont az egyetemen a fizika bakfitty a kémiához képest, ezért inkább megéri kémiából felszívni magát az embernek. De fizikával is meg lehet azért csinálni..:))


Biológiából én két sorozat tankönyvből készültem: Oláh Zsuzsa és a Mozaik kiadós Gaál Béla gimnáziumoknak írt biosz könyvekből. Továbbá rengeteg tesztet oldottam, amikor már képben voltam az anyaggal (ez elengedhetetlen, mert a vizsgán végig tesztek vannak és nagyon nehéz az emelt érettségi!). Tesztkönyvet én hármat vettem (Biológiai feladatbank; érettség feladatsorok biológiából közép és emelt szinten, illetve a Villányi féle feladatgyűjtemény középiskolásoknak). Ebből a legtöbbet az érettség feladatsoros érte, a többi sajnos elég szar, de azért végigoldottam őket, biztos ami biztos. Én a Feladatbankot ajánlanám tanuláshoz, mert abban témakörökre vannak szedve a kérdések, ismétlésnek és gyakorlásnak pedig korábbi érettésig feladatsorokat érdemes oldani, de azokat a netről is le lehet tölteni.

Ezenkívül bioszból nagyon fontos a Villányi féle ötösöm lesz genetikából példatár, én ezt is végigoldottam legalább 4x. Ez szintén elengedhetetlen, mert minden évben voltak genetika példák az emelt érettségin, és egyre nehezebbeket adtak!:S

Mivel szóbelizni is kell, én a teljes két tankönyvsorozatot kijegyzeteltem a követelményrendszer szerint. Ha tényleg komolyan gondolod az orvosit, akkor ezt a jegyzetet szívesen elküldöm neked, mert a szóbelire a könyvekből elég nehéz jól felkészülni. Én max. pontosra szóbeliztem emeltszinten, vagyis nagyon jó szolgálatot tettek ezek a jegyzetek és megérték a fáradtságot!:))


Ha esetleg mégis a kémia mellett döntenél, akkor abban is tudok segíteni, nagyon klassz könyvek vannak a témában, amikből tökéletesen fel lehet készülni akár az emelt szintre is..


Sok sikert kívánok!;o)


Viszont az lényeges, hogy a Műszaki Egyetemet fizetősön végezted?? Mert ugye tudod, hogy max. 14 félévet finanszíroz az állam mindenkinek és ha már fogyasztottál állami finanszírozást a korábbi tanulmányaid során, akkor az orvosit sajnos csak fizetősön végezhetet?:S

51. 06bfdda89d (válaszként erre: 48. - D104370848)
2011. márc. 28. 16:11

:DDD


Meg amikor reggeltől estig tanul az ember,olyannyira,hogy enni is elfelejt,aztán az sem elég...Hát...Nem tom!3gyerekkel...Nem létezik!Áh...De ő tudja.Majd meglássuk,kíváncsi vagyok!

50. d104370848 (válaszként erre: 49. - Af1fde488c)
2011. márc. 28. 16:04

De jól néz ki az a túrós palacsinta!:)

Mi biológia-kémiával mentünk. A könyveket én szereztem be, rengeteget, de hogy melyik volt igazán jó, azt meg kell kérdeznem.

2011. márc. 28. 15:38

Már korábban gondolkodtam én is az orvosin, de én tévútra kerültem érettségi után.


Tudnátok abban segíteni, hogy a felvételire miből érdemes tanulni? Biológiát és fizikát választanám. Én egészségügyi szakközépiskolába, és műszaki egyetemre jártam.


Nagy segítség lenne, ha mondanátok pár támpontot, én 1997-ben érettségiztem, akkor még egész más volt.

Vannak érettségi tételek, amikből készülni érdemes, vagy tanuljam meg a teljes 4 év anyagát mindkét tárgyból? Melyik könyveket érdemes megvenni?


Előre is köszönöm a segítséget!

48. d104370848 (válaszként erre: 45. - 06bfdda89d)
2011. márc. 28. 15:25

Igen, amit én látok saját lányomnál, tényleg iszonyat. Persze a szülőnek is, mert mi kapjuk a hisztit a kialvatlanságból, meg egyebekből.:)


Ettől függetlenül miért ne lehetne valakiből orvos ha erre vágyik leginkább.:) Nehezen értettem meg, hogy különbözőek vagyunk, de lassan itt a fórumon egész jól belejövök..

47. d104370848 (válaszként erre: 46. - 44d5abb30c)
2011. márc. 28. 15:08

Igen, nagyon jó, hogy szóba került a cikkedben ez a téma a hálapénzről, illetve arról, hogyan is élnek valójában a magyar orvosok. Sajnos én is megkaptam többször, hogy mi palotában lakunk, stb.. pedig egyáltalán nem igaz.:))

Ami az orvosi hivatást illeti mennyire rózsaszín, lehetne vitatkozni, de akiket eddig megkérdeztem ha újra kezdenék az életüket minek tanulnának, kivétel nélkül azt mondták, nem csinálnának mást, csak orvosok lennének. Az én férjem is így van ezzel. :) Tehát van ebben valami nagyon jó, sőt mindenképp jó, csak a körülmények, ahogyan azt már te is látod nehezítik meg a gyógyítást, azt hogy jó legyen orvosnak lenni. Mert igen is szép hivatás, saját betegségem kapcsán találkoztam olyan professzorral külföldön, aki megengedhette magának a türelmet a beteggel, így velem is, mert olyanok a körülményei. Na de sajnos itthon kicsit másképp fest a dolog.

Amúgy jól írsz, nem akarsz pénzt keresni vele? Akkor nem kéne majd az orvosi hivatással azon gondolkoznod miből élsz meg.:)

46. 44d5abb30c (válaszként erre: 43. - D104370848)
2011. márc. 28. 14:40

Szia soon3!


Örülök, hogy hozzászóltál és hogy elmondtad ezeket!;-)

Biztos vagyok benne, hogy ha majd elvégzem az egyetemet és orvosként dolgozhatok, nagyon sokmindenről megváltozik a véleményem, és abban is igazat adok neked, hogy most még kissé rózsaszínen látom a dolgokat. Most még csak a szépségei jutnak eszembe az orvosi hivatásnak, mint amikor az ember az első gyermekét készül bevállalni, aztán amikor megfogan a kis drága, na onnantól szinte egyből elkezdődik a realitás!:DD

De azért mégis csodás dolog anyának lenni!:))

Én csak azt tudom, hogy ez az utam és nagyon jó, hogy végre rátaláltam, mert egy életen át beteljesületlen lettem volna nélküle.


Ami a hálapénzt illeti, nagyon-nagyon tisztelem a férjedet és téged is, hogy így élitek az életetket! És ezért sokszor nagyon haragszom a hazámra, mert az orvosaink nem ezt érdemelnék! Néha azt gondolom, hogy ez az ország nem érdemli meg, hogy ezek a kiváló emberek itt dolgozzanak. Ezért is írtam ezeket a hálapénzről, mert egy roppantul lealacsonyító dolognak találom, hogy be van kalkulálva az orvosaink fizetésébe! Azt viszont jó dolognak tartom, hogy nyitva van még előttük a lehetőség, hogy ha azt, amit ti olyan tisztelni valóan végigcsináltatok, mások esetleg nem tudnák kibírni, akkor marad számukra egy halvány esély a túlélésre.

Most megismertem az egyetemen pár hallgatót, akinek a szülei szintén orvosok és többen is voltak köztük olyanok, akik itt éltek Mo.-on a családdal, de például heti két alkalommal kijártak ügyelni Bécsbe, vagy máshová Ausztriába és így nagyon jól meg tudtak élni. Persze senki nem szeretné, ha az orvosaink tömegestül külföldre vándorolnának (szerintem ők maguk sem), de talán akkor végre felébrednének a vezetőink, hogy valamit már tenni kell, mert ami most folyik az egészségügyben, az nem emberekhez méltó!


Bővebben kifejtve valahogy így gondoltam azokat, amiket a hálapénzről írtam..:))

2011. márc. 28. 13:49
Én értem,amit az odaadó társról zengtek,de egy khm...szóval egy orvosi egyetem...Ahogy valaki írta: még egyedülállóként,szülői kiszolgálással is iszonyat.De tényleg mindegy.Várjuk ki a végét!Én is kíváncsi vagyok.
2011. márc. 28. 13:34

Szia

hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy én már megtaláltam azt amivel foglalkozni szeretnék, csak egyelőre elhelyezkedni nem tudtam benne. De ugyanúgy, mint te, én is későn érő típus vagyok, és az én párom is teljes mellszélességgel áll mellettem. Jó tudni, hogy más is hasonló helyzetben van, mint én.

2011. márc. 28. 10:49

Kedves Dinocska!

Nem kivanok vitaba szallni veled miert valasztottad az orvosi hivatast, apolokent is lehet az ember aldozatkesz. Egy dologra viszont mindenkepp reflektalnek, az pedig a halapenzrol irt velemenyed. Az en ferjem 56 eves, es 24 eves kora ota orvos. 30 evet huzott le a magyar egeszsegügyben, abban a korhazban, ahol kezdte az orvosi palyat. Mellette maganrendelt, szakrendeloben osztalyvezeto foorvoskent tvekenykedett. Nem fogadott el halapenzt soha, kivetelt kepezett ez alol a megkert szülesek, ami megallapodas alapjan mükodott. Tehat megmondta milyen feltetelekkel vallal szülest, es ha ez a kismamanak megfelelt, akkor rendelkezesere allt a nap 24 orajaban, honapokon at. Sajnos nem volt az anyagi helyzetünk fenyes, es nekünk is be kellett fizetnünk a szamlakat valamibol, azert mert orvos, senki nem adott erte semmit ingyen. Kozben en sulyosan megbetegedtem, munkakeptelenne valtam, volt, hogy ugy ment be a mütobe nem egyszer, elotte hivtak a bankbol, hogy elmaradasa van lakastorlesztessel, ha nem fizeti X napon belül, akkor ez meg az a szankcio fogja erni. El lehet kepzelni milyen lelki allapotban lepett igy be a mütobe. Hozzateszem, senki ne gondolja, hogy az orvosi hivatas egy mezes madzag, csupa joval. Kemeny munka, szembenezni a rengeteg betegseggel, halallal. Erzelmileg is borzasztoen megterhelo.

Szoval tekintettel arra, hogy az aposom 100 evvel megelozte a korat, ezert a ferjem tobb nyelven beszel fiatal kora ota, vegül külfoldre ment dolgozni, lassan 3 eve. Ott nincs halapenz, de nincs is raszorulva az orvos, van tisztesseges fizetese.

Termeszetesen en ezt sajat tapasztalataim alapjan irom, ezeknek en mindnek reszese voltam, vagyok, hogy egy honapban 1 hetvegeje volt szabad, a tobbin a hetvege valamelyik napjat, ejszakajat ügyelnie kellett. Na arrol is irhatnek milyen erzes mikor ejszaka tucatszor felebresztik oket, aztan uccu neki, rogvest legyen tiszta az elmed, vagd a helyzetet, mint aki a legnagyobb top formajaban van. Idegileg es fizikailag is felorli az embert.

42. hoppsz
2011. márc. 28. 09:21
Nagyon jó, hogy leírtad a történeted! Gratula! Sok erőt és kitartást!
2011. márc. 28. 08:53
Nagyon drukkolok neked! :)
40. af1fde488c (válaszként erre: 38. - 06bfdda89d)
2011. márc. 28. 00:55
Gondolom semmilyen mód nincs, hogy ne kelljen tandíjat fizetni, ha valakinek már van diplomája.
39. idnus (válaszként erre: 38. - 06bfdda89d)
2011. márc. 28. 00:28
Szerintem felelősen felmérték a helyzetet, és egy erős férfi támogatásával megoldják. Hagyd rájuk a döntést. A családja büszke lesz rá, és többet is tud majd nyújtani boldogan és elégedetten, mint otthon ülve és frusztráltan. A feudális nőbeáldozó duma ideje leáldozott. Egy gyerek nem attól lesz jól felnevelve, hogy mindig ott van mellette az anyja, hanem hogy egy kiegyensúlyozott, boldog környezetben nőhet fel. Arról nem is beszélve, hogy micsoda példakép lesz előttük.
38. 06bfdda89d (válaszként erre: 25. - E974230abd)
2011. márc. 28. 00:13

Az orvosin milka/félév.De én úgy olvastam még nincs első diplomája és akkor támogatottan tanul...

Azt én sem tudom,hogyan is...Ha csak nem lakik az egyetem mellett...Esküszöm halvány elképzelésem sincs.Én 3 gyerekkel nem vállalnám be...Nem annyira magam miatt,mint inkább a gyerekek miatt.Tuti nem áldoznám be adott esetben!(ja kissé furi az egész...)

37. idnus (válaszként erre: 32. - Timycat)
2011. márc. 28. 00:12
Igazi magyar negatíva vagy. Mindig a realitás mögé lehet bújni, és a jól van persze csináld, de tudd, hogy nem lesz könnyű féle tanácsoknak most őszintén, de mi értelme van? Komolyan kérdezem? Szerinted ha ennyit készült, és ennyi energiát fektet valamibe, ami valljuk be eléggé értelmes cél, ez segíti? Vagy azt várod, hogy azt mondja, jaaaa köszönöm, erre nem is gondoltam, akkor abba hagyom? Egyszer tudnánk már elszakadni a dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállástól. Tudod mit, szerintem sikerül neki, és boldog ember lesz, nem úgy mint aki bennragad egy általa utált, pénzhajhász, hozzáadott értékkel nem rendelkező szakmában. Inkább ismerd el és nézz fel rá!
2011. márc. 28. 00:02
Gratulálok a kitartásodhoz, és bizonyos vagyok benne, hogy jó orvos válik belőled.
35. 44d5abb30c (válaszként erre: 34. - Kotheo)
2011. márc. 27. 23:46
Nem vagyok én senki és semmi, magamtól semmit nem tudtam volna tenni! Ezeket Isten munkálta ki az életemben, csakis Őt illeti a dícséret!;-)
34. kotheo
2011. márc. 27. 21:37

Isten csodálatos Teremtménye vagy! Boldog vagy és boldog leszel. Egyike vagy azon keveseknek, akik orvosok és mélyen hívő embertek.(Csókay doktor előbb orvos lett, majd utánna hívő, Te fordítva- de így is tökléletes Teremtmény!)

Milyen jó lenne ha az emberek látnának és a fülükkel hallanának...

Nagyon örülök, hogy olvashattam soraidat, Te a legjobb Könyvet olvasod és átéled azokat a kegyelmeket, amiket az örök SZERETETTŐL kapsz!

33. 44d5abb30c (válaszként erre: 32. - Timycat)
2011. márc. 27. 21:24
Köszi, majd kipróbáljuk!:DDDD
2011. márc. 27. 21:21

Amúgy abszolút csodállak... rengeteg kitartást hozzá; nem igazán tudod mibe vágtad a fejszédet, de hajrá!


Most lelépek a migrénem a "kapuknál"

Egyetlen orvosi tanítás tőlem: migrénre házi pálinka, csak egyetlen korty, szájban elszopogatva a nyálkahártyán keresztül felszívódva azonnal kitágítja az összeszűkült agyereket. Tapasztaltból és orvosi javallatból is most elszopogatok egy kupicával, aztán megpróbálok aludni

Jóéjt

31. böbe83 (válaszként erre: 29. - Böbe83)
2011. márc. 27. 21:17
2011. márc. 27. 21:12
Nem baj kedves első hozzászóló azt mondják, ami késik az nem múlik, hiszen te magad jöttél rá hosszú idő elteltével mégis az orvosi pálya neked való és érdemes ezt választani. Kell hozzá hivatásszeretet az emberekkel való jókapcsolat kiépítése rendkivüli türelem. Tudjuk elég nehéz foglalkozás és az azzal járó bukkanók is benne vannak. Hazánkban, aki teheti elmennek külföldre, mert ott szeretnék kamatoztatni a tudásukat több fizetés reményében. Kérdezem én itt már lassan nem lesz igazi szakember akkor ki fog Magyarországon gyógyítani? Kívánom neked mindent tegyél meg a betegek érdekében, akkor mindig szeretni és ragaszkodni fognak hozzád. Üdv.Ágnes
29. böbe83 (válaszként erre: 25. - E974230abd)
2011. márc. 27. 21:06

:) az első diploma megszerzése ingyenes. Bár, lehet a más szakokon teljesített féléveket levonják.

Egyébként sokmindent lehet egyetem mellett is. Csak kitartónak kell lenni, és a családnak is. Szerintem az egyetem kb olyan család mellett, mint egy 8 órás munka. 8 órás munka mellett sem könnyű 3 gyereket nevelni.

Amúgy azt nem értem, mirt ne hívhatnánk tanároknak, az egyetemen oktatókat?

És az empátia nem kell, hogy elvesszen. A kellő empátia, és a teljes érzelmi bevonódás között nagy a különbség!

Volt egyszer egy méhen belüli műtét, ahol egy 40valahány éves fotós, egy világhírű képet készített. Az eset annyira meghatotta, hogy elvégezte az orvosi egyetemet és sebész lett :)


[link]

28. 44d5abb30c (válaszként erre: 22. - Timycat)
2011. márc. 27. 21:03

Tudom, hogy nem rosszindulatból írtad!:))

Ezeket az általad felhozott érveket kb. kétezerszer is megkaptam már, különböző formában, ha hallgattam volna rájuk, most nem tartanék itt.. Én sem rosszindulatból írom ezt, de ha csak a nehézségekre néznék, már régen feladtam volna!

Valóban nagyon nehéz az egyetem, elsőre bele is törött a bicskám, mert a karácsonyi időszakban mertem egy kicsit lazítani, és a családommal lenni, ezért a január hónap már nem volt elég felkészülni a vizsgákra. De ebből is levontam a tanulságot és jövőre okosabban fogom csinálni a dolgokat!:DD

Engem először Szegedre vettek fel 428 ponttal, de azután átvettek Budapestre.

Én is tudom, hogy hívják az egyetemen tanító tanárokat, de ugyebár az összes oktató összes címeit nem tudtam volna itt felsorolni. De kérdezz bátran, bárkit szívesen megnevezek a tanáraim közül..:))

A demokat nem hetente írtuk, hanem kb. havonta voltak, és nem volt vészes, persze nagyon kellett rájuk tanulni. Nekem mindegyik elsőre sikerült, sajnos a vizsgákon már nem volt ilyen egyszerű a mutatvány..:S

Tandíjat nem fizetek, mert jár az állami finanszírozás, ugyanis az eddigi iskoláimban még nem fogyasztottam állami finanszírozott félévet és mindenkinek 14 félévet finanszíroz az állam. Bárkinek, a korától függetlenül! Ha fizetnem kéne, azt valóban nem bírnánk anyagilag, de szerencsére nem ez a helyzet..:))

Az empátia pedig szerintem az orvosi hivatás alapja, már hogyne passzolna hozzá?! Ne haragudj, de szerintem ez butaság.. De az biztos, hogy a magyar realitás sokat levesz az ember lelkesedéséből!

27. e974230abd (válaszként erre: 26. - Timycat)
2011. márc. 27. 21:00
DE mindenképp szurkolunk..,nem?
26. timycat (válaszként erre: 25. - E974230abd)
2011. márc. 27. 20:53

Persze szurkolok, csak magyar honban nem ez a megszokott életút...

Ami az empátiát illeti... orvos családból jöttem (én fekete bárányként jogásznak szegődtem) és a keménységet az orvos rokonoktól szedtem össze. Persze háziorvos nagypapám az más, ő már 45 éve ugyanabban a körzetben, ugyanazon embereket gyógyítja, megismerte őket. De egy sebész, ha minden betegnél maximális empátiát érez elég hamar a szikéjébe dől... amúgy pont a fekete humor nagy mesterei, valahogy így lehet elviselni azt amit ők látnak, a másik út az ital; nagyon sok alkoholbeteg orvos van. Szóval a távolságtartás, hűvösség önvédelem.

25. e974230abd (válaszként erre: 22. - Timycat)
2011. márc. 27. 20:45

íííííííííííamit írsz jogos,ahogy írod nem....én szeretnék empatkusabb orvosokat mindenhol,te nem?!

Szerintem a az állami oktatás kiskapuján meg lehet találni a réseket,és miért ne feltételeznénk ,hogy ő kitünő tanulóként teljes támogatásban részesülne???Adjuk meg az elméleti lehetőséget:DDDDDDDDDDDDD...és higyjünk az emberek álmaiban...én kérem,hogy ne rombolják le az álmaim ,mert elmúltunk 30.....:DDD

Lehet ez egy Hollywoodi storynak tünik,de sak itt történijk,és én nagyon szurkolok ,hogy happy end is legyen végre:D

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook