Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ortopéd sín vagy bebax cipő fórum

Ortopéd sín vagy bebax cipő (beszélgetős fórum)


14. Fishyke (válaszként erre: 13. - Shyana)
2013. ápr. 17. 16:06
:))
13. Shyana
2013. ápr. 16. 08:01
elvittem másik orvoshoz az angyalkámat. Teljesen ki volt akadva a sín miatt. Adott bebax cipőt kérés nélkül. Nem is írta fel hanem oda adta simán. 6 hét múlva kell visszamenni
12. cimoka (válaszként erre: 11. - Shyana)
2013. márc. 30. 08:54

Melyik városban laktok? Ha Debrecenben vagy környékén, tudom ajánlani a mi doktornéninket. :) De ha nem, akkor is keress egy másik dokit, már csak megnyugtatásképpen is.

Ugye nem tudom, mennyire áll befelé a kislányod (lány, ugye?)lábfeje, de anélkül belekényszeríteni egy sínbe, hogy nyújtanának az izmokon, szalagokon... Te mindenképpen mozgasd és masszírozd neki. Nem fontos a Dévény (drága és csak a lábfejek miatt nem indokolt), de egy gyógytornászt vagy svéd masszázzsal foglalkozó szakembert feltétlen keresnék a helyedben. Az én lányomat is svéd masszázzsal kezelték. A sínt méretre csinálták, úgy hogy mintát vettek a lábáról, s a doki nénink is ott volt.

Szerintem az egy hülyeség, hogy a bebax helyre hozza, de kiújul. Emiatt a kijelentés miatt nem bíznék meg abban a dokiban többet... :(

De 3 hónaposan, hidd el, nem tudtok még rá bebaxot adni. Talán fél éves kora körül.

11. Shyana (válaszként erre: 10. - Cimoka)
2013. márc. 30. 07:31
kezelést nem kap,csak ki kell váltani a sínt. A bebax cipőt azzal magyarázta a dokinő hogy ő nem szereti mert igaz hogy hamar rendbe hozza de 2-3 éves kor körül újra kialakulhat. Igaz ez?
10. cimoka (válaszként erre: 6. - Shyana)
2013. márc. 29. 23:53
Kap kezelést is vagy csak rárakták a sínt, "azt' jól van"?!
2013. márc. 29. 23:47
Lányomnál ugyanez volt a probléma, mi is a sínnel kezdtünk. Azért kellett a sín, mert egyrészt annyira pici volt a lábfeje, hogy nem maradt meg rajta a legkisebb bebax sem, másrészt annyira húzott befelé a lábfeje, hogy bebax-szal nem is tudták volna korrigálni. Szóval sín+torna, masszírozás volt 1-2 hónapig, s utána kapta a bebaxot. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. :)
8. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Shyana)
2013. márc. 29. 21:13

Mivel, hogy "csak" a lábfejeivel van baj, akkor tényleg a cipő a jobb megoldás.

De tényleg kérdezz meg más orvosokat is

2013. márc. 29. 12:37
Hát ha csak a lábfeje áll befelé, akkor érdemes rákérdezni egy másik orvosnál is szerintem... A bebax cipő semmiben nem akadályozza a gyereket...
6. Shyana (válaszként erre: 4. - 4b6a2525df)
2013. márc. 29. 11:58
félek hogy a sín a mozgását is vissza fogja. Nem fog tudni tőle pl forogni meg ilyesmit
2013. márc. 29. 11:56
befelé áll mind a kettő lábfeje és arra kapta
4. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Shyana)
2013. márc. 29. 11:20

Én tényleg, de egyáltalán nem értek hozzá, de gondold végig, hogy a sín (bár szörnyen hangzik és a látványa is az lehet) az egész láb csontjait rögziti, még a cipő mit is korrigál?

Még most nincs is olyan jó idő, hogy meleg lenne a sin alatt, Szerintem próbáld ki előbb a sint:( Tudom szörnyű, de nem az számít, hogy Te mit látsz, hanem, hogy a csöppségnek mi használ:)

2013. márc. 29. 11:20
Mi baja a kicsinek,amire sínt kell hordania? Az én lányom 2 hónapig bebax cipőt hordott, és a befelé húzó bokáját teljesen helyrerakta. De nyílván nem mindenre alkalmazható. Hozzáteszem az ortopédusnak én mondtam, hogy talán ezt kéne felírnia, mert befelé áll a lányom lába, magától eszébe nem jutott volna. (Mi ezzel Dévény tornára is jártunk, ott javasolták)
2013. márc. 29. 11:19
Miért kapta? Kisfiamnak kellett használni bebaxot, mert az egyik lábfejét kicsit befelé tartotta.
2013. márc. 29. 11:15
Nekünk az ortopédus sínt írt fel a 3 hónapos kislányomnak ami teljesen a combjáig ér és éjjel nappal hordania kell. Viszont elkezdtem olvasgatni hogy létezik egy bebax nevezetű cipő is ami jó lenne és mégse olyan otromba. Mit gondoltok róla? Az rosszabb lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook