Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ortopéd cipőt csináltattam, előre fizettem, számlát nem kaptam cipőm nincs, hova fordulhatok? fórum

Ortopéd cipőt csináltattam, előre fizettem, számlát nem kaptam cipőm nincs, hova fordulhatok? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. márc. 13. 17:12
Felénk is szar cipőt csináltak,mert mindenki panaszkodott.Meg ortopéd cipésznek az állt akit máshova nem vettek fel,mert az eredményei az iskolában olyanok voltak.Nekik is a pénzről számlát kell adni.Mi van ha az üzleten kivül az Adóell.lesben áll és kéri a számlát.Akkor mikor fog számlát adni,ha nem ad egy bizonylatot,hogy a pénzt átvette.Én a képkeretezőnél kaptam lebélyegzett bizonylatot,hogy elvette a pénzt,s amikor elkészült,mentem vele és kaptam a pénzről rendes számlát.Ma már mindenkit a TV-vel kell fenyegetni,mert akkor az ország-világ megtudja,hogy mi van,s attól tartanak.Január óta már a hozzávaló bőr Argentinából is ideért volna régen.Ennyi idő alatt mit csinálnak rajta?Minden városban van Fogy.védelem,oda el kell menni panaszra.A doki küldi oda a pácienseket.Felénk többen csinálják a városban,a doki határozza meg,hogy én kihez mehetek,mikor az orvos választás is szabad? Jó néznék ki,ha a szemorvos megmondaná,hogy én kihez is menjek a szemüveget csináltatni.Akkor biztos eligazitanám,azt nem tenné zsebre.Be kell menni az üzletbe és határozottan mondani,hogy kész,vagy még az adóellenőrt is kihivom,hogy a pénzt átvették és róla nyugtát nem adtak.
18. Mzsuka (válaszként erre: 13. - Bugs02)
2012. márc. 13. 17:11

Nekem is írtak cipőt,kiválasztottam képről milyen legyen/ők hozták a képeket/,azt mondták bármilyen mai divatnak megfelelő cipőt elkészítenek,nem csak a megszokott ormótlan cipőket.Pénzt előre nem adtam az volt a szerencsém.Mikor megláttam a cipőt..Nem vettem át,ki volta akadva,de nem érdekelt.Még a férjem is azt mondta,ilyen cipőben még otthon se legyek,mert undorító.


Én a helyedben bemennék,hogy akkor készítsenek másik cipőt/de előre mutassák meg képen,hogy te választhasd ki/de mivel múltkor nem adtak számlát,most kéred.Ha nem adják,mond meg,hogy mész az Apehhez azonnal.Ha tudod melyik nap adtad odaa pénzt kb,könnyen utánanéznek. Ha a cipő meg nem megfelelő,akkor nem kell átvenni és lehet továbblépni.

17. Bugs02
2012. márc. 13. 17:11

Most leírtam a címüket,ugye ezt debrecenben csinálták, így ott fogom intézni,most hívtam őket de nem vették fel.

Meg mondom nekik, hogy a cipőre nem tartok igényt, mert eleget vártam.

ha nem kapom a pénzt visza akkor megyek a megfelelő szervekhez.

Ez így szerintetek?

16. Bugs02 (válaszként erre: 15. - Anatita81)
2012. márc. 13. 17:05
Akkor nem adták vissza, mit mondjak nekik?
15. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Bugs02)
2012. márc. 13. 17:03

Először kérd vissza a pénzt és ha nem megy szépszerivel, sorold fel, hol fogod feljelenteni, ha nem kapod meg. A számla miatt a NAV is, aztán a fogyasztóvédelem, minden mehet és a sajtó is!

Talán visszakapod, mert a jogi út hosszadalmas és addig se pénz, se3 cipő nem lesz. :(

14. Bugs02
2012. márc. 13. 17:03

Most ha egy cipész felvállal egy cipőt, és ha előre kell fizetni, akkor arról számlát, kell adjon!

Én nem szóltam akkor, mert úgy voltam, hogy biztos szépen megcsinálják de nem így történt..

13. Bugs02 (válaszként erre: 10. - E1ba0e35af)
2012. márc. 13. 17:01

A cipő elkészült de...én nem hoztam el!

Mert ronda és kényelmetlen volt meg nem is úgy volt csinálva, ahogy a recepten volt..mondom a balon volt az emelés, holott a jobbra kellett volna...ennél keményebb hiba..

12. Bugs02 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. márc. 13. 17:00

Akkor?

de nekik az a dolguk, h a lejobbat, a legszebbet adják!

kemény lóvékat kapnak a tb től

11. e1ba0e35af (válaszként erre: 10. - E1ba0e35af)
2012. márc. 13. 16:59
Persze akkor számlát kérni!
10. e1ba0e35af (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. márc. 13. 16:59
Valami cselhez kellene folyamodnod,miután megkaptad a cipőt,és utána reklamálni,hogy vacak,a cipő...
9. Bugs02 (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2012. márc. 13. 16:58
Aki fel írta a cipőt az ő dokijuk, de már nagyon a tűrés határomon túl vagyok.
2012. márc. 13. 16:58

De azt mondta szó szerint, hogy pénzt nem adnak vissza, inkább másikat csinálnak!

de nekem nem kell másik a pénzem kell, mert máshol csináltatnék.

7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - Bugs02)
2012. márc. 13. 16:58
mi a cég neve? fogyasztóvédelemnek tudsz irni, meg szólni a sebésznek aki felirta
2012. márc. 13. 16:57
A sírás környékez ha bele gondolok, hogy én az utolsó pénzemet adtam oda, és a mai napig nincs cipőm..már ott tartok, hogy feljelentem őket a TB hez és ahol a számlát is nézik.
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. márc. 13. 16:57
én visszamennék a cipészhez és megmondanám neki hót nyugodtan hogy kérem a pénzem vagy holnap ők lesznek a fókuszban és soha többet egy beteg se megy majd hozzájuk:D
2012. márc. 13. 16:56
Sajnos az ortopédcipő nem a formatervezésről szól :(
3. Bugs02 (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2012. márc. 13. 16:56
Igen, én azt hittem az ortopéd cipész az más
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. márc. 13. 16:55
odaadtad a pénzt minden papir nélkül?
2012. márc. 13. 16:54

Szóval, írattam ki egy cipőt de nekem ki kellett fizetni, mert a Tb ugye nem a teljes árat fizeti ki.

Az én részem 17 ezer ft volt, amit ugye be is fizettem, de számlát sem kaptam!

Ez még január elején volt...

Február közepén mentem a cipőt nézni, de a cipőm hát mit mondjak?

A magasítás a bal lábon volt ami ugye a jobbon kellett volna lennie..a cipő ronda volt..és én nagyon dühös lettem, erre mondják, hogy apénzt nem adják vissza hanem csinálnak egy másikat..február már lassan április eleje de még telefonon sem kerestek..számlám nincs.

A TB az ilyen ortopéd cipészeknek ad pénzt?

fel vagyok háborodva, persze én oda adtam előre a pénzt de cipőm sehol

Hova tudnék én most fordulni?

mert a cipő nem kell, mert úgy érzem az a cipő sem lesz szebb, jobb stb.

Aki tud ebben segíteni írjon

nagyon igazságtalannak érzem..és ebben az évben állítólag már nem írnak fel cipőt, csak ha teljesen kifizetem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook