Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Országunk a "csőd szélén"...van aki kivette a bankból a suskát?:) fórum

Országunk a "csőd szélén"...van aki kivette a bankból a suskát?:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. michelle.r (válaszként erre: 49. - Jstefan)
2012. jan. 11. 21:24

Tömény ostobaság amit írsz.

Egyrészt az OBA hiába vállal garanciát, ha nincs pénz, hogy kifizessenek.

A befektetési arany 999.9-es tisztaságú, certificat biztosítja az eredetiségét. Amíg nincs kinyitva, addig garantálja az eladó, hogy vissza is vásárolja tőled a londoni tőzsde irányárán, kb. 3% a vételi árrés. Tök mindegy kitől vetted, mert ha van certificate-ed bárki megvásárolja tőled, bármelyik bankban pénzzé teheted.

Nem kerül sehová az adatod, ugyanis az arany kereskedő cégek nem végeznek pénzügyi tevékenységet, kvázi nincs közlési kötelezettségük.


Nem kell több hetet várni, ha olyan cégtől veszel, ahová bemész és napi árfolyamon vásárolsz.

64. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Vaczila)
2012. jan. 11. 20:01
Hát nem. A kamatadó teljesen másról szól. Állami bevétel.
2012. jan. 11. 19:59
A garancia vállalás nem az államcsődre van, hanem a bankcsődre.
62. alidamolnar (válaszként erre: 61. - Levra006)
2012. jan. 11. 19:56

Ez érdekelne engem is.

És én is úgy vagyok vele, hogy ahhoz sok, hogy elbukja az ember, és baromi jó lenne majd 4 év múlva a célja szerint felhasználni, vinné el a fene.

61. levra006 (válaszként erre: 60. - Alidamolnar)
2012. jan. 11. 19:51
Nekünk sajnos jóval kevesebb a megtakarítás, de mivel azt a kicsit is keserves "megvonások" mellett csikartuk ki magunkból, hogy ha baj van, legyen mihez nyúlni, így nagyon féltjük. Mert ahhoz sok hogy "eltűnjön"....:( Nemtudom....az aranyon sokat lehet bukni:S Most a plafonon van az ára:(
60. alidamolnar (válaszként erre: 57. - F5848578d5)
2012. jan. 11. 19:37

És az aranyat mikor lehet majd eladni, és milyen áron vajon? (Engem is érdekelne).

Van olyan pénzem (lányomnak tanulmányokra, külföldi egyetemre félretett pénz), amit nehezen, baba kora óta tettem félre neki, most kb. 4 milla. Négy év múlva lenne aktuális, hogy hozzányúljunk. Én is gondolkozom az aranyon, sajnos.

59. Hatan
2012. jan. 11. 19:24

Na jó, úgy látom még mindig az a biztos, ha idén is ültetek a veteményesbe ezt, azt....legalább éhen nem halunk.

Ez a bizonytalanság rémes.

Annyi a rémhír, hogy akinek nincs semmije még az sem érzi magát biztonságban.

58. Ami.
2012. jan. 11. 19:20

Pár éve azt se hitte senki,hogy a magánnyugdíjat államosítják....

Valutából is mi éri meg?Minden tök magas...

57. f5848578d5 (válaszként erre: 55. - Levra006)
2012. jan. 11. 19:18

A magánnyugdíjpénztárból is elvitte a pénzt, a saját megtakarításokat. Nem gondolom, hogy lelkiismereti problémát okozna nekik, hogy a bankbetétekkel is ugyan ezt tegyék ha szorul a hurok. De ott még mondjuk nem tartunk.


Most valutát venni butaság, ha csak nem kell valami miatt sűrgősen. Akik most nyitnak számlát Ausztriában, erős bukóval kezdik az átváltások és az ottani fenntartási költségek miatt.

Egyébként ha Magyarország bebukik akkor Ausztriát és Németországot is elkezdik szépen leminősíteni, mert az ottani bankok hitelállományának kb. 40%-a nálunk van kihelyezve.


A befektetési arany még mindig az egyik legjobb verzió, ha jelenleg drága is. Ha nagy baj lesz, akkor az arany lesz az egyik fizető eszköz. Valaki írta, hogy du.-ra már egy doboz gyufát nem ért a de. megkapott fizetés a pengő idején, de abban az időben pár gramm aranyból az egész családot hetekig lehetett élelmezni. Ha meg nem lesz nagy baj, az arany akkor is jó befektetés. Lehet, hogy vannak hullámvölgyek az árában, de összességében felfelé megy.

56. jstefan (válaszként erre: 55. - Levra006)
2012. jan. 11. 19:12
A bankbetéteket senki sehol nem akarja elkobozni, az csak azoknak a beteges lelkű embereknek az agyában fordul meg és terjesztik akik ebből hasznot húznak, mert ha gyenge a forint akkor könnyebben tudnak ingatlanokat felvásárolni mert több forintot kapnak a valutájukért,és később drágábban eltudják adni a forintot, vagy a most felvásárolt ingatlant.
2012. jan. 11. 18:59

Hát vannak ötletek úgy látom:) De a valutára váltás és arany vásárlás bukta szerintem, mert most jó magas áron megveszi az ember, akkor a befektetett pénze ha lemegy az arany ára túrót nem fog érni.

Nekünk is kevés lóvé van bankban:( Azt is évek óta kuporgatjuk:( Ezért féltem annyira. De az állam nem teheti rá a kezét, nem? Tehát nincs olyan hogy "betételkobzás"? Megteheti az állam, hogy ráteszi a kezét az én megtakarításomra??? Nekem ez olyan hihetetlen. Mert az ha egy időre zárolja...az sem ok...de hogy elkobozza???

El is szédülök.

54. jstefan (válaszként erre: 51. - 2a69f78972)
2012. jan. 11. 18:58
Tuti biztonságos megoldást senki nem tud, mert senki nemtudja megjósolni Európa jövőjét.Aranyat a felvásárlók igyekeznek olcsón megvenni, de most eladni a legrosszabb üzlet.Az elmúlt években nagyon sok cég mentette ki a vagyonát, és csődöt jelentett úgy hogy a befektetők teljesen elveszítették a követelésüket.
53. 410b0a7789 (válaszként erre: 43. - Hatan)
2012. jan. 11. 18:38
:D Férjem is ezt szokta mondani.
2012. jan. 11. 18:35
váltsd valutára, bár nem most vannak a legjobb árfolyamok erre :S
51. 2a69f78972 (válaszként erre: 49. - Jstefan)
2012. jan. 11. 18:31

[link]

Én ezekről jó véleménnyel vagyok. Igaz, eddig még csak eladtam!:(

Akkor mit tanácsolsz a kérdezőnek, illetve a többieknek, akik biztonságban szeretnék tudni a pénzüket?

50. 2a69f78972 (válaszként erre: 48. - Hatan)
2012. jan. 11. 18:26

Nekem is pont ennyi van! Kamatokkal együtt 4,5millió

Nem tudom mi lesz, de ha nincs bevétel, a legkevésbé a törlesztés izgat (persze az is!), hanem, hogy miből adok enni a családomnak és a kutyámnak, macskámnak. Egy egész országot nem lehet kilakoltatni....remélem.

49. jstefan (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. jan. 11. 18:26
Szerintem csak annyit szabad kivenni,és otthon tartani ami elegendő megélhetésre a betétek befagyasztása esetén. A betétek után az OBA az Országos Betétbiztosítási Alap 100ezer euróig forintban garanciát vállal.Befektetési aranyat csak jelentős veszteséggel lehet venni, mert jelenleg az uzsorások többszörös felárral adják el, és több hetet kell rá várni megrendelés esetén,és ki garantálja hogy tiszta az arany, vagy hamisítvány. Amikor majd visszavásárolják a jelenlegi ár töredékét adják érte mert mindenki aranyat akar eladni,és zuhanhat az ára egyébként is.Az arany tárolása is kockázatos mert ha letétbe helyezi valaki ahol megveszi azért fizetni kell ,és eltűnhet az a cég amelyik eladta. A letéti arannyal együtt eltűnhet olyan országba ahonnan nincs kiadatási egyezmény.Hazavinni is kockázatos, rögzítésre kerül azoknak a neve,címe akik nagyértékü aranyat vettek mert névre szóló számlát és eredetiségi nyilatkozatot adnak az eladó cégek, akiknek a tulajdonosa ismeretlen.
48. Hatan (válaszként erre: 44. - 2a69f78972)
2012. jan. 11. 17:52

Igazad van, de gondold meg: ingatlan alapú hitel! Még ha kevéske is. "Csak 3 milla".

Ha értéktelenedik minden, akkor a hitel is, de fizetni kell!

Az élet biztosítás meg pont arra szólt, hogy megtakarítás legyen.

Volt már ilyen a magyar történelemben, nagymamám mesélte, hogy nem a számokat mondták, hanem a pénz színét, és mire hazaértek, már egy doboz gyufát sem ért!

47. 2a69f78972 (válaszként erre: 46. - 91d4989ab9)
2012. jan. 11. 17:48

Zsuzsaaaaaa!

Hát persze, hogy nem a bankban! Valahol, ahol senki nem találja meg! (Bontsd fel a padlót! :D :D :D :D )

46. 91d4989ab9 (válaszként erre: 38. - 2a69f78972)
2012. jan. 11. 17:45
okédeazaranyatholtartod?bankbanvagyotthon?
45. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. jan. 11. 17:40
én megörzöm:D
44. 2a69f78972 (válaszként erre: 42. - 7beaff55bc)
2012. jan. 11. 17:35

Erről szól ez a fórum! Akinek van mit féltenie, az most lépjen, vannak lehetőségek.


Akinek nincs tartaléka, annak lehetőségei sincsenek!:(

43. Hatan (válaszként erre: 41. - 2a69f78972)
2012. jan. 11. 17:16

"Szerencsére" csak hiteleim vannak, meg tartozásom, úgyhogy izguljon a bank miből fizetem vissza.


De viccen kívül: Mo-n a "vezető" bank a OTP. Na ha ott gond lesz, akkor nekünk lőttek!

2012. jan. 11. 17:13
Ha kiléptetnek minket az unióból akkor a bankban lekötött magán pénzek is veszélyben lesznek.
41. 2a69f78972 (válaszként erre: 40. - Hatan)
2012. jan. 11. 17:12

Nem vagyok szakértő, de annyit tudok, az állampapír nem fog érni semmit, a bankpapír szerencse kérdése. Attól függ, hogy az illető bankból mennyien veszik ki a pénzt. De bele kell egy kicsit nézni a görögök ügyeibe, ők már benne vannak és a figyelmetekbe ajánlom a következőt:

[link]

Az Izlanddal foglalkozó a figyelemre méltó.

40. Hatan
2012. jan. 11. 16:58

Kérdeznék valamit, szakértőktől -ha van itt- legdurvább esetben, ha valami bekövetkezik, amiről igen-igen sokan gondolkodnak, ha ilyen fórum nyílt:

pl: életbiztosításokkal, lakás egyéb biztosításokkal, bankpapírokkal mi lesz államcsőd esetén?

(Azért érdekel, mert a legtöbb lakáshitelhez kell lakás vagy életbiztosítás. Mondjuk az is egy pénznyelő nem csak a hitel.)

Vagy a hitelekkel, számlákkal? Hogyan fogják számolni?

Ha senkinek nem fizetnek a bankok (egyébként ha valaki emlékezik a postabank esetére, ott se nagyon fizettek!) nincs fizetés se, a hitelekkel mi lesz? Fizessem ki a megtermelt paradicsommal?

39. 2a69f78972 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. jan. 11. 16:53
Egyetértek veled majdnem 100%-ig, annyi kiegészítéssel, hogy jelenleg még fél évit sem, legfeljebb 2 havit. De -- hacsak nem 100 milliókról van szó -- minek bankban tartani? Annyira ócska a kamat, hogy az infláció kacarászva megelőzi. Ráadásul, aki évente kiveszi a kamatot, saját pénzét devalválja folyamatosan. Értékálló dologban kell tartani. Antik ezüst, arany, bélyeg, drágakő. Megjegyzem én csóró vagyok, mint a templom egere, de ez volt a szakmám.
38. 2a69f78972 (válaszként erre: 21. - Dolores007)
2012. jan. 11. 16:48
Van igazság abban amit mondasz, de gondold át egy kicsit! Ma már, --hacsak nem ülsz az ingatlanodban éjjel-nappal,-- még a falakat is lebontják, de a tetőt, kerítést biztosan. Azonkívül fejünk felett az ingatlanadó, amit már régóta rebesgetnek. Ha ki akarod adni, -- hogy ne menjen tönkre -- adózhatsz utána agyba-főbe, ha a bérlő átvág, még rá is fizetsz. Jobb az arany, hidd el, azt nem kell örökké karbantartani, nem ázik be, nem kíván örökös jelenlétet. Az ingatlan egy örökös perselymalac, amibe folyton rakni kell!
37. michelle.r (válaszként erre: 23. - Vaczila)
2012. jan. 11. 16:01

Nem. Az állam igényt tart az adózott jövedelmed fialtatásából származó jövedelmed egy részére ;)


Az állam elvileg 100.000 euróig vállal garanciát. A mai árfolyamon ez 31.100.000. Nyilván nincs mindenkinek ennyi a számláját, de számoljunk csak ötmilliós átlaggal. Szerinted az OBA rendelkezésére áll annyi pénz, hogy mindenkit kifizessenek?

Én nagy tétet tennék rá, hogy nincs. Bankban max. fél évre elég pénzt szabad tartani.

36. patyoma (válaszként erre: 30. - C3f39fd03b)
2012. jan. 11. 15:57
:DDDD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook