Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrvérzés. De 5 évesen? fórum

Orrvérzés. De 5 évesen? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 21. 22:25

Nekem is sokat vérzett gyerekként,de elnőttem.

Lányomnak is sokat vérzett 8-9 éves kora körül.

Hajnalban mindig arra ébredt.Lehet,hogy nevetséges de azt vettük észre,hogy aznap mindig esett az eső.Doktornő szerint a légnyomás változás így hatott rá.Azóta nem vérzik neki,pedig már 12 éves.

2008. aug. 4. 18:52
Az én nagyobbik lányomnak is gyakran vérzett az orra olyan 3-4 évesen,kaptunk rá Rutascorbint érfal erősítő gyógyszert és viszonylag hamar elmúlt neki.
15. febani
2008. aug. 4. 18:38
Korábban (áprilisban) kérdeztem a Rutascorbin helyes adagolását. A kisfiam napi 1 szemet kap már hónapok óta. Mostanában nagyon ritkán vérzik és viszonylag hamar eláll. Ja és vérzés után néhány napig Coldastop cseppet kap az orrába.
2008. máj. 25. 09:00
Előfordulhat,de azért én kikérdezném az orvos véleményét is!
13. elkata (válaszként erre: 12. - Febani)
2008. máj. 25. 07:40

Szeptemberben lesz a kisfiam 7 éves.

Őneki is gyakran vérzik az orra. (Időszakonként, de akkor 1 hétig szinte minden nap, volt már, hogy 1 nap 3x is.) 2-3 éve kezdődött.

Mi nem kaptunk semmilyen gyógyszert. Nálunk arról kellett megbizonyosodni, hogy nem vérnyomás ingadozás miatt kezd-e el vérezni. (Szerencsére nem. Általában a sok ugrálás miatt.)

Kb. 1 hónapja kaptunk egy kenőcsöt (amire nincs ráírva a neve, mert úgy készítették külön), s amikor vérzik, akkor fülpálciával óvatosan be kell kenni.

Egy párszor már használtuk, hamarabb el is állt, mint addig, s talán ritkábban vérzik, bár erre inkább fél év múlva tudnék helyesen válaszolni.

12. febani
2008. ápr. 29. 16:21
Most kerestem rá az "orrvérzés"-re, így találtam ezt az oldalt. Kisfiamnak 3 éves kora óta gyakran vérzik az orra, most 6 éves. Neki főleg éjszaka indul el. Szerintem álmában belenyul és fölsérti. Rendszeresen szedi a Ruzascorbint,amitől időnként javul a helyzet, de amikor egy kicsit kevesebbet, vagy ritkabban veszi be olyankor alig áll el. Mi a helyes adagolás?
11. Riaria
2007. júl. 24. 18:44
Fiamnak is 6 éves kora körül mindennaposan, volt mikor naponta többször is vérzett az orra. Egy idő után már nagyon nehezen állt el a vérzés, hiába szedte a Rutascorbint. Ekkor ambulánsan a Heim Pál kórházban égetéssel gyógyították ki belőle. Azóta /most 30 éves/ nem vérzett az orra.
2007. júl. 24. 08:51
Köszi mindenkinek. Most adom neki egy darabig, egyébként bérescseppet is kap C-vitaminnal. Remélem hamar elmúlik.
2007. júl. 24. 08:16

Nekem gyerek koromban gyakran vérzet az orrom,

nem kezelték magatol elmult kinőtem,

De egyébként k-vités rutascorbint adnak a gyerekeknek,hogy erősítse az ereket.

2007. júl. 24. 07:49
C-vitamin szedésével szintén erősíthető az erek struktúrája.
7. 0186e585f7 (válaszként erre: 2. - Akkor van)
2007. júl. 24. 07:45

Szia!

Nekem kb. 3-4 lehetett a lányom, gyakran vérzett az orra, szintén Rutascorbint írt fel a doki, mert az erősíti az ereket. Használatával erősen csökkent a vérzések száma,most már csak akkor vérzik neki-de nem nagyon-,ha náthás.

2007. júl. 23. 22:32
3.fiamnak is 5 évesen elég gyakran vérzett az orra.Ma már nagyon ritkán fordúl elő.Nem kell megijedni,kinővi.
2007. júl. 23. 22:19
Fiam is orrvérzős, már 18 éves. Neki is ezt a gyógyszert írták fel, mert az orrban a vékonyabb hajszálerek pattanak el ilyenkor. Nem kell megijedni, soknak látszik a vér de szerencsére nem az. egyébként mostanra valahogy kinőtte a dolgot.
4. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Akkor van)
2007. júl. 23. 20:59

Nekem szerencsére nincs ilyen tapasztalatom.A Rutascorbin egy c vitaminszármazék ami vérzéscsillapító és kicsit összehúzza a kitágult ereket.Gondolom ez álltal csillapítja a vérzést.

Én is szedtem a rutascorbint, nekem nőgyógyász írta fel. A háziorvosom pedig az arcomon kitágult erekre javasolta.

2007. júl. 23. 20:20

Az én lányomnak is sokszor eleredt az orra vére ebben a korban. Mi nem szedtünk rá gyógyszert, hanem az orrnyergénél elszorítottuk az orrát, és a nyakára hideg vizes borogatást raktunk. sokszor volt, hogy éjszaka eredt e, és nem vettük észre!

Gondolom az orvos jobban tudja mit miért írt fel! Lehet hogy ez a hőség okozta, mert vérbőséget okozhat a meleg. Azt tudom, hogy valami kenőcsöt ajánlottak akkor, de nem tudom, mi a neve.

2007. júl. 23. 20:15
Hali Kisfiamnak eleretd az orra, de az orvos csak Rutascorbint írt fel. Valakinak ilyenben tapasztalata?
2007. júl. 23. 20:14
Orrvérzés. De 5 évesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook