Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövény ferdülés fórum

Orrsövény ferdülés (beszélgetős fórum)


13. Symon
2014. jan. 8. 11:52

Sziasztok.

Tegnap műtöttek.altatásban, orrsövénnyel. Aki egyáltalán nem fél egy picit sem a műtét elött az hazudik.

Akkor kezdeném:

Behivtak, kedvesen az ágyamhoz kisértek. Mind az altatós és a nővérke be jött bátoritani. Majd kaptam 2db frontint. Majd eztán vérnyomást mértek többször is. Utána közölték itt az idő mehetünk. Egy tolókocsiba ültettek bele és betoltak a mütőbe. Majd felléptem és le fektettek az asztalra. Balkaromat kinyujtottam beszurtak egy branult majd a mellkasomra tappancsokat a sziv és vérnyomás miatt. Majd betolták a branulbe az injekciót és kb: 5perc alatt elaludtam. Az ébredés már az ágyamba történt. Ezek után 1,5 liter vizet kell meginni és egy szendvicset megenni. Továbbá kötelező ki menni pisilni. Szóval ahogy telt múlt az idő lassan haza engedtek kisérövel. Az elsö éjszaka nehéz volt. Többször is felkeltem mert kiszáradt a szám. A nyelés is szokatlan és furcsa. Megemlitem,hogy a nyelés még fájdalmas is volt mert altatás miatt egy csövet toltak le a torkomon. Az orrom nem fáj csak fesziti a tampon. Többször kell gézlapot cserélni.Egyenlöre csak ennyit tudok irni még mert holnap veszik ki a tampont az orrombol.

2010. okt. 10. 14:44
Mennem kellene nekem is...orrpolip műtéten túl vagyok.Altatásban ment a dolog...Nem éreztem semmit.Csak a tampon szedést..az gáz.De a sövénynél nem altatnak!
11. orsos.gyorgy (válaszként erre: 10. - Trixy600)
2010. aug. 15. 12:21
te legalább remélem hogy igazat irtál ezzel a mütétel kapcsolattal
2009. dec. 23. 12:55

Sziaztok!


Túl vagyok a műtéten. Nagyon jól szelel az orrom.Örülök,hogy megcsináltattam. 2nap egy kicsit kellemetlen,de ezt mindenki kibirja.A tampon kihúzása sem annyira rossz mint ahogy egyesek leirjak. Ha valaki orrsövény műtétre készül,menjen bátran. Persze egy jól megválasztott orvoshoz! Udv! Trixy

2009. dec. 9. 12:23

Sziaztok!


Nekem holnapután pénteken lesz az orrsövény műtetem.Kiváncsi voltam ki milyen véleményel van a műtét elött és után.Úgy vettem észre,hogy megoszlanak a vélemények.Nekem ezidáig soha semmi panaszt nem okozott a ferde orrsovényem. De 7hete mindenféle problémát csinál.

Mint pl. Fülfájás,arcüreg- gyulldást,Fülkürt hurut,fejfájást,és elmondom nektek hogy ezeknél a problémáknál jóval nagyobb bajt is okozhat a nagyfokú orrsövény ferdülés. Igenis rendbe kell tenni a ferdülést,mert ez egy alapvető dolog, Az oxigennek jol kell áramolni az orrsövenyen keresztül az egész testben. Nem szabad félni,mert a további egészség a legfontossabb.

Igérem Nektek,a müzét után jelentkezem,és megosztom veletek tapsztalataimat. Üdv Mindenkinek! Trixy

8. Hoverla (válaszként erre: 6. - Moncianya)
2009. szept. 2. 11:18

Elég szomorú,a mit írtál:(


Nekem is az egyik fülem rossz, ezért kellene a műtét. Mondta is az orvos, hogy kellene mindkettő, de az orsövénnyel kell kezdeni. Mert nekem a fülemmel van gond, lyukas a dobhártyám én azt szeretném megcsináltatni, de gondolkodom ezen is.

2009. szept. 2. 11:14

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Van pozitív és negatív tapasztalat is. Nekem azért lenne fontos, mert a jobb fülemben a dobhártyán egy nagy méretű lyuk van és ezért mindig begyullad, folyik. Nem tudom ki élt már át olyat, hogy a füléből erős szagú váladék folyik. Egyébként ez azért van állítólag, mert már nagyon előrehaladott az középfül gyulladásom. Ilyenkor a hallócsontok sérülnek, és már nálam is kimutatták a hallásvizsgálaton, hogy elég rosszul hallok. Azt mondta az orvos, ha a fülemet meg akarom műttetni, Pécsre kell menni, mert bajai vagyok és ott elvégzik a dobhártyán a korrekciós műtétet. De mielőtt ezt elvégeznék előbb az orrsövénnyel kell foglalkozni, mert összeköttetésben van az orr a füllel és ha az egyiket megcsináltatom, ott lesz még a másik. Szóval nekem ezért kellene az orsövény műtét.

Ha valakinek volt műtétem kérem továbbra is írjon, és az is akinek a dobhártyáját műtötték, hogy az milyen volt.


Köszönöm!

2009. szept. 1. 19:30

szia!

nekem Anyukámat műtötték orrsövény ferdüléssel és Neki nagyon fájt, ráadásul nagyon vérzett is.

a műtét után folyton arra panaszkodott, hogy valami nem jó, az egyik orrlyuka folyton el volt dugulva, legalábbis így érezte, azóta állandóan szipog, sőt az egyik fülére nem hall. azt nem tudják, hogy van e összefüggés, de Anyu szerint van....

megggondolandó a műtét :(

nem Pécsett műtötték

5. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. szept. 1. 17:44

Már nagyon régen mondták nekem is, hogy orrsövény ferdülésem van, de eddig soha sem mondták, hogy műteni kell.

Most meg állandóan evvel molesztálnak, hogy műttessem meg mert azért fáj a fülem.

Dehogy műtetem!

2009. szept. 1. 14:11
Mondjuk a mandulám is ki akarták szedni de azt se engedtem. Nem jó ha bolygatják az arcüreget szerintem. Anyunak polipja van és mindig kiszedik, de mindig újra van neki.
2009. szept. 1. 14:10
nekem is nagyon el van ferdülve az orrsövényem, de nem engedtem megműteni. Pedig mondták a dokik. Viszont semmi tünetem nincs. Nem horkolok meg ilyenek. csak talán többször eldugul.
2009. szept. 1. 13:36

Szia!


Engem műtöttek orrsövény ferdüléssel. A műtétből semmit sem éreztem, mert altattak. Műtét előtt mondtam anyukámnak,h ha kijövök és kezdek ébredezni egyből kérjen nekem fájdalomcsillapítót, mert nem akartam szenvedni. kért is és jól tettem. utána már nem nagyon fájt, szinte alig. A mandulaműtéthez képest ez semmi sem volt. Kb 3 nap múlva kivették a tampont az orromból, na az nagyon kellemetlen, nagyon fájt, de kibírtam. Sőt nekem az orrom egyik fele bevérzett, így oda visszatettek még egy kis tampont. Nem lehetett fújni. A varratszedés a műtét után 1 héttel volt. Én ha jól emlékszem 2 éjszakát voltam kórházban. utána hazaengedtek és varratszedésre kellett visszamenni.

2009. szept. 1. 13:19

Szeretnék érdeklődni, hogy kinek van orrsövény ferdülése és ha végeztetett műtétet milyen volt, és a lábadozásról is kérem írjon meddig tartották benn, stb? Erről a témáról minden érdekel, mert műtétet javasoltak nekem is, ezért járom körbe a témát.


Ha valakit Pécsett műtöttek meg kérem írjon, szeretnék erről többet tudni.


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook