Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrpolip - ki, mit tud róla? fórum

Orrpolip - ki, mit tud róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. szept. 6. 15:31
Sziasztok! Nyáron lett volna a 4. FESS-műtétem, de találtam másik megoldást, mellyel 3 hét alatt sokkal jobban lettem, és a műtétre nincs szükség. :) Az orrpolip.blog.hu oldalon leírtam a részleteket, hogy másoknak ezzel segíthessek. Sajnálom, hogy én nem hamarabb találtam rá erre az egyszerű kezelésre. Nekem már súlyos volt az arcüreggyulladásom, több orrpolipom is volt, így önmagában a Proetz-kezelés nem volt elég, viszont a kiegészítő szerekkel (Rhinocort Aqua, otthoni orrmosás (NeilMed), stb.) már a műtétet megúsztam. :) Eljutni onnan, hogy az egyik orvos kiír műtétre, majd rá egy hétre már jobban vagyok, másfél hónap múlva meg kiderül, nincs szükség műtétre, leírhatatlan. :) Azért megpróbáltam. Mindenkinek jobbulást kívánok!
71. wmiki
2015. szept. 1. 20:11

Orrpolip okozta orrdugulásra párna, ezt találtam a neten.

Persze a forgalmazó Herbafill oldalán csupa jó vélemény van róla, de...

valaki próbálta már, a valóságban is?

2015. aug. 26. 17:16

Miután senki nem válaszolt, gondoltam megosztom a tapasztalataimat az utánnam érkezőknek :-D

Ez a tükrözés teljesen fájdalom mentes beavatkozás. Kellemetlen ugyan de nem fáj. Talán a legrosszabb amikor az érzéstelenítővel átitatott csíkot felhelyezik az orrba. Ez olyan szinten érzéstelenített hogy még felül az első fogaimat sem éreztem jó darabig. Tehát semmi injekció, vagy vágás nincs. Teljesen kibirható.

2015. aug. 24. 20:31
Légyszi írja már meg valaki a tapasztalatait! Nem kimásolt szöveg érdekel azt én is megtalálom.
2015. aug. 18. 17:46
Esetleg valaki.. Nem szeretnék a neten olvasottakra hagyatkozni.
2015. aug. 13. 19:31
Igaz régóta nem írt ide senki én mégis kérdeznék az érintettektől. Milyen volt az orrüregi tükrözés? Milyen fájdalomcsillapítót adtak? Folyadék befeckendezés vagy lidokain injekció? Mennyire kellemetlen illetve fájdalmas eljárás? Nekem még nem tudni mi van az orromba ahogy az orvos mondta bármi lehet 26.-án megyek endoszkópiára, megköszönném ha valaki megosztaná a tapasztalatait.
2014. márc. 30. 01:26
megmutetni kell
65. anikam (válaszként erre: 64. - Zuzuka73)
2014. márc. 29. 10:53

Hogy vagy_ Hol mutottek irnal bovebbet,mert en is egy ilzen mutet elott allok ....

koszonom

2014. jan. 18. 11:29
Sziasztok!2 napja volt FESS műtétem egy orrpolipot és gennyet távolítottak el.Valaki meg tudná írni,hogy a hátul lecsorgás véres köpés normális még?Az orrom már nem vérzik csak vízszerű csorg néha,levegőt kapok,de kicsit fáj a fejem,szédelgek.Szerdán kell a dokihoz menni,addig nem fújhatok orrot csak törölgethetem.Normális ez az "influenza"érzés???
2013. jan. 5. 12:36
ha megoperaljak kiujujjulhat.
62. aks69
2010. szept. 13. 11:01

Csodálatos dolog történt velem. Kezembe került egy könyv a gondolatok erejéről. Már sok ilyet olvastam régebben is (pl agykontroll is kb. száz éve), de ez valamiért felkeltette az érdeklődésem.


Az orrpolipomból (igen súlyos volt, tapintható, vagy például ki sem tudtam olykor fújni) a "Titokkal (Secret)" és az "ÉFT"-vel egy hét alatt kigyógyultam. Úgy gondolom, mindenkinek komoly esélye van, aki zsigerből nem viszolyog ezektől a módszerektől.


Most ugyan még beteg vagyok, mert elszúrtam egy picit a dolgot. Azt ismételgettem többek közt (picit átgondolatlanul), hogy a világ csodálatos hely, nincs szükség védekezésre. (tudjátok a polip - allergia - túlzott védekezés) Szóval az immunrendszerre azért nyilván szükség van. :-)))


De a "Napról napra tisztábban lélegzem az orromon keresztül" szlogen csont nélkül bejön.


Kalandra fel!

61. sajert
2009. dec. 6. 13:34

Sziasztok!


Érdekelne, hogy most hogy műtik az orrpolipot? Melyik a legkevésbé fájdalmas/hosszadalmas??

A bátyámnak tegnap az orrából előbújt (mintha piros szőlő akarna kiesni) az orrpolip - a feleségét halálra rémítve.

Levegőt nem kap már két éve, azóta a száján veszi a levegőt, szaglása sincs már. (Két éve nem találtam nála semmit!!!!)


Kíváncsi lennék, hogy a több tízezer forintos lámpa, vagy mert mást eszik, meg lélegezzen mélyeket, a száján keresztül, hogy tuszkolná vissza??

60. abri
2009. szept. 14. 12:29
Az orrpolip ugyanaz, mint az arcüregben lévő polip?
59. oszydj
2009. szept. 13. 20:21

Sziasztok!


2000 óta kínlódom az orrpolippal. Ötször volt már műtétem. Ebből az elsőnél az orrsövényferdülést rakták helyre. A legutóbbi óta birom a legjobban. Ez "különleges" eljárással végrehajtott altatásmentes műtét (ez volt a legfájdalmasabb) volt. Kis kések vágták le a húsokat. A következőt már csakis altatásban.


Jó lenne vmi végleges megoldást találni erre, mert nagyon rossz. Ráadásul az illatokat/szagokat sem érzem és néha sztem életveszélyes is lehet ez!! Gondolok itt az égett szagra vagy benzinre az autóban!


Ha bárki bármit tud írjon nekem! Mostanában bioptron lámpát használok. Meglátjuk...



Az étrend változtatáról olvastam. Nem lesz egyszerű, de meg kell tenni a gyógyulás érdekében!


Köszönöm!

2009. szept. 9. 19:53
Sziasztok! Úgy látom orrban járatosak vagytok. Tavaly novemberben megfáztam, elment a szaglásom. Azóta nem tökéletes, sokmindent nem érzek, amit pl. a kollegáim. Szerintetek?
2009. szept. 8. 12:32
Megvolt a vizsgálat, semmit nem találtak, pedig végignézték az arcom, fülem, orrom, torkom...de semmi, akkor vajon mitől dugulhat el az orrom. Este jó volt, reggelre megint volt benne megszáradt cucc. Még allergiavizsgálatra kell elmennem, aztán kiderül..vagy nem.
56. DODICA (válaszként erre: 47. - Rufan)
2009. szept. 7. 10:40

:)))


Nem azon az oldalon volt gond a fülemmel, ahol a polipom van/volt.

Kb. két éve akartak műteni.... Nem tudom, ott van-e még, de gondom annyi, mint előtte: semmi. Mostanság már a fülemmel sincs bajom, pedig a bibi okát sose találták meg, helyette viszont bepánikoltattak az orrpolippal.

55. zsuzso100 (válaszként erre: 54. - 00346cf747)
2009. szept. 7. 10:18
Akkor talán csak fel volt telve az arcürege, és így szépen kitisztult, remélem nekem is így lesz, mivel ahogy olvasom orrpolip esetén folyik az ember orra, arcüreggyulladás nem tart évekig, jó van egy kis orrsövényferdülésem, de szerintem annyira nem feltűnő, ha nagyon megnézem, akkor ferde az orrom, persze ettől belül lehet erőteljesebb.
2009. szept. 7. 09:09

A párom allergiásnak hitt rhinitissel szenvedett évtizedekig, nem vizsgáltatta ki magát. Amikor mégis, a fizikális vizsgálat orrpolipot igazolt. Allergiatesztet ezért nem készítettek, de próbaképpen Rhinoc..t sprayt kapott. Egy szezonban használta, azóta soha többé, minden panasza elmúlt, 4 éve. Fura, de ha polip lett volna, hogyhogy meggyógyult? Ha meg allergia, miért szűnt meg 4 éve?

Nem mintha baj lenne :)

53. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Rufan)
2009. szept. 7. 07:07
a fülkürtön kereszül szellőzik a belső fül.
52. Cepheus (válaszként erre: 47. - Rufan)
2009. szept. 7. 07:04
Hű, azért némi anatómiai ismeret nem ártana, mielőtt osztod az észt...
2009. szept. 7. 07:01
Ha nem folyik az orrom, hanem a megszáradt cuccal van feltelve, akkor az nem polip?
50. wmiki
2009. jún. 28. 21:38

ki kell próbálni

az biztos, ha kevesebb káros anyagot viszünk be a szervezetünkbe egészségesebbek leszünk

talán ez a betegség is elmúlik tőle

49. zsuzso100 (válaszként erre: 48. - Wmiki)
2009. jún. 28. 21:03
Most ez komoly?
48. wmiki (válaszként erre: 46. - Zsuzso100)
2009. jún. 28. 20:42
de
47. Rufan (válaszként erre: 19. - DODICA)
2009. jún. 27. 21:42
MAXIMÁLISAN EGYET ÉRTEK NESHAMA-VAL!!! ÉS PERSZE AZ SEM VÉLETLEN, HOGY PROBLÉMÁD VOLT/VAN A FÜLEDDEL. ANNAK IS JÓL KELL SZELLŐZNI ÉS MINT AZ ISMERETES, NEM A FÜLJÁRATON KERESZTÜL, HANEM AZ ORRBÓL KELL, HOGY A LEVEGŐ ELJUSSON A BELSŐ FÜLBE, HALLÓJÁRATOKBA. HA NEM, AKKOR JÖN AZ, HOGY A KÓROKOZÓ VÍRUS VAGY BACI AZTÁN A MELEG, SÖTÉT HELYEN ELKEZDI "ÁLDÁSOS TEVÉKENYSÉGÉT".
46. zsuzso100 (válaszként erre: 45. - Wmiki)
2009. jún. 27. 21:32
De gondolom magától nem fog elmúlni lúgosítás és normális légzés hatására sem.
45. wmiki (válaszként erre: 43. - Erdei gyümölcs 13)
2009. jún. 27. 20:30

nekem is van orrspray RhinoSpray plusz

de le akarok szokni róla, hisz egészségkárosító


egyszer volt műtétem, nem volt semmi altatás, csak érzéstelenítés, aztán jöttek felém a fogóval...

elájultam

kivetéék, de hamarosan visszanőtt, sok értelme nincs a műtétnek

volt olyan aki 38 műtette magát, de hiába

állítólag a savasodás (húsevés, helytelen légzés) okozza a polipot, ezt kéne kikúrálni

2009. jún. 18. 00:16

Arról nem írtatok, hogy megy a műtét.

Ambuláns, vagy bent kell maradni, van lábadozási idő....

Én nem tudom pontosan, mi lehet, orrsövényferdülés vagy polip...vagy valami más, majd a doki megmondja, de hátha ilyenek a ti tapasztalataitok is, szóval:

nem allergia, mert egész évben van, nem vagyok náthás, de feltelik az orrom, nem folyik, hanem beszárad, és leginkább a jobb orrlyukam.

2009. jún. 9. 15:45
A férjemnek is van orrpolipja, de neki nem ajánlották a műtétet, orrspray-t kell használnia.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook