Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
31060. John (válaszként erre: 31059. - Dinnyécske2)
2021. júl. 13. 23:11
Szia! Nekem Bajusznál volt orrplasztikám tavaly. Röviden azt csinálta ami terven volt. A terv készítésénél figyelembe vette az arcom összes aszimmetriáját és ezek szerint készítette el. Kicsit nyers, de nekem nagyon szimpatikus, ezért is választottam őt. 700-800 ezer nála egy műtét, nekem 800 volt orrsövénnyel együtt.
2021. júl. 13. 22:40

Sziasztok! Én két orvos között vacilálok, az egyik Dr. Bajusz Huba a másik Dr. Vass Gábor. Valakinek tapasztalat valamelyikőjükkel kapcsolatban?? Azt tudom, hogy Vass Gábor fül-orr-gégész is, de Bajusz Huba is az volna?

Az igazság az, hogy szemezgetek a saját zsírral való ajakfeltöltéssel is így kézen fekvőbb lenne le tudni egy kalap alatt az orr műtétet is és a töltést is Bajusz Hubánál. De alig látok tőle orrokat. Viszont dicsérik sokan. Vass Gábor viszont árban nagyon jó és szép munkáit láttam már nem egyet. Tanácstalan vagyok. Segítség 🙂🤔

31058. keki70 (válaszként erre: 31057. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 13. 21:02

Általában hat hét alatt rendeződik,de volt,akinél kellett három hónap is.Nálam az előbbi volt.

A felső két első fog felett vágja át az orvos az izmot azért,hogy a megemelt orrcsúcs ne húzza felfelé a felső ajkat.

Nem csak a szánkat érintheti,akár a két első fogat is az érzéketlenség.

2021. júl. 13. 20:58

Köszönöm a bőrápolási tippeket❤️Nagyon kedvesek vagytok!

Igen nasivinból csak pár napig fogok használni esténként 1-1 fújást, csak hogy tudjak végre aludni egyet.

Tapaszolás akkor jó lesz így ahogy van.

Ami nagyon furcsa, hogy nem tudok mosolyogni a felső ajkam olyan mintha lebénult volna(persze nem). Ez mennyi idő amíg helyre jön?

31056. Anaelisa (válaszként erre: 31053. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 13. 14:42
Nagyon örülök, drukkoltam neked. Ugyanezeket a kencéket, szereket alkalmaztam. Az orra nagyon ajánlom a patikai Naturlandos szalicilsavat, azzal töröld át tapaszolás előtt közvetlen, nekem csodát tett. Én tapaszcserénél a La Roche Effaclar lemosót használtam az arcomra, orromra, finoman hámlaszt, de csak a 2. héttől. Engem is a doktor úr műtött, nagy beavatkozás volt, én 2 hónapon át tapaszoltam úgy ahogy ő. A csúcsot nem. Eléggé meg van nyúzva belülről a sok varrattal, én azt nem tapaszolnám, de beszéld meg vele. Az megy le utoljára, sok-sok türelem kell hozzá. Eleinte rajtahagytam 3-4 napig a tapaszt, biztos mondta, hogy addig hagyd most amíg le nem jön, utána is ha bírod minél tovább. Én idővel 2 napig hagytam és 3. nap reggel cseréltem. Erős a ragasztója, ezért nem jó naponta.
31055. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31053. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 13. 13:57

Én most megnéztem a képeid, nagyon bájos vagy! 💗😊

A miteszerekre én pár napig La Roche Posay Micellás vizet használtam tisztításra óvatosan puha vattával és Effaclar duo+ krémet rá, nagyon szépen helyrejött még az olajos Coldastop használata mellett is (nem tökéletes, de nem lehet 1-2 nap után még elvárni, mert nem tudom erősen odanyomni, és nem is akarom, az arcom viszont tökéletesen visszaállt). Most pedig a 2in1 fetetenadály/árnika krémet használom a körömvirággal felváltva vékony rétegben az orrhátra, arcomat továbbra is a micellás vízzel tisztítom, krémet nem teszek rá.

Biztosan mondta a doki, de a Nasivinnel azért nagyon óvatosan, mert hamar függőséget okozhat (5 nap után).

Jó gyógyulást :)

31054. keki70 (válaszként erre: 31053. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 13. 13:51

Szia!


Örülök a boldogságodnak🌼 és hogy lezajlott nálad ez az időszak,amit nehezen viseltél.Kívánok gyors felépülési időszakot,gyors regenerálódást,akadálymentes gyógyulást!❤️


Bőrápolás:


Én Nivea arclemosó gélt használtam.


----------------------------------------


Sok embernek az Ilcsi fekete szappan és kénes krém vált be.Ezeket kozmetikustól lehet megvásárolni.


-------------------------------------------


Van,aki a manna szappan ében arctisztító szappanját használta.Viszont mivel zsírosodás közben hámlik a bőr,ezért shea vajjal is kente.


-------------------------------------------


bha2%-műtét után két-három héttel szabad használni,mert savas és hámosít.


Pattanásos bőrűeknek szokták ajánlani, mert tényleg megszünteti és a pórusokat is összehúzza. De fokozza a kollagén termelést is és egységesebbé teszi a bőrképet.Ebben Ceccsillag a jártas.


Itt a link:


skinsmart.hu/borproblemak/pattanasok/pattanasok-hamlasztok.html


-------------------------------------------


Micellás arclemosó,utána Skinoren krém,utóbbit bőrgyógyász írja fel,de háziorvos is felírja.


-------------------------------------------


Gyógyszertárban kapható:Eucerin krém


-------------------------------------------


La roche posay effaclar duo,orra pici hidratáló.Ebben Gabika jártas.


-------------------------------------------


Gekkoka:Egy olcsó és jó tanács arcbőrre műtet után: kókuszzsír szódabikarbonával összekeverve.Leradírozza az elhalt hámsejteket+gyulladáscsökkentő és ápoló hatású.


-------------------------------------------


Eckler:Én csak simán szódabikarbónával radíroztam a vizes arcomat heti egyszer-kétszer, plusz minden este víz + gyógyszertári alkohollal fertőtlenítettem. Nagyon hamar helyre hozta a bőrömet. :)


Mindent felsoroltam,ami eddig a fórumon elhangzott :-)

2021. júl. 13. 13:28

Sziasztok!❤️

11 nap szenvedés, fájdalom, sírás, kétségbeesés, nem alvás után ma végre lekerült a gipszem. Ahogy megmozdította a Doktor Úr azonnal elkezdett áramolni a levegő! Felemelő érzés volt. Azt mondta minden rendben van, és volt is a műtét alatt, nem tudja mivel magyarázni, hogy miért voltak ilyen erős fájdalmaim. Abban maradtunk, hogy egyszerűen ilyen vagyok :D az elmúlt napokban csak megbánást éreztem, viszont amikor a tükörbe néztem minden rosszat elfelejtettem, és csak a végtelen boldogságot éreztem. Iszonyú dagadt még, szemből olyan mint egy nagy krumpli, úgy nézek ki mint egy avatar szereplő de így is teljesen meghatódtam, és érzem, hogy innentől megvàltozik az életem és a magammal való kapcsolatom. Egyszerűen csodàlatos!!! tapaszolt a doki, és kaptam itthonra is, szeretném minél tovàbb tapaszolni majd. Csak az orrnyeregre kaptam a tapaszokat, az orrcsúcsra nem, azt mondta oda nem kell. Ti használtatok tapaszt? Ha igen, meddig? Orrcsúcsot tapasztottátok? A ferdülés is elmúlt amitől az elején annyira féltem. Most hozzáérni sem merek, pedig valahogy le kéne takarítanom az arcom, mert valami gusztustalan a bőröm. Az orrom tele van fekete sárga miteszerekkel, tiszta zsír, ezeket hogyan tudnám helyre hozni így a gyógyulási idő alatt? Vagy hagyjam amíg tapaszolom, és majd rendbe hozom utána? Nagy zavaró, nagyon undorító. Továbbra is tengervizes sprayel kell tisztítanom az orrom, estére mehet 1 fújás nasivin, hogy tudjak aludni, illetve ajánlott egy ungumentum nasale nevű kenőcsöt amivel be lehet kenni az orrlyukakat belül. A heget a la roche posay cicaplastjával szeretném majd kenni.

Röviden ennyi, hálásan köszönöm mindenkinek aki támogatott és segítek, sajnos tényleg életem legfájdamasabb, legszenvedősebb 11 napját éltem át, de mindent megért!

Töltök fel képeket.

31052. keki70 (válaszként erre: 31051. - Andi980708)
2021. júl. 11. 17:20
Nincs mit,szívesen,örülök,hogy megnyugodtál!🥰🌸
31051. Andi980708 (válaszként erre: 31050. - Keki70)
2021. júl. 11. 11:18
Jajj nagyon szépen köszönöm, már aggódtam hogy van valami baj. Nem folyamatosan verzik es nem az hogy ömlik belole. Hanem a nap nagy reszeben ha oda rakok egy zsepit vagy tisztitom fultisztitoval akkor az veres elegge. Köszönöm szépen 😊
31050. keki70 (válaszként erre: 31049. - Keki70)
2021. júl. 11. 10:57
/Lemaradt:az orr ilyenkor tele van sebbel,az orr mélyén is van,ezekből is ürülhet a véres váladék./
31049. keki70 (válaszként erre: 31048. - Andi980708)
2021. júl. 11. 10:54

Szia Andi!


Előfordulhat ilyenkor még,hogy jön véres váladék,egy a fontos:ne vérezzen az orr,nem lehet folyamatos vérzés.

A váladék lehet még véres,ez biztosan keveredik nálad is a savóval,és ez ürül az orrodból.Az egyik oldalt jobban megviseli a beavatkozás,mert onnét dolgozik az orvos,valószínűleg ezért van,hogy a másik orrlyuk már tiszta.

Ez az oldal is rendeződni fog és egyre kevésbé fogod látni a véres váladékot,inkább lesz a napok múlásával rózsaszínű és végül színtelen,majd megszűnik.


Gyógyulgassál,pihenjél sokat,jobbulást!

31048. Andi980708
2021. júl. 11. 06:58
Sziasztok. Ma harom napos az orrom. Mennskre normalis, higy az egyik orrlyukambol meg mindig veres valadek urul? A masik orrlyukam tiszta
2021. júl. 10. 21:30

Sziasztok!

Ezer éve már, hogy nem jelentkeztem. Jövő hónapban lesz másfél éves a nózim. Kicsit frissítettem a naplómat. Az “új” tagokat üdvözlöm.🥰

31046. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31045. - Kékróka2)
2021. júl. 10. 17:28
Ma vagyok a 8. napon, meg mindig fajdalmaim vannak… 8 napja nem aludtam, levegot nem kapok 😅 fajdalomcsillapitokat tovabbra is szedem. egyelore csak megbanast erzek, kedden lekerul a gipsz, remelhetoleg elfeledteti a latvany a sok szenvedest
31045. kékróka2 (válaszként erre: 30981. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 10. 12:55
Nekem a negyedik napig nagy fájdalmaim voltak, hozzátett hogy a torkom is rettenetesen fájt, a cataflam erre szerintem nagyon gyenge, apranaxot szedtem 250mg-ot napi 4x (az a max dózis)+mellé gyomorvédőt. A torkomat mindemellett lidocain tartalmú sprayvel fújtam, mert az apranax arra is kevés volt. Kb 7. naptól lettem minden szempontból fájdalommentes.
31044. Anaelisa (válaszként erre: 31039. - Pmarti91)
2021. júl. 9. 22:12
Szia! Egy a biztos, hogy műtét után nagyon sok idő kell az orrnak, hogy “beálljon”, hetek-hónapok alatt megy le a duzzanat a beavatkozás mértékétől, a bőr vastagságától, időjárástól függően (ez az extrém párás hőség se tesz jót neki). A tiednek főleg több idő kell, mert kétszer lett műtve. Türelem, kitartást! Ha a collumellára gondolsz a két lyuk között, ott volt a vágás és a varratok, tehát az természetes, hogy duzzadt még egy hét után. Szerintem minimum 3 hónapig tarts ki mielőtt elkezdesz aggódni, de utána sem szabad, ugye sok helyen írják, hogy 6-12 hónap mire véglegesen beáll. Egy másodjára műtöttnél simán kellhet ennyi idő.
31043. Anaelisa (válaszként erre: 31041. - Zsóka123)
2021. júl. 9. 22:04
Normális, új érhálózatok alakulnak ki ilyenkor plusz még a nap is irritálhatja, most nagyon erős. UV faktoros Uriage bariederm cica krém hegekre való és van benne 50 faktoros fényvédelem, az enyém közel 4 hónapos, semmi se látszik, de nappalra én is bekenem most.
31042. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31041. - Zsóka123)
2021. júl. 9. 14:30
Ez csak az én véleményem, de a helyedben én hanyagolnám ebben az esetben a rendszeres orrfújást és használnék orrporszívót (bár én korábban is és most is azt használom, legalacsonyabb fokozaton); illetve kenném hegkezelővel/körömvirágkrémmel/LaR cicaplasttal, mert látszik, hogy irritált. Kicsit meg kellene, hogy nyugodjon- ha nem is kened, akkor legalább az orrfújást hagyni 1-2 napig megnézni, hogy változik-e.
31041. Zsóka123
2021. júl. 9. 13:57

(Töltöttem fel képet a profilomba)


Szerintetek 3 héttel a műtét után normalis hogy ilyen piros a hegnél?


Elég sokat fújom az orrom, lehet hogy a zsepi irritálja? Az en orvosom engedi az orrfujást.


Nekem bevolt gyulladva a varratoknal igy nem akartam rákenni semmit..


Koszonom elore is! 🥰🥰🥰

31040. Mon926 (válaszként erre: 31034. - Zsóka123)
2021. júl. 9. 10:11
Szia, nyugodtan fordulhatsz bármerre, oldalra meg főleg🤗 De a nyakpárnát vegkepp elhagyhatod, közel felesleges. Én fordultam hasra is műtét után 2-2.5 héttel kb, semmi nem történt az orrommal emiatt 😊
31039. pmarti91
2021. júl. 9. 05:52

Sziasztok!


Július másodikán volt a műtétem a Járai doktor úrnál.

Ez egy másodlagos műtét volt.

Az lenne a kérdésem,hogy a két orrlyuk közötti rész (nem tudom mi a neve).

Szóval nekem egyik profilból szépen belesimul az orrlyukba.

A bal profilból viszont kilóg oldalról sokkal jobban mint a másik.

Nekem az orrlyukak voltak megnyúlva azokat külső metszéssel bentebb is varrta,viszont az a középső “karima” megint lógos lett….

Légyszi mondjátok,hogy az visszafog húzódni🙏🏽😢

Szerintetek összébb fog menni?

Az első műtétemet nagyon elcseszték,levegőt sem kaptam,porcot kellett pótolni az orrháton és csúnya lett az orrcsúcs.

Szóval nagyon parázok,hogy a második végre olyan legyen mint amilyet szeretnék.

Tehát ne lógjon.

Szép Napot!

M.

31038. BabiNéni (válaszként erre: 31030. - Dalmaaa0888)
2021. júl. 8. 23:26
Szia, először is kitartást! Véres váladék nekem kb 5 napig ürült savóval keveredve, majd elkezdett tisztulni. Gipszlevételt követően már csak akkor ürült tiszta váladék (megfázásra hasonlító) ha belefújtam tengervizes orrsprayvel valamint az orrszívó porszívó is sokat segített. Most másfél hónaposan még bőven oldja a spray a váladékot, szóval azt majd te is serényen használd, hogy az arcüreggyulladást elkerüld - mivel fújni egy darabig nem szabad.
31037. Zsóka123
2021. júl. 8. 23:25
Igen én is ugyanezt érzem ha oldalra fordulok, nem is szoktam a fejemet inkabb csak a csípőmet. Viszont attol nagyon tartok hogy álmomba oldalra fordulnék, lehetetlen pózokba tudok aludni. Ugy hogy akkor inkabb még újra barátságot kötök a nyakpárnával 😥
31036. BabiNéni (válaszként erre: 31034. - Zsóka123)
2021. júl. 8. 23:19
Szia, én még most 6 hetesen sem merem elhagyni a nyakpárnát mert az gátol meg az oldalra fordulásban (rettegek, hogy megnyomom az orrom). Most jutottam el arra a pontra, hogy frusztráltan fekszem és kelek, annyira az idegeimre megy már a nyakpárna :D Eddig ha oldalra fordultam, olyan érzésem volt mintha le akarna esni az orrom szóval ha akartam volna sem tudtam volna oldalt feküdni. Most már viszont érzem, hogy kezdi stabilabban tartani magát viszont továbbra is a háton pózt tarton biztonságosnak.
31035. keki70 (válaszként erre: 31034. - Zsóka123)
2021. júl. 8. 23:13

Szia Zsóka! :-)


Nyakpárnával egyáltalán nem aludtam,azt csak a hazaúton használtam az autóban.

Hat hétig aludtam úgy,hogy két nagypárna volt mögöttem,a derekamat kispárnával megtámasztottam,hogy ne lógjon a levegőben,ezáltal nem fájt.Így alakult ki a félig ülve alvás.Nem mozdultam el,a fejem pont úgy süllyedt bele a két párnába,hogy két oldalról megtámasztotta a párna.

Nekem így nagyon kényelmes volt az alvás-ülés :-)


Az a fontos,hogy a gipszes időszak alatt aludjon így az ember,mert így a vénás vér eltud folyni a szív irányába,nem pang az orrban,ezáltal nem duzzad az orr.

Ha úgy érzed,hogy gipszlevétel után már nagyon kényelmetlen és az alvás rovására megy,akkor nyugodtan menjél le vízszintesbe.

Nekem pl.ez csak hat hét után ment,egyébként úgy éreztem,hogy le akar szakadni az orrom.

Egy kispárnát raktam a fejem alá és így tudtam oldalt aludni.Nem ért az orrom a párnához,egy kissé felette volt.

Hason három hónap után szabad aludni,nehogy véletlenül megnyomódjon az orr,ennyi idő kell,mire stabilan összeforr.


Szívesen :-)

31034. Zsóka123
2021. júl. 8. 22:49

Sziasztok megint! :D


Az lenne a kerdesem hogy ki meddig aludt nyakpárnával? Illetve ha elhagytátok a nyakpárnát es siman tobb parnaval aludtatok nem féltetek hogy álmotokba oldalra/hasra fordultok? 😩 Én már nagyon unom a nyakparnat neha olyan erzes mintha agyérgörcsöt készülnék kapni..

Es ha veletlen oldalra/hasra fordulnék torzulna az orr?


Koszonom elore is! 😊

31033. keki70 (válaszként erre: 31032. - Dalmaaa0888)
2021. júl. 8. 22:30
🙃🌺🙃🌼
31032. Dalmaaa0888 (válaszként erre: 31031. - Keki70)
2021. júl. 8. 22:20
Köszönöm 😊😊
31031. keki70 (válaszként erre: 31030. - Dalmaaa0888)
2021. júl. 8. 22:10

Szia!


Az első éjszaka ürül a véres váladék,utána egyre kevesebb lesz és az is keveredik savóval,halvány rózsaszínű váladékot fogsz látni.Aztán egyre inkább átlátszó lesz-kizárólag savó és már a gipszlevétel előtt meg is szűnhet az ürülése.


Gyógyulgassál és pihenjél sokat!

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook