Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
31268. bogik123
2021. szept. 18. 07:21

Sziasztok!


Úgy láttam, vagytok itt páran, akiket Járai doktor úr műtött.

Nektek volt a körmötökön gél-lakk a műtét idején? Úgy hallottam, orvos-függő, hogy ki szedeti le. Tudom, banális kérdés, csak akkor előtte kérek időpontot leszedetni majd. :)


Köszönöm!

Bogi

31267. Mon926 (válaszként erre: 31262. - Dorina038)
2021. szept. 15. 19:20
Dorina038, szerintem felesleges neked megszerkeszteni hogy milyet szeretnel. Nem értesz úgy hozza mint ők, ok tudjak hogy a végtelenségig nem alakítható egy orr .Hiába akarsz te bármilyet ha a tiedbol olyat nem lehet csinálni, sajnos.
31266. keki70 (válaszként erre: 31261. - Bubbybon)
2021. szept. 13. 16:55

Szia!


Ha van kedved,akkor rakjál fel képet-képeket,megkukkantjuk :-)

31265. keki70 (válaszként erre: 31259. - Kovisimi)
2021. szept. 13. 16:54
Nagyon szívesen!💖
31264. Kovisimi (válaszként erre: 31262. - Dorina038)
2021. szept. 13. 15:53

Szia!


Én is ezt tapasztaltam Varga Klára doktornőnél.

Pont azzal volt a bajom nekem is, hogy alig változtatott volna az orromon.

Ráadásul az összes változtatásra, amit ő tervezett azt mondta,hogy megpróbálja olyanra cmegsinálni, reméli sikerül.!

Hiába volt nagyon kedves, ez engem teljesen elbizonytalanított vele kapcsolatban.

31263. Anaelisa (válaszként erre: 31260. - Foxfairy_)
2021. szept. 13. 14:53
Írtam privát üzenetet, de annyit szeretnék hozzátenni, mert sokan kérdezik, hogy miért nagyon fontos műtét után a pihenés, emelt háttal ágynyugalom min. 1 hétig. Nem arról van szó, mit bír az ember, ki mennyire viseli jól, hanem arról, hogy mit szabad csinálni. És leginkább semmit. A műtétkor elmozdítanak orrsövényt (ha ferde volt), helyreteszik azt amit a ferde orrsövény elmozdított bent (orrkagyló, porcok), lefaragnak porcokból, megemelnek porcokat stb. Ezután értelemszerűen amíg a gipsz fenn van, tilos minden hajlongás, a fej oldalra hajtása, erőfeszítés, bármilyen súly emelése. Rögzülnie kell a dolgoknak és ez idő, eltart még hetekig a gipszlevétel után is. Megvan, mit mennyi idővel utána szabad, ezt az orvos elmondja a beavatkozás komolyságától függően. Ez a mi részünk abban, hogy az orvos munkája szép eredményt hozzon.
31262. Dorina038
2021. szept. 13. 13:46

Sziasztok!

Szeptember 30-án megyek Járai Doktor Úrhoz konzultációra. Tudom, hogy helyben nem tervez. Tudnátok olyan képszerkesztő programot ajánlani, ahol megtudnám szerkeszteni az orromat?

Persze viszek neki képet is ami tetszik.


Voltam Varga Kláránál is konzultáción. Készített tervet de azt mondta ennyit tud kihozni belőle. ( Tényleg minimális változás volt az eredeti és a terv között :( ..1 tervet készített.) Úgy éreztette velem, hogy nekem nem kell az orr műtét vagy nem akarja megcsinálni ..kis fitos orrom van ezt mondta. Viszont elvan törve ami bal oldalt puklis egy kicsit.

Az orrom szélessége zavar egy picit de arra azt mondta , hogy nem biztos, hogy elsőre megtudja csinálni.

Más is tapasztalt már ilyet Varga Kláránál?

Köszi a válaszokat!:)

31261. Bubbybon
2021. szept. 13. 13:16

Sziasztok!

Múlt hét csütörtökön került le a gipsz. Az lenne a kérdésem, hogy mikorra várható, hogy ez a "konnektor orr" hatás elmúlik? Tudom, tudom, hogy hetekig-hónapokig fog tartani a duzzad-apad állapot, de mégis mikor fog elkezdeni leszállni az orrcsúcs?

Oldalról teljesen egyenes orrot beszéltünk meg a doktor úrral, viszont most felfelé áll a vége. Bízom benne, hogy csak a duzzadás miatt, kemény is eléggé. Mikor kerül végre a helyére? :( Mikor kezdődik el ez a duzzad-apad folyamat, mert most egyelőre a gipszlevétel óta csak a duzzad részét látom :D

31260. foxfairy_
2021. szept. 13. 12:44

Sziaszok!


Jövő hónapban lesz orrplasztikám. Orrsövény ferdülés korrigálásával egybekötött.

Azért döntöttem a műtét mellett, mert bár nem olyan vészesen ronda az orrom, egyáltalán nem érzem önazonosnak. Teljesen más kép él a fejemben magamról, mint amit a tükörben látok profilból. Elől nincs problémám vele különösebben.


Kicsit félek a műtéttől, igazából a megérzéseim alapján teljesen megbízok az orvosban, és amennyi munkát láttam tőle, tetszik az ízlése.

Valami aggodalom mégis van bennem, mi van, ha oldalról szép lesz, szemből meg nem fog tetszeni a változás? :D


Csak egy kis megerősítésre lenne szükségem.


Valamint tudom, hogy sokan írtatok már a műtét utáni napokról, de mégis kellene egy kis infó, hogy mire számítsak.

Édesanyámmal élek, aki csontdaganatos, és nagyon sok segítségre szorul, bár még teljesen nem kell ellátni. De ebből adódóan miután hazaérkeztem, nem pihizhetek majd napokig, lesznek apróbb dogok, amiket el kell végeznem majd. Örülök így is, hogy egyáltalán arra a két napra elszabadulhatok, amíg bent fekszem (beteggondozót fizetek majd). Elmosogatás, macskaalom takarítás, teregetés és ehhez hasonlókat el fogok tudni végezni?



Érdekelne még az is, hogy a gipszes időszak alatt ti hogy mostatok hajat, ha egyáltalán mostatok? Arra gondoltam ,hogy bejelentkezek fodrászhoz egy alkalomra, 10 napig nagy nehezen viselném hajmosás nélkül. :D


Még biztosan foglak a kérdéseimmel titeket zaklatni, van bőven amit most nem tettem fel, de kíváncsi vagyok a válaszokra. :D

31259. Kovisimi (válaszként erre: 31258. - Keki70)
2021. szept. 12. 23:48

Drága Keki!


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

31258. keki70 (válaszként erre: 31257. - Kovisimi)
2021. szept. 12. 15:38

Szia!


A fültisztító pálcikával addig mehetsz be,ameddig a vattás rész rajta van.Óvatosan,finoman.

Az orrcsúcsot is kitudod vele tisztítani,nem egy gyors folyamat,de meglehet csinálni,így nem szárad oda a trutyi.Én napi 5-6-szor is tisztogattam nappal,éjjel is legalább 2-szer.

Ami nem jön ki,nem kell erőltetni,tényleg nem kell mélyre menni,nem is szabad.

Nagyon jó a Coldastop,ami növényi anyagokból álló olajos készítmény,függőséget nem okoz,viszont jól fellazítja a trutyit,valamint az orrnyálkahártya duzzadtságát csökkenti.

Az én orvosomnál ezt lehet használni,ahogy gipszes időszak alatt a Nasivint is.

Igen,lehet már használni az orrszívó-porszívót.Csak az orrjárat elejéhez rakjad,nem a porszívó erejével szív,ha jön ki vele váladék,akkor érdemes használni.

Szóval csak ügyesen!

31257. Kovisimi
2021. szept. 12. 11:21

Sziasztok!

Pénteken volt a műtétem. Eddig csak Sterimart használtam, meg fültisztító pálcikával tisztították a bejáratnál.

Most kicsit taknyos, savós enyhén véres váladék jőn belőle, amit a pálcikával nem tudok kihúzni.

Használhatok már orrsprayt, illetve orrszívó-porszívót?

Elég kicsik a lyukak a leragasztás miatt, így kicsit nehézkes hozzáférni.

Van valami tanácsotok, hogyan takarítsam? Nem szeretném hogy nagyon beszáradjon, de ártani sem akarok.


Előre is köszönöm a segítséget!

31256. keki70 (válaszként erre: 31255. - Angyallanyka_Agi)
2021. szept. 11. 11:02

Szia Ági!


Folyamatosan távoznak a varratok,5 hét még semmi,nálam még utána jött ki a két első varrat,ami az orrsövény mentén volt és néha kikandikált az orromból.

Az orrsövény végig van varrva,ahogy a porcok is így vannak egymáshoz illesztve,tele van az orr varratokkal.

Volt,akinél még 8 hónaposan is távozott varrat és ez is teljesen normális.

Idő kell,mire a varratok felszívódnak,ha viszont valakinél hosszabb távon gyulladt varrat van,akkor azt érdemes az orvosnak megmutatni,hátha csak a csomót kellene kioldani ezzel is rásegítve a felszívódásra.

De amúgy magától is oldódik a varrat a csomóval együtt,ezt csak arra az esetre írtam,ha a gyulladás sokáig fent áll,erre viszont a Bactroban orrkenőcsöt szokták adni,helyrerakja.

31255. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31248. - Vrskit)
2021. szept. 11. 00:30
Szia! A Betadine csepp/kenőcs tényleg jó, illetve a Coldastop is segíti a gyógyulást, hidratál is (nagyon fontos!) úgyhogy én pl ezeket használnám. (Műtét után, mikor érzékeny volt egyik oldalt a varratoknál, akkor szintén ez volt a rutinom és szépen alakult- mondjuk 5 hét után már nem nagyon szabadna amúgy sok varratnak lenni; ha nem javul szerintem érdemes elmenni egy kontrollra)
31254. keki70 (válaszként erre: 31252. - Vrskit)
2021. szept. 9. 21:20
🌹💕
31253. keki70 (válaszként erre: 31251. - Kovisimi)
2021. szept. 9. 21:19
🎀🥰
31252. vrskit (válaszként erre: 31250. - Keki70)
2021. szept. 9. 20:33
Köszönöm szépen a tanácsot, kipróbálom:)
31251. Kovisimi (válaszként erre: 31249. - Keki70)
2021. szept. 9. 20:31

Szia Keki!


Nagyon szépen köszönöm!


Szerencsére nem szokott komoly gondot okozni, azért nem szedtem rá semmit!.

31250. keki70 (válaszként erre: 31248. - Vrskit)
2021. szept. 9. 19:47

Szia!


Ha begyullad,akkor kenjed be Betadinnal,fültisztítóra raksz és annak segítségével.

Ami még nagyon jó rá:Bactroban orrkenőcs,ezt viszont fel kell íratni a háziorvossal,stb...

Ugyanúgy fültisztítóval vidd fel a varratokra,rögtön jobb lesz!


Szívesen :-)

31249. keki70 (válaszként erre: 31247. - Kovisimi)
2021. szept. 9. 19:44

Szia!


Ha allergiás eredetű az orrfolyás,akkor nem gond.

Azért lett volna jó,ha szedsz rá gyógyszert és használsz orrcseppet,mert akkor a gipszes időszak alatt nem gyűlne annyi váladék az orrban és nem is lenne annyi tüsszentés.


Sok szerencsét,váljon valóra az álmod!🙂🌸

31248. vrskit
2021. szept. 9. 18:13

Sziasztok,

5 hete volt a műtétem és nekem sajnos nagyon lassan gyógyul az egyik oldalon a belső, felszívódó varratok környékén. Elég gyakran begyullad és sokszor feltelik a varratnál…Nem fáj, hanem inkább kellemetlen és sajnos látszik is, hogy piros és sebes.

Ez hány hétig normális? A belső duzzanatokra lehet valamit használni?

Köszönöm szépen

31247. Kovisimi
2021. szept. 9. 15:11

Sziasztok!

Holnap reggel lesz a műtétem. Kicsit folydogál az orrom (vízszerű), és néha tüsszentek.

Napok óta iszok gyömbérből, fahéjból készült teát, citrommal mézzel. Este infrázok.

Allergiás vagyok, de soha nem szedtem rá gyógyszert.

Ugye nem lesz gond emiatt? Volt más is aki így ment műtétre?

31246. Bubbybon
2021. szept. 9. 13:46
Köszönöm, akkor már csak türelem kérdése 😊
31245. keki70 (válaszként erre: 31243. - Bubbybon)
2021. szept. 9. 13:35

Szia!


Igen,szinte mindenki átesik ezen,akinél orrcsúcsemelés is volt,márpedig az esetek többségében történik.

Gipszlevétel után még magasabban van az orrcsúcs,de aztán életbe lép a gravitáció és odakerül,ahová eredetileg tervezte az orvos.

Nálam ez egy hét után megtörtént,van,akinél pár hét.

Emiatt ne aggódjál,nem kell elkeseredni,ez is az orrplasztikához kapcsolódó természetes folyamat.

31244. BabiNéni (válaszként erre: 31243. - Bubbybon)
2021. szept. 9. 12:40
Nyugi, fog ereszkedni az orrcsúcs :) Gipszlevételt követően nekem is turcsi volt, majd szépen lassan felvette a tervben látható formát.
31243. Bubbybon
2021. szept. 9. 12:21
Sziasztok! Lekerult a gipsz. Oldalról egyenes orrot szerettem volna, ezt is beszéltük meg a doktor úrral. Viszont felfelé áll a vége :( Kérlek nyugtassatok meg, hogy az majd levándorol, mert most nagyon el vagyok keseredve.. Volt más is így?
31242. BabiNéni
2021. szept. 9. 11:44

Sziasztok,

Véleményetek szerint a Milgamma segíthet az idegek gyorsabb regenerálódásában? Említette ezt valakinek orvos esetleg? A bal orrcimpám 3 hónappal műtét után még eléggé szunnyad, így kicsit asszimetrikus szemből nézve az orrom. Úgy veszem észre a cimpa tövéből kezd újraéledni, egy hónapja kb csak egy 5mm-es rész mozgott, most tartok kb 8mm-nél. Olvastam, hogy hetente talán 1mm-t nő a roncsolt ideg, szóval nagyon lassú folyamat...

31241. Editt2
2021. szept. 7. 15:24

Sziasztok!

Sikerült mostanában valakinek Járái dokit a szekszárdi kórházban elérnie? Még mindig covid-stop van?

Köszi.

31240. borr41 (válaszként erre: 31239. - Bador)
2021. szept. 7. 09:47
Jajj de jó, köszönöm! Akkor kitartást a hétre, biztos gyönyörű nózid lesz! Addig tűkön ülve várom az updatedet! :)
31239. bador (válaszként erre: 31233. - Borr41)
2021. szept. 6. 23:29
En holnap megyek hozza mutetre!! Majd meselek 😍😍
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook