Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
31538. kingbig (válaszként erre: 31531. - Borella)
2022. febr. 11. 09:40

Szia,

Nekem is ki pattogott az arcom, tele lettem patikkal, teljesen kiborultam tőle. :-( 3 hetes az orrom és már pár napja fújom, nem erősen, de normálisan ameddig jól esik.


Nekem az orromnál a heg elég vastag! Járt már valaki így? Elfog múlni?

Egyelőre csak orrkenőcsöt használok rá.

31537. Nemethpp (válaszként erre: 31536. - Fanni001)
2022. febr. 11. 08:44
Szia! Szerintem mindenképpen hivd fel, hogy irtal neki és amikor lesz ideje nezze meg :)
31536. fanni001
2022. febr. 10. 20:26
Sziasztok, nektek mennyi ido utan valaszolt dr. Járai Tamás az emailre? (A kepeket kuldtem el az orromrol es varom a terveket)
31535. Nemethpp (válaszként erre: 31531. - Borella)
2022. febr. 10. 09:54
Szia! Az én nózim hétfőn lesz 4 hetes és én már 1 hete fújom kifele a levegőt, van hogy erősen is, nem dagad. Szépen leapadt. Viszont az én bőröm is oda van, alapbol is hajlamos vagyok a pattanàsokra, de több van jelenleg a megszokottnál. Remélem vissza áll idővel. Egyébként én is fülpiszkáló+ orrszi porszit használok :)
31534. keki70 (válaszként erre: 31533. - Borella)
2022. febr. 9. 20:01

Szívesen :-)


Persze mehet,csak arra figyeljél,hogy az orrodra mindig alulról-felfelé vigyed fel tegyük fel az alapozót,így nem húzod lefelé az orrcsúcsot.

Nem fog gondot okozni a maszk,ha egy kicsit megnyújtod az orrodnál és így nem feszül rá.Menni fog :-)

31533. Borella (válaszként erre: 31532. - Keki70)
2022. febr. 9. 19:49
Köszönöm. 🤗 Minimális smink is mehet? Az orromat természetesen kihagyom. A héten már vissza kell térnem az irodába. A maszk viseléstől tartok még picit. 😟
31532. keki70 (válaszként erre: 31531. - Borella)
2022. febr. 9. 15:29

Szia!


szalicilsavas (BHA) termékek-műtét után 2-3 héttel szabad használni.


4 hetesen már óvatosan fújhatod,aztán 6 hetesen már rendesen.

De ha maradsz a tengervizes spraynél,fülpiszkáló és orrszívó-porszívó használatánál-az is rendben,ahogy neked jó :-)

31531. Borella
2022. febr. 9. 13:28
Sziasztok!:)Pénteken lesz 4 hetes az új nózim. Egyelőre csak nagyon óvatosan olajos lemosóval tisztítom zuhany alatt, majd lentről felfelé át törölgetem nedves vattakoronggal.Iszonyat mitesszeres lett és még mindig hámlik. A homlokom is nagyon zsírosodik. Műtét előtt nem volt ilyen. Hányadik héttől szabad használni pl. szalicilsavas (BHA) termékeket? Illetve fújni még nem igazán merem, így a tengervizes spray ellenére is nehezen jön ki a váladék. Fülpiszkálóval nyúlok be óvatosan, vagy porszívózom baby orrszívóval. Ez így rendben?
31530. Amy99 (válaszként erre: 31486. - Mohacsim2)
2022. febr. 5. 17:38
Csütörtökön voltam nála, es májusra tud meg időpontot adni.
31529. keki70 (válaszként erre: 31528. - Littlemisssunshine)
2022. febr. 5. 11:08

Szia!


Az orrcsúcsod ereszkedni fog és odakerül,ahová az orvos tervezte.A malackás állapoton szinte mindenki átmegy,akinél orrcsúcsemelés történt.Az esetek nagy részében pedig történik :-)

Lekerül a gipsz,életbe lép a gravitáció és az orrcsúcs a helyére kerül.


Az orvos mindig az egyik oldalról dolgozik,ezért az adott oldalt jobban megviseli a beavatkozás,ezért a különböző orrlyuk,de ezek is helyreállnak.


Orrtisztítás:Unguentum nasale kenőcsöt rakjál fültisztítóra-borsónyi nagyságút-,óvatosan juttassad be az orrodba,hagyjad amíg feloldódik,utána könnyebb lesz tisztogatni.Most azért ezt a krémet írtam,mert RÖ ezt szokta ajánlani.Erőltetni semmit nem kell,ami könnyedén kijön,az jó,ami marad,azt majd kiszedi az orvos,ha szükségesnek tartja.

/átküldtem az orrtisztítást részletesen/


Gyógyulgassál és pihenjél!

2022. febr. 5. 10:19

Sziasztok!


Nagyon régóta olvasom/olvastam ezt a fórumot, és sok mindenben segített (pl. az orvos kiválasztásában), így elhatároztam, hogy leírom én is a tapasztalataimat, hogy én is segíteni tudjak másoknak. :)


Nekem nagyon frissek az élményeim, ma 3 napos az orrocskám. Csütörtök délután műtött Rezek doktor úr.

Baromi széles volt az orrom (ez főleg akkor látszódott, amikor mosolyogtam, instant átváltoztam Shrekké), már gyerekkorom óta zavart az egész. Profilból viszont elég okés volt. 2017-ben merült fel először bennem az orrplasztika gondolata, és azóta mindig is játszadoztam a gondolattal, de mindig volt valami, ami miatt nem léptem meg. Tavaly nyáron, amikor nézegettem a szülinapomon készült képeimet, egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy nincs egy vállalható sem, mert mindegyiken, ami szemből készült, ott van az arcom közepén az a széttrancsírozott krumpli. Így a szülinapom után pár héttel hirtelen felindulásból fel is hívtam Rezek doktor urat (Rezek kiválasztására több éves kutatómunkát szántam). Lefixáltuk a konzultáció időpontját az asszisztensével, és 2 hónap múlva, szeptemberben el is mentem hozzá. Doktor urat rendkívül szimpatikusnak és emberségesnek találtam. Meghallgatta és megértette a problémámat, bár szerinte egyáltalán nem volt disszonáns az orrom, határesetnek nevezte. Elismerte, hogy habár vizuálisan annyira nem széles (amikor alapállapotban van az arcom), tapintásra tényleg elmondható, hogy nagyon széles az orrcsontom. Így megállapodtunk abban, hogy az orrcsontot lereszeli, vékonyítja, és ő még ajánlotta az orrcsúcs minimális megemelését is. Elkészültek a 3D-s látványtervek, meg voltam velük elégedve. A műtét időpontját februárra beszéltük meg (lehetett volna hamarabb is, de játszanom kellett a szabadságommal, illetve a spórolt pénzemmel is).

Telt-telt az idő, és néha - főleg amikor kép készült rólam - gondolkoztam rajta, mennyire várom már az új orromat, de különösebben nem foglalkoztatott a téma. Tudtam, hogy megvan a lefixált időpont, és ha törik, ha szakad, búcsút fogok inteni a Shrek-orromnak.

Elérkezett a február, a műtét időpontja. Egészen a műtét előtti estéig nem is realizálódott bennem, mire készülök. Viszont az előtte lévő éjszaka azt álmodtam, hogy meglátszódtak a vágások az orromon, nem tettek rá gipszet, és alvás közben eldeformálódott az egész. Felkeltem az éjszaka közepén, és akkor tudatosult bennem, hogy egy életre szóló döntést hoztam, és ezt nem fogom tudni visszacsinálni, ha mégsem úgy sül el, ahogy szeretném. Szóval akkor egy kicsit beparáztam.

Másnap, amikor úton voltam a műtétre (vidékről mentem, délutáni időpontom volt), még olvasgattam az altatásról is, és habár altattak már korábban, elkezdtem azon parázni, hogy mi van, ha meghalok altatás közben. Szóval sikerült teljesen beforgatnom saját magamat. :D Viszont ahogy megérkeztem, minden annyira gyorsan történt, hogy nem is volt idő ezen idegeskedni. Papírok kitöltése, találkozás az altatóorvossal, Rezek dokival még egy utolsó egyeztetés az elképzelésről, és huss, máris a műtőasztalon feküdtem. Az én műtétem nem tartott sokáig, kb. egy és negyedóra volt. Ezt doktor úr is mondta, hogy alapjáraton amit az én orrommal fogunk csinálni, nem egy "komoly", teljes procedúra, úgyhogy sem időben, sem árban nem fog annyi lenni, mint egy átlagos orrműtét.

A műtét utáni ébredés és a közérzetem nekem teljesen rendben volt. Nem voltak fájdalmaim, jó volt a közérzetem, nem volt hányingerem sem - csak baromi éhes voltam. Így amikor a műtét után pár órával hoztak egy kis rágcsálnivaló kekszet, maga volt a megváltás. Egyébként ezt érdemesnek tartom leírni (mert pl. én erről nem sok helyen találtam infót, és ahol találtam is, ott azt írták, hogy egy joghurtot és banánt kaptak vacsorára - persze minden klinika más és más), hogy biztosítják az étkezést a műtét után. Legalábbis Rezeknél vacsorát és reggelit is adtak. Műtét után először hozták a kekszet, hogy megnézzék, van-e egyáltalán étvágyad, illetve hogy tudsz-e rágni rendesen. Nekem egyikkel sem volt probléma. Vacsorára hoztak egy sült csirkecombot és rizst. Elképesztően jól esett. Persze ekkor még szagokat nem éreztem (hogy is éreztem volna, tamponálva volt az orrom és a parittyakötés is rajta volt), de így is isteni volt. A reggeli pedig (amit hajnali ötkor hoztak be, wtf?) két szelet kalács, vaj és lekvár volt. Én repetáztam is belőle, mert még mindig nagyon éhes voltam.

De visszatérve a műtét utáni időszakra: én teljesen jól éreztem magam, netflixet néztem, zenét hallgattam stb. Egyetlen dolog, ami rontott a közérzetemen, az a száraz torok volt. A hidratálás nem sokat segített, úgyhogy kaptam szopogatnivaló torokcukorkát is, de az sem tette meg a hatását. Az éjszaka ahhoz képest jól telt. Kicsit szokatlan volt a félig ülve alvás, de tudtam aludni. Ami engem zavart, az a felkapcsolt lámpa volt, illetve, hogy random időpontokban az éjszakai ügyeletes beszélgetett valakivel (bár én elég rossz alvó vagyok, de vittem füldugót, bedugtam a fülem, és meg is volt oldva a probléma).

Az egész orrplasztikás procedúrában talán a tampon kiszedését találtam a legkellemetlenebbnek. Ez sem fáj, csak kellemetlen. Be is könnyeztem, annyira rosszul esett. :D

Másnap reggel utamra bocsátottak, azóta pedig itthon regenerálódom. Én már a második nap is kaptam levegőt az orromon, nincsenek fájdalmaim, szóval azt leszámítva, hogy úgy nézek ki, mint akit összevertek, tökéletesen vagyok. Anyukám sajnál engem, de mondtam neki, hogy ne aggódjon, mert sokkal rosszabbul néz ki az egész, mint amilyen valójában.

Ha eddig eljutottál az olvasásban, köszönöm szépen a figyelmedet!


És a tapasztalataim után itt jönnek az én kérdéseim:


ahogy írtam, az orrcsúcs minimálisan meg lett emelve, viszont mióta lekerült a parittyakötés, azóta látom, hogy elég malacos beütésem van. Olvastam, hogy ez lentebb fog ereszkedni, és apadni fog, de légyszi, nyugtassatok meg megint, hogy ez tényleg így lesz?! Jelenleg az orrcsúcsom magasabban van mint ahol az orrcimpáim kezdődnek, és tényleg nagyon malacorrom van így. Ezt egyébként mondtam is Rezeknek, hogy játszadoztam a műtét előtt a tükörben az orrcsúcsom megemelésével, és mondtam, hogy nekem nagyon malacnak néz ki. Ő viszont nagyon ajánlotta, ezért belementem. Említette is a műtét után, hogy először biztos túlzásnak fogom érezni, de hogy ez lentebb fog menni. Ez kb. mennyi időt fog igénybe venni? Már a gipsz levétele után elkezd valamennyire visszamenni?


Valamint ahogy jelenleg nézem, olyan, mintha a két orrlyukam nem egyforma lenne. A jobb orrlyukamnál van egy rész, ami minimálisan bentebb van, mint a másik (ezt nem tudom jobban megfogalmazni). Ez változhat még?


Illetve az orrtisztításnál hogy járjak el? Tisztogatom fültisztítóra nyomott rinopanteina kenőccsel, de vannak olyan részek, ahol érzem, hogy ott a megalvadt vér/pörk, de kicsit fájdalmas, ha megpiszkálom. Akkor azt inkább ne erőltessem, igaz?


Köszönöm előre is a válaszokat. Ha valakinek kérdése merülne fel Rezek dokival vagy az én beavatkozásommal kapcsolatban, szívesen válaszolok rájuk.


Üdv,


L

31527. keki70 (válaszként erre: 31526. - Nemethpp)
2022. febr. 4. 11:40

Szia!


Orvosfüggő,hogy ki mitől javasolja az orrfújást,nem tudom,hogy az orvosoddal miben egyeztetek meg.Az én orvosomnál-KT-gipszlevételt követően óvatosan lehet orrot fújni,aztán egyre bátrabban és hat hét után már rendesen.

Ha jól értem,akkor az egyik belső varratot érte a kutyusod.Valószínűleg azon az oldalon duzzadtabb az orrod,ezért látod másnak az orrlyukad.

Én mondanám,hogy mutassad meg az orvosodnak,ha van rá lehetőséged,akár ma.

Ha nincs és még pár nap múlva is másnak látod az orrlyukat,akkor a jövő héten.

Reméljük,hogy nem lett belőle nagyobb baj és semmi maradandót nem okozott.


Vigyázz magadra!

31526. Nemethpp
2022. febr. 4. 07:56
Sziasztok. 18 napos az orrom, szoktam fújni most már mert zavar ha dugul, szerintetek baj? Illetve eddig nagyon vigyáztam rá de tegnap a kiskutyám belekapott és vérzett kicsit a varrat, illetve azt az orrlukam másnak is látom minimálisan. Ilyen marad, vagy még változhat? 😕
31525. Molly93 (válaszként erre: 31524. - Zso92)
2022. jan. 31. 16:45
Igen,én is úgy látom,hogy ez nem lesz jobb.
31524. Zso92 (válaszként erre: 31521. - Molly93)
2022. jan. 31. 15:32
Őszintén én azt látom, hogy az az orr ami gipszlevétel utáni első pár héten sem néz ki jól profilból az már nem is nagyon fog. (gipszlevétel utáni szép orral viszont még lehetnek problémák később) Szemből az más kérdés, mert ugye esik az orrcsúcs és apad is az orr.
31523. Borella (válaszként erre: 31521. - Molly93)
2022. jan. 31. 13:50
Szia! Kopogtattam. 😊 Miért nem vagy elégedett? 😟
31522. Nemethpp (válaszként erre: 31521. - Molly93)
2022. jan. 30. 19:52
Szia, hogy tudom megnézni?☺️
31521. Molly93
2022. jan. 30. 15:28

Sziasztok!


Csináltam egy naplót, töltöttem fel pár képet..a véleményetekre lennék kíváncsi, én nem vagyok elégedett.Októberben volt a műtét

31520. Borella (válaszként erre: 31517. - Kingbig)
2022. jan. 29. 11:27
Szia! Én sem kaptam. Volt, hogy annyira eldugult, hogy vákum képződött, ahogy nyeltem. A gipsz levétel után egyre jobb. 😊
31519. kingbig (válaszként erre: 31518. - Nemethpp)
2022. jan. 29. 09:16
Igen nekem is, kifelé tudom picit fújni, de befele egyáltalán nem. Köszönöm a válaszod, megnyugodtam! :-)
31518. Nemethpp (válaszként erre: 31517. - Kingbig)
2022. jan. 29. 08:54
Szia! Én a 12. napon vagyok, és néha dugulok csak ki, de csak kifele megy a levegő. Orvosom szerint ez normális, nasivin-t és orrszívót ajánlott rá. 😊
31517. kingbig
2022. jan. 29. 08:31

Sziasztok!

1 hete volt az orrplasztikai műtétem, de levegőt még egyáltalán nem kapok az orromon. Picit aggódom, mert mindent megteszek, hogy “tisztuljon”. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan?

31516. masckaszem
2022. jan. 28. 16:49

Sziasztok!


Négy hónapos orrom eddig szerintem jól gyógyult, viszont másfél hete olyan szinten van duzzadva belülről, hogy semmi levegőt nem kapok rajta. Nem vagyok igazán náthás, tehát nem értem, mitől lehet. Egyedül a nasivin segít rajta, de azt meg nem szeretném fújni. :/


Mitől lehet ez? Egyelőre most visszamenni sem tudok R.Ö-höz, de szerintetek érdemes lenni?


Köszönöm előre is!

31515. Nemethpp (válaszként erre: 31513. - Borella)
2022. jan. 28. 14:14

Szia,

Köszönöm !! ☺️☺️

31514. szelvesz01
2022. jan. 28. 11:56
Sziasztok! Új vagyok, márciusban lesz a nagy napom. Az orrsövényem nagyon rossz állapotban van, egyik oldalon alig kapok levegőt, így ez a fő indokom a műtétre (bár kinézetre sem nyerne szépségversenyt). Azt hallottam, hogy az orrsövény műtét után újra elferdülhet, ez mennyire gyakori?Ha ez bekövetkezne, korrekciózni kell / lehet?
31513. Borella (válaszként erre: 31510. - Nemethpp)
2022. jan. 28. 11:39
Szia! Az én orrcsúcsom is olyan még, mint egy krumpli. Az arcom is húzódik, érzem, hogy még ödémás. Nekem ma 2 hetes az orrom. Mindenki azt mondja, hogy ez csak jobb lesz. 😊 A szám is napról napra jobban működik. Nekem még fent van az orvos által feltett ragasztó, a jövőt nézve én is tanácstalan vagyok. Az orvos szerint ezután nem kell ragasztani.
31512. Nemethpp (válaszként erre: 31511. - Keki70)
2022. jan. 28. 11:20
Köszönöm szépen a válaszod! ☺️
31511. keki70 (válaszként erre: 31510. - Nemethpp)
2022. jan. 27. 14:22

Szia!


Jobbulást!


Az orrcsúcs átlagban nézve fél év után kezd apadni,akkor indul be az orr rendes vérkeringése.Ettől persze van eltérés-engem ilyen nagymértékű orrcsúcsduzzadtság nem érintett-előbb is megtörténhet a változás,de el is húzódhat.

/a ragasztásról biztos ír majd olyan,akit érintett/


A felső ajak duzzadtság általában hat hét alatt rendeződik,előfordult,akinél három hónap is kellett,de nem kell aggódnod,visszaáll a műtét előtti állapotra :-) A két első fog felett izom került átvágásra,hogy a megemelt orrcsúcs ne húzza fel a felső ajkat,ezért a duzzadás.

31510. Nemethpp
2022. jan. 27. 10:39
Sziasztok! Műtét után a 10.napon vagyok, irtó nehéz volt az első hét, de szerencsére a nehezén túl vagyok. :) most nagyon krumpli formájú az orrcsúcsom, érdeklődnék kinek mikor ment le ez a dagadás és meddig ragasztottátok utána? Illetve, azóta is felvan dagadva a felső ajkam. Alapbol is töltve van és így elég nagynak tűnik. Tudtok rá valami megoldást? Remélem nem kell aggódnom, hogy még be van dagadva. Köszi ha olvastad! 🙂
31509. miau55 (válaszként erre: 31508. - Keki70)
2022. jan. 21. 16:18
köszönöm a válaszod :)
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook