Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
32198. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32196. - Tonymontana)
2022. dec. 20. 21:04
Emiatt ne aggodj nekem is egy 20 perces konzi volt utana mar csak emailben kommunikáltunk :) amit csinalt tervet azon valtoztattam picit es abszolut megertette mit szeretnek viszont felhivta ra a figyelmemet hogy sok fog mulni a boromon es a porcok minosegen. Szoval osszesegeben maximalisan figyel arra hogy mi az elkepzelesed es torekszik ra, viszont nem is iger olyat amit ne tudna megcsinalni :)
32197. Anaelisa (válaszként erre: 32196. - Tonymontana)
2022. dec. 20. 20:33
Neki nem kell több idő. :) Szerintem részedről annyit tudsz tenni, hogy kutatsz rengeteget az orvosról, eldöntöd, szimpatikus-e neked vagy sem a konzultáció után és ha igen, viszed magaddal a nyomtatott tervet amibe ő is beleegyezett. A többi rajta múlik. Olvasd el a naplóm, nyitott, ott vannak tippek én miket szereztem be. Sok sikert!
32196. Tonymontana (válaszként erre: 32194. - Anaelisa)
2022. dec. 20. 20:16
Neked is nagyon koszonom! A nyomtatas nagyon jo otlet. Amiatt is kicsit aggodalmaskodok, hogy csak egyszer talalkoztam Jaraival es kb 20 perc alatt megbeszeltunk mindent - gyorsan megertette, mi zavar, nem volt sok mas tema. Aztan emailt is irtam neki, amiben elkuldtem a terveimet, megszerkesztett kepeket, ezt is jova hagyta, de meg irok neki, hogy biztos, ami tuti, plusz kinyomtatok par tervet a mutet napjara mindenkepp!
32195. Anaelisa (válaszként erre: 32184. - Kata2023)
2022. dec. 20. 20:10
Ha komplett orrplasztika, azt azért nem kívánom senkinek, hogy átélje ébren. Szerintem olyat nem is végeznek úgy, max kisebb orrsövényegyenesítést, vagy zárt műtétet, az meg a végleges forma szempontjából rizikós. Anélkül hogy megnéznél róla videót, gondold el mi történik egy ilyen műtéten… Nem akarod azt ébren átélni. (Engem műtöttek ébren, 45 percig, szintén az arcomon mással, nem kívánom senkinek.) Az altatás előtt kell vérkép, ÉKG és az aneszteziológus személyre szabottan állítja össze a dolgokat, előtte 20 percig kikérdez.
32194. Anaelisa (válaszként erre: 32191. - Tonymontana)
2022. dec. 20. 20:04
Egyetértek Ancsiszab hozzászólásával. Engem is Járai műtött tavaly márciusban és elégedett vagyok. Nagy érzelmi hullámvasút, igen és rengeteget paráztam. Hasonló problémám volt, mindent újra kellett rakni. Ezekben a szervi dolgokban, hogy minden a helyén legyen és funkcionáljon, Járai a legjobb szerintem. Ami a formát illeti, mindenképp vigyél képet amit előtte közösen láttamoztatok és a műtét előtt is mutasd meg, vidd kinyomtatva és beszéljétek át még egyszer. Nekem még mindig hajlamos duzzadni, meg szerintem a csúcs is alakul még picit (más nem látja), de 4,5 hónaposan már nagyon szép volt (úgy is hogy most ahhoz képest más kicsit, de még mindig szép). Akkor már tuti nem kell tapaszolni sem. Szóval rengeteget alakul, a beavatkozás mértékétől függ, meddig tart ez a játék, de megéri belevágni szerintem.
32193. Tonymontana (válaszként erre: 32192. - Ancsiszabo96)
2022. dec. 20. 18:18
Koszi a megnyugtato szavakat! Kopogtattam :) szerintem holnap irok egy reszletesebb emailt meg Jarainak es megkerem, hogy a mutet elott mindenkepp beszeljuk at reszletesen.
32192. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32191. - Tonymontana)
2022. dec. 20. 16:34

Szia! Engem Jarai mutott 6 hete igy remelem tudok neked segiteni :) eloszor is annyit tudok mondani hogy en nagyon megvagyok elegedve az eredmennyel es egy percig sem bantam meg. Viszont ettol fuggetlenul is egy erzelmi hullamvasut es erre erdemes felkeszulni. A gyogyulasi folyamat meg dolgozik igy itt ott bevagyok dagadva es nem mindennap latom ugyanolyannak, aztan ha lemegy a dagadas megint minden szuper, es ez igy valtakozik. Sajnos ez egy turelem jatek, de ez orvostol fuggetlenul. Illetve az en esetemben szerintem "ujra kellett rakni" az orrom mivel ferde is volt, logott is az orrcsucs is nagy volt, orrsoveny ferdules is szoval minden :D szembol nem volt"duci" talan ennyi..

Vezetek itt naplot kepekkel egyutt, ha erdekel kopogj nyudotan es beengedlek.


Hivatalosan 1 ev a gyogyulasi folyamat de legjobb tudasom szerint sok fugg a beavatkozas merteken, bor vastagsagan es porcok minosegen is hogy milyen gyorsan gyogyulsz. Ettol fuggetlenul en ugy gondolom 4,5 honaposan mar teljesen okes lesz :) Nekem a tapaszolas, bioptron lampazas es bromelaim vitamin sokat segit a duzzanat csokkentesen.


Ha jol megbeszeltetek hogy mi az amit szeretnel, es mi az amit meglehet valosaitani akkor nem kell felned, a legjobb kezekben leszel. Erdemes mutet elott is atragni vele pontosan mit szeretnel, ha esetleg magatol nem jon be hozzad szolj a mutos sracnak/altato orvosnak hogy mindenkepp szeretnel vele elotte beszelni :)

2022. dec. 20. 13:14

Sziasztok! Januar 6-an fogja elvileg muteni az orromat Jarai de annyira felek :( olyan sok rosszat is olvasni. Hol varom a mutetet, hol elbizonytalanodok, felek, hogy rosszabb lesz… rengeteget olvastam itt, elmentem Jaraihoz egy konzultaciora, nagyon szimpatikus volt, ezert en mar mashoz nem is mentem. Ahogy latom, nincs egy olyan doki se, aki kivetel nelkul csak tokeletes munkat vegez, a legjobbakrol is olvastam negativabb elmenyeket. Jarait meg olyannak talaltam, akinek joval tobb a jo munkaja, mint a nem jo, es a korrekciokat mindig szepre csinalja, es nagyon szimpi volt emberileg is. Igy esett ra a valasztasom.


En nem utalom az egesz orromat, ahogy van. Nem annyira pici, de nem zavar a merete. Nekem az a legnagyobb bajom, hogy tobb baleset is ert kicsi koromban, amitol elferdult, konkretan tekeredik: az orrhat teteje jobbra ter ki, az orrcsucs meg balra. Termeszetesen emiatt orrsovenyferdulesem is van, es legzesi, foleg alvasi problemaim. Rosszul alszok, allandoan faradt vagyok, horkolok. Muszaj rendberakni az orrsovenyemet, es ugy gondoltam, ha mar ennek alavetem magam, akkor javitsak ki, ami esztetikailag zavar. Van egy jo oldalam, ahonnan maximalisan elegedett vagyok az orrommal, a teljes profilokbol is nagyjabol hasonlo az orrom, de a bal felprofilombol 2szer akkora az orrom, es nem valaki szep alaku, mint mashonnan. Na meg szembol latszik a gorbules. Vannak jo szogeim, de a spontan fotoktol sokszor felek elore, hogy milyen leszek rajtuk. Foleg emiatt dontottem ugy, hogy szeretnem mar ezt megjavitani: nem szeretnek felni, hogy adott oldalrol mennyire csunya lesz az orrom.


Illetve azert is hataroztam vegre el magam, mert majus vegen lesz az eskuvom, azaz 4,5 honappal a mutet utan kb. Jarai azt mondta, es okes, de en felek. Nem lesz akkor meg nagyon dagadt? Persze felek, hogy mi van, ha nem lesz szep az eredmeny, akkor mit csinalok az eskuvo elott? Mondjuk az en korrekciom eleg minimalista, ahogy irtam, a ferdeseg miatti asszimetria zavar, nem kell “ujrarakni” az egesz orromat.


Illetve attol is felek, hogy most legalabb vannak jo szogeim, mi van, ha vegul ennyi jo szogem se lesz? Persze utalom, ha a rossz oldalamrol fotoznak, es annyira jo lenne, ha ezt a kis torest kijavitanak, de annyira felek is :( ugyanakkor meg ott van, hogy az orrsovenyem miatt muszaj kes ala fekudnom, es ha mar ott jarnak, jo lenne rendbe tenni.


Nagyon koszonom, ha valaki vegigolvassa, es bocsi, ha kicsit kusza lett.

32190. Amy99 (válaszként erre: 32127. - Rockroka)
2022. dec. 16. 13:30
Egy hónapja volt korrekcióm Járainál. Másfél éve szintén ő műtött. Van naplóm is.
32189. Amy99 (válaszként erre: 32161. - Burkuskutyus)
2022. dec. 16. 13:28
Szia, Nekem 1 hónapja csinált korrekciót, és megemelte kicsit az orrcsúcsot. Lett egy pici törés a korábbi egyenes orromon, de én elégedett vagyok.
32188. keki70 (válaszként erre: 32187. - Kata2023)
2022. dec. 16. 10:14
Szívesen🥰
32187. Kata2023 (válaszként erre: 32185. - Keki70)
2022. dec. 15. 21:26
Nagyon köszönöm!
32186. burkuskutyus (válaszként erre: 32184. - Kata2023)
2022. dec. 15. 20:47
Én úgy tudom, hogy az altatásban végzett műtét biztonságosabb, mint a helyi érzéstelenítés. Pl. ha orrplasztika közben beindul az öklendezési reflex, az elég csúnya lehet. Az altatás a műtét legbiztonságosabb része, kb. annyira kockázatos, mint a repülőre ülni. Amúgy előtte részletesen kikérdez az altatóorvos, EKG-t is kell mutatni, és ha bármi ellenjavallat van, akkor biztos nem altatnak.
32185. keki70 (válaszként erre: 32184. - Kata2023)
2022. dec. 15. 20:05

Szia Kata!


[link]


Érdemes itt visszaolvasgatni,sok olyan volt,akit a Szent Imrében operáltak helyi érzéstelenítésben,akkoriban még leginkább Kelemen doktor.Az ő tapasztalataikat eltudod olvasni.

Azért választották sokan ezt az eljárást,mert így kevesebbe került a műtét.

32184. Kata2023
2022. dec. 15. 19:26

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata helyi érzéstelenítésben végzett orrplasztikáról? Úgy tudom, külföldön már gyakori. Sajnos, én félek kicsit az altatástól. Dr. Doleviczenyi és Varga Klára között hezitálok.

32183. keki70 (válaszként erre: 32182. - Babyka007)
2022. dec. 13. 18:39
Nagyon szívesen!✌️🌸😘
32182. babyka007 (válaszként erre: 32181. - Keki70)
2022. dec. 13. 10:59
Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a jó kívánságod😊!
32181. keki70 (válaszként erre: 32180. - Babyka007)
2022. dec. 13. 06:50

Szia!


Nem lesz semmi gond,emiatt ne aggódjál.Használjad az orrsziporszit,nagyon gyenge orrfújás,ez így elég lesz ahhoz,hogy folyamatosan ürüljön az orrod és még csak véletlenségből se mehessen a füledre.

Ez a nátha nem befolyásolja az orrod alakulását,nem lesz semmi baj.

Jobbulást kívánok!

32180. babyka007
2022. dec. 12. 21:59

Sziasztok!

Járt már valaki úgy a gipszes időszaknak mindjárt az első 3-4 napjában, hogy elkapott valami náthát? Már a 6. napban vagyok és borzalmasan folyik az orrom. Van 2 fiam és mindkettő taknyos, sajnos simán lehet, hogy elkaptam tőlük. Járai műtött, ő engedi az orrsziporszit, meg a nagyon gyenge orrfúlyást is, de annyira aggódom, hogy nehogy emiatt valami gond legyen🙄.

32179. Anaelisa
2022. dec. 8. 21:00
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Dr. Járai Tamással hyaluronsavas ajaktöltés kapcsán? Csinált valakinek? Tudom, hogy vállal, de szívesen használnám a közösség erejét ebben a kérdésben is. :) Köszönöm szépen a válaszokat.
32178. keki70 (válaszként erre: 32177. - Burkuskutyus)
2022. dec. 8. 19:55
Szívesen!☃️❄️🥰
2022. dec. 8. 16:08
Sajna kihagyott az agyam, egy darabig nem jöttem rá, hogycez is alkohol :) de valóban nem nagyok, és 2% alkohol van bennük elvileg. Köszi a megnyugtató választ!
32176. keki70 (válaszként erre: 32175. - Burkuskutyus)
2022. dec. 8. 16:01

Szia!


Megnéztem,hogy mennyire picik :-) Nem nagy mennyiség,nem hinném,hogy ezzel olyan nagyot bűnöztél volna :-)


Azért nagyobb mennyiséget kerülni kell műtét után pár hétig,mondjuk egy bulizos mennyiségre gondolok.


/Alkohol fogyasztásakor a fertőzések legyőzésében óriási szerepet játszó fehérvérsejtek száma kritikus mértékben csökkenhet, miközben a citokinszint megemelkedik a vérben. Ennek a fehérjetípusnak a megemelkedése arra mutat rá, hogy az immunrendszer működése lelassul,kevésbé aktív, mint alkohol fogyasztás előtt.

Az alkohol fogyasztás késlelteti a sebek gyógyulását,továbbá kevésbé képes ellenállni a szervezet a kórokozók támadásainak./

2022. dec. 8. 15:41
Sziasztok! Műtét után mikor biztonságos alkoholt inni? 8 nappal a műtét után véletlenül megettem 3 pici limoncello-s bonbont :0
32174. keki70 (válaszként erre: 32173. - Padmeviki)
2022. dec. 6. 19:08

KT-nál szigorúan csak addig lehetett a fültisztítót bedugni az orrba,ahol a rajta lévő vatta véget ért,ami nagyon az elején van.Nekem ez elég is volt ahhoz,hogy az orr elejében és az orrcsúcsban lévő trutyit kiszedjem.Ahogy körbejárattam az orr elejében,feszítő érzés volt.

Ha túl mélyre nyomja az ember,akkor megtörténhet,hogy valamit felsértve vérzés keletkezik,akár egy eret is "szétcincálhatunk" vele,varratot téphetünk fel,stb...vannak veszélyforrások.

Nem jelentkezett nálad szerencsére semmi probléma,biztosan maradt minden a helyén.Holnap gipszlevétel után úgyis belenéz az orvos az orrodba és ő pluszban megnyugtat.

32173. padmeviki
2022. dec. 6. 15:22
Viszont lenne még egy kérdésem: engem az asszisztens azzal engedett haza,hogy a Fültisztító pálcikát addig dughatjuk fel,ameddig nem okoz fájdalmat. Szóval én nem csak a bejárat körül pucováltam, magasabbra is felküldtem és szépen szedte is ki a trutymot. Viszont most olvastam csak vissza itt a hozzászólásokat,hogy elvileg csak szigorúan az orr bejárata környékén szabadott volna? Mivel orrsoveny és orrkagylo korrekció is volt a levegőhöz jutásom érdekében , most megijedtem hogy a magasabbra küldött orrtisztito palcikával tudtam esetleg kárt tenni szerintetek? Aztán kiderül, hogy a saját hülyeségem miatt nem kapok majd levegőt továbbra sem :(
32172. padmeviki
2022. dec. 6. 15:11

Sziasztok! Köszönöm Keki a segítségedet! Holnap megyek gipszlevételre, fogom frissíteni a naplómat majd, elég sok embernek adtam hozzáférést most :-)

Második műtétem volt, első esztétikailag gyönyörű lett, az eredeti minden irányból hatalmas volt. Viszont nem szelelt tökéletesen az új, sokszor kellett a számon venni a levegőt! Kiderült, hogy orrsövényferdülésem van - ezt nem tudom,hogy az első műtét következménye,vagy mindig is volt,csak a hatalmas orromban volt elég hely így is a levegőnek:D Szóval most 2. Nekifutásra orrsoveny+ orrkagylo kissebbítés+ plusz pici alakítás is még a külsején ha már amúgy is így szétkapják :D Nem egy kellemes dolog ez a műtét, viszont nekem az 1. az egész életemet megváltoztatta: önbizalom, hangulat, szerelemretalálás, munka+ suli téren is nagy váltást hozott, úgyhogy abszolút megéri! :)

32171. keki70 (válaszként erre: 32170. - Csavarkulcs)
2022. dec. 6. 14:43
Szívesen!Szuper,akkor jó orvosválasztást!🤗🥰
32170. Csavarkulcs (válaszként erre: 32169. - Keki70)
2022. dec. 6. 11:05

Köszönöm!

Sokat segítettél.

32169. keki70 (válaszként erre: 32168. - Csavarkulcs)
2022. dec. 6. 09:31

Szia!


Különböző árakon dolgoznak az orvosok,azoknak az árait átküldtem,akik innét a fórumról a legtöbbet operálnak-operáltak.

Igen,kijön.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook