Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
32259. Lill777 (válaszként erre: 32256. - Keki70)
2023. jan. 14. 18:32
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy :)
32258. Tonymontana (válaszként erre: 32255. - Keki70)
2023. jan. 14. 18:11

Az elozo uzenetemet kicsit tul hamar kuldtem el :D szoval koszonom neked ❤️ amikor eloszor meglattam a tukorben, eloszor nekem is nagyon tetszett, meg is koszontem Jarainak. Bar akkor is nagyon meglepodtem, milyen picur, de tetszett. Aztan ahogy tovabb neztem, egyre furabbbak talaltam. Ahogy elindultunk Pecsrol, mar az jart a fejemben az autoban, hogy most orokre ilyen lesz az orrom … :D megalltunk egy benzinkutnal, csinaltam par fotot, furcsan tapasztaltam, hogy je, minden szogbol szep. Az utalt oldalamon is egesz normalisan nezek ki. Nincs meg az arcomnak az a durva asszimetriaja, amit az orrom okozott. Ott hirtelen el is kezdett nagyon tetszeni, hazaig fotozagattam, nezegettem, aztan itthon meg a tukor elott allva megint mini erzes, aztan hajat mostam, utana a friss hajammal nagyon tetszett… hat teljesen ebben vagyok:D sok elmenyt olvastam meg megelest, azt keveset, hogy valaki tul kicsinek talalta. Egyebkent sokat segit, hogy parom es jobaratok megerositenek, hogy tulzok, nem is olyan kicsi, es nem is annyira nagyon mas, es szep. De az tuti, hogy ez egy ut, es idobe telik meg, mire megszokom, hiszen mar annyira megszoktam, hogy nagyobb, karakteres, gorbe orrom van. Sose imadtam, de megszoktam.


Koszi a tippeket, igyekszem meg felig ulve probalni aludni, es a mosasnal is oda fogok figyelni, hogy alulrol delfele kenjek! ❤️

32257. Tonymontana (válaszként erre: 32255. - Keki70)
2023. jan. 14. 18:04
Koszi Keki, tunder vagy, mint mindig ❤️
32256. keki70 (válaszként erre: 32254. - Lill777)
2023. jan. 14. 17:55

Szia!


Igen,a hőemelkedés normális,akkor kell odafigyelni,ha láz lenne.

Az erős köhögés miatt megpattanhatott egy hajszálér,nálam is előfordult,a vérzés elállt nálad,nem történt semmi baj.Nem tett semmilyen kárt az orrodban.


Gyógyulgassál,pihenjél sokat,a gipszes hét csak erről szóljon!

32255. keki70 (válaszként erre: 32253. - Tonymontana)
2023. jan. 14. 17:51

Szia!


Meg kell szokni az "új" orrot,de a szépet könnyű lesz :-)

Én álltam a tükör előtt és csak néztem az orromat,azt mondtam KT-nak,hogy ennek az orrnak mindig is így kellett volna kinéznie.Imádtam az első pillanattól fogva,hogy megláttam,boldog voltam.

Emlékszem,hogy napokig néztem a tükörben és olyan kicsinek láttam...aztán kezdtem megszokni és rájöttem,hogy pont jó méretre.Az eredeti orrom volt nagy az arcomhoz képest,ezért volt először a "kicsi" érzés.

De persze az orr produkál a gyógyulás folyamata során olyan dolgokat,hogy elkezdődik a hullámvasút,ahol hol fent van az ember,hol lent.Szerintem ezen mindenki átmegy.

Egy-két hét alatt hozzászoksz az új orrodhoz és megszűnnek ezek az érzések,amiről írtál.Persze,az ember sok-sok évig együtt él egy adott orral és hiába nem szereti,mégis furcsa megválni tőle.

De ez az érzés átalakul majd a "szeretem" érzéssé,hiszen az orvos azt korrigálta,amit előtte hibának éreztünk és frusztrált bennünk.

Adj magadnak egy kis időt,megéri! :-)

Én hat hétig aludtam félig ülve,de nekem ez kényelmes volt,úgy kipárnáztam magamat,hogy így volt a legjobb.Próbáltam az oldalamra feküdni,de nem tudtam,mert úgy éreztem,hogy leszakad az orrom.Hat hét után sikerült.

Még jó lenne,ha tudnál félig ülve aludni,hogy ne dagadjon az orrod,viszont ha ez az alvás rovására megy,akkor elhagyható.


Igen,lehet mosni,van olyan,amivel pár hétig várni kell,mindjárt előkeresem és átküldöm.Ha pedig valamilyen tisztítást csinálsz,akkor az orrodon alulról felfelé,hogy ne húzzad lefelé az orrcsúcsot.

32254. Lill777
2023. jan. 14. 17:37

Sziasztok! Engem VK műtött pár napja, még gipszben vagyok.


Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy normális-e a hőemelkedés a műtét utáni napokban (37,5 körül).


A másik kérdésem pedig, hogy amikor alszom (vagyis aludni próbálok, de igazából nem tudok), akkor annyira kiszárad a szám, hogy néha erős köhögés jön rám. És ma annyira erősen köhögtem, hogy elkezdett vérezni az orrom, és pár percig vérzett folyamatosan. Azóta minden oké, de szerintetek ez nagyon gáz? Tehetett kárt a varratokban?

2023. jan. 14. 16:49

Sziasztok!


Levettek a gipszemet tegnap. Amikor meglattam a tukorben egyszerre volt “hu mit tettem magammal” es “tok szep” erzesem. Ezek azota is valtakoznak. Parom es legjobb baratom szerint annyira nem drasztikusan mas, mint ahogy en latom, de nekem olyan erzes, mintha a fel orrom eltunt volna. Teny, hogy szep orr, de valahogy nagyon nem szamitottam ra, milyen lesz magamon ezt latni. Folyamatosan valtakoznak az erzeseim kb. Egyik pillanatban imadom, masikban ugy erzem, eltunt az orrom karaktere. Ez normalis? Kerlek nyugtassatok meg, hogy ezeken mas is atment, akinek pl nagyon tetszik az orra, de megis nehez volt feldolgozni, hogy az XY eve a tukorben latott orra megvaltozott.

Emellett 1 hetes vagyok, tehat van dagadas, szam nem mozog, allando kialvatlansag gyotor a felig ulve alvas miatt stb.


Ugyanitt kerdes: a gipszlevetel utan hogyan alltatok vissza az azelotti borapolasra? Ilyenkor mar lehet mosni pl az arcomat a szokasos tisztitommal, es az orrom boret is? Vagy ti vartatok ezzel?

Es ki meddig eroltette a felig ulve alvast?

32252. Tonymontana (válaszként erre: 32251. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 13. 13:39
Koszi :) igen azt tudtam hogy erre lehet szamitani, csak azt nem, hogy meddig tart. De az 5-6 het az nagyon biztato!
32251. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32250. - Tonymontana)
2023. jan. 13. 13:31
Ez normalis ugyanis ilyenkor elvagnak egy izmot ami kesobb befog gyogyulni :) nekem kb 5-6 het elteltevel teljesen visszaallt
2023. jan. 13. 12:11
Nektek mennyi ideig tartott, mig a mosolyotok visszarendezodott? Nagyon furcsa, hogy a felso ajkam nem huzodik feljebb :/
2023. jan. 12. 18:47
Koszi Keki ❤️
32248. keki70 (válaszként erre: 32246. - Tonymontana)
2023. jan. 12. 18:13
Igen,kellemetlen,még egy kis kitartás,jobb lesz!
32247. keki70 (válaszként erre: 32245. - Tonymontana)
2023. jan. 12. 18:12

Akkor az a kemény vastag seb lesz,én az ujjammal ki is tudtam tapintani gipszlevétel után,aztán ahogy begyógyult alatta az orrnyálkahártya,úgy távozott valamelyik orrfújáskor.

De akár varratra tapadt vér is lehet,majd ha mész gipszlevételre,akkor az orvos úgyis látni fogja.

Nincs mit,szívesen <3

2023. jan. 12. 18:09
Jah es a szajszarazsagon ugy erzem semmi nem akar segiteni… akkor van csak vele problemam, ha aludni akarok. Rengeteg folyadekot iszok es carmex-el kenegetem allandoan az ajkaimat, de akkor kezdodnek a gondok, ha aludni akarok, es nyitott szajjal veszem a levegot, akkor nagyon gyorsan kiszarad minden belul, amire allandoan felebredek😪 mint valami kozepkori kinzas
32245. Tonymontana (válaszként erre: 32244. - Keki70)
2023. jan. 12. 18:07
Koszi Keki, a coldastop kivetelevel a tobbit hasznalom; sot orrszi porszizok is, de nekem nagyon keves valadek jon ki, inkabb valami kemenyet erzek, de nem tolti ki az egesz orromat, mert szelel. Meg talan a coldastopot is megprobalom :)
32244. keki70 (válaszként erre: 32243. - Keki70)
2023. jan. 12. 17:43

Sokan próbálták és bevált nekik:


Sterimar orrspray napi 3-szor,utána Unguentum nasale orrkenőcs napi 3-szor. Coldastop olajos készítmény napi 3-szor.


Ezeket egymás után kell használni.Először Sterimar,pár perc múlva Unguentum nasale,majd 1-2 óra múlva Coldastop,hogy feloldja a cuccokat.

32243. keki70 (válaszként erre: 32242. - Tonymontana)
2023. jan. 12. 17:41

Tudom,amit írsz,azon én is átmentem.Elsősorban nem az alvásról szóltak a gipszes időszakban a napjaim,hanem el-elbóbiskoltam.

Ha lekerül a gipsz,sokkal jobb lesz,ígérem! :-)

Én arra a keményre azt mondtam,hogy olyan érzés,mintha beton kötött volna az orromba.Az összeállt vér az,amit érzel,beleszáradva az orr mélyébe ill.seb is lehe,ami a levegő útját is elállja.De az orr mélyéből majd előbbre kerül,ahogy gyógyulsz,leválik,orrfújásnál majd távozik.

Igyál sok folyadékot a belső szájszárazság miatt vagy öblögessél,ha pedig az ajkaid is kiszáradnának,akkor a legjobb a gyógyszertári vazelin.


Ami előbbre van trutyi az orrban,azt próbáljad feloldani orrtisztítással-nekem ment-,aztán jöhet a Sterimar orrspray.

Van még egy jó módszer,amit Annának javasolt fül-orr-gégész,mindjárt előkeresem és írom.

2023. jan. 12. 17:27
Mutet utan 6. napon vagyok. Az normalis, hogy ugy erzem, az orrom belul tele van valami kemennyel? Elnezest, de beleszaradt trutyi erzete van, viszont nem nagyon jon ki semmi hiaba orrsprayzek stb. Ugy erzem, “szivarog” a levego az orromon, kapok valamennyit, de annyit nem, hogy csak az orromon at tudjak lelegezni. Ez a legrosszabb nekem eddig az egesz mutetben, alig tudok aludni valamennyit emiatt :( a szajon at legzestol 2 levegovetel utan szaraz a szam amit automatikusan “korbenyalok” belul - ez megy allandoan ha aludni akarok, es nem birok elaludni, minden nap kb 4 orat ha tudok aludni… ebben kezdek kikeszulni, mondjatok, hogy ez nem tart mar olyan sokaig :(
32241. Tonymontana (válaszként erre: 32240. - Anaelisa)
2023. jan. 10. 23:53
Koszi a tippet! A homlokomon pont nem annyira durva. Az orcaimon viszont nagyon at vannak olajosodva. Ha nagyon paraznek, akkor megfogadom a tanacsodat, de egyelore ugy erzem, igy atolajosodva is tart a tapasz.
32240. Anaelisa (válaszként erre: 32239. - Tonymontana)
2023. jan. 10. 21:59
Igen, én ragasztottam is egy csíkot a tapaszra a homlokomon vízszintesen, le ne jöjjön az amit az orvos tett rá (bár nem hiszem, hogy lejön, azért tart az, nyugi). Fehér patikai tapasszal ami gurigában van.
32239. Tonymontana (válaszként erre: 32238. - Kata2023)
2023. jan. 10. 21:19

Van avalmi kulonosebb oka, amiert erzestelenitesben szeretned? En soha nem vallalnam be, hogy ezt “ateljem”. Nezz meg par videot, hogy hogyan zajlik 😬 egyebkent hosszu is, masfel-ket ora is tud lenni egy ilyen mutet. En nem hanytam az altatas utan, csak nagyon nem volt kellemes ebrednem, szedultem es nagyon fejfajos lettem; de meg igy is ezerszer inkabb ez, mint ezt a mutetet atelni eberen. Plusz ugy tudom az orvos is akkor tud a legprecizebb lenni, ha a paciens alszik.


Akiket mar mutottek: nektek is tisztara atzsirosodott a ragaszto az arcotokon? 4. Napomat toltom, es tiszta zsir a ragaszto az orcamon, olyan nevetseges :D mintha szetaztattam volna direkt, pedig csak micellas vizzel tisztitgatom a szabad feluleteket.

32238. Kata2023
2023. jan. 10. 21:04

Sziasztok!

Járainál mindenkinek altatásban volt a műtét? Az asszisztens azt mondta, helyi érzéstelenítésben is lehet. Köszi.

32237. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32236. - Lolao)
2023. jan. 10. 16:49
Szia! nekem Juniusban 1.2-t mondott Pestre, Pecs volt 950 azonban azota ugy hallottam hogy feljebb mentek az arak :(
32236. Lolao
2023. jan. 10. 15:34
Sziasztok! Dr. Járai most kb milyen árban műt Pesten?
32235. Tonymontana (válaszként erre: 32233. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 9. 22:08

Neked is koszonom!! :) nekem valahogy az elso napokban amikor meg nem lehetett orrszizni, az az enyhe orrfujas hozta a megkonnyebbulest. Csak aztan a hulye fejemmel ragoogleztam angolul, hogy szabad e, persze mindenhol egybol az a talalat jott, hogy tilos blabla. De gondolom Jarai nem veletlenul engedi. Ugyhogy figyeltem, hogy tenyleh gyenged legyek es kesz. Azota mar az orrszit is beizzitottam :)


Amugy a te naplodat szoktam neha nezni, hogy motivaljon a gipszes idoszak alatt, csodaszep orrod lett!! :)

32234. keki70 (válaszként erre: 32233. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 9. 19:07
✌️🤩🌸
32233. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32230. - Keki70)
2023. jan. 9. 18:09
Szinten Jarais vagyok, es szinten hasonlo gondolataim voltak :D de nem lett semmi gond belole :)
32232. keki70 (válaszként erre: 32231. - Tonymontana)
2023. jan. 9. 13:40
De drága vagy!😘
2023. jan. 9. 10:27
Koszomom Keki! Te mindig meg tudsz nyugtatni ☺️❤️
32230. keki70 (válaszként erre: 32229. - Tonymontana)
2023. jan. 9. 08:41

Szívesen :-)


Nem rontottál el semmit az óvatos orrfújással.Amit az orvosod enged,azt nyugodtan követheted.Én is így tettem :-)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook