Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
32289. Lill777 (válaszként erre: 32288. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 20. 12:17

Ez jó kérdés. De nem csak a tapaszolás tekintetében vannak ellentétes vélemények, hanem nagyon sok más dologban is.


Én ugye írtam , hogy engem VK műtött, ő engedi az orrfújást (sőt kötelező), másoknál ez szigorúan tilos. VK engedi, hogy az első pillanattól kezdve viseljek szemüveget, másoknál ez tilos. Ő viszont nem engedi az orrsziporszi használatát, sem a tapaszt. Valamelyik orvosnál kötelező rendszeresen tisztítani az orrlyukat pálcikával, míg sok orvos megtiltja, hogy egyáltalán hozzányúlj az orrodhoz bármivel.


Én sok VK-s pácienssel beszélgettem, és teljesen más típusú műtétünk volt mindannyiunknak (volt akinek baleset miatt egészen brutális állapotban volt az orra, és alig lehetett összerakni). Mindannyiunkra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, független attól, milyen súlyos volt a műtét, ugyanazt szabad és nem szabad. Szóval ez az orvos egyéni szeszélye szerintem.


Meg szerintem az orvosok is próbálják túlbiztosítani magukat, és olyan dolgokat is megtiltanak, amikkel nem feltétlenül lenne baj.

2023. jan. 20. 11:46

Azon gondolkodtam hogy min múlhat hogy valaki ajánlja a tapaszolást valaki pedig nem? Köze lehet ahhoz hogy milyen technikával műtenek vagy csak szimpla orvosi vélemény?

Sokat olvasgatok külföldi csoportokban is, egyik nap belefutottam egy kommentbe miszerint a nem megfelelő tapaszolás árthat is. Nekem nagyon sokat segít illetve JT is javasolta így nem kérdés hogy tapaszolás párti vagyok viszont elgondolkodtatott ez a téma :D

32287. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32286. - Whateveryouknowbp)
2023. jan. 20. 11:40

Szia!


Nekem is keszitett tervet viszont alakítottam rajta picit magamnak. Ezt emailben leis kommunikaltuk es korrekten megmondta hogy termeszetesen lehet ez a muteti cel de azon is fog mulni milyen minoseguek a porcok stb :) A mutet elott azt a kepet mutattam neki amin egymas mellett volt az ő terve es az enyem, ugy gondolom ez jo otlet volt mivel igy megegyszer tudatositottam mi az amit ő csinalna “magatol” es mi az amit en szeretnek :D


Irj ram nyugodtan es elkuldom az oldalt ahol szerkeztettem :)

2023. jan. 20. 11:16

Sziasztok! Annyira örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, csak ezért regisztráltam most :D Tavasszal megyek Járai doktorhoz, még visszaolvasok jó pár oldalt, de addig is szeretnék kérdezni egyet.


Említettétek többen, hogy vittetek saját tervet, ezt hogy kell elképzelni, hogy csináltátok? Nekem tetszik, amit ő küldött, de azért szívesen próbálnék magamnak. Köszi:)

32285. Lill777 (válaszként erre: 32284. - Tonymontana)
2023. jan. 19. 21:46

Nagyon örülök, hogy már kezded megkedvelni az új nózid, biztos vagyok benne, hogy teljesen bele fogsz szeretni :)



Őszintén szólva engem az egész nagyon megterhelt lelkileg, amúgy is szorongós vagyok, meg pánikolni is szoktam mindenen :D Most is ez a sok szabály, hogy mit szabad, mit nem, meg mikre kell odafigyelni... jujjj.


Engem a család sem nagyon tud támogatni most lelkileg, szóval nagyon-nagyon hálás vagyok ennek a fórumnak és nektek, hogy így ismeretlenül is segítetek, ha valami hisztim van.

32284. Tonymontana (válaszként erre: 32283. - Lill777)
2023. jan. 19. 21:41
Szuper, orulok, hogy minden a terv szerint alakul egyelore! :) nekem is egyebkent pont olyan lett, mint a terven, sot, jobb is. De engem igy is nagyon megterhelt lelkileg, hogy mashogy nezek ki. Foleg, hogy visszanezve a kepeket, nagyon be volt dagadva az arcom meg akkor. Most mar en is kezdek megbaratkozni vele :)
32283. Lill777 (válaszként erre: 32281. - Tonymontana)
2023. jan. 19. 20:52
Ja igen, kérdezted milyen lett: nos kb teljesen olyan, mint a terven. Viszont még eléggé be van durranva, főleg a hegye krumpli. Meg olyan merev, mint egy kőszobornak az orra.
32282. Lill777
2023. jan. 19. 20:35

Köszönöm szépen a válaszokat lányok <3


Nekem is érzékeny, és olyan fura érzés hozzáérni. De azért jó végre tisztának éreznem magam.


Nekem nincsen tapasz, VK műtött, ő nem engedi a tapaszolást. Csak nyomkodnom szabad (az orrhegyet), meg hűteni.

32281. Tonymontana (válaszként erre: 32278. - Lill777)
2023. jan. 19. 20:06

En a hajamat megmostam utana, de az arcommal akkor meg nagyon ovatos voltam, en nem folyattam ra a vizet az orromra meg betapaszolva sem, mert annyira erzekeny volt. Mindenkepp limitald, hogy mennyit nyulkalsz az orrodhoz a kozetkezo hetekben. Par nappal kesobb mar batrabb voltam, rajottem, hogy ez az Omnistrip tapasz nem azik le egykonnyen, es mar engedtem jobban a folyo vizet is az arcom fele, de azert inkabb kikerulom az orromat, hogy ne csapkodjam a vizsugarral. Ugyis be van tapaszolva, hiaba akarnam tisztitani :D


Milyen lett az orrod? :)

32280. keki70 (válaszként erre: 32278. - Lill777)
2023. jan. 19. 20:06
Igen.Nem baj,imádtam ahogy gipszlevétel után végig folyt az arcomon a habos víz,pedig az orromon voltak a tartótapaszok,mégis annyira jó érzés volt :-)
32279. keki70 (válaszként erre: 32277. - Tonymontana)
2023. jan. 19. 20:05
Nálam hat hét,de hétről-hétre természetesebb lett a mosolyom :-)
32278. Lill777
2023. jan. 19. 19:51

Én is jövök :S

Azt szeretném kérdezni, ugye a gipszlevétel után már normálisan lehet hajat és arcot is mosni? Nem baj a folyó víz igaz?

2023. jan. 19. 15:15
Elnezest, tolem hangos az egesz forum :D Tudom mar volt ilyen kerdesem, de kinek mennyi ido volt, mire legalabb javulast lattatok a mosolyotokban? Atlagosan 6 het, mire visszaall, de mennyi ido volt nektek, mikor legalabb javulast veltetek felfedezni? Az uj orrommal mar kezdek osszebaratkozni, de az, hogy nem mozog a felso ajkam, nincs mosolyom, az irtora zavar. Nagyon mosolygos ember vagyok es mar azt vizionalom, mi van, ha igy maradok 😔
32276. keki70 (válaszként erre: 32275. - Tonymontana)
2023. jan. 19. 11:49
Mint mindig,szívesen❤️
2023. jan. 19. 01:44
Koszonom Keki! :) te vagy a ket labon jaro orrmutet kisokos :) ❤️
32274. keki70 (válaszként erre: 32273. - Keki70)
2023. jan. 18. 20:56
Ja,az első két mondat a fogászathoz kapcsolódik :-)
32273. keki70 (válaszként erre: 32272. - Tonymontana)
2023. jan. 18. 20:55

Szia :-)


Átlagban hat hét kell,mire helyre áll a felső ajkunk,de van,akinél három hónapig elhúzódik.

Hat hetet mindenképpen kivárnám,aztán majd meglátod.

Mivel a sima fogkeféhez is nyitjuk a szánkat,ugyanúgy az elektromoshoz is.Én a műtét másnapján már használtam,nem sikerült még alaposra mosnom a fogaimat,de napról-napra jobb lett.

Ugyanígy a fogselyem is,ha tudod hozzá nyitni a szádat,mehet,úgyis érzed.

Hetek alatt vannak tényleg nagy változások,úgyis érzed,hogy mikor megy minden úgy,hogy ne legyen túl kellemetlen.

2023. jan. 18. 18:28
Sziasztok, megint en :) mit tanacsoltok, az orrmutet utan mennyi idovel szabad menni fogaszati kezelesre, mint fogko leszedes pl? Akar fogfeherites? Es mennyi ido utan szabad fogselymezni? Elektromos fogkefet szabad hasznalni? Fogszabalyzos vagyok es a fogselyem mar irtora hianyzik. :( 2 alkalommal megprobaltam de nem esett jol hasznalni akkor meg.
32271. keki70 (válaszként erre: 32270. - Keki70)
2023. jan. 17. 20:26
Lemaradt,hogy 3M Microporetape tapaszt lehet neten rendelni,2-4 nap alatt megjön.Hogy a másikat lehet-e,azt nem tudom,utána kellene nézni.
32270. keki70 (válaszként erre: 32269. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 17. 20:24

Kapható Leukostrip sebzáró /NEM sebösszehúzó/,ez ugyanolyan jó,mert légáteresztős,jó a bőrnek.


3M Microporetape tapasz,ez érzékeny bőrre van.


Ezt a kettőt tudom még ajánlani :-)

2023. jan. 17. 20:18
Aki tapaszolt/ tapaszol tudtok esetleg markat ajanlani? Omnistripet hasznalom de sokszor lepereg a ragaszto ugyhogy valtani szeretnek. Koszonom elore is!😘
32268. keki70 (válaszként erre: 32267. - Lill777)
2023. jan. 16. 21:03
Nincs mit,szívesen🥰
32267. Lill777 (válaszként erre: 32266. - Keki70)
2023. jan. 16. 18:00
Köszi szépen, nagyon kedves tőled, hogy mindig segítesz a válaszaiddal!!
32266. keki70 (válaszként erre: 32265. - Lill777)
2023. jan. 16. 17:53

Szia! :-)


3-4 napon a ragasztások alatt ill. a gipsz alatt iszonyúan viszketett a bőröm.Nem tud szellőzni a bőr és így reagál rá.

A gipsznél lehet pluszban még nyomást is érezni,mert duzzad alatta az orr,viszont a gipsz meg nyomja vissza,nem tágul.

Azért foltosak,mert alattuk zsírosodik a bőr,sőt még gipszlevétel után is fog,kell egy kis idő,mire regenerálódik a "bezártság" után.

Szóval igen,teljesen normális,kitartás :-)

32265. Lill777
2023. jan. 16. 17:36

Bocsi, hogy jöttem megint a szokásos pánikolással.


Nektek esetleg volt olyan a gipszes időszakban, hogy nagyon zavartak a ragasztások? Úgy érzem, mintha nyomná és irritálná a homlokomat az egész és legszívesebben leszedném. Ez normális?


Amúgy is már totál csúnyák és foltosak a kötések, fogalmam sincs mitől, mert hozzá se érek :/

32264. keki70 (válaszként erre: 32263. - Tonymontana)
2023. jan. 15. 06:57

Nem,semmi baj nem lett tőle,ne aggódjál.

Arra figyeljél,hogy veszed le,majd rakod vissza,óvatosan,itt a menete:


TAPASZOLÁS MENETE:


www.youtube.com/watch?v=rmsbth5bdOs


14.50-leszedés


18.50-felrakás

2023. jan. 15. 00:39
Ahh bocsassatok meg, hogy az en panikos kerdeseimmel van kitapetazva a forum :D dee szoval az tortent, hogy Jarai amikor levette a gipszet, azonnal betapaszolta az orromat, es mondta, hogy most meg ezt 3-4 napig hagyjam fent akar, utana meg tapaszoljam ha ugy latom. Na mar most ez tegnap volt, en meg nem birtam, hogy nem is lattam az uj orromat tapasz nelkul, leszedtem ma oket, nem birtam kivarni a napokat … kb 15 percig volt tapasz nelkul, utana visszaraktam egy adagot. Ebbol lehet barmilyen baj, hogy hamarabb szedtem le a Jarai altal felrakottakat? Es hogy ilyen hamar csereltem, ezzel kicsit huzva a bort az orron? 🥺
32262. keki70 (válaszként erre: 32260. - Lill777)
2023. jan. 14. 21:16
Bárki is volt az a plasztikai sebész,nagyon jól mondta👌🙂
32261. Tonymontana (válaszként erre: 32260. - Lill777)
2023. jan. 14. 18:48
Koszonom neked is! ❤️ igen ezekben tokre lehet valami. Amugy ma talalkoztam eloszor a legjobb baratommal is, es o is azt mondta, ha nem tudja, hogy figyelni kell, talan eszre sem veszi. Egyebkent is az elonyos felprofilombol ahonnan minden kepemet csinaltam szinte ugyanolyan volt a mutet elott, mint most. Az a furcsa, hogy most mindenhonnan olyan :D de igyekszem magamat emlekeztetni, hogy miert vagtam bele, hogy ezt akartam, hogy evekig ultem efelett a dontes felett. De nem egyszeru, az tuti.
32260. Lill777 (válaszként erre: 32258. - Tonymontana)
2023. jan. 14. 18:37

Hidd el, ahogy írta Keki korábban, ez teljesen csak a megszokás kérdése. Az agyad megszokott egy adott látványt, és most fura neki, hogy más. De a többi ember ha rád néz, nem azt látja majd, hogy hú de idétlen pici orrod van, hanem valszeg konkrétan semmit, mert fel sem tűnik nekik.


Amúgy azt hiszem egy amerikai plasztikai sebész mondta egy videójában, hogy az orrplasztika után próbáljunk picit elszakadni a tükörtől, elengedni a folyamatos nézegetést, hibakeresést, mert teljesen értelmetlen, az agyunk a mikroszkopikus hibákat is felnagyítja vagy nemlétező hibákat vél valósnak, mikor önmagunkat bámuljuk sokáig.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook