Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
32530. keki70 (válaszként erre: 32529. - Dorisz89)
2023. márc. 24. 23:19

Szia!


Sajnos van.

Igen,az allergiádra használhatod a szteroidos orrsprayt,jó a Nasonex.Nekem Nasotanose van,de a Flixonase is jó.

Amit az orvos javasolt allergiától függően.


Kalcium:segíti a csontok-orrplasztikánál főleg a törésnél,vágásnál-regenerálódását.Nem csinál plusz puklit,ettől ne féljél,inkább más szempont miatt érdemes arra figyelni,nehogy túlzásba vigye az ember a bevitelét,itt részletesen taglalja:


[link]


Feltétlenül kérdezz rá az orvostól,hogy mi az a határ,amikor már nincs szükséged rá.

32529. Dorisz89
2023. márc. 24. 22:39

Sziasztok!


Szoktam szedni vitaminokat, van egy ilyen jutavites "mixem", amiben van kalcium is. Szerintetek szedhetem orrplasztika után? Nem fog ettol esetleg "tulcsontosodni" az orr, ahogy gyogyul a plusz kalcimtartomtol? Csak felek, nehogy puklis legyen. 😅 Tok hülye kerdeseket teszek fel, elnezest, csak eletem elso mutetje, es nem szeretnek semmit sem elrontani.


Illetve van vki itt akinek esetleg van leguti allergiaja? Nekem sajnos elojott a jo idovel, es nem tudom hasznalhatom e a szteroidos orrspraymet. Eleg sokat tusszentek, es ha elmegyek vhova eleg kellemetlen h nem tudom normálisan kifujni, es ugye olyankor nincs velem az orrsziporszim 😂 Nasonexet szoktam hasznalni. 3 es fel hetes az orrom.

Valakinek tapasztalat?

Természetesen irok majd az orvosnak, de a Ti tapasztalatotok erdekel elsősorban :)

32528. novara2 (válaszként erre: 32527. - Keki70)
2023. márc. 24. 11:24

Szia!


Hullámzó, néha úgy érzem, hogy elmúlik a hőemelkedésem, aztán van, hogy mintha a szervezetem megint azon ügyködne, hogy leküzdjön valami lázhoz hasonlót, ilyenkor egy picit fázom is. Sajnos az orrcimpáim ma napig dagadtak, szerencsére ezt kivülről nem látni, csak ha alulról valaki megnézi közel az orrlyukaimat, akkor látja, hogy belülről duzzad.


Úgyhogy igen, lefényképezem és irok az orvosomnak.

Szerensére nem fáj semmi, és a légzésben sem hátráltat.


Köszi a választ! :)

32527. keki70 (válaszként erre: 32526. - Novara2)
2023. márc. 23. 12:54

Szia!


Mivel duzzadást látsz,valószínűleg gyulladás,de ezt igazából az orvos tudja megmondani.

Most már csütörtök van,remélhetőleg jobban vagy.Hőemelkedésed nincsen?

Mert ha esetleg még mindig van,akkor mindenképpen keressed fel az orvost.

32526. novara2
2023. márc. 22. 08:41
Sziasztok! Ismét én. Hétfőn arra keltem fel, hogy belobbantak belülről az orrcimpáim. Nem fáj, de látom, hogy most szűkebbek az orrnyilásaim, mert a bőr belülről kitágult/megdagadt. Ez mellett van egy nagyon enhye hőemelkedésem. Ezt mi okozhatta?
32525. keki70 (válaszként erre: 32524. - Dorisz89)
2023. márc. 21. 20:04
Szívesen!😘
32524. Dorisz89 (válaszként erre: 32520. - Keki70)
2023. márc. 21. 12:58
Köszönöm! 🥰
32523. keki70 (válaszként erre: 32522. - Tonymontana)
2023. márc. 21. 12:03
Nem zavart semmiben,mert szerencsére nem használjuk az orrunkat fogásra,inkább csak furcsa érzés volt,hogy megérintem egy adott helyen és nem csiklandoz😁
32522. Tonymontana (válaszként erre: 32521. - Keki70)
2023. márc. 21. 10:30
Koszi Keki! Ez brutalul hangzik hogy 2-3 ev 🥲 nekem most vannak napok amikor nem erzem annyira az orromat, kb olyasmi erzes az arcomon mint elotte, se vannak napok amikor meg valahogy nagyon erzem az egeszet, gondolom ilyenkor lehet bedagadva. Azokat a napokat utalom amikor erzem mert az annyira termeszet ellenes erzes.
32521. keki70 (válaszként erre: 32518. - Tonymontana)
2023. márc. 20. 20:43

Szia!


Bár a végeredményt már láttam fél évesen,a "normális" érzet ennél jóval tovább tartott.2-3 évet magába foglalt,főleg az orrcsúcs és orrhát találkozásánál,ott olyan érzéketlen volt.Az idegek átvágása ezzel jár,teljesen ugyanolyan mint műtét előtt nem lesz.De idővel a természetesség érzése fokozódik.

Nálam így volt.

32520. keki70 (válaszként erre: 32519. - Dorisz89)
2023. márc. 20. 20:40

Szia!


A tartótapaszok leszorítják az ödémát,akkor nem látszik duzzadtnak az orr.Amint lekerülnek,életre kel az orr,helyezkedik,az ödéma már nincs leszorítva,kiterjed,ezáltal duzzad az orr.

Körömvirágkrémmel kentem külsőleg az orromat,gyulladásra és duzzadtságra kiváló.Éjjelre volt a legjobb,akkor volt ideje kifejteni a jótékony hatását.Nappalra is lehet,ha otthon tartózkodsz,viszont utcára nem tudod,mert zsíros állagú és fénylik.


De teljesen normális az orrod reakciója.

32519. Dorisz89
2023. márc. 20. 19:47
Sziasztok! Amikor mar levettetek a tapaszt, akkor kentetek vmivel az orrotokat az odema miatt? Vagy hagyjam ugy ahogy van, es majd lemegy magatol a duzzanat? En meg nem mertem leszedni a tapaszokat, mert amikor cserelem, es csak par percre nincs rajta, en mar rogton erzem, h szinte azonnal dagad. Ennek iyennek kell lennie? Holnap 3 hetes az orrom...
2023. márc. 20. 09:10
Sziasztok! Tudom ez egyenileg eltero, de kinek mennyi ido volt, mire olyan “normalis” erzetuve valt az orra a mutet utan ujra?
32517. keki70 (válaszként erre: 32514. - Bodrika86)
2023. márc. 17. 21:17

Szia!


Ahogy Novara írta-normális,ne aggódjál.Elfog múlni pár héten belül.

32516. keki70 (válaszként erre: 32511. - Novara2)
2023. márc. 17. 21:16

Szia!


Akkor az orrlyukak szépen alakulnak,szuper! :-)

Nem,nem kell aggódni,ha a kinti levegőn még nem igazán megy az orron át való lélegzés vagy csak időként.Ez fokozatosan helyrefog állni.Mozgásban vagy,hajolsz,emelsz,duzzad az orrnyálkahártya,de akár a hideg levegő is kiválthatja.

Coldastop orrcseppet próbáljad meg,növényi anyagokból álló olajos készítmény,nem okoz függőséget,az orrnyálkahártya duzzadtságát csökkenti és regenerálja.Annyiszor lehet használni,amennyiszer szükségét érzed.

Unguentum nasala orrkenőcs is nagyon jó,előnye,hogy nem folyik le a garatra.Fültisztítóra raksz egy borsónyit és kicsit beljebb az orrnyílásnál felhelyezed.

32515. novara2 (válaszként erre: 32514. - Bodrika86)
2023. márc. 17. 21:06
Szia! Szerintem normális, én is szedültem három hetesen, még fejfájásom is volt, és most négy hetesen kezdett elmúlni :)
32514. Bodrika86
2023. márc. 17. 20:09

Sziasztok!

Nálatok műtét után volt szédülés? 3. hétben járok, és ha mondjuk hátra döntöm a fejem hogy cseppentsek bele akkor erős szédülésem van?!

32513. Dorisz89 (válaszként erre: 32510. - Lolao)
2023. márc. 17. 19:40
Viszont nalam sem volt arról info, h ha lemondom mi lesz, de mondjuk nem is kérdeztem 😅
32512. Dorisz89 (válaszként erre: 32510. - Lolao)
2023. márc. 17. 19:39
Szia! Engem is o mutott, február 28-an, es nalam ugy volt, h legkesobb a mutet elott 1 hónappal kellett elutalni a felét a mutetnek.
32511. novara2
2023. márc. 17. 19:13

Sziasztok! Én ma vagyok négy hetes (yay!). Két hete volt egy hozzászolásom, amiben leirtam, hogy nem egyformák az orrlyukaim. Szerencsére azóta összekapták magukat és bár nem tökéletesen, de egyre szabályosabban néznek ki. Úgyhogy ha valaki hasonló cipőben jár, itt egy kis megnyugtató infó :)


Amire viszont rászeretnék kérdezni, az a légzés. Ha csak itthon vagyok és ülök/dolgozom/elvagyok, akkor nem okoz gondot az orromon keresztül lélegezni. De mikor kint sétálok vagy elmegyek bevásárolni, akkor azért igen csak meg kell erőltessem magam, hogy ne a számon keresztül vegyem a levegőt. Ez normális vagy kezdjek aggódni, hogy egy hónaposan ez még mindig nem megy? Csak tengeri sós orrspray-t használtam eddig, semmi mást, lehet ezért?

32510. Lolao
2023. márc. 17. 18:07

Sziasztok!

Dr Járai-nál ha foglalok műtéti időpontot azt le lehet később mondani ha nem jó? Vagy már muszáj kifizetni? Annamari nem adott egyértelmű választ, gondolom nem akarja hogy lefoglaljam és lemondjam, amit megértek, de munka és suli mellett elég nehéz ennyire előre biztosra tervezni:'D

32509. Dorisz89
2023. márc. 16. 22:45

Koszonom Nektek 🙏


Irtam e-mailt, es elkuldtem az orvosnak, majd egyszer biztos valaszol 🤣

Egyebkent pont a dudoros resz nem piros, hanem alul, nem tudom elmondani 🤣 szoval rögtön ahogy benyultok az orrlyukba, a belso resz oldalt, szoval van a 2 orrlyuk kozti resz, es annak belso oldala, belül. Csak azt sajnos nem tudom lefotozni teljesen a telefonnal, igy annyira nem is látszik a kepen, de szoval ott gyulladt. Na mindegy, kenegetem, aztan majd ir a doki remelem még a héten.

Nagyon koszi, h ilyen segitokeszek vagytok 🥰

En igazabol csak attól felek, h ebbol ne legyen nagyobb szövődmény, vagy ilyesmi. Elvagyok vele, nem faj, kezelgetem, csak tudnam, h egyszer elmulik, es nem 3 honap mulva, amikor felszivodnak a varratok 🙏😅

32508. keki70 (válaszként erre: 32506. - Sami32)
2023. márc. 16. 21:19
Azt kihagytam,hogy a gyógyulás során ezek a dudorok elfognak laposodni,majd teljesen simák lesznek.
32507. keki70 (válaszként erre: 32505. - Dorisz89)
2023. márc. 16. 21:18

Én a dudorokat látom,ahogy az orrsövény mentén végig van varrva,ügyesen lefotóztad.De tényleg ahogy Sami írta,küld el a képet az orvosodnak,jó ötlet.

Belső varratszedést úgy szokták érzésteleníteni,akinél volt,hogy induláskor Lidocain kenőccsel-fültisztító segítségével-bekenték a varratokat,mire az orvoshoz értek-kb.20-30 perc-pont hatott és elzsibbasztotta az adott területet.Így nem érezték a varratok kiszedését :-)

32506. Sami32 (válaszként erre: 32503. - Dorisz89)
2023. márc. 16. 21:05

Nagyon fájdalmas volt, de nekem azután kezdett igazán gyógyulni az orrom, és nem volt sok idő amíg kiszedte, bár így utólag kértem volna érzéstelenítést.


Az én esetemben ez volt a megfelelő döntés de én nem vagyok orvos, én azt javaslom, hogy küldd el ezt a képet az orvosodnak és beszélj meg vele egy időpontot a közeljövőben, ha látja élőben, ő tudni fogja hogy mit kell tennie.


Ne félj, minden rendben lesz, bízz az orvosodban, ez a szakterülete :)

32505. Dorisz89
2023. márc. 16. 20:25
Sikerult kepeket csatolnom a profilomhoz. Köszi, ha megnezitek!
32504. Dorisz89
2023. márc. 16. 20:23
Ja nekem egyébként kivulrol nem piros a ket orrlyuk kozti rész, hanem belulrol, ki is lognak picit a varratok, de nem annyira h levagjam, es ott belul piros az egész, csatolok valahogy vhova kepet, csak meg uj vagyok itt 😅
32503. Dorisz89
2023. márc. 16. 19:32

Keki, koszonom ismet a gyors választ!


Sami, hogy szedte ki a felszivodo varratokat? Ezzel most megijesztettel :( újra felvagta? Vagy hogy? 😱 Azt nem birnam mar ki, orulok, h mar nem faj, en a mutet utan 1 hetig cataflamon eltem 4-5 orankent, annyira borzalmasan fajt ott az orrom, utana lett jobb, mar az antibiotikum elott jobb lett egyebkent. Amugy volt hőemelkedésem is, 1 hettel a mutet utan, es azert is kaptam az antibiotikumot. Nem akarom, h kiszedje 😭😭 azt akarom h végre elmuljon 😭😭😭🙏

32502. keki70 (válaszként erre: 32501. - Sami32)
2023. márc. 16. 16:52

Drága vagy Sami,de amikor te azt írtad,hogy "bemetszés menti seb,az orra alján"-én a columellán ejtett bemetszésre/két orrlyuk között,amit átvág az orvos a nyitott orrplasztikánál/ gondoltam,ahogy írtam a 32460-as ill. 32465-ös hozzászólásomban.Arra jó a Contractubex gél-ha bezáródott a seb.

A belső gyulladt varratokra Betadine,de ami még jobb,az a Bactroban orrkenőcs.😘

32501. Sami32 (válaszként erre: 32500. - Keki70)
2023. márc. 16. 15:25

Szia!


Nekem is gyulladt volt az orrom a varratoktól, Keki javaslatára contractubex géllel kentem, (ezúton is nagyon köszönöm a tippet) de mivel az antibiotikum és ez sem igazán oldotta meg a dolgot, nekem kiszedte az orvosom a belső varratokat, így látta jobbnak. Szerintem ha pár nap múlva még mindig gyulladt, hiába nem fáj,(nekem sem fájt) keresd fel az orvosodat.


Jobbulást kívánok!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook