Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2023. máj. 10. 21:11

Újra én jelentkezem. Voltam dokinál és kicsit elvagyok kenődve. Ismét a bajos légzésemmel mentem vissza, megnézett és mostmár rádiófrekvenciás műtétet javasolt az alsó orrkagylómra mivel még mindig nagyon duzzadt. Elvileg helyi érzéstelenítésben történne a rendelőben mindössze 20 perc. 1-2 hétig dugulás aztán javulás lenne várható, külsőleg állítólag semmilyen hatással nem lenne az orromra. Kérdésem az lenne hogy volt-e már valakinek ilyen, ha volt fájt-e, segített-e illetve tényleg nem járt semmilyen változással külsőleg.

Egyenlőre nemet mondtam és várok hátha javul magától de addig is szívesen várnék véleményt❤️ nagyon köszönöm!

32621. keki70 (válaszként erre: 32620. - Ancsiszabo96)
2023. máj. 4. 09:11
Szia!Ancsi még biztosan fog apadni,kb.pont erre az időre rakható,amikor beindul az orr rendes vérkeringése,ezután szokott még jelentősen változni az orrcsúcs a keménységet,érzéketlenséget és duzzadtságot illetően👌
2023. máj. 3. 21:02
Sziasztok! Úgyérzem 1-2 hónapja kifejezetten elszabadult az orrcsúcsom és nagyon dagi :( most leszek 6 hónapos pár napon belül. Ez vajon lefog még menni? Tapaszolás nem nagyon mozdít rajta.. köszönöm előre is ❤️
32619. keki70 (válaszként erre: 32617. - Tonymontana)
2023. ápr. 28. 23:17
🥰Szuper,hogy ennyit segít a tapaszolás,a nagy napra tökéletes lesz🤗
32618. Shelly (válaszként erre: 32608. - Dorisz89)
2023. ápr. 28. 22:17

Köszii!:))

Nekem az orrlyukak egyformák, belül van az egyikben nagyobb dagadás , de az is valamikor lentebb megy valamikor nagyobb.Persze be fog az állni , én nekem az orrnyergemen van egy pukli, de csak az egyik oldalról látszódik én meg attól paráztam be , de megnyugtatott a doki, hogy le fog menni , hát remélem…. 😁 Én is türelmetlen vagyok, de már így is sokkal jobb mint volt ,így bedagadva:)

2023. ápr. 28. 18:53
Koszi Keki :) ma betapaszoltam reggel es 1 oraja vettem le a tapaszt es eskuszom mar mashogy nez ki…. Nekem az orrnyergem elegge ne van dagadva, pupos is, a tapasz “gatyaba razta” az egeszet, lehet egy ideig meg folytatni fogom legalabb estere. Pedig en mar nem erzem tul dagadtnak, levegot is kivaloan kapok, nem hiper erzekeny… ellenben igen, mostanaban nincs ket egyforma nap, a kinezetet tekintve.
32616. keki70 (válaszként erre: 32615. - Tonymontana)
2023. ápr. 28. 16:43

Ha magamat veszem alapul,akkor olyan három hónaposan a csontos orrhátra felsimult a bőr és a hatodik hónap végére a porcos részre is,utána már nem változott az orrom,a végső állapotot láttam.Tehát a csontos résznél három hónaposan megtörtént az "összeesés",a porcosnál pedig a hatodik hónap végére.

Szemmel láthatólag befejeződött az orr gyógyulása,viszont ez csak a látszat volt,mert a húzódó- valamint a keménységérzés még megvolt.

2023. ápr. 28. 15:52
Koszonom a valaszaitokat! Nekem rengeteget valtozott a gipszlevetel ota, 2 hetesen emberek koze sem akartam menni :D Keki, ez az “osszeeses” mennyi idosen jellemzo?
32614. Sami32 (válaszként erre: 32611. - Tonymontana)
2023. ápr. 28. 15:30

Szia! Szerintem ez a duzzadás-apadás erősen hajlam kérdése; ha ezalatt az idő alatt is sokat változott a gipszlevétel óta, akkor ezután is biztos fog a “teljes” gyógyulásig :)


Nekem például a gipszlevételtől számított 2 hét után “beállt” a mostani formájára, és mivel innentől nem tapasztaltam változást, a tapaszolást is befejeztem.


De emlékszem a hozzászólásaid alapján, hogy neked az elején is nehéz volt elfogadni az új külsődet, lehet hogy ez csak annak az utórengése.. remélem idővel olyan lesz az orrod ami igazán tetszik és amivel elégedett leszel!! :)

32613. keki70 (válaszként erre: 32611. - Tonymontana)
2023. ápr. 28. 15:15

Szia!💖


Amikor már teljesen lemegy a duzzanat,már sehol nem lesz ödémás az orrod,a csontos orrhátra felsimul a bőr-szövet,ahogy a porcos orrcsúcsra is-először az előbbi fog bekövetkezni,utána az utóbbi-,akkor látod majd a végleges állapotát az orrodnak és ahogy írod,vékonyabb/kontúrosabb/ lesz.

A fény nagyon sokat számít,honnan éri az orrot,mivel ugye műtött orrban tökéletes nincsen,ezért ha azt a pontot hozza ki jobban a fény,ahol úgymond a "tökéletlenség" van,akkor olyan,mintha felnagyítaná azt.Ahogy a két profil sem teljesen egyforma,abból is van a szebbik és a kevésbé szebb.Nem azt írom,hogy nem szép a másik,csak van némi különbség a kettő között.Ezekkel számolni kell.

Aztán később jön be-de ettől még nagyon távol vagy-amikor a bőr elkezd ráncosodni-öregedni és akkor megint feltűnik olyan,ami azelőtt sosem.De ez a testünk többi részére is igaz,nem csak az orra.

De ami a legfontosabb és a te szempontodból megnyugtató,hogy 3,5 hónaposan még javában gyógyul,úgyhogy ezután következik majd az,amit úgy szoktam mondani,hogy "összeesik" az orr :-)

2023. ápr. 28. 12:30
Jah igen es 3,5 honapos az orrom kb.
2023. ápr. 28. 12:30
Sziasztok! Alapvetoen szeretem az orromat de most fodrasznal rossz fenyekben keszult kep rola es annyira vastagnak lattam meg olyan furanak, mint az orr emoji 😪😂👃 persze tudom, hogy az embernek mindig lesznek elonytelen szogei meg rossz fenyek, de nyugtassatok meg, hogy vekonyabb/konturosabb lesz/ termeszetesebb. Amugy a legtobbszor mas fenyekben inkabb tetszik es szepnek latom de ettol picit beparaztam 😪
32610. keki70 (válaszként erre: 32609. - Szilvi1997)
2023. ápr. 27. 21:52

Szia Szilvi!


Ezentúl vegyél vissza egy picit a nevetésből,ha mosolyogsz is elég lesz😀

A gipsz összetartja az orrodat,a legmasszívabb védelmet nyújtja neki,de ha az orrnak valami sok ill. nem tetszik neki,akkor jelez,ahogy a tiéd is.Bár ezek a tünetek a gyógyulás során is jelentkeznek,húzódó,zsibbadó,feszülő,belenyilalló és nem utolsó sorban a "leesik az orrom" érzés.

Viszont tényleg felhívják a figyelmet arra,hogy leginkább a gipszes időszakban az erős arcmimikát kerüljük.

Legyél óvatosabb,ha már annyit dolgoztak az orrodon,akkor tudjál örülni a szép eredménynek,megéri odafigyelni rá👌


A gipszes hét a nyugalomról,pihenésről szóljon és állj ellen a kísértésnek,ha nevetni támad kedved😁

32609. szilvi1997
2023. ápr. 27. 20:27
Sziasztok! Április 25.-én volt orrplasztikám és orrsövény korrekcióm. Minden rendben ment nem voltak panaszaim.Azonban még csak 2 napos az orrom és megijedtem mivel nem lehet nevetni azt olvastam és sajnos többször is nevettem az elmúlt 2 napban és éreztem hogy húzódik az orrom és néha kicsit fáj es nyílal. Szerintetek ebből lehet komolyabb baj? Tudom hogy óriási hülye a kérdés is és én is, hogy ilyen friss orral nevetgélek, de reméltem valaki meg tud nyugtatni hogy nem történt komoly baj esetleg volt vele hasonló… A gipsz levételig még van egy hét és most nagyon be vagyok parázva ezen.
32608. Dorisz89 (válaszként erre: 32607. - Shelly)
2023. ápr. 27. 12:50
Szia! O, de jo neked, marmint, h Egyiptomban vagy! En is voltam 2*, nagyon vagyom vissza 💖 jo nyaralást! Köszi a megnyugtatast, akkor egyidosek az orraink :) es neked az orrlyukaid egyformák? Nekem az egyik hosszabb, mint a masik. 😂 Az is be fog allni?
32607. Shelly (válaszként erre: 32604. - Dorisz89)
2023. ápr. 27. 08:35
Szia! Nekem is ilyen belül is be van dagadva még meg kívül is , most Egyiptomban vagyok most nagyon dagi a meleg miatt, de előző héten voltam a dokinál és mondta, hogy le fog menni nem is kell tapaszolnom, be van még dagadva.:) 8hetes vagyok.
32606. luca321 (válaszként erre: 32602. - Dorisz89)
2023. ápr. 26. 21:10
Nyugi, szép lesz :) De tényleg hónapokig alakul. Amikor már úgy gondoltam, hogy egész jó, pár hét múlva még jobb lett:)
32605. keki70 (válaszként erre: 32604. - Dorisz89)
2023. ápr. 26. 20:31

Szia Dorisz!🌸


Így van,én is látok egy pici különbséget,a tapasz leszorította az ödémát és ez már változást mutat.Apró léptekben,de haladni fogsz,csak csináld!👌🌟😀

32604. Dorisz89
2023. ápr. 26. 20:11

Szia Keki!


Tudom, mar nagyon unalmas vagyok, de tettem fel egy kollazst, osszehasonlitani a tegnap esti es a mostani allapotot, es en ugy latom, h van kulonbseg, meg ha kicsi is, de a szorosabb ragasztas ugy nez ki, meghozta hatasat :)

32603. Dorisz89
2023. ápr. 26. 17:06
*szeretnék
32602. Dorisz89 (válaszként erre: 32601. - Luca321)
2023. ápr. 26. 17:05

Szia! Köszönöm, h irtal! 🥰 Es a tapaszolas mennyi ido utan hatott? Tegnap elkezdtem, ejszaka is rajta volt, de nem lattam valtozast egyelore. Most kicsit szorosabban tettem ra a tapaszt,mint tegnap, az orvos azt irta, h "kissé szorosabban", ugyh megprobalom igy.

Igen igen, probalok turelmes lenni, csak gyerekkori álmom volt ez a mutet, es azert elegge megijedtem, h eddig olyan szep volt, es most meg ilyen furi, meg szeretnenk tenni mindent, h a vegen szep legyen 🙏 csak az az igazsag, h en a "most azonnal" tipus vagyok, nem szeretek varni 😂 de igyekszem turelemmel 😁

32601. luca321 (válaszként erre: 32592. - Dorisz89)
2023. ápr. 26. 15:48
Szia! Nekem szinte ugyanilyen volt hónapokig. A gipszlevéltel után szép egyenesnek láttam, később kezdett dagadni. Tavaly decemberben volt a műtétem és most a héten kezdtem el úgy érezni / látni, hogy már talán nem olyan bumszli az orrcsúcs. Én még most is tapaszolok heti egyszer-kétszer. Miután leveszem a tapaszokat mindig szebbnek látom, szóval tuti alakul még. Kitartás! Türelem!:)
32600. keki70 (válaszként erre: 32599. - Dorisz89)
2023. ápr. 25. 20:30

Szia Dorisz!


Biztosan segíteni fog,nagyon drukkolok neked!💖Nincs mit,úgyis tudod,nagyon szívesen!🥰

32599. Dorisz89 (válaszként erre: 32598. - Keki70)
2023. ápr. 25. 19:59

Szia Keki!


Igazad volt, a Doktor úr is tapaszolást javasolt pár hétig, nagyon remélem, hogy segít! 💖 Köszönöm még 1*! 🙏🥰

32598. keki70 (válaszként erre: 32597. - Dorisz89)
2023. ápr. 25. 14:18
Ha így tudod tapaszolni,már az is szuper és sokat segít a véleményem szerint :-)
32597. Dorisz89 (válaszként erre: 32596. - Keki70)
2023. ápr. 25. 14:15
Köszi köszi! 🙏 Küldök neki persze, de addig is tapaszolom, gondolom rosszat biztosan nem teszek vele. Es szted eleg ugy tapaszolni, h mondjuk ejszakara, meg amikor itthon vagyok? Vagy folyamatosan kéne?
32596. keki70 (válaszként erre: 32595. - Dorisz89)
2023. ápr. 25. 12:50

Nincs mit,nagyon szívesen <3 Igen,én ödémának látom,de küldjél képet az orvosnak,az ő szava-véleménye számít leginkább.

Amikor ennyire ödémás,igen,akkor szerintem érdemes tapaszolni,csak 8 hetes orról beszélünk,van,aki fél éven át is tapaszol vagy még tovább,gyógyulástól függően.

Igen,a technika ugyanaz.

Úgyis látni fogod majd,hogy mennyit segít,remélem,hogy sokat.

32595. Dorisz89 (válaszként erre: 32593. - Keki70)
2023. ápr. 25. 12:10

Nagyon koszi a választ, es h ilyen turelmes vagy 🙏 akkor szted ez csak odema????

Meg nem beszeltem vele, irok neki mindenképp, de sztem 100 ev mire valaszol, viszont a tapaszolasra en is gondoltam, csak nem tudtam, h ilyenkor is meg erdemes elkezdeni. Sztem az orvosom nincs a tapaszolas ellen, az elején par hetig javasolta nekem, az meg is történt, kb 3-3 es fel hetig tapaszoltam,akkor egyébként szebb is volt. Akkor szted erdemes lenne tapaszolni? Van nekem a leukoplast markanak a leuko strip sebzaro tapasz, sajnos omnistripet nem talaltam sehol. Es ugyanugy tapaszoljam, mint az elejen? Marmint a tapaszolas technikajara gondolok....

32594. keki70
2023. ápr. 25. 09:32
*egyenetlenség
32593. keki70 (válaszként erre: 32592. - Dorisz89)
2023. ápr. 25. 09:32

Dorisz én azt látom,hogy nagyon ödémás az egész és ahogy lenni szokott,a csontos orrhát és porcos orrcsúcs találkozásánál meg főleg.Nálam pont ezen a helyen volt pukli,ott összegyűlt a nyirokfolyadék-a kettő találkozásánál főleg van hely-,ezért napi szinten én is megküzdöttem vele,de aztán hetek alatt rendeződött,felszívódott.

Én nem látom,hogy pollysodna,az egyenetlenséget ütközik ki,ami ilyenkor teljesen természetes.

És tényleg úgy van,ahogy írod,hogy egyik héten még nem lát az ember semmi ilyet,aztán utána igen.Aztán ahogy gyógyul az orr,megint nem,de lehet,hogy egy másik részen megint.Hullámvasút ez a gyógyulási folyamat és tudom,hogy az embert lelkileg megviseli,kit jobban,kit kevésbé,de alakulni fog és sok türelem kell hozzá.

Ne ijedjél meg,nem kell pánikolni,úgy van,ahogy te is látod-írod,hogy mindig változik.

Körömvirágkrémmel érdemes lenne kenned,ami szépen leviszi a gyulladást és duzzadtságot.

Nem tudom,hogy az orvosoddal beszéltetek-e a tapaszolásról,mennyire támogatja ill. ajánlja.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook