Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
32678. fanni001 (válaszként erre: 32677. - Keki70)
2023. máj. 27. 23:48
Nagyon köszönöm Keki70, mindig megnyugtatsz!:)
32677. keki70 (válaszként erre: 32676. - Fanni001)
2023. máj. 27. 23:32
Szia Fanni,teljesen normális.Az érzékenység elhúzódhat annak ellenére,hogy az orr végleges formája már kialakult.A kettő nincs egyenes arányosságban,ezt én is megtapasztaltam :-)
32676. fanni001
2023. máj. 27. 22:17

Sziasztok!


1 éve már, hogy túl vagyok az orrműtéten, normális az, hogy még néha érzékenyebb az orrom? pl. ha chipset eszek akkor érzem, hogy olyan mintha lüktetne vagy zsibbadna, illetve, ha oldalt végighúzom néha az ujjam érzek érzékenyebb részt. De egyebként ez sem fájdalmas vagy kellemetlen egyáltalán csak nem az a normális semleges érzés tuuudjátok:D


Köszi a választ csajok.

32675. MissHern (válaszként erre: 32674. - Viktoriaerks)
2023. máj. 27. 21:07

Szia :)

Igen, ha megnezed a naplomat, lathatod, h en is ugyanigy jartam, csak nekem 2 honapos koraban. Teljesen megviselt lelkileg, minden nap fotoztam, nezegettem a tukorben. Sajnos nekem ujra kell műteni, több hiba van rajta, mint amennyinel azt tudnam mondani, egye fene, maradhat ez igy is...de legyel türelmes, ha 2 hetes a nozid az meg nagyon friss, rengeteged fog valtozni! Az elejen a doki egyebkent is óva intett, h ne vizsgalgassam folyton, mert el leszek keseredve. Szoval hagyj meg magadnak időt! 🥰😊

2023. máj. 27. 13:35

Sziasztok!

Akinek “puklis” volt az orra műtét előtt… Tapasztalta ezt a jelenséget amit én, hogy gipszlevétel után egyenes volt az orra, viszont így lassan 2 hetesen újra puklis? Tudom, hogy türelemjáték, meg változik folyamatosan… de 1.600.000 Ft, meg amin keresztül mentem kicsit sok így egybe, ezért az eredményért 😔

32673. keki70 (válaszként erre: 32672. - Barb75)
2023. máj. 27. 11:31

Szia!


Jó olvasni,hogy segítségedre volt a fórum,biztos vagyok benne,hogy mindenki nevében írhatom,hogy szívesen😘


Még csak 6 hét telt el,az orr napról-napra változik és talán nincs is két nap,amikor pont ugyanazt a formát venné fel.Persze megközelítőleg hasonló,csak előjönnek nem várt dolgok,amik sokszor ahogy jöttek,úgy múlnak el az idő folyamán.Ezzel kell megküzdeni,hogy legyen türelmünk és lelkileg sem egyszerű,a gyógyulási folyamat próbára tesz minket rendesen.Ezért jó tisztában lenni azzal,hogy átlagban egy év a gyógyulás,persze van,aki már fél évesen is látja a végső eredményt,de pl.akinek vastag a bőre,ott másfél évig is elhúzódhat.

A kemény orrcsúcs megszokott jelenség,ez azért van,mivel az orr rendes vérkeringése még nem indult be.Átlagban féléves korban kezd rendeződni,utána puhul az orrcsúcs és kezd jelentősebben apadni-formálódni.

Szóval teljesen rendben van,nincs miért aggódnod.

Megint csak ismételni tudom magamat,hogy körömvirágkrém külsőleg remek gyulladásra és duzzadtságra.

Aztán még a tapaszolás,ezt beszéljed meg az orvosoddal,sokan használják,főleg az ödémás orr esetében.

32672. Barb75
2023. máj. 27. 06:34

Sziasztok!


Köszönöm szépen a rengeteg tanácsot és hozzászólást, amit itt megosztottatok, nekem rengeteget segített az orrplasztika előtti hetekben, a felkészülés során, majd közvetlenül a műtet utáni időket is átvészelni. Örök hála érte.

Most van egy olyan szitu, amivel kapcsolatban úgy döntöttem, hogy a tanácsotokat kérem: Rezek doktor (aki egy csodálatos ember) műtött 6 héttel ezelőtt és úgy tűnt, hogy minden kezd helyreállni, néha már olyan alakot vett az orrom, amilyet szerettem volna, néha viszont kicsit kétségbe estem, de olvasva a fórumot megnyugodtam, hogy ez még így lesz egy ideig. Viszont kb. 1 hete az orrcsúcsom nagyon megkeményedett és szemmel láthatóan duzzadtabb, szélesebb is, mint a megelőző 4-5 hétben. Nem fáj, csak egyrészt kiábrándító a kinézete, másrészt aggódom, hogy ez rendben van-e így. Mit gondoltok? És van esetleg valamilyen módszer, amivel ez a duzzadt, feszült állapot lazítható egy kicsit? Vagy csak a türelem? Köszi előre is a válaszokat!

2023. máj. 24. 10:01
Aki olvassa a naplómat megnézné a mai bejegyzésem és megnyugtatna? Előre is köszi! 🥰
32670. keki70 (válaszként erre: 32669. - Viktoriaerks)
2023. máj. 23. 20:01

Szívesen❤️

Igen,nyugodtan kenheted,csak kevés kell belőle.Mindig alulról felfelé kenjed,hogy az orrcsúcsot ne húzzad-nyomjad lefelé.

Nekem sem bírta a ragasztó és gipsz alatti szellőzés nélküli állapotot a bőröm,hámlott és egyben zsíros is volt.De sokan a pattanásokkal küzdenek utána,átküldtem,hogy mivel hozható helyre,van jó pár változat,amit használtak a lányok.Egyébként magától is regenerálódik egy idő után,csak ezekkel fel lehet gyorsítani.

32669. viktoriaerks (válaszként erre: 32668. - Keki70)
2023. máj. 23. 19:37

Köszönöm a tanácsokat Keki! ❤️

Akkor azt nyugodtan kenhetem az orromra? Holnap veszek. Arcbőr ápolásra valami ötlet? Nagyon megsínylette a bőröm a gipszet és a ragasztót, életembe nem volt pattanásom, főleg nem ennyi, amennyi a ragasztó alatt lett. Szerencsére az orromon nem, csak az arcomon... Már áttöröltem 4x legalább tonikkal és micellás vízzel is, de még mindig zsírosnak és ragacsosnak érzem a bőröm 😔

32668. keki70 (válaszként erre: 32667. - Viktoriaerks)
2023. máj. 23. 19:29

Jól van,akkor most jön az a bizonyos dolog,amit senki nem szeret:a türelem.Az idő neked dolgozik,persze,apadni fog hétről-hétre,de először általában "terjeszkedik",már nem tartja össze a gipsz szorosan,a nyirokfolyadék meg ahol helyet talál a szövetek között,azt ki is tölti.Tényleg nem kell megijedni,ez is a gyógyulási folyamat része.Körömvirágkrém egyébként nagyon jó rá külsőleg,duzzadásra és duzzadtságra kiváló.Este bekened vele és éjjel van ideje kifejteni a jótékony hatását.Nappalra már nehezebb a használata,utcára nem lehet vele menni,mivel zsíros állagú,nagyon fénylik.

Akadálymentes gyógyulást kívánok!🌺🌺🌺

32667. viktoriaerks (válaszként erre: 32666. - Keki70)
2023. máj. 23. 19:23
Ó, értem. Hát, szemből még nem... de mondta, hogy nagyon duci még, ne legyek megijedve, nem marad ilyen. 😅 Oldalról is alakul még, azt mondta, de annak a látványa már így is tetszik. 🥰
32666. keki70 (válaszként erre: 32665. - Viktoriaerks)
2023. máj. 23. 18:54
Ügyes voltál,túl vagy rajta🤗Igen,RÖ nem rak fel tartótapaszt-ez is orvosfüggő.Tetszik az eredmény?
2023. máj. 23. 16:09
Túléltem a gipszlevételt. 😅🥲 Viszont nem tapaszozta az orrom, nagy izgalmamba elfelejtettem megkérdezni, hogyhogy nem?! De senkinek se, nem csak nekem.
32664. Hani_ (válaszként erre: 32661. - Viktoriaerks)
2023. máj. 22. 23:57
Kicsit kellemetlen csak, pár pillanat volt az egész. Fájdalomnak nem nevezném.
32663. keki70 (válaszként erre: 32662. - Keki70)
2023. máj. 22. 17:56

LIDOCAIN KENŐCS


Bocsánat,ez a jó,ez az,ami érzéstelenít!

32662. keki70 (válaszként erre: 32661. - Viktoriaerks)
2023. máj. 22. 16:17

Szia!


Gipszlevétel:nagyon óvatosan távolítja el az orvos,nem kell tőle félni.

Varratszedés:columellán lévő varratok szedése nem fáj,belső varratok már jóval érzékenyebben érintik az embert,RÖ-s lányok közül többen is azt csinálták,hogy Betadine kenőccsel bekenték a belső varratoknál kb.20 perccel azelőtt,hogy a szedésre sor kerülne.Vagy legalábbis indulás előtt,arra pont elzsibbad és így nem érezni a kivételt egyáltalán.

Tehát vannak ilyen praktikák :-)

2023. máj. 22. 14:36

Sziasztok!

Holnap megyek gipszlevételre és varratszedésre. Mire számítsak fájdalom terén? Tudom ez nehéz kérdés, mert mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Számomra pl felfoghatatlan, hogy lehet valakinek csak kellemetlen a tamponszedés, én azt hittem elájulok a fájdalomtól 😅

32660. keki70 (válaszként erre: 32657. - Tündik2)
2023. máj. 20. 16:19

Idővel az érzékenység enyhül,de ez hónapokat is igénybe vehet,az orr érzékelteti,hogy egy komoly műtéten esett át és halad a gyógyulás útján.

Kitartást,türelmet és minél akadálymentesebb gyógyulást kívánok-a tükröt pedig elég egy héten egyszer abból a célból haszná

lni,hogy pontról-pontra nézzed az orrodat,nekem elég volt arra,hogy azt leellenőrizzem,vajon az orrfújás sikerült-e,de azt minden orrfújás után megtettem😘

32659. keki70 (válaszként erre: 32658. - Dori1992)
2023. máj. 20. 15:59

Szia!


32564,32566 és 32573 hsz.-ha gondolod,olvassad vissza,az említettek közül van,akinek nincs levédve a képe,megtudod nézni.Nem kellett sokat visszalapozni,emlékeztem,hogy egy kedves fórumtárs hasonló jellegű kérdést megválaszolt :-)

32658. dori1992
2023. máj. 20. 15:43

Sziasztok!


Régóta szeretném megműttetni az orromat és Varga Klára doktornőre esett a választásom. Nagyon szép eredményeket láttam tőle eddig az egyik Facebook-os plasztikai csoportban.

Itt, a fórumon lévők közül kit műtött a doktornŐ? Tudnátok mutatni végeredményt?

Köszönöm előre is! :)

32657. Tündik2
2023. máj. 20. 10:52

Köszi szépen a választ.

Ki gondolta volna hogy ennyire megvisel a műtét, régebben azt hittem kifaragják az új orromat és ennyi ez igy marad, az is biztos hogy nehezebben fogadom el, meg azt is bevertem a fejembe hogy elmozdult a csont😋.

A tegnap sírtam egy nagyot de hamar félbe hagytam mert húzódott a nozim kipisrosodott es lüktetett igy osszeszedtem magam. Mondhatom hogy most friss szemmel nézem a dolgokat.

Nálam fordítva van- reggel ödemas amit nem is bánom mert hamar visszahuzodik.

Türelmesnek kell lenni ami nálam nagyon hiányzik😄 hiszem még eléggé érzékeny tappintásra is, de csak a csontos részén ami sugárzik a homlok alsó részére.

Történt jó dolog is- a szempillák jobb állapotban vannak mert annyira ödemás volt a szemem hogy egyenként pötyöktek ki gipsz idöszaka alatt😅 mondjuk ez volt a legkisebb dolog.


Remélem mindenki jól birja a gyógyulást es kitartást kivânok azoknak akik ilyen tapasztalaton mennek keresztül ❤️

(Végül bocsánat a non Magyarországi magyar nyelvhez😬)

32656. keki70 (válaszként erre: 32655. - Tündik2)
2023. máj. 19. 19:33

Szia,szívesen❤️Visszaolvastalak,ha csináltál volna olyat a gipszes időszak alatt,ami árthatott volna az orrodnak,akkor azt biztosan tudnád.A gipsz biztonságot nyújt,egyben tartja az orrot miközben összeforr.

Nem feltétlenül kell duzzadnia az orrnak két hónaposan,ez egyénfüggő,nekem sem volt különösebben ödémás,estére szokott kissé duzzadt lenni a napi teendők után.

Ahogy lemegy az ödéma valóban úgy van,ahogy írod,hogy jobban kirajzolódik az orr körvonala.

Én a képek alapján semmilyen következtetést nem tudok levonni,egyrészt korai lenne,semmi olyan szembetűnőt nem látok,ami aggódásra adna okot.De lehet,hogy te életben teljesen másként látod az orrodat,a kép sok mindent nem tud visszaadni,amit a tükör viszont igen.

A tükör egyébként tényleg ilyenkor "ellenség",mert az embernek az állandó orr elemzéstől olyan dolog is feltűnhet,amit soha észre sem vennénk,ha nem történik orrplasztika.

Az sem utolsó dolog,hogy az új formájú orrot van,akinek időbe telik,hogy megszokja,a változásokat nehezebben kezeli.

Fél évet mindenképpen meg kell várni,hogy alakul az orrod,arra azért már kirajzolódik az orr közel várható végleges formája.Alakulhat még-főleg az orrcsúcs-,de általában a csontos orrhát már nem sok változáson megy keresztül.

Ha nagyon aggódsz és a mindennapjaid erről szólnak,akkor mutassad meg az orvosodnak,ő az,aki igazából feltudja mérni,hogyan alakul az orrod és adott esetben megtud nyugtatni.

32655. Tündik2
2023. máj. 19. 17:28

Sziasztok! Ezelőtt pár héttel jelentkeztem itt és újból kellene kis tanács aki tudná segíteni Keki70 köszönöm szépen a válaszod.

2 hónap telt el, de egyre rosszabbnak látom a helyzetet, mondjuk nem segít a sok tükörbe nézés és a sok Google-ba keresés mert most úgy érzem problémás a gyógyulás. Két oldalt az orrhaton a csont nagyon puklis alatta pedig horpadas van mindkét felén, mintha összeesik az orrom oldalból. 2honaposan tudom hogy kellene dagadjon nem az ellenkező, amúgy az orcsucs az dagi. Annyira tetszett 2 hetesen de most nem annyira edemas sztem jobban látom a problémákat, tisztába vagyok hogy az eredeti orromhoz képest perfekt orr nem lehetséges. Arra is gondoltam hogy én csináltam neki valamit mikor még a gipsz rajta volt.

Valakinek megtortent ez?

Teszek képet 2 hetesen és most. Köszönöm előre is

32654. Lill777
2023. máj. 18. 18:43
Köszi szépen lányok a válaszokat!
2023. máj. 18. 17:42
Sziasztok! Járainál sajnos nem ingyenesek legalább is itt Pesten nem :( gipszlevétel óta 2x voltam, mindkettő alkalkalommal fizettem a kontrol árát.
32652. keki70 (válaszként erre: 32651. - Viktoriaerks)
2023. máj. 18. 17:03

Szia!


Nálam a műtét másnapján már óvatosan elkezdtem tisztogatni.Ha te úgy gondolod,hogy korai,még nem mersz hozzáfogni és a parittyakötés felfogja,akkor aludjál rá még egyet.

Azt úgyis érzed,ha elkezd az orrodba beleszáradni a váladék és nagyon zavaró lesz.

2023. máj. 18. 16:16

Sziasztok!

Ma jöttem haza reggel. Még nem kell elkezdenem tisztogatni az orromat, ugye? A parittya kötés még rajtam van, sokszor érzem úgy, mintha folyna a trutyi. Nem merek még hozzányúlkálni 😅

32650. Eszti1224 (válaszként erre: 32648. - Lill777)
2023. máj. 18. 15:22

Szia! Rezeknél ingyenes. Még az éves is.

Ajánlom a doktor Urat nagyon rendes és profi.

32649. keki70 (válaszként erre: 32648. - Lill777)
2023. máj. 18. 12:39

Szia!


Kárász doktornál ingyenesek a kontrollok,de én úgy tudom,hogy pl.Járai és Rezek doktornál is,ezt majd azok megerősítik,akiket ők operáltak.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook