Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


939. keki70 (válaszként erre: 938. - Keki70)
2009. dec. 23. 09:42
Na ügyes vagy Dóri:ez privi lett volna...öregszem,és hülyülök... :-)
938. keki70 (válaszként erre: 932. - Psvt)
2009. dec. 23. 09:42

Az NLC orrplasztika fórumán tudsz megnézni.


Jelszó: Isten hozott!


Majd átolvasom mégegyszer,hogy a lányok mit írtak,mert nekem nem volt gipszlevétel után semmi dagadás,és 3 nap múlva már nyoma sem volt annak,hogy műtve volt az orrom.

Szóval ezt a dagadást soha nem értem,mert nekem nem volt.


Vagy csak ügyi Tamáska :-)

937. oranzs
2009. dec. 23. 09:01
zsucika, nosejob privi ment:)
2009. dec. 23. 01:40

Még csak annyit, hogy ha jól tudom, a "hivatalos" átlag (sok orvos ezt állítja) az orrműtétek ismétlésére a plasztikai műtétek közül a legmagasabb, tehát 20%. az ÁTLAG.

ez nagyon durva, gondolj bele, gyakorlatialg minden 5. ember (!) újra csináltatja, mert nem lett jó, nem tudja megszokni, nem olyan lett, mást akar, rosszabb lett, akármi. tehát bevállal még 1 év (vagy kettő) felépülést, szenvedést, kockázatot, nélkülözést, lelki terhet, annyira nem elégedett minden 5. ember!

Én szerintem ez 25-40% is lehet, vagy még magasabb, legfeljebb nem mindenki megy vissza. Sokan vannak biztos akik vagy beletörődnek-keserednek az eredménybe inkább, vagy nem engedhetnek meg maguknak egy rekonstrukciót, vagy nem mernek még egyszer kockáztatni mert elvesztették a bizalmukat. Ennek ellenére minden orvos azt fogja neked mondani, hogy "20% az ismétlés átlag, de nálam csak 5%".

Csak vigyázz nehogy Te legyél az az 5%....


Szerintem csak akkor műtess, ha olyan komplexusaid vannak, ami felkeléstől lefekvésig zavar, a fotózástól félsz, helyezkedsz, és állandó lelki terhet és gyötrelmet okoz hogy az előnytelen orrod. Ha csak kis igazítást, finomítást szeretnél, akkor hagyd a francba - kevés orvos tudja a természetet űberelni, és ha sikerül is, a szervezeted akkor is lassan regenerálódik, és ki fog esni egy csodálatos év az életedből amit sporttal, szórakozással tölthetnél, és ehelyett felépüléssel és nélkülözéssel (és reménykedéssel!) kell töltened.

935. zsucika7 (válaszként erre: 932. - Psvt)
2009. dec. 23. 00:24

szia!


én gondoltam már rá, hogy hosszabban összefoglalom a benyomásaimat. röviden a következőre számíts:


- első hét (amíg a sin fent van): semmi fájdalom, optimizmus, várod a meglepetést, lila szemek, puffadt arc, érzéketlen orr


- lekerül a sin: na ekkor látsz valami nagy puffadt izét, ami elég ijesztő. mivel már nincs rajta nyomás, innen kezdve elkezd brutálisan duzzadni, és az elkövetkezendő 2-3 napban eléri a csúcspontot


- innen készülj fel arra, hogy:

1. felülve kell aludnod. ami rohadt kényelmetlen és idegesítő egy idő után

2. meg kell válogatnod mit ehetsz és eszel, intenzív rágás kerülendő

3. cigi, pia, abszolute tilos

4. forró fürdő, szaua, gőzfürdő fél évig nem lesz

5. napozást is minimum 1-2 de inkább 3 hónapig felejtsd el, napra csak fényvédő krémmel

6. első 1-2 hónapban baromi duzzadt leszel. minden relatív, relatív értem. én krumpliorrú pinokkionak érzem magam még most a 6. hétben is, de már nem érdekel

7. engem a doki 5. hét után engedett edzeni. most is az edzőteremből jövök. nem érdekel mit gondolnak. erőltetéstől, vagy ha vizszintben alszom és/vagy nem tapasztom le estére, akkor még krumplibb. ha iszol egy kis alkoholt, akkor is bekrumplisodik. és néha csak úgy magától is. és nem mindig egyenletesen: néha kicsit egyik-másik oldalt

8. akármilyen módosítás is történt, ha volt néhány kedvenc profilod, kedvenc kis íved, megvilágítás, akármi: az nem lesz. egyrészt a duzzanat miatt, másrészt a módosítások miatt. ugyanis NEM igaz az, hogy lehet úgy módosítani az orrnak egy részén, hogy az ne befolyásolná az EGÉSZET.

9. készülj fel arra hogy esetleg megszokott frizurák sem fognak jól állni és újat kell kitalálnod.

10. akármilyen elégedetlen voltál vele, készülj fel a depresszióra. még ha jó is, szerintem nem könnyű elfogadni. főleg ha nem lett tökéletes, csak kis javulás lett. vagy esetleg javulás és romlás egyszerre

11. ha esetleg nem vagy rögtön elégedett - aminek sztem kb. 60-70% az esélye - akkor kb. 1 évig kell várnod optimálisan és reménykednek amíg korrigálhatsz (több pénzért és kevesebb eséllyel, lassabb gyógyulással)


úgyhogy rohadt kockázatos szerintem.

a pénz, és maga a műtét a legkevesebb.

én egy kicsit félvállról vettem, pedig már több mint tíz éve készültem rá. aztán úgy gondoltam, hogy ha most nem, akkor soha, és kis kutatás után belevágtam, azonnal foglaltam időpontot, mindent.


azóta sokkal többet tudok a témáról, és egész más szemmel nézem.


őszintén már mások előtte-utána fotóit is más szemmel nézem, és sokszor meg kell hogy mondjam úgy vagyok vele, hogy bizonyos embereket nem értek, hogy miért mentek egyáltalán dokikhoz (hivatalos orvosok referncia oldalán látható képekről beszélek), mert az előtte lévő állapot, egy kis hiba, adta meg a karaktert vagy a szexepilt akár. ami sok legömbölyített, lepuhított-átalakított orrból egyszerűen eltűnik és az egész arc cipóbb lesz tőle.


készülj fel arra is, hogy ha kampót, vagy horgas orrot kell kiegyenesíteni, vagy homorítani, akkor előlről szélesebb lesz az orr, mivel a tövénél szélesebb, és ha levágnak belőle, szélesedik. sok orvos ezt egyáltalán nem veszi figyelembe szerintem.


Magyarországon még nem, de külföldön már léteznek 3D-s előkép tervező programok. Néhány orvos már használja. Én mindenképpen szeretnék egy ilyet kipróbálni egy év múlva (akkor is ha nem az az orvos operál), hogy a fény-árnyék viszonyokat egy közösen, 3 dimenzióban megtervezett orron az egész arccal harmóniában megnézhessem.


mert egy oldalnézeti kép, vagy három mondatban elmondva hogy mit szeretnék, és aztán rábízni magam az orvosra, az nekem zsákbamacska. én pontosan tudom, mit szeretnék és mit nem, és ezt úgy érzem egy ilyen techológiával tudom átadni a legjobban. tudom hogy sok múlik az orvoson is.


Valahol olvastam hogy Rezek is isteníti ezt a technológiát. Csak gondolom neki ilyen nincs mert rohadt drága. Hangsúlyozom ez nem az orvost teszi jobbá, hanem a páciens-orvos párbeszédet könnyíti meg, az elképzelések felvázolását.


PLUSZ ami a legfontosabb, hogy TE is látni fogod, hogy tényleg azt akarod-e. Hogy jól állna-e az az orr az arcodhoz. Mert minden vonást, arányokat, befolyásol és megváltoztat. Én ma még sokszor visszasírom a régi orrom, időnként viszont boldog vagyok. Nem tudom még eldönteni. De egy fél évig ezen nem is akarok gondolkodni egyáltalán.


Addig is a valakinek nem tetszik, csináljon nekem jobbat - én megtettem amit lehetett! :)


Ha a 3d-s technológia érdekel keress rá dr. spencer cohan-ra (dallasban operál) és az oldalán van fent egy film a 3d-s modellezésről.


persze több ilyen szoftver és klinika létezik, ez csak egy példa.


remélem segítettem.


ha a párodnak tetszik, ne görcsölj rajta szerintem.

egy orrműtétnél szerintem 30% az esély hogy pont azt kapod amit szeretnél, 50% hogy elégedett leszel, 70% hogy kicsit jobb lesz, és akkor a maradék 30% esély az már a nem lesz jobb, más lesz, vagy rosszabb lesz kategória.


nem biztos hogy megéri kockáztatni.

934. oranzs
2009. dec. 22. 23:33

Igen, nem kis dolog egy ilyen plasztkai műtét, és az orvosok nagyrésze ezt fel sem fogja ép ésszel, hogy mi mit vállalunk és mennyire fontos nekünk a műtét sikeressége, míg neki csak egy a sokból....gyakorlat.

Nálam éppen nincs vészhelyzet, de mindíg is utáltam

a formáját, amit örököltem. És ami miatt a műtét mellett döntöttem az, hogy egyszerűen nem tudom magam elfogadni. Pedig akartam, megpróbáltam, de nem megy..

933. oranzs
2009. dec. 22. 21:33

hát nem tudom hogy lenne a legjobb, meló miatt nem tehetem hogy 2x is táppénzen legyek hetekre :(

Az orrműtét ebből a szempontból hosszadalmasabb mire vissza lehet menni munkába, mivel elég látványos helyen van. Mellplasztikával szerintem 1-2 hét, ha még fáj is valamennyire, de a ruha ápol és eltakar :)

Jah, és nyárára szeretnék mindkét műtéten túllenni és gyógyult is lenni:S


Továbbra is várom a véleményeket:)

932. psvt
2009. dec. 22. 21:26
sziasztok orrplasztikások!kérdésem a következő lenne..a postoperativ időszaktól nagyon félek..orrduzzadás stb ..sportolni mikor lehet?igazán vacilálok hogy egyáltalán mi legyen..?műtét vagy inkább mégsem..?Keki!tudnál nekem jelszót adni az orrcidról?Nosejob a te orrcikádról is lehetne fotó?mi volt vele a probléma eredeti korszakába?az én orrom annyira nem durva.de nekem nem tetszik .páromnak igen..nem tudom mit tegyek?ÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá puszi nektek..várom megtisztelő véleményeteket.psvt
931. oranzs
2009. dec. 22. 21:06
Nem szeretnék játszani, éppen ezért kérem a véleményeteket. Csuha jónak tűnik mindkét téren.
2009. dec. 22. 20:50

Hát igen, ez a fotósorozat jól illusztrálja, hogy emnnyire alakulhat még az orr, - a dagadást illetően,- hónapok múlva is. Szerintem a Te orrodról is még jócskán fog lemenni a duzzanatból. Igazán a kérdés az, hogy ezt a formát képzelted-e el a műtét előtt....Arra jól emlékszem, hogy az orrcsúcsomról nekem is nehezen ment le a duzzanat. Bár egyik műtétem sem nyitott volt. Bár már nem zárkózom el a nyitott műtét elől az utolsónál...remélem.... Azt egyébként ki mondta Neked, hogy a Rezek csak zárttal műt? Ez új infónak tűnik nekem, hiszen komoly beavatkozásnál nyitott módszerrel lehet csak igazán jó eredményt garantálni. Én egyenes, kicsi, és ívelt nőies orrot szeretnáék most már!!!!

Amúgy Nosejob mi újság? El vagy tűnve kicsit...

Kérünk életjelet!!!

929. oranzs
2009. dec. 22. 20:47

Sziasztok


Keresek olyan valakit, aki egyszerre műttette az orrát és a mellét. Mi a véleményetek erről?

2009. dec. 22. 20:04

Ime egy kiváló képsorozat az orrplasztika utáni duzzanat felszívódásáról!


[link]


azt hiszem így a 6. hétben még van hová zsugorodnom! pont ilyen hülyén érzem magam mint ez a nő az első és a második hónap között!


sajnálom hogy előbb nem néztem meg ezeket a képeket! bár valószínűleg fel sem tűnt volna milyen radikális a különbség hiszen az ember magán sokkal jobban látja, mint másokon.

2009. dec. 21. 20:10
köszi, de hát ugye köztudott hogy Rezek doktor úr zárt műtétet alkalmaz, míg engem nyitottal operáltak, és a nyitott műtét akár 2-6 hónappal tovább (!) maradhat duzzadt. ha másodszor is belevágok egy év múlva, akkor mindenképpen elmegyek konzultációra Rezek doktorhoz. Addig csak várok türelmesen.
926. keki70
2009. dec. 21. 19:02
Még erről a tartótapaszról jutott eszembe,hogy két tapasz keresztbe volt az orron,és egy pedig "U" alakban-úgy lehet elképzelni,hogy a szem egyik sarkából elindul,az orrcsúcson kanyarodik,és a szem másik sarkában befejeződik.Így ellehet nagyjából képzelni...
925. zsucika7 (válaszként erre: 923. - Keki70)
2009. dec. 21. 16:45

Hát igen nekem ez a legmegdöbbentőbb hogy a 7. és a 12. hónap között is még mennyit tud leapadni a duzzanat! Csak az alábbi képet megfigyelve óriási a különbség!


[link]


csak a képet nézzétek!

egyébként ez szerintem is igaz, amit ír, hogy az orvosok nem hangsúlyozzák ki eléggé (tisztelet a kivételnek) a gyógyulási folyamat időtartamát.


konkrétan arra gondolok, hogy én azt tartanám fairnek, ha el lenne mondva, hogy:


- első héten ne is nézz tükörbe,

- első hónapban rosszabb lesz, mint volt (pufibb)

- első fél évben még mindig nem éri el az eredeti karcsúságát illetve formáit

- egy év után kezdd csak el az eredetivel összehasonlítgatni


mert valahogy úgy van mefogalmazva sok helyen sajnos, hogy néhány hétig vigyázni kell, de azért már nagyjából jó lesz, és csak neked lesz látható a különbség... hát azért ez elég elaprózása a valós gyógyulásnak. ez egy nagyon lassú folyamat, ami hatalmas türelmet kíván, és bár én még csak a hatodik hétbe léptem ma, azt gondolom hogy 6-12 hónapig valószínűleg értelmetlen is reménykednem abban hogy a duzzanat megszűnik és tényleg minden szép lesz, úgyhogy beletörődtem abba hogy most 1 év krumpli orr. ha meg hamarabb múlik el, csak örülök.

2009. dec. 21. 10:20

Szió!

Oké, rajta leszünk:)

Amúgy a dagadás remélem apadt az orrodról!!!

Remélem jobb a kedved is:) Majd küldök Neked kávét, sütit, és mosolygós napocskát:)

923. keki70
2009. dec. 21. 10:08

A gipszlevétel után közvetlen Tamás is rakott fel tartótapaszt,ami 3-4 napig van fent.Van,aki nem is engedi felrakni.Ami az előnye:a hirtelen lekerült gipsz miatt dagadna az orr,de a tartótapasz bizonyos mértékig tartja még az orrot.Aztán általában 4 nap után szépen le is szokott jönni az orról.A bőrnek viszont szellőznie kell,úgyhogy a tapasz ezt megakadályozza.A másik dolog,hogy az orrcsúcs egy idő után mindenképpen lejjebb megy-ez abszolút logikus,a gravitáció itt is működik.

És bár lehet hat hónapig tapaszozni az orrot,ami tartotta az a gipsz volt,a tapasz már nem fogja tartani.De azért ha valaki úgy gondolja,hogy segít az ő orrán,akkor csinálja,aztán majd leírja közben a tapasztalatokat.

A természets gyógyulási folyamathoz hozzátartozik az ödéma is-nekem 6 hétig volt-aztán a duzzadás,stb...ezeket mind azért produkálja az orr,mert elkezd gyógyulni:csontok rendeződnek,porcok,és utolsóként az egészre felsimul a szövet-vagyis a bőr.

Tapasszal pedig az orrban lévő gyulladást,hegesedést úgysem lehet befolyásolni,azok jönnek,mert az orrplasztikával ez jár.A varratok belül szépen összetartják az orrot-van belőle bőven,csak nálam pl.felszívódót használt Tamás,meg másnál is persze.

Hosszú folyamat tényleg az orr gyógyulása,de maga a műtét sem kis beavatkozás,"szétszedik" majd úrja felépítik az orrot.

Sikeres gyógyulást mindenkinek,és türelmet hozzá!!!

2009. dec. 21. 09:46

Szia Zsuci!

A tapaszozás szerintem is nagyon jó dolog, mert a magát az orrcsúcsot is magasan tartja, és szép marad az orr íve. Így biztosan szép ívben tartja a tapasz az orrot, és a gyógyulás folyamán is segíti az íves gyógyulást, nem "esik" le az orr hegye. Remélem érthető, amit írni akartam. Én biztosan fogom majd alkalmazni.

2009. dec. 21. 00:34
igen gyógyszertárban beszerezhető. a szabvány barna sebészi tapaszt szokták ajánlani a célra, de én olyan 3M-et vettem itt kanadában ami direkt könnyen, kíméletesen jön le és megy fel. ha nem zavar hogy napközben is fent van, hagyd fent napközben is, naponta 2-3x cseréld, nagyjából ennyi. ha rákeresel "taping" témakörre, többféle tanácsot találhatsz ezzel kapcsolatban. furcsa, hogy itthon ez még nem terjedt el.
2009. dec. 20. 21:50

Zsuci,ez szuper.Olvastam a linket.Ki fogom próbálni és február végéig alkalmazom.

Egyfajta tapaszt már próbáltam,de irritálta a bőröm,elkezdett viszketni a tapasz alatt és emiatt feladtam a tapaszozást.

919. zsucika7 (válaszként erre: 917. - 260bec9530)
2009. dec. 20. 21:22

szia te szoktad tapasztani? az első hat hétben nagyon fontos sok orvos szerint, mások szerint még az első 2-6 hónap között is van kimutatható hatása. a jelentősége az, hogy a tapaszt finom nyomása a szöveteket lenyomja, kiszámíthatóbbá teszi a gyógyulást, és a szövetek pontosabban, hamarabb rendeződnek. de mindenképpen kérdezd meg az orvosodat előtte! érdekes módon magyar sebésztől ezt a gyakorlatot még nem láttam. a másik előnye, hogy a duzzanatot, az ödémát kiszorítja. a tapaszozás mikéntjéről itt olvashatsz részletesen:


(képekkel illusztrálva):


[link]


én tegnap letapasztottam este, és reggelre a szokottnál sokkal kevésbé dagadt be.

2009. dec. 20. 20:23

Szegény édesanyám jó,hogy nem érte meg a lelki gyötrődésem.Nem látta az eltorzult arcom.

Bár hiányzik,főleg ilyenkor.Szeretném ölelni,a karjaiban menedékre találni.

2009. dec. 20. 08:39

sziasztok,ma reggel megint triplájára duzzadt az orrom.Okozhatta ezt a hirtelen jött időváltozás?

Vagy a hirtelen jött hóesés?

Kétségbe vagyok esve,mert márciusban már műthető akarok lenni

916. keki70 (válaszként erre: 915. - 260bec9530)
2009. dec. 19. 22:34

Egy kis öröm mindenkinek!Sok szeretettel!


[link]

915. 260bec9530 (válaszként erre: 914. - Innichen)
2009. dec. 19. 18:14
Igen,eljön.Köszönöm a biztatást és a lelki támaszt!
2009. dec. 19. 18:09
Az a hat honap , tudom , kegyetlen hat honap, de az ido mulik.....es jon a mutet napja.....mindenkinek aki var sok erot kivanok....
2009. dec. 19. 17:28

hát ezért is siettetem a gyógyulást.Műtét előtt mindig volt partnerem,műtét óta nincs senkim.

Így nevelőapám szemétkedhet,kiabálhat,megalázhat,mert nincs hova mennem,nincs ki vígasztaljon

912. keki70
2009. dec. 19. 10:34

Elhiszem,hogy most nagyon nehéz neked! :-(

De lesz majd jobb is,meglátod!!!

Még egy kicsit legyél türelmes-muszáj.Az időt kikell várni,amit Rezek doki mondott,ez a te érdeked és a következő műtéted sikerességének az alapja.

Fel a fejjel-most már csak előre nézünk!!!


Sok puszi!!!

2009. dec. 18. 21:05
Jol leirtad, en is igy ereztem, a lelki fajdalom elviselhetetlen......egy elrontott mutet utan....maga a horror...
2009. dec. 18. 20:15
egyébként az idő kétszeresen is neked dolgozik. egyrészt gyógyulsz - másrészt minél tovább hagyod gyógyulni, annál könnyebb és biztosabb dolga lesz az amúgy is aranykezű Rezeknek. persze a várakozás nehéz, de minden nappal jobban gyógyulnak a szöveteid és egyre nő az esélyed a minél precízebb helyreállításra. tudod te is hogy nem lehetetlen, szerencsére otthon van is erre profi szakember, úgyhogy ezzel a tudattal már át lehet vészelni ezt a periódust.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook