Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1030. kaktuszvirágok (válaszként erre: 1025. - Zsucika7)
2010. jan. 9. 15:15
Oldalról tényleg jobb lett valamivel.De ráférne még egy kis igazítás
1029. keki70 (válaszként erre: 1025. - Zsucika7)
2010. jan. 9. 10:49

Ebben is van Zsucika igazság,sok orvos csak a profillal foglalkozik,az szebb lesz,és szemből meg rosszabb.Mert nem figyelnek oda kellően arra,hogy nem csak a profilt kell rendberakni,hanem az orrcsúcsot is szépen hozzá kell igazítani.

Viszont látványtervet szemből nem érdemes csinálni,mert csak 50%-ban adja vissza a létrejövő eredményt,tehát valahol becsapnák ezzel a pácienst.

1028. keki70 (válaszként erre: 1019. - Kaktuszvirágok)
2010. jan. 9. 10:47
Örülök neki,hogy úgy sikerült,hogy másoknak tetszen,és segítséget nyújtson!
2010. jan. 9. 06:59

Zsucim,ne gondolkodj semmiféle dermafillerben vagy kenalog injekcióban.

Én nem is engedném,hogy beinjekciózzák nekem.


Az nlc-n írt hozzászólás arra,hogy a sztárok már fittek a műtét után:

nos keki élő példa,vagy a Rezek műtötte orrok is példaként kellene,hogy szolgáljon.

Mi viszont hozzá nem értő orvost választottunk és amiről azt hisszük,hogy duzzanat,vélhetőleg nem is az.

Reggelente egy picit beduzzad az orrom,de aztán mostmár fél óra alatt lemegy.

Ezt a tapintásából is érzékelem.Sokkal puhább,mint reggel.

Sajna formára ugyanolyan,az már csak sebészileg korrigálható és emiatt másodszorra már nem akarok mellé nyúlni.

Nekem bőven elég volt az az egy melléfogás.

A hibákat az orromon az illető is különböző dermafillerekkel akarta korrigálni.

Egy orvos barát figyelmeztetett,hogy ha elfogadom,akkor vegyem úgy,hogy Rezeknél elmeszeltem magam és nem vállal el.


És akkor minden maradék erőmet összeszedtem és azt mondtam,hogy kibírom ezt a pár hónapot,mégha nagyon ronda is lettem és megvárom,hogy Rezek megműtsön.

1026. 260bec9530 (válaszként erre: 1025. - Zsucika7)
2010. jan. 9. 06:45

Egy kivétel Rezek Ödön.Küldtem tegnap neked is egy másik emailt,hogy mi a véleménye Áginak.

És rekonstrukció terén is kimagasló.


Ana,már csak pontosan 3 hét és február.Ez tudod,mit jelent nekünk.

1025. zsucika7 (válaszként erre: 1024. - Kaktuszvirágok)
2010. jan. 9. 00:18

azert lett szelesebb, mert nagyon nagy orra volt, nezd meg oldalrol:


[link]


nem tudom, van-e erre egyebkent megoldas, kivancsi lennek mas orvosok mit gondolnak errol, de nekem a legtobb referencia foton (orvostol fuggetlenul!) ugy tunik, hogy amikor valakinek a profiljat javitjak, akkor a szembol nezet romlik.

tehat egy rossz profil egy elegans szemboli nezetet eredmenyez, viszont egy elegans profil, ha levagjak az orr "elet" egy buta szembol nezetet fog eredmenyezni.


[link]


ennek a szerencsetlen nonek meg mindig eleg 'ferfias' maradt az orra.

1024. kaktuszvirágok (válaszként erre: 1022. - Zsucika7)
2010. jan. 8. 23:47

Azt nem értem mitől lett szélesebb a nő orra mert az eredeti keskenynek tünt........

Ezt hogy tudják elrontani?

1023. kaktuszvirágok (válaszként erre: 1022. - Zsucika7)
2010. jan. 8. 23:44

Az én véleményem is az hogy talán rondább lett mint volt.

Azok nagyon szép orrok amik az orosz doki honlapján vannak.Szinte mindegyik szép lett.

1022. zsucika7 (válaszként erre: 1021. - Kaktuszvirágok)
2010. jan. 8. 23:25

Szia,


nekem is pont ez az aggodalmam. Hogy a doktor "kijavitott" "hibakat" amk valojaban nem is hibak voltak, hanem az adta meg az orrnak a karakteret. Amit aztan a vegen kapott: egy feltoltott, lesimitott, plasztikus gumiorr, mindenfele tartas nelkul, ami szembol szelesebb mint volt, nem illik az arcahoz, es oldalrol is meg mindig epp eleg nagy ahhoz, hogy az egesz mutet ertelmetlen legyen. Es ez a no egy evet szenvedett amig lement az orra akkorara mint a 10. honapban. megerte? az a doki 30.000 dollart kert ezert.

1021. kaktuszvirágok (válaszként erre: 928. - Zsucika7)
2010. jan. 8. 22:50

erre gondolta bocsi

[link]

1020. kaktuszvirágok (válaszként erre: 928. - Zsucika7)
2010. jan. 8. 22:48

Megnéztem a képsorozatotValóban apadt idővel az orra de....

Szerintetek jobb lett az orra mint az eredeti.....?

1019. kaktuszvirágok (válaszként erre: 1016. - Keki70)
2010. jan. 8. 22:08
Nagyon jó amit írtál!
1018. keki70 (válaszként erre: 1017. - Zsazsi1)
2010. jan. 7. 16:52
Örülök,hogy így érzed,kedves tőled!
1017. zsazsi1 (válaszként erre: 1016. - Keki70)
2010. jan. 7. 12:50
Ez a hozzászólás "kötelező olvasmány" kellene hogy legyen minden műtéten gondolkodónak!
1016. keki70
2010. jan. 7. 10:23

Mindenkinek,aki orrplasztikára készül-mire érdemes odafigyelni...


Az orrplasztika a plasztikai beavatkozások közül a legnehezebb és legproblémásabb műtét.Az orvos részéről komoly felkészültséget és nagy rutint igényel.A sikeres műtét alapvető feltétele a jó ORVOSVÁLASZTÁS!Nem biztos,hogy a média által sokat szerepeltetett orvos a megfelelő,mint ahogy az sem biztos,hogy a legdrágább árkategóriájú orvos sikeres műtétet végez.Sajnos a rossz orvosválasztás maga után vonja,hogy az orr nem olyanra sikerül,amit elvárnánk.Ilyenkor aztán hiába panaszkodunk,már késő.Tudatosul bennünk,hogy nem a megfelelő orvost választottuk.Becsapva érezzük magunkat,de valahol sajnos mi is hibásak vagyunk.Az orvost mi választottuk,rábíztuk magunkat anélkül,hogy megfelelően tájékozódtunk volna arról,hogy valóban alkalmas-e az általunk kért orr-terv megvalósításához.

Rossz eredmény=csalódottság,ami sokszor depresszióhoz vezet.Következik a lelki fájdalom,az önmarcangolás,ami bizony hosszú távon megviseli az embert.De van megoldás:a korrekciós műtét.Csakhogy itt a minimális várakozási idő félév,de inkább az egyévet várják ki.Csak akkor lehet korrigálni az orrot,ha a gyógyulási folyamata befejeződött.

Nálam az orvosválasztás alapvető feltétele volt,hogy az orvos fül-orr-gégész+plasztikai sebész is legyen egyszemélyben.Ez már alapjában véve leszűkítette a kört,akik közül orvost választhattam.Fontos volt számomra,hogy napi szinten végezze az orrplasztikát,így nagy rutinnal rendelkezzen.

Nem tudom,hogy hol olvastam,de alaposan a fejembe véstem,hogy "a plasztikai sebész nem fül-orr-gégész,a fül-orr-gégész pedig nem plasztikai sebész!"

A műtétem előtt a fórum összes hozzászólását átolvastam,megnéztem a műtött orrokat,amit a lányok feltettek-ezek alapján kezdtem a szelektálást.

Mikor úgy éreztem,hogy megtaláltam a nekem megfelelő orvost,akkor jött a személyes találkozás.Tulajdonképpen itt dől el minden.Én mit szeretnék,ő mit javasol,összehangolni az elképzelést a megvalósíthatóval.Ezt alaposan át kell beszélni,pár perc nem elég,időt kell rá szánni.El kell fogadni,hogy hozott anyagból dolgozik az orvos,tehát mindent nem lehet kihozni egy orrból.Határok vannak,amiket bekell tartani.Itt már egyébként kiderül,hogy az orvos és páciens mennyire tud együtt működni,kialakult-e a páciens részéről a szimpátia,és ami a legfontosabb:a BIZALOM.Ha úgy érzem,nyugodtan rábízom magamat,megbízom az orvosban,akkor ő az én emberem.

Fontosnak tartom a látványtervet is,és annak átbeszélésére is időt kell szánni.Mert a műtét után már késő bánat.


Jelenleg a fórumon a sok jó eredményt sajnos nem hallani,pedig a műtöttek 90%-a elégedett a műtéti eredménnyel.Persze kisebb hibák vannak,meg lesznek is,mert azt is szem előtt kell tartanunk,hogy tökéletes orrot ne várjunk,olyan nincs.De sokkal szebbet kapunk vissza,mint amilyen az eredeti volt.Az elégedett páciensek nem járnak vissza a fórumra-vagy csak nagyon kevés-őket már nem motíválja semmi,elégedettek,tehát az orrproblémán túlléptek.

Maradnak akiknek problémájuk van,és jönnek azok,akik a műtét előtt állnak.Éppen ezért ne vegyük el az újak kedvét a műtéttől,inkább bátorítsuk őket tapasztalatainkkal /amit én már lassan két éve csinálok/.Bátorítsuk őket,hiszen az orrplasztika lehetőséget nyújt arra,hogy egy teljesebb,jobb életet élhessen az ember.Régen erre nem volt lehetőség,de szerencsére olyan világban élünk,hogy most már van esélyünk a változtatásra,és nem kell egy általunk nem elfogadott orral leélni az életünket.

Én is belevágtam,nekem csak jó tapasztalataim vannak a műtéttel és az eredménnyel kapcsolatban.

Örök emlék marad,amikor lekerült a gipsz az orromról:úgy éreztem,hogy valami befejeződött,egy korszak lezárult,és ettől a perctől kezdve egy új elkezdődik egy olyan orral,amire évek óta vágytam.

Leírhatatlan boldogságot éreztem,elégedettséget,és nagyon büszke voltam magamra,hogy "Dóri megcsináltad..."Egyébként mindenki büszke lehet magára,mert ez a műtét nem kötelező,nem életmentő,magunktól vállaljuk,és ehhez bátorság kell.


Minden új fórumozónak azt kívánom,hogy éljék meg ugyanazt a boldogságot,amit nekem sikerült,adjanak maguknak esélyt rá,és ne futamodjanak meg.

Azoknak,akiknek elsőre nem sikerült a műtét-továbbra is drukkolni fogok,hogy másodszorra megélhessék azt a csodát,amire annyira vágynak.


Dóra

1015. 260bec9530 (válaszként erre: 1014. - Zsucika7)
2010. jan. 7. 07:22

Nem fogsz ilyen maradni.Ha nem megy le a duzzanat-ha az,mert nálam így lett sajna formázva-kivárod türelmesen a 9 hónapot,de már terveid között szerepeljen,hogy fél évesen elmenj konzultációra Rezek Ödönhöz.

Szépen korrigálja és szilárdan higyj benne.

Nem a te hibád,hogy nem olyan orvost fogtál ki elsőre,aki igényesen dolgozik.

Én sem érzem magam hibásnak az orvosválasztás terén.

Inkább úgy fogalmaznék,hogy naív voltam.

De 2 rendkívűl segítőkész orvos a segítségemre sietett és ajánlotta Rezek Ödönt.

Az egyik levélben közölte is,hogy ha nem akarok rosszabb eedményt,hagyjak fel a különböző plasztikai sebészek felkeresésével,mert azok érdemben nem tudnának segíteni,maximum az esetleges hozzá nem értésükkel tovább növelnék a problémámat.

Forduljak inkább ahhoz az emberhez,akiről ő teljes szívvel és lélekkel csak azt tudja mondani,hogy az egyetlen hozzáértő ebben az országban.


Nem rég írtam neki megint levelet,küldtem pár képet és írta,hogy javulás nem várható a formát tekintve,csak egy új operációval.

Továbbá írta,hogy amint már azt hónapokkal ezelőtt írta,csak Rezek Ödönre bízzam magam.



Köszönet ennek az orvosnak a segítő szándékáért.

1014. zsucika7
2010. jan. 7. 01:31
szóval azt hiszem én ugyanaz a csúnya ember maradok, aki voltam, csak most már nem természetesen csúnya és karakteres, önbizalommal és szép emlékekkel, hanem mesterségesen csúnya, eltorzított, reménytvesztett. az aggodalmaim, amik a műtéthez vezettek, nem szűntek meg, hanem felerősödtek. most már nem csak torzan nézek ki bizonyos fotókon, hanem eltorzítottnak, megnyesettnek, szinte látom a szike nyomát a csontban és ahogy levágták egyenesre az orromat. duzzadt az egész, nevetéskor eltorzul. fotózáskor egy banánt látok csak. ismerőseimnek nem tűnik fel, de én ha ezt tudom, inkább megmaradok a természetes, veleszületett karakteremmel, amivel már megtanultam együtt élni. gyakorlatialg egy problémám sem oldódott meg a műtét során normálisan (szimmetria, púp), viszont elvesztettem a reményemet, az egészségemet, a jókedvemet, a pénz a legkevesebb, és iszonyatos idegösszeomlás kerülget minden nap. tudom hogy ez még lejjebb fog apadni de félek annyira átszabta-nyeste az orromat hogy az eredeti kontúrt sosem látom már vissza. és nagyobb az egész, mint volt, még mindig, a 8. héthez közeledve, főleg szemből, az orrhát hatalmas és széles. az orrcimpák íveit két oldalt szinte nem is látni a duzzanattól. nem vitás, életem legrosszabb döntése volt, most azon igyekszem, hogy feldolgozzam ezt és ép elmével továbblépjek rajta. bár félek hogy ha a saját, természetes karakterem hibáit sem tudtam elfogadni, akkor nehezen fogadhatom el valakinek az elégtelen munkáját is. ha ez a nyomorult duzzanat lemenne legalább, főleg az orrcsúcsból (ha ez az egyáltalán), kissé jobban érezném magam.
1013. keki70 (válaszként erre: 1012. - Oranzs)
2010. jan. 6. 18:32
Igen,az NLC-n már elindítottam a drukkot! :-)
1012. oranzs
2010. jan. 6. 17:44
Valahol olvastam hogy holnap műt innen valakit Dr Kárász. Ha így van, nagy drukk neki holnapra.:)
1011. zsucika7 (válaszként erre: 1010. - 260bec9530)
2010. jan. 6. 09:06
büszke vagyok rád amiért egyáltalán készülsz a vizsgákra és majdnem sikerült is! legközelebb jó lesz! :)
2010. jan. 5. 15:35

Nem sikerült a vizsgám,két ponttal kevesebb jött össze.

Megvallva csak tegnap készültem rá este.

Majd 19.-én újra lehet menni.Addígra igyekszem felkészülni

2010. jan. 5. 08:55

Ügyes legyél a matekvizsgán!!!

Annak örülünk, hogy legalább a vizsgákat nem hanyagolod:))))

Szorítunk!

1008. zsucika7
2010. jan. 4. 23:29

szia

köszi az érdeklődést. napok óta mélyponton vagyok, úgy érzem elvesztettem a régi karakterem örökre. tegnap beszéltem egy új ismerőssel aki nem ismerte a régi formámat és elmondtam neki mi történt - azt mondta soha nem gondolt volna erre, meg azt is, hogy jól nézek ki. én viszont kikészülök a látványtól amilyen alaktalan és idomtalan az orrom. teljesen nem illeszkedik a fejemhez. igaz még "csak" 7 hetes, de nehezen szokom. nem találom a régi szép beállításokat, nagyon kész vagyok. remélem ez változni fog. ha tehetném, visszafordítanám az idő kerekét. ha a 8. hetet összehasonlítom a harmadik hónappal ennél a fickónál, akkor még az én orromnak is keskenyednie kell, mert ez a mostani iszonyat.


8. hét:

[link]


3. hónap:

[link]


4. hónap:

[link]


persze lehet az én szervezetem lassabban regenerálódik. ráadásul tegnap muszáj volt meginnom néhány kupica bort hogy ne őrűljek meg. ma megint akkora az orrom, mint egy ház, egy nagy, gömb alakú, idomtalan tízemeletes ház.

2010. jan. 4. 21:31

Zsuci,hiányzol a fórumról.Szeretném,ha mihamarabb jelentkeznél.

Semmi gond nincs,ez csak átmeneti állapot és szépek leszünk.

Amíg Rezekünk van,addíg megvan a remény is.


Anám,nekünk meg ezen a héten kívül csak 3 hetünk van.

Februárban Rezekhez be kell jelentkeznünk konzira.Lehetőleg egy napon menjünk.

Puszi:Kata

1006. oranzs
2010. jan. 4. 20:27
Na látod, még egy kicsit kell türelmesnek lenned, és minden rendben lesz.:) Együtt érzek veled, de úgy gondolom ha nem hangolod le magad minden reggel a tükörbenézéssel hamarabb gyógyulsz. Próbálj meg a lehető legkevesebbet rá gondolni.Csak egyenesen előre, már nemsokat kell várnod:)
1005. oranzs
2010. jan. 4. 18:57

Sehol senki? :)

Miujs Nosejob hogy vagy? Eltűntél...

1004. oranzs
2010. jan. 3. 21:48
keki privi ment:)
1003. cuncikata
2010. jan. 3. 21:02
Kaptam egy nevet,errol hallott -e mar valaki?Kelemen Péter.
1002. cuncikata (válaszként erre: 985. - Keki70)
2010. jan. 3. 20:50

szia kedves keki.

Nosejob mondta,h te tudnal nekem kuldeni Karasz tamasrol referencia kepeket.Ha nem nagy gond megtenned.?Elore is koszonom szepen.

cuncikata@freemail.hu

1001. cuncikata
2010. jan. 3. 20:41
Szia,koszonom a gyors valaszt,nagyon kedves vagy.Bocs,h ekezet nelkul irok,de nincs ekezetes billentyum.(nem otthon elek)Neked mikor lesz a kovetkezo muteted?Tudom,h ez nem sokat segit,h ne add fel es csak elore,de probald meg,hisz ha minnel erosebb leszel annal gyorsabb a gyogyulasod is.Tudom knnyu ezt mondani,hidd el megertelek es veled erzek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook