Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1208. keki70 (válaszként erre: 1206. - Mopszi21)
2010. febr. 11. 10:00

Kárász doki Pesten a Silver Mount magánklinikán műt,a mosonmagyaróvári Wittmann magánklinikán,és a soproni wabi szépségcentrumban.

Konzultációt tart Pesten,Sopronban,Pécs,és ha szükséges,akkor Székesfehérvár-de ott elég nehéz összehozni.

A soproni wabiban a kísérőnek a szállás ingyenes-amúgy két ágyasak a szobák.

Csak a műtétre kell leutazni,ha a Sopront választod.A többi:konzílium,kontrollok,látványterv,gipszleszedés megoldható Pécsen,Budapesten.

1207. mopszi21
2010. febr. 11. 09:58
Ja és mégvalami, szerintetek hogy lehet kipuhatolni egy ismeretlen dokinál, hogy van-e gyakorlata az orrplasztikában, igazat mondanak egyáltalán ilyen kérdésre?
1206. mopszi21
2010. febr. 11. 09:53
A Kárász doki csak sopronban a Wabiban dolgozik?Hogy működik ez,a konzultációra is le kell utazni, aztán meg majd a műtétre is?Igaz az, hogy ott a kísérő is ingyen szállást kap, és bizonyos esetekben megfinanszírozzák az utat is?Vagypedig itt Budapesten is csinál orrokat.Mert ha nem jönne össze a Gyetvánnal, akkor őt választanám.
2010. febr. 11. 09:31

Szerintem, ha valakinek csak egy kis korrigálásra van szüksége, lehet, hogy jól jár egy olcsóbb dokival is. Divatba jött a minimálisan púpos orrhát lereszelése - én nem hiszem, hogy ezért feltétlenül ki kell adni 700 ezret.


De ha valakinek összetettebb műtétre van szüksége szerintem ne menjen el akárkihez. Nem minden doki olyan fair, hogy amit nem tud inkább nem vállal be..... nem akarok neveket mondani de sokat reklámozott klinikákon is olyan orrok készülnek, hogy nekem az első utam onnan a vonat elé vezetne az biztos.


Elvileg a mellműtét is "rutinműtét" boldog-boldogtalan implantátumot tömköd, aztán meg lehet nézni itt a mellplasztikás galériát is...... nehezen találnék párat, amiről nem ordít, hogy mű.

1204. keki70 (válaszként erre: 1202. - Mopszi21)
2010. febr. 11. 09:01

Tudod mopszi abból élnek,hogy a többi plasztikai sebész meg mellet tud jól csinálni,és ott van még számtalan sok plasztikai beavatkozás.

De elhiheted,hogy az eredmények alapján orrot tényleg Rezek és Kárász doki tud a legjobban csinálni.Hogy miért?-Mert napi szinten többet is csinálnak,nagy benne a tapasztalatuk,és mert fül-orr-gégész+plasztikai sebészek.

Persze,más orvos is vállal orrot,ott ahol én lakom,kettő is.De mikor megkérdeztem tőlük,hogy hányat csinálnak,akkor nem kaptam rá választ.De utánajártam:havi szinten jó,ha egy jut...

Na innéttől tudtam,hogy messzire elkerülöm őket.Főleg akkor,amikor még megjött az a válasz is,hogy számukra az orrplasztika nagy kihívás.

Hát ne rajtam gyakoroljanak-gondoltam-akkor megkeresem azt az orvost,aki tényleg tud is orrot csinálni.

Rezek dokinak és Kárász dokinak nem kell fényeznie magát-a munkáik önmagukért beszélnek.

De azt kívánom,hogy legyen szerencséd Gyetván dokival,és ha sikerül az orrod,akkor osszad meg velünk!

1203. puritan (válaszként erre: 1202. - Mopszi21)
2010. febr. 11. 07:46
Mindenképpen számolj be a konzultációról, engem nagyon érdekel!
1202. mopszi21
2010. febr. 11. 07:26
Ma megyek konzultációra a Gyetván dokihoz, és őszintén szólva egy kicsit tanácstalan vagyok.Lehet hogy csalódni fogok, de nem hiszem el, hogy a Kárász,Rezek doktorokon kívül mindenki béna!!Akkor a többi plasztikai sebész miből él?Ezen kívül azt sem hiszem el, hogy le kell utazni a "Nagy" Budapestről vidékre, ahhoz hogy jó orrplasztikást találjak.Ha nagyon bizalmatlan lennék, akkor azt gondolnám,hogy ezen az oldalon ez a 2-3 doki fényezi magát szabadidejében.Még szerencse, hogy nem vagyok bizalmatlan...
1201. rondacsaj (válaszként erre: 1200. - EditKlaudia)
2010. febr. 9. 16:52

Szia,próbáld meg Rezeket vagy Kárászt.Kekinek igaza van,hogy csak 2 kurva jó dokink van:Rezek és Kárász.

Szerintem másokat ne keress fel rajtuk kívül,ha nem akarsz nagyot csalódni.


A korrekcióig kiterjedő időszak pokoli lehet.Ja,és drágább is.

2010. febr. 9. 15:39

Sziasztok!

Nagyon megörültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Más ilyen fórumokon alig írnak és az utolsó hozzászólás is általában több, mint fél éve íródott... :(

Szeretném a segítségeteket kérni!!!!

Valaki tudna Borsod megyében (vagy közelében) nagyon jó plasztikai sebész ajánlani?? Lehetőleg közelebb legyen, mint Budapest.

Nagyon szeretném megcsináltatni az orromat valamikor!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Puszi mindenkinek!

1199. keki70 (válaszként erre: 1198. - Mopszi21)
2010. febr. 8. 20:05

Nem hallottam még Gyetván dokiról,csak utána néztem a neten.

Kárász dokinál a 490 000-ben benne van minden:műtét,orrsövény,konzílium,látványterv,kontrollok.

Ma már nem érek rá,de holnap jövök vissza.

Privit remélem megkaptad,és megtudod így nézni a munkáját.

1198. mopszi21 (válaszként erre: 1195. - Keki70)
2010. febr. 8. 19:54
Kárász dokinál 490ezer forintba az orrsövényműtét ára is benne van?Én egyébként látványosan, sokkal kisebb orrot szeretnék.A Gyetván doktorról hallottál valamit orrplasztika ügyben?
1197. keki70 (válaszként erre: 1194. - C3f45d50f8)
2010. febr. 8. 19:21
:-))))))))))))) Mindkettő nagyon jó választás!
1196. keki70 (válaszként erre: 1193. - Mopszi21)
2010. febr. 8. 19:20
Igen,ez kimaradt:a legegyszerűbb azt mondani,hogy orrsövényműtéted lesz...
1195. keki70 (válaszként erre: 1193. - Mopszi21)
2010. febr. 8. 19:17

Nem,semmi nem állhat az orrplasztika útjában,az a lényeg,hogy az EKG jó legyen,az altatás miatt.

Mivel orrsövényferdülésed is van,a legcélszerűbb lenne,ha olyan orvost választanál,aki fül-orr-gégész+plasztikai sebész.Két nagyon jó van,de biztosan olvastad már:Rezek doki és Kárász doki.

Engem Kárász doki műtött,három magánklinikán műt 490 000 ft-ért.Nagyon ügyes,precíz,és alapos.

Ha bírná a pénztárcád,ajánlanám,hogy keressed fel őt.Konzílium nem kerül semmibe.Látványtervet is csinál.Írod,hogy krumplis az orrod.Azt nem is olyan könnyű műteni.Szóval olyan orvost érdemes választani,aki napi szinten csinálja az orrplasztikát.Megnézheted Kárász doki munkáját,ha átjössz a NŐk lapja caffé orrplasztika fórumára,regisztrálnod kell.Priviben elküldöm a jelszót.

Krasznai doki nem orros egyébként,Kárász dokihoz szokta küldeni az orrplasztikásokat.Ő inkább mellben jó.

3-4 hét alatt teljesen rendbejössz.

Igen,volt már olyan,akinek nem sikerült az orrműtétje,azért,mert nem megfelelő orvost választottak.

2010. febr. 8. 19:07

Sziasztok,


Február 16.-án megyek konzultációra Dr. Rezek Ödönhöz, nagyon boldog vagyok,már alig várom. De Kárász doktor úrhoz is el fogok menni, feltérképezem a helyzetet. :)

1193. mopszi21
2010. febr. 8. 18:56
A kérdésem továbbra is, hogy kiderülhet-e olyasmi az előzetes vizsgálatokon, ami miatt nem ajánlott az orrplasztika? Mit lehet mondani a munkahelyen ha nem akarom elmondani a plasztikát,mert én 3-4 hétre el tudok jönni, ha jó az indok? Egyébként az én orrom nagy krumpli formájú és úgy tudom orrsövényferdülésem is van.Úgyhogy gondolom teljes orrkorrekcióra lesz szükség, mennyire fog ez 3 hét múlva látszani?Mi a legdurvább amit az orvos el tud rontani, úgy értem írt már olyan akinek nagyon elrontották?
1192. mopszi21
2010. febr. 8. 18:47
Először is nagyon köszönöm a választ.Úgy tudom, hogy az orvosom Dr. Gyetván János nagyon szép melleket csinál, de fül és orrplasztikával is foglalkozik természetesen,igaz erről nem találtam véleményt. Én igazából az ár és a közelség(Pest megye) miatt választottam és mert az ismerősöm meg volt vele elégedve. Először a Krasznai doktorhoz akartam menni, de Ő kb.150000forinttal többet mondott, mint amit én elképzeltem, és amennyiért a Gyetván doki elvállal.A Rezek Doktort is hívtam, de ő egy 1 hetes konferencián volt és én már nem bírtam kivárni és a korábbi fórumokból kiderült, hogy ő még a Krasznainál is drágább.Bár korábban azt mondogattam, hogy én csakis a legnépszerűbb dokihoz megyek, ez sajnos mégsem így alakult anyagi okok miatt.
1191. keki70 (válaszként erre: 1189. - Mopszi21)
2010. febr. 8. 16:56

Utána néztem az orvosodnak,hogy ki is ő :-)

Szóval jöhetnek a kérdések,és ne érezzed magadat mellőzve.Nem számít,hogy kinek mennyi pénze van a műtétre,csak egy számít,hogy elégedett legyél a műtéti eredménnyel.Ez a legfontosabb!!!


Dóra

1190. keki70 (válaszként erre: 1189. - Mopszi21)
2010. febr. 8. 16:38

Azért nem írtam a hozzászólásodra,mert az orvos nevét még életemben nem hallottam,de még páciensről sem tudok,akit ő műtött volna a Nők Lapja caffé orrplasztika fórumán-pedig 2,5 éve ott vagyok fent,és segítek,amiben tudok.

De ha bármi kérdésed van,csak írjál,válaszolok!!!

1189. mopszi21
2010. febr. 8. 14:23
Kicsit szomorú vagyok,hogy én mellőzve vagyok. Vagy itt csak azzal álltok szóba, akit Rezek vagy Kárász doktor műtött? Sajnos nem mindenkinek telik rá.
1188. dorina.s (válaszként erre: 1178. - Keki70)
2010. febr. 8. 13:20

köszönöm :))) holnap leveszik a tarto tapaszokat dejo dejo és akkor esténként hajrá körömvirág krém :)

imadom az uj nooozim :))))

1187. mopszi21
2010. febr. 8. 12:18
Sziasztok, én egy új tag vagyok az orrplasztikát tervezők táborában.Már nagyon régóta szerettem volna, és ezt az oldalt is régóta olvasom, és eddig bátorság és pénzhiány miatt nem tudtam rászánni magam a műtétre.Most viszont febr.11-én megyek konzultációra a Gyetván dokihoz.Ezen az oldalon még nem írtítok róla, tud valaki esetleg véleményt mondani?Nekem egy ismerősöm ajánlotta és egyuttal ő adta a végső löketet is, hogy rászánjam magam. Ő egyébként a mellét csináltatta és nagyon elégedett.Rengeteg kérdésem lenne, mert nagyon izgulok, már 3 hete várom a konzit, és már nem bírom ki addig.Először is nekem elég gyenge az immunrendszerem, tudtok-e ajánlani valamit,amivel felerősíthetném magamat a műtétig?Szerintetek mire számítsak, hogy sok idő szokott eletelni amire időpontot ad a műtétre,mert én már tökre elterveztem, hogy március elején lenne ideális.Volt olyan akinek kiderült az elötte lévő vizsgálatokon, hogy nem ajánlható neki a műtét, mert ettől is rettegek mert pl.ha valami bajom van? Kell-e fizetni az előzetes vizsgálatokért, ha kórházban végzik és a plasztikai sebész írja fel?
1186. nikletty
2010. febr. 8. 11:02

De általában azt érzem, hogy annyira nem érzem magam rosszul, hogy ezért kés alá feküdjek, kockáztassak, és annyi pénz...

De időnként foglalkoztat...

1185. nikletty (válaszként erre: 1183. - Keki70)
2010. febr. 8. 11:01

Hát látod ezt nem tudom, hogy plasztikai sebész-e... őszintén nem hiszem... de ki tudja...

Csak az a biztos, hogy fül-orr-gégészeti szakrendelésen mondott ilyet...

Azt bánom, hogy akkor nem faggattam ki jobban... így nincs kellő infom, hogy tudjak dönteni...

1184. keki70
2010. febr. 8. 10:40

Az NLC-re már felraktam,ide is felrakom,nehogy csalódás érjen bárkit is!


Most fogok valami olyat írni,ami mindenkire tartozik úgy érzem,bár már egypárszor leírtam,hogy:a plasztikai sebész nem fül-orr-gégész,a fül-orr-gégész pedig nem plasztikai sebész!!!


Tehát:aki belemegy abba,hogy sima fül-orr-gégész csináljon orrplasztikát,az sajnos arra is felkészülhet,hogy nem biztos,hogy azt az eredményt kapja,amit vár.Ugyanis ők nem plasztikai sebészetet tanulnak,akkor milyen alapon csinálnak orrplasztikát?!Hm?!


Mivel erről bővebben még nem volt szó,akkor most lesz:

Sok helyen fül-orr-gégészek operálnak nem hivatalosan orrplasztikát orrsövény műtét beavatkozás beírása alatt . Ez így nem hivatalos és nem jogszerű, mert az OEP nem finanszíroz plasztikai beavatkozást és a fül-orr-gégészeti képzés nem tartalmazza az orrplasztikára való képzést. Tehát ez egy jogilag igen kétes beavatkozás és ez a páciensre nézve is sok veszélyt jelenthet. Több fül-orr-gégészt már letiltottak az ilyen beavatkozásokról a sok problémás műtét miatt ahol ez kiderült ( pl. Győrben )! Úgy , hogy lehet , hogy ez egy igen olcsó megoldás ( sokszor még ingyen is megcsinálják) , de a jogi háttér, a nem megfelelő képzés és a kevés műtétszám miatt igen veszélyes is lehet. Egy orr lehet rosszabb is sajnos nem megfelelő kezekben!!!

Akik még nem csináltatták meg az orrukat,azokért érdemes ezt leírni,hogy figyelmesen válasszanak orvost!Most megint az ORVOSVÁLASZTÁSHOZ jutottunk el.Ha kell százszor is leírom,hogy mennyire fontos.Nekem már megvolt a műtétem,elégedett vagyok-örültem volna,ha annak idején lett volna ilyen tájékoztatás a fórumon.Tehát azoknak írom le,akik még a műtét előtt állnak.


És bár lehet,hogy ezt magamban kellene tartanom,de a páciensek érdekében igenis,hogy az ilyen orvosokat ,akik sima fül-orr-gégészek-tiltsák le arról,hogy orrplasztikát csinálhassanak.Érted,értünk és mindenkiért!!!

1183. keki70 (válaszként erre: 1181. - Nikletty)
2010. febr. 8. 10:37

Ha az orvos fül-orr-gégész+plasztikai sebész,akkor megcsinálhatja a műtétedet.Nekem is volt orrsövényferdülésem,azt is rendbe rakta Kárász doki,és megcsinálta az orrplasztikát is.

De:ha az orvos sima fül-orr-gégész,akkor csak és kizárólag az orrsövényferdülést korrigálhatja.

Ha csak plasztikai sebész,akkor az orrsövényferdülés rendbetételére fül-orr-gégész kollégát kér meg.

TEHÁT:A FÜL-ORR-GÉGÉSZ NEM PLASZTIKAI SEBÉSZ,A PLASZTIKAI SEBÉSZ PEDIG NEM FÜL-ORR-GÉGÉSZ.


A műtétbe akkor vágjál bele,ha lelkileg felkészültél,és nagyon akarod.Ha készen állsz,akkor mehet.

1182. keki70 (válaszként erre: 1180. - Babyshambles)
2010. febr. 8. 10:30
A konzílium Kárász dokinál ingyenes,nyugodtan felkeresheted,sőt,még a látványtervet is megcsinálja.Ez nem kötelez téged semmire,viszont tudni fogod,hogy nézne ki az általad elképzelt orr.És persze azt is elmondja neked,hogy mi az ami megvalósítható abból,amit elképzeltél.
1181. nikletty
2010. febr. 8. 10:03

Sziasztok

én csak érdeklődnék

Azt hiszem túl nagy gondom nincs az orrommal, szóval elvagyok vele, de néha idegesít, főleg fotókon, hogy oldalról ne igen fotózzanak, mert biza van egy hupszi az orromon, egy kis görbeség, és az nem tetszik, és párom szeret így, de úgy vettem ki tőle, hogy ha úgy van mellettem áll műtétnél, de ugye én döntésem.

Igazából én baromira félek tőle, de elgondolkoztam rajta... De mi van, ha csak még rondább lesz utána, és olvastam itt is dolgokat, és mégis csak egy beavatkozás, akár ott is maradhat az ember a műtőasztalon... és ezért gondolkozom mostanában jobban el rajta, mert babát szeretnénk...

Szerintem nekem egy gyerekkori orra esésem eredménye a jelenlegi, rosszul forrhatott össze egy iskolai esésem után, és mivel csak kicsit rövidi ideig érintésre fájt, nem mentünk vele dokihoz, és ahogy egyre növök egyre szembe tűnöbb lett szerintem, fizikailag szerintem csak egy kis porcot/csontot kéne lefaragni, vagy mi, más nem, mivel van allergiám egy doki mondta hogy van egy kis orrsövény ferdülésem, és hogy azt érdemes lenne megcsinálni - mert hogy később rosszabb lesz, gátolhatja a légzésem vagy mi, és esetleg egy kalappal ezt a kis ferdeséget is meg lehetne oldani... egyszer ezt fül-orrgégész mondta nekem SZTK-n, mikor allergia miatt bementem...


Kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek a történetemről? Igazából úgy érzem én elélnék így életem végéig, csak néha zavar, de pl ha lesz esküvőm figyelnem kéne hogy oldalról ne igen legyen kép, mert az tuti nem fog tetszeni...

Nagy átlagban mennyibe kerülne ez? Vagy tényleg lehet, hogy orrsövényferdüléssel egy kalap alatt megcsinálná egy doki úgy, hogy tb támogatja (gondolom zsebbe gondolta volna a doki a többit..)?

És szerintetek baba előtt, után, vagy tök mindegy??? Igazából ezért gondolkoztam el, mert ha lesz babám, nem hiszem, hogy csak szépészet miatt kockáztassam az anyját...


Köszi

1180. Babyshambles (válaszként erre: 1179. - Keki70)
2010. febr. 8. 09:32
Ez tetszik! :) El kéne már mennem hozzá konzira. Csak a pénz nincs meg a műtétre és így nem tudom érdemes-e csupán tájékozódás miatt...
1179. keki70
2010. febr. 8. 09:16

Egy lényegeset még nem írtam le:egész Magyarországon Kárász doki az egyetlen,aki gumitampont használ.Nem nyomja tele az orrodat 3-3 gézcsíkkal-tamponnal /ki,ahogy nevezi/ és a tamponkiszedés 1 mp alatt megvan,mert csak kicsúszik.

Szóval nekem 700-800 000-ért ne úgy cibálják ki az orromból a beragadt tamponokat,arról nem is beszélek,hányszor kell a szájon keresztűl eltávolítani a legbelső tampont,mert már odacsúszik.Az NLC-n tudnának erről mesélni a lányok.Arról is,hogy milyen elájulni a tamponkivétel alatt,mert ilyen is van-volt.

Kárász doki ezt megoldotta gumitamponnal,igaz,hogy kikellett találni,meg meg is kell csinálni,de megéri azért,hogy a páciensnek teljesen fájdalommentes legyen a tamponkivétel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook