Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1269. keki70 (válaszként erre: 1268. - ElvenSpirit)
2010. febr. 14. 16:15
Igen,pont 8 hónapot várakoztatott az orrom-nem tetszett neki,ha elkezdtem loholni.Hagytam inkább pihenni... :-)
1268. ElvenSpirit (válaszként erre: 1266. - Keki70)
2010. febr. 14. 12:40
8 hónap? Az elég sok. Én 6 hét után fokozatosan akarom majd úrjakezdeni, persze majd kiderül mit szól hozzá a nózim. Inkább pihenek egy kicsit tovább, hogy szebb legyen az eredmény.
1267. keki70 (válaszként erre: 1264. - Mopszi21)
2010. febr. 13. 12:54

Nem kell megijedni,csak a telefonban tűnik annyira hadarósnak,ha már szemtől-szembe leszel vele,simán megérted,amit mond :-)

Telefonba pedig jól kell fülelni,az biztos...

1266. keki70 (válaszként erre: 1265. - Mopszi21)
2010. febr. 13. 12:53

Nem kerül semmibe a konzílium,sem a látványterv,sem a kontrollok.

Attól függ,hogy mit sportolsz.Hat hét a minimum,amit kikell hagyni,de ha mondjuk konditerembe jársz,akkor még több.Van,aki hat hét után már simán tud futni,ugrabugrálni,énnekem lekellett mondanom róla,mert úgy éreztem,hogy leszakad az orrom.De 8 hónap után már el is múllott,és jöhetett a futás és erősítés :-))))))))))

1265. mopszi21
2010. febr. 13. 11:07
Kérdésem még,hogy mennyi pénzt vigyek a konzultációra?Ja és rendszeresen sportolok, teljes orrplasztikánál mi a tapasztalatotok, hogy mennyi kiesést fog jelenteni?
1264. mopszi21 (válaszként erre: 1263. - Keki70)
2010. febr. 13. 10:58
Hát először megkérdezte, hogy én mikor gondolom a műtétet, és március 16.-át mondtam, azt mondta, hogy szerdánként műt Pesten, és jó neki a 12.-e, pedig az azt hiszem péntek( ha jól értettem, bár nagyon hadart).Jövő héten szerdán megyek hozzá konzultációra és akkor pontosítjuk gondolom.
1263. keki70 (válaszként erre: 1262. - Mopszi21)
2010. febr. 13. 10:17
Akkor az március második fele lesz... :-)
1262. mopszi21
2010. febr. 12. 21:55
A budapesti Silver Mounton lesz a műtét, miután hazajött külföldről.Én ugyanis már a telefonbeszélgetéskor céloztam rá, hogy őt választom,és már a műtét napját is nagyjából belőttük.Még azt is megkérdezte, hogy ki lett volna eredetileg.
1261. ElvenSpirit (válaszként erre: 1258. - Keki70)
2010. febr. 12. 21:18
A budapesti Silvermount klinikán nincs plusz költség, ott a szoba, a csak veled foglalkozó éjszakás nővér is benne van az árban.
1260. keki70 (válaszként erre: 1256. - Mopszi21)
2010. febr. 12. 21:14
Ez így igaz,ahogy ElvenSpirit is írja,hogy találkozol Kárász dokival,és eltudod magadtól is dönteni-nem kellünk mi ehhez-hogy megbízol-e benne,és tényleg őt választod-e.Ez találkozáskor eldől,nálam is így történt.
1259. keki70 (válaszként erre: 1258. - Keki70)
2010. febr. 12. 21:12
költés= költség
1258. keki70 (válaszként erre: 1256. - Mopszi21)
2010. febr. 12. 21:11

Örülök,hogy tudtál vele beszélni!!! :-)

A műtét előtti vizsgálatokhoz a háziorvostól kell kérni beutalót-kell teljes vérkép,és még EKG,nálunk azt a körzeti megcsinálta.

490 000-ben minden benne van.Most attól függően,hogy melyik magánklinikára mész,még plussz költés lesz a szoba egy éjszakával+nővérfelügyelettel+reggelivel.Ez 10 000 ft körül szokott lenni.De ha pl.a soproni wabiba mész,oda mehet veled kísérő,akinek ingyenes a szállás.És persze a hozzá járó reggeli.

Meglesz a konzílium,akkor Kárász doki csinál neked látványtervet,azt megnézed,hogy egyezik-e a te elképzelésed a tervvel.De ezt előtte úgyis jól átbeszélitek,jó alaposan.

Nem,nem halasztotta el a lebeszélt időpontot.Hová mész hozzá konzira?

És a kontrollok is ingyenesek lesznek,tehát a 490 000 ft,és a szobaár 10 000 ft-ebből áll össze az egész költség.

Nem baj,ha nem ismersz minket személyesen,de egy dolgot tudsz:minket is Kárász doki műtött,az NLC-n zsinórban három embert,és mindenki elégedett volt vele.És persze előtte még nagyon sok emberke,csak ők már nem járnak vissza a fórumra.Én vagyok csak ilyen régi bútordarab... :-)

Most mennem kell gyereket altatni,de holnap jövök vissza,és bármi is érdekel,megdumcsizzuk,okesz?

Aztán aludni éjszaka,és nem izgulni!!! :-)

1257. ElvenSpirit (válaszként erre: 1256. - Mopszi21)
2010. febr. 12. 21:07

A megelőző vizsgálatokat a TB finanszírozza, csak beutalót kell kérned a háziorvosodtól. A 490 ezerben minden benne van, az altatás is.

Nézd, alapvetően mindig közbejöhet valami, akár neked, akár neki. Tudomásom szerint nem nagyon halasztott műtétet, ha a páciens rendben volt.

Egyébként ne azért műttesd vele magad, mert mi mondtuk, hanem kérdezz rá mindenre a konzultáción és utána döntsd el, hogy kiben bízol és kihez szeretnél menni.

1256. mopszi21
2010. febr. 12. 20:43
Azt mondta, hogy 490eft, és ebben minden benne van,de annyira nem tértünk ki rá, hogy mi minden mert nem igazán ért rá így telefonon, meg aztán ő hívott vissza.Az altatás is benne van?És a megelőző vizsgálatok is,és ezeket hol csinálják?Volt már olyan, hogy elhalasztotta a lebeszélt időpontot?Légyszi válaszoljatok,mert nagyon izgatott lettem, ugyanakkor meg is nyugodtam,remélem nem bánom meg,ugyanis még soha életemben nem csináltam ilyet,hogy olyanokra hallgatok akiket nem ismerek személyesen.
1255. mopszi21 (válaszként erre: 1254. - Keki70)
2010. febr. 12. 20:36
Képzeld, sikerült vele beszélnem, és jövő hétre van időpontom konzira. Valóban eléggé hadarva beszél, de azt ígérte, hogy semmi akadálya nincs, hogy márciusban megműtsön.
1254. keki70 (válaszként erre: 1244. - Mopszi21)
2010. febr. 12. 16:56
Mopszi mi újság,sikerült elérned Kárász dokit?
1253. puritan (válaszként erre: 1251. - ElvenSpirit)
2010. febr. 12. 13:02

Azért ez ennél összetettebb bennem egy kicsit.

Még nem döntöttem el mennyire zavar, önértékelési problémáim sincsenek.

Az önbizalmamnak meg nem feltétlenül tenne jót, ha tovább nőne :)

1252. ElvenSpirit (válaszként erre: 1244. - Mopszi21)
2010. febr. 12. 12:45

Írj neki nyugodtan sms-t, hogy konzultáció miatt kerested többször, de nem érted el, vissza fog hívni, ha emberi időben végez.

Egyébként meg nem gond, ha elmész több orvoshoz is, sőt jó. Így ki tudod választani azt, akinek a munkái és a személye is a legszimpatikusabb.

Ja, azon ne lepődj majd meg, hogy Kárász eléggé hadar. Ez azonban nem jelenti azt, hogy elkapkodja a dolgokat, mind a konzultáción, mind a műtét során nagyon alapos, csak ő egy ilyen eléggé pörgős orvos.

1251. ElvenSpirit (válaszként erre: 1247. - Puritan)
2010. febr. 12. 12:42

Na, ezt a szemléletet sürgősen felejtsd el. Azért a pénzért gondolom megdolgoztál, jogod van arra költeni, amire akarod. Az éhezőknek, nyomorgóknak stb. nem lesz jobb attól, hogy te nem csináltatod meg az orrodat, ezzel nem tudsz segíteni rajtuk. Másképpen viszont igen.

Most mondok egy extrém példát: tegyük fel, hogy az orrod átszabása után annyira megnő az önbizalmad, hogy indítasz egy vállalkozást, ami egy-két év alatt akkorára növi ki magát, hogy 10 embernek tud munkát adni. Így már rögtön 10 ember és a saját megélhetésedet biztosítod, megóvod őket a nyomortól, éhezéstől.

1250. keki70 (válaszként erre: 1247. - Puritan)
2010. febr. 12. 12:42

Ha eszerint élnénk az életünket,akkor még attól is elszégyellném magamat,ha a számhoz emelek egy falat ételt...

Nehéz dolgok ezek-márha így mélyebben belegondolunk az életünkbe.

Én most pont azon lelkizek,hogy indult egy fórum,ahol kutyusoknak kerestek gazdit.Ha máig nem találnak,akkor a kutyusokat elaltatják a síntértelepen.

Ma derül ki,hogy mennyi kutyusnak van szerencséje,és mennyinek nem.Nagyon-nagyon szeretném,ha mindegyik jó helyre kerülne,és nem kellene átküldeni őket a "Szivárvány hídhoz"... :-(

1249. mopszi21 (válaszként erre: 1247. - Puritan)
2010. febr. 12. 12:39
Én ugyanígy voltam tavaly és lemondtam a műtétről, mert bemagyaráztam magamnak, hogy nem zavar.De ezzel csak magamat álltattam, rájöttem, hogy nagyon zavar, és egész életemben zavarni fog, és iszonyatosan kihat az önértékelésemre, és így a magánéletemre, amíg nem csinálnak vele valamit.
1248. ElvenSpirit (válaszként erre: 1245. - Keki70)
2010. febr. 12. 12:38

Hát, a műtét előtt én is sokat gondolkoztam, hogy milyen legyen az orrom. Egyrészt bennem volt az, hogy ha már egyszer úgyis szétszedik, akkor miért ne rakják össze tökéletesre, másrészt viszont úgy voltam vele, hogy alapvetően szeretem az orromat, csak az asszimmetria zavart, a mérete nem.

Így aztán az asszimmetria megoldásán kívül csak icipici módosítást kértem. Nem tudom, hogy ha kampós is lett volna, akkor mennyire kértem volna annak az eltűntetését. Lehet, hogy ezek a páciensek olyan környezetből vannak, ahol nagyon ellenezték vagy elítélik a plasztikázást, ezért nem akartak nagyon feltűnő változást.

1247. puritan (válaszként erre: 1245. - Keki70)
2010. febr. 12. 12:34

Igen, csakhogy élsz sok évig egy megszokott karakterrel, nem feltétlenül az egyformaság a cél.

Az amerikai színésznőket szinte csak a hajuk színe különbözteti meg. Egyforma az orruk, a szájuk, a mellméretük, nem természetből adódóan persze.

Egyelőre még azzal birkózom, hogy megfordult a fejemben ilyen hülyeségre pénzt kiadni, míg mások éheznek, nyomorognak és még sorolhatnám.


Csalódtam magamban :)

1246. keki70 (válaszként erre: 1242. - Mopszi21)
2010. febr. 12. 12:31
A mostani ár a 490 000.Sok páciense van,de mindennap műt,úgyhogy sorra kerülnél,ne izguljál.Március első két hete fog kiesni,amikor is Dallasban lesz továbbképzésen-de ez az idő pont jó arra,hogy az ember nyugodtan megcsináltassa a labort,és EKG-t.És az ilyen továbbképzés és kongresszus sok újat ad egy orvosnak,amit aztán a műtéteknél hasznosíthat.
1245. keki70 (válaszként erre: 1239. - Puritan)
2010. febr. 12. 12:27

Igen,de ha egyszer már szétszedik az orrunkat,és újra építik,akkor az olyan legyen,amire azt lehet mondani,hogy szép.

Ne az legyen,hogy hát szép lett,de legalább egyenes lenne,mégis minek bele kampó?

Én személyszerint utállom a kampót,és ahogy az ember öregedik és megereszkedik a bőr,annál jobban látszik...

1244. mopszi21
2010. febr. 12. 12:22
Na, eldöntöttem!Ma még hívogatom a Kárászt, és ha sikerül vele beszélnem és tényleg 490 a 490(és ebbe minden benne van), és ha belátható időn belül megműt akkor lehet, hogy mégis Ő lesz.Ha ma sem tudom elérni este sem, akkor marad az eredeti elképzelés, és utánna már nem agyalok rajta többet.Épp elég stressz ez így is. És különben is kedden már megyek koponya CTre.
1243. puritan (válaszként erre: 1240. - ElvenSpirit)
2010. febr. 12. 12:12
Ha adsz emailcímet priviben, akkor átküldöm, Keki már látta.
1242. mopszi21
2010. febr. 12. 12:00
Igazán nagyra értékelem, hogy segíteni akartok,nagyon rendesek vagytok.Igazából nem vagyok mérges hanem nagyon izgulok, félek is, és most már bizonytalan is vagyok a választásomat illetően. De a Kárásznál a 490eft nem csak tavalyi ár?Idén is ennyi biztosan?És ha ennyi páciense van én mikor kerülnék sorra?Nyárra már szép akarok lenni, és jövőre babát is szeretnék, ugyhogy mindenhogyan március lenne jó!!
1241. ElvenSpirit (válaszként erre: 1239. - Puritan)
2010. febr. 12. 11:58
A kampósságnál tényleg lehet az, hogy a páciens is ezt akarta. De az, hogy oldalról belátni az orrlyukba, az bizony nagyon gáz és szerintem nincs ember, aki szépnek tartaná (hacsak nem röfi az illető).
1240. ElvenSpirit (válaszként erre: 1236. - Puritan)
2010. febr. 12. 11:57

Mutasd a nózidat, és ha nincs vele semmi gond, akkor majd jól lebeszélünk. :-)

Én legalábbis mindenkinek, akinek nincs orvosi panasza, és nem ronda, hanem csak egyedi, karakteres orra van, lebeszélem a műtétről, annak ellenére, hogy az enyém meg lett csinálva. Igaz nekem az első konzultáción kiderült, hogy az esztétikai problémát súlyos orrsövény és porcdeformitás okozza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook