Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3102. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3100. - Keki70)
2012. okt. 29. 21:34
Akkor majd ezt említeni fogom az orvosnak, hogy ha lehet ne nagyon emelje meg, mert az annyira nem jó..
3101. RayRay (válaszként erre: 3098. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 29. 21:25

Aha, náthás érzés volt, be volt dugulva a "zorrom". De 3-4 nap után már valamennyire jött levegő hol az egyik hol a másik orrlyukamon. Kb. 2-3 napig volt kicsit lila a szemem alatt, a szám volt inkább bedagadva. Az még jól is állt, leszámítva hogy mosolyogni 2 hónapig nem tudtam normálisan hogy látszódjanak is a fogaim :)

Én is láttam "jól" (vagy inkább rosszul) megemelt orrokat. Nekem nagyon nem tetszik ha malackásra csinálja az orvos. Nem is tudom már melyik klinika honlapján láttam ilyeneket. Én véleményem szerint azok nem szép munkák, kivéve ha valaki ezt kéri és ilyet akar.

3100. keki70 (válaszként erre: 3099. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 29. 21:22

A látványterv alapvető dolog:itt dől el,hogy orvos és páciens elképzelése találkozott-e.

Orrcsúcs:nem mindenkinél kell megemelni,de az esetek többségében azért jellemző.Az orvosnak kell annyira rutinosnak lennie,hogy tudja,mennyire emelje meg-számolva azzal is,hogy gipszlevétel után kissé ereszkedni fog még,ugye gravitáció.Annyira nem szabad megemelni,hogy az orrnyílásokba bele lehessen látni.Ezt gondolom :-)

3099. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3097. - Keki70)
2012. okt. 29. 20:14

Jó lett nagyon! Ez tetszik, hogy az orvos időt fordít a tervezésre, valamint, hogy van látványterv.


Sok fotót láttam már műtött orrokról és sok esetben azt láttam, hogy megemelik az orrcsúcsot és az orrnyílások sokkal láthatóvá válnak szemből. Ez is tervezés vagy ez a műtéti technika kiküszöbölhetetlen része? Mit gondolsz? :)

3098. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3096. - RayRay)
2012. okt. 29. 20:10
:) akkor ez nálad nem is alakult vészesen, ezt jó olvasni.. De gondolom az orrod totál dugasz lehetett, nem? Valahogy úgy tudom elképzelni, mint amikor iszonyatosan náthás az ember és teljes a dugulás.., ilyesmi?
3097. keki70 (válaszként erre: 3092. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 29. 10:55

Köszönöm :-)

Előre megbeszéltük,látványterven pedig megtervezte.Azt mondtam el neki,hogy mi nem tetszik az orromban,ő pedig rásegített,hogy miben változtatna még rajta.

3096. RayRay (válaszként erre: 3093. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 29. 09:19

Én ihattam vizet meg gyümölcslevet szívószállal mikor felébredtem. Enni kb 5 óra hosszával azután. Én egyáltalán nem voltam rosszul szerencsére, semmi hányinger, de sokan mondják hogy volt nekik.

Hőemelkedést éreztem, fáztam kicsit. Én is kaptam altatót,de semmi hatását nem éreztem. Max annyit ért hogy valószínű több ideig voltam kába másnap. A második éjjel viszont csak egyszer ébredtem fel mert éreztem hogy folyik a váladék az orromból. Tök jól aludtam aztán. De én amúgy is egy álomszuszék vagyok. A tudatalattim viszont tudta hogy nem szabad forognom, sose ébredtem arra hogy elnyomtam a gipszemet mert oldalradőlt a fejem. Szerintem ez nálad is így lesz.

2012. okt. 28. 23:28
Ráadásul ébredésnél fel akartam ülni és úgy beb*sztam a fejem a falba, hogy olyan érzés volt, mintha tiszta erőből csaptam volna bele. Nem volt jó :D
2012. okt. 28. 23:27
Hányingeretek volt altatás után? Nekem a fülemet szúrták fel régebben, akkor altattak, tök fura élmény volt :D De sajnos elég ramatyul viselte a gyomrom.. vagy 6-8 órán át iszonyat hányingerem volt. Aztán akkor szűnt, amikor hajlandó voltam enni.
3093. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3089. - Frida83)
2012. okt. 28. 22:03

szia,


és mikor tudtál inni vagy enni a műtét után? Engem még soha nem altattak, nem tudom elképzelni ezt az ébredést, milyen lehet. Na meg az első vizit a tükörben a műtét után kiszáradt szájjal..

3092. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3087. - Keki70)
2012. okt. 28. 21:57
Megnéztem a fotókak! Nem semmi, szerintem csodaszép orrod van, komolyan. És ezt a formát előre megbeszéltétek vagy a doki tudta, hogy mi lesz a legmegfelelőbb?
3091. keki70 (válaszként erre: 3088. - Frida83)
2012. okt. 28. 19:08
Éppen ezért nem szabad vizszíntbe feküdni,mert megnő a nyomás,ami nem jó az orrnak.Duzzad,majd feszülni kezd.Ezért kell félig ülve aludni,két párnát a hátad mögé csapsz,raksz egy kisebbet a derekadhoz is,hogy ne lógjon a levegőben,mindjárt jobb lesz az orrodnak.
3090. keki70 (válaszként erre: 3089. - Frida83)
2012. okt. 28. 19:06

Én ébresztéskor megemeltem a kezemet,hogy minden OK,képben vagyok,hallom,amit mondanak :-)Aztán aludtam tovább.

Cataflam nagyon jó fájdalomcsillapító-a legjobb szerintem.

Xanax-nyugtató

Dormicum-altató

3089. frida83 (válaszként erre: 3083. - Keki70)
2012. okt. 28. 18:26
Igen, műtét utáni ébredésből legfőképp arra emlékszem, hogy folyamatosan azt hajtogattam félkómásan, hogy mennyire ki van száradva a szám, ha nyelni próbáltam azt hittem megfulladok.Nem csak a száj, hanem maga a szájüreg száradt.Fura volt ez az ébredés, nekem benn volt a barátom meg az anyukája. Hallottam mindent, amiről beszélgettek,nevetgéltek de nem tudtam válaszolni, talan egy igent kinyögni, meg láttam őket mikor néha kinyitottam a szemem, de csak foltok voltak:) Tényleg fura volt :)
3088. frida83
2012. okt. 28. 18:20

Sziasztok:)


Sajnos nem aludtam az éjjel egy szemhúnyást sem.Ma viszont már szereztem Xanaxot 0.25 mg-osat, amiből 2 db egy kicsit lenyugtatott.Aludtam is 1.5 órat.Igen a műtét napjan én is Dormicumot kaptam, szerintem ez sokkal eősebb, mint a Xanax, ez inkabb segit enyhiteni a szorongast, kitisztitja a fejed a sok negativ gondolattól és lenyugtat.Este is beveszek egyet -inkabb kettőt :)Az én doktornőm azt mondta, hogy nem gond ha faj, ha fekszem, mert ilyenkor megnől a nyomás.Elmondasa alapjan nagyon szép orrot csinalt nekem,és hogy ez csak jobb lehet. Mindenesetre számolom a napokat, elég rosszul viselem a semmit tevest-a TV-t és a netet is meg lehet unni.Képzeljetek nekem már alig latni a veralafutast a szemem körul ( pénteken volt a mutet délutan), lement a duzzanat is és már csak áttetsző váladék ürül az orromból, és az sem olyan sűrűn, mint tegnap.Cataflam segitett, ugyhogy már nem is faj.Előzőleg Saridont hasznaltam, de az nem ért semmit.Orr alatti varratok viszont még húzódnak, ezért tart egy szendvics megevése kb egy fél órát.De legalább telik az idő :))ÚÚh,alig várom, hogy levegyék a gipszet:)

3087. keki70 (válaszként erre: 3086. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 28. 18:03

Nézd meg,van fent képem.De nem elájulni az eredeti orrtól...

Mivel teltek a napjaim?Hát nem unatkoztam három gyerek mellett,de kíméltek,elég sokat feküdtem-ki kell pihenni az altatószert,idő kell neki,mire kiürül a szervezetből-24 órában legalább nyolcszor tisztítottam az orromat,ami kb.ötperces művelet és ez ment éjjel is.Aztán eszegettem,főleg levest,igyekeztem beletalálni a számba,mert nem olyan egyszerű.Meg a rágás is először nehéz,olyan érzés,mintha a szádba szilikon került volna,ahogy duzzadt.Nem érzed először intenzíven az ízeket,szóval olyat is ehetsz,ami nem ízlik,de éppen az van otthon :-)

Nem unatkoztam,sokszor elbóbiskoltam,és ellenőriztem sokszor azt is,hogy helyén van-e a gipsz,annyi mindenre kell figyelni,már abba elfáradsz...

3086. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3085. - Keki70)
2012. okt. 28. 17:29

Tök jó! Biztos nagyon szép orrot kaptál a dokitól ezek szerint.

És a gipszviselés ideje alatt mivel teltek a napjaid? Nagyon sok mindent nem lehet csinálni nem(?), max pihenni, pihenni, esetleg olvasni, zenét hallgatni vagy netán tévézni, na meg gondolkodni folyamatosan, hogy mi lesz, ha leveszik a gipszet..:)

3085. keki70 (válaszként erre: 3084. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 28. 16:47

Akár százszor is végig csinálnám.Nagyon jó élmény és emlék volt számomra.Már az is,amikor túlestem a műtéten,a gipszlevétel pedig a csúcspont volt :-)

Küldöm a tisztogatást.

3084. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3083. - Keki70)
2012. okt. 28. 15:57

:)És mi az a módszer, amivel lehet tisztogatni az orrot, vagy feloldani a beleszáradt dolgokat?

Hmm..de jó, hogy már túl vagy ezen..

Igazából azt gondolom, hogy ez az orrplasztika legalább egy évre lekötheti az ember teljes figyelmét. Végülis jó gondolat elterelő hadművelet az élet egyéb nehezebb dolgairól..:))

3083. keki70 (válaszként erre: 3082. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 28. 15:36

Azért nem megy az alvás,mert az orrból folyamatosan folyik a trutyi,amit nem fújhatsz ki.Van erre jó tisztogatási módszer,de a váladék csak nem fogy.Főleg az a rossz,amikor beleszárad az orrodba és azt muszáj feloldani,kitisztítani.

És félig ülve alszunk-ilyenkor ez a szabály.

Az oldalra fordulással nagyon vigyázni kell,mert elmozdulhat a gipsz,és akkor baj van.

Iszogatunk és ajakbalzsammal kenjük a szánkat.De tudod,hogy ez mindig átmeneti megoldás kis időre,mert kiszárad ismét.

2012. okt. 28. 14:38

hahó,


De igazából mi is az oka annak, hogy nem tudtok aludni, amíg a gipszkötést viselitek? Tényleg a félelem attól, hogy oldalra fordultok vagy az egész szituáció teszi lehetetlenné az alvást?


Apropó altató! Lehet, hogy akkor nagyobb a veszélye az oldalrafordulásnak, mert kevésbé vagy éber arra, ahogyan tartod a fejedet.


Tényleg és mit tesztek annak érdekében, hogy ne száradjon ki a szájnyálkahártyátok, amíg az orrotokon nem kaptok levegőt?

3081. keki70 (válaszként erre: 3076. - Frida83)
2012. okt. 28. 12:00

Szia!

Az orrod műtét után nem fájhat.Zsibbadhat,húzódhat,és sajnos ilyenkor tele van trutyival.A gipszes időszak alatt így is lesz,utána már könnyebb lesz,ha kifújhatod az orrodat.

Oldalra semmiképpen ne forduljál,próbáljál félig ülve aludni,hogy a vénás vér és nyirokfolyadék a szív irányába eltudjon folyni és ne az orrodban pangjon,mert attól duzzad az orr és hátráltatja a gyógyulást.

Ne aggódjál,én semmit nem aludtam a gipszes időszak alatt,inkább csal el-elbóbiskoltam,de ezzel sokan így vannak.Ha még lenne kérdésed,csak írjál.Egyébként nagyon jó altató a Dormicum.

2012. okt. 28. 10:21
Mi van egyedul vagyok?? :-|
3079. prinzessin1 (válaszként erre: 3076. - Frida83)
2012. okt. 28. 10:16
Bevettel egy altatot? En meg soha nem eltem vele. Ha hasznal es nincs mellekhatas nalad ird meg a nevet legyszi.
3078. prinzessin1 (válaszként erre: 3073. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 28. 08:39
Kb 14 eve tort ki rajtam a panik betegseg...Igazabol akkor lett volna aktualis az orrmutet mert en mar akkor 21voltam.Lattam valami dokumentaciot nokrol akik depressziosak lettek plasztikazas utan...Ez akkor az en allapotomban lehetetlenne tett barmifele beavatkozast.
3077. prinzessin1 (válaszként erre: 3076. - Frida83)
2012. okt. 28. 08:27
Szegenyke...mindenki remekul aludt itt rajtad kivul...Kicsit megijesztettel mert a konzin kaptam egy tajekoztatot,es kierositett nagybetukkel oda van irva hogy nem fajhat az orr. Ha megis,akkor szolni kell a dokinak...ki mutott?
3076. frida83
2012. okt. 28. 02:27
Sziasztok, gondolom ilyenkor mar mindenki alszik, csak én nem tudok-tegnap előtt volt orrműtétem, nem birok elaludni, annyira felek, hogy álmomban oldalra fordulok és elnyomom az orrom.Pedig fáradt vagyok nagyon de nem megy az alvás.Tegnap kaptam altatót és rögtön elaludtam.Kétségbe is vagyok esve, mert elkezdett fajni, főleg az orr alatti varratok csipnek és megőrülök hogy be van dugulva az orrom.Be kell hogy szerezzek valami altatót holnapra:( Addig is próbálom magam végkimerültségig lefárasztani:( Ha rajtam kivül esetleg más is bújja a fórumot ilyen tájt, légyszi irjon, hátha jobb kedvre derülök....
3075. keki70 (válaszként erre: 3074. - Bb9b2d04fc)
2012. okt. 27. 20:35

Szívesen :-)

Nem,nem kezdjük el tapogatni,csak nézzük a tükörben és ámulunk,hogy sikerült a változtatás.Egy álom valóra vált.

Aztán felrakja az orvos a tartótapaszokat,ami 3-4 napig rajta marad az orron.

De nem kötelező,nem mindenki igényli,de azért jó dolog,mert tartja a gipsz által addig megformált orr alakját,és nem engedi duzzadni az orrot.Majd aztán ha a tapasz is lekerül,akkor életre kel az orrunk.Duzzad-apad:eljátszadózik velünk,nekünk meg bírni kell...

3074. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3071. - Keki70)
2012. okt. 27. 20:17

Köszi.

Szóval akkor ne csíptessem be az orromat. Persze, nem érdemes erre gyakorolni, elég majd ha túlélem.

De ez rendes tőled, hogy bíztatod a leendő áldozatokat.:)

Egyébként nem ferde az orrom, annyira nem látszódik az orrsövény ferdülés, pedig van, de az orrnyílásaim aszimmetrikusak egy kicsit.

Tényleg, és amiután leveszi a gipszkötést az orvos, megérinteheted az orrodat? Gondolom, ilyenkor mindenki elkezdi tapogatni az orrát..:)

3073. bb9b2d04fc (válaszként erre: 3070. - Prinzessin1)
2012. okt. 27. 20:08

köszi a segítséget, már megvan a száma csak fel kell hívnom..

Az viszont jóhír, hogy már mész is a műtétre.:) Talán az a legjobb pillanat, amikor felébredsz a műtét után, mert akkor már csak a várakozás van hátra (persze sok más kényelmetlen dolog..).

És miért vártál 10 évet a műtétre?

De valami lehet abban, amit írsz: hírtelen fontos lett.. Valami hasonlót érzek én is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook