Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula műtét-hallási nehézségek fórum

Orrmandula műtét-hallási nehézségek (beszélgetős fórum)


2014. márc. 24. 08:54

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.

Fél év teljes, részletes története és az azt megelőző 7 év állandó betegségei nehezen sűríthetőek bele egy hozzászólásnyi mezőbe, így most csak annyit írnék velősen, hogy állandó nátháinkat és fülproblémáinkat a tej okozta. A tej, mint allergén egy fül-orr-gégésznek sem jutott eszébe, attól függetlenül, hogy egyikük, mint allergológus is büszkén hirdeti magát magánpraxisát reklámozó honlapján. Amióta a tejjel felhagytunk, ismét visszatért lányom hallása, megszűnt az évek óta folyamatosan életünket keserítő fülgyulladás, még csak náthásak sem lettek egész ősszel-télen. A mai napig hihetetlen ez az élmény!!! Akit érdekel történetünk, írjon privátban, remélem tudok másnak is segíteni!



Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

Akit érdekel a történetünk, írja be a google-ba: "Hagyjátok békén az orrmandulát!"

24. debju (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2012. jún. 1. 12:51

onnon csak felfelé van ahol az utóbbi hetekben tartottunk...


és most ézzem csak igazán, hogy mi nem az indokolatlanul műtöttek táborát gyarapítjuk

23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Debju)
2012. jún. 1. 12:40

szuper, szövődményektől nem hiszem, hogy nagyon kéne tartani, ha kaptok antib-t és ilyen jól adaptálódik.

A horkolásmentesség az éjszakai nyugalmát, pihenését is nagyban befolyásolja majd, és a nappali kiegyensúlyozottságát.

Az arc, a mimika meg egészen megváltozik, ha nem elnyúlt, tátott szájú a gyerek, hanem rendes orrlégző.

:)

22. debju (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2012. jún. 1. 12:34

köszönjük :-)

beszédfejlődéssel nincs gond nálunk, 16 hónapos korától mondatokban és mindenki számára érthetően beszél, jól ragoz stb... csak az utóbbi időben mindezt kicsit kiskacsásan adta elő :-), sőt a rossz hallás ellenére mondókákat első hallásra megjegyez (ezér nem tudtam eldönteni, hogy rosszul hall vagy nem figyel oda)


Nálunk a legnagyobb gond az volt, hogy tele volt váladékkal és idén már az állandó lámpázás, orrsprayzés ellenére sem javult. Emiatt most antibiotikumot is kell szednie. De szembetűnő a változás, már tiszta és egészen kevés jön. Ma éjjel már nem horkolt és nem kapkodott levegőért pedig még csak 3 napja műtötték. A mimikája sem olyan jellegzetesen elnyúlt már.


Most még tartok esetleges vérzéstől, felülfertőződéstől. Nehéz korlátozni, de szerencsére gyorsan telnek a napok és egyre jobb.

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Debju)
2012. jún. 1. 12:16

örülök, hogy jól sikerült!

jó egészséget kívánok.A kontroll-hallásvizsgálat fogja igazán megmutatni a műtét eredményét, (na meg az elkövetkezendő hónapok-évek a beszédfejlődésben)

20. debju
2012. jún. 1. 10:30

Sziasztok!

Kinél hogy sikerült a műtét?

Mi túlvagyunk rajta. Fülszúrásra is szükség volt közben mert a hallásvizsgálat nagyon rossz eredményt mutatott. Most napról napra látom rajta a változást (nem csak a hallásán)

19. debju (válaszként erre: 18. - Teca28)
2012. máj. 18. 09:26
Sok szerencsét és kitartást Nekdtek is! Majd írd meg mi volt!
18. Teca28
2012. máj. 17. 13:36

Sziasztok!Nekünk most 24-én lesz Szegeden az orr mandula műtétünk!Kislányom 3,5 éves, nagyon hangosan horkol és az utobbi időben sokat panaszkodott sírva "anya bedugult a fülem....." Elvittem kisfiam orvosához aki régóta kezeli őt és ő ajánlotta a mandula műtétet!Beleegyeztem mert sajnos tudom milyen ha a hallására megy az egész.....Nagyon félek mert kislányom tű fóbiás és elájul ha vért lát, a fájdalom ézete is a béka segge alatt van , minden kis sebtőlelájul.....nem tudom hogy vészeljük át:(

Holnap lesz a vérvétel, az még szép lesz!

De abban bízok utána minden megjavul !!!!

Kitartást és jó egészséget mindenkinek!!!!!!!!:)

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Debju)
2012. máj. 14. 17:19
ne aggódj, gyorsan túllesztek rajta!
16. debju
2012. máj. 14. 17:12
júni. 1-én lesz a műtétünk
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Debju)
2012. máj. 7. 06:41

Jaj.Szegényke.


Ne aggódj, 2 nap az egész, és elég könnyen átvészelik a gyerekek.

14. debju
2012. máj. 6. 22:35

Sziasztok!

Az én gyerkőcömek is mostanság helyezték kilátásba a műtétet. Eddig elleneztem, de már kezdek belenyugodni. A héten kapunk időpontot. Ő a gyakori fülfájáson kívül szinte minden tünetet produkál: nyitott száj, elnyúlt arc, romló hallás, nyálcsorgás, horkolás, gyakori nátha, rossz egyensúlyérzet. Szinte állandóan köptetőt szed, orrsprayzünk és az infralámpa sem hoz látványos eredményt. Felmerült az allergia, de a gyógyszertől amit próba képpen kapott szegénykém totál kivolt, abba is hagytuk 2 nap után mert ennek nem láttam értelmét.

Szóval, már nem látom feleslegesnek a műtétet, de parázok nagyon.

13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Incifinci01)
2012. máj. 4. 06:48

kíváncsi vagyok az eredményekre.

A középső gyereket is megmutatnám neki, ha már bejutottatok hozzá, bár nem tudom, lehet -e ilyet felétek.

12. incifinci01 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2012. máj. 3. 22:31

Az mondjuk nem teljesen ugy van, hogy hagytam elfajulni a dolgokat... Abszolut megtettem mindent ami egy szulo lehetosege. Sajnos ez nem sok, de magamat nem okolom a kialakult helyzetert.

Egyebkent ma hivott a doki, aki 2 hete mintat vett a fulebol, hogy csak sima bakterium, nem a veszelyesekbol valo. Es kert nekunk idopontot a fuleszhez surgossegiben, igy holnap vegre ujra szakember lathatja. Azt mondta a gyerekorvos, hogy szerinte antibiotikumot fognak adni... Meglatjuk. Meg hogy meg mit mondanak...

11. incifinci01 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2012. máj. 3. 22:25

Koszi, ez eleg hatasosnak tunik ahogy elkepzelem.

De a kozepsomnek egyelore erre nincs szuksege. Nincs megfazva, nem szutyis, nem szipog, abszolut nincs valadek. Es nem azert, mert nem jon ki es bent pang. Azt azert lehet hallani, meg latni, ha ilyesmirol van szo. Egyebkent napkozben normalisan veszi a levegot. Csak ejszakara jon elo a horkolas, megfazastol es barmi mastol fuggetlenul! Mar majdnem masfel eve! Ezalatt volt beteg is persze, olyankor intenziven tengeri sos orrspray... Ilyenkor, mikor nincs semmi szutyissag, csak napi 2-szer kap ilyen orrsprayt, megelozeskeppen...

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Incifinci01)
2012. máj. 3. 13:42
Attól, mert nem jön váladék az orrából, még dugig lehet az arcürege, homlokürege összesűrűsödött váladékkal. Javaslom a sós vizes gőzölést naponta egyszer: 2 marék sót (a legolcsóbbat, nem jódos meg hasonló!) kb. 3 liter vízben felforralsz és a gyerek jó mélyeket szippant belőle (nem kell törülköző a fejre, csak úgy tartsa a fejét, hogy a felszálló gőz az orrlyukaiba mehessen.) kb. 50 szippantás naponta. 3 hétig nyugodtan csináljátok! A vizet nem kell mindig elkészíteni, csak visszapótolgatni és újraforralni.
9. incifinci01 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2012. máj. 3. 09:32

Szia,

koszonom a valaszaid.

Igen, a tejrol en is hallottam, de akkor ha Te is javaslod, lehet elhagyjuk tenyleg.

A kozepsom orrat nem szivom, mert nem szutyis. A horkolas nem attol van. Tehat nem beteg, "csak" horkol. Ezert is kuldott el a haziorvos, mert igy nincs indok hogy tovabbkuldjon a szakorvoshoz.

Sajnos nem tudom ot megkerulni, mert kulfoldon elunk, es itt nem lehet direktben fuleszhez menni, csakis haziorvoson keresztul.

8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Incifinci01)
2012. máj. 2. 23:43

másik orvos kell.

A horkolás azt jelenti , hogy nincs orrlégzése. Ezt az orvos normálisnak tartja???

Gondolom, nappal is szájlégző.

Adj neki (is) hurutoldót, hadd távozzon el az üregekből a váladék! Szívd az orrát porszívóval, ha nem tudja rendesen kifújni.

Sajnos a hallás/észlelés károsodni tud, ha nem jó a dobüregi szellőzés.



Javaslom, vond megh tőlük a tejet, erősen nyákosítanak! "Füles" gyereknek nagyon rossz.

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Incifinci01)
2012. máj. 2. 23:39

erre csak az orrmandulaműtét a megoldás.

Idáig nem is engedtem volna elfajulni a dolgokat, kis maradandó halláscsökkenés is elég valószínű.

2012. máj. 2. 23:28

A masik kerdesem: a kozepsom (3 eves) tobb mint masfel eve horkol. Minden ejszaka, szinte egyfolytaban es iszonyu hangosan. Sokszor darabosan lelegzik. Hallani valami iszonyat... Mar 2-szer voltam dokinal, de mindketszer elhajtott, hogy kicsi meg az orrmandula mutethez, meg ha nem beteges, amugy sincs indok, hogy megmutsek...

De en azert aggodom, mert szerintem ez az agymukodesenek sem jo, hogy alig kap friss oxigent, egesz ejszaka rendszertelenul lelegzik.

Ti mit gondoltok? Menjek ujra dokihoz? Esetleg hangfelvetellel illusztralva a horkolast?

5. incifinci01 (válaszként erre: 2. - 08f14c3a49)
2012. máj. 2. 23:22

En epp a kellos kozepen vagyok...

A legkisebbikem (14 honapos) nagyon sokszor volt beteg, tobbnyire kifakadt a fule, vagy mindket fule. Fel eves kora ota bolcsis es 1 eves koraig 6-szor volt kozepfulgyulladasa. Akkor megmutottek, mindket fulenek dobhartyajaba kis csovecskeket tettek, a jobb atszellozes erdekeben. A mutet utan 1 honapig folyt a fule, allandoan urult a valadek, de lazas nem volt, fulcsoppeket valtogattak. Utana egyszer folyt a fule kb. masfel hetig. Aztan kis szunet es most epp 4 hete ujra folyik mindket fule. 2 hete kaptznk megint antibiotikumos fulcsoppet, de nem hasznal. Holnapra tudjuk meg a mintavetel eredmenyet, akkor remelem a megfelelo gyogyszert adhatjak. A fuleszetre 2 het mulva kell visszamennunk.

Holnap lesz ujabb hallasvizsgalat, ez mutet utani protokoll.

Szoval mire szamitsak szerintetek? Lehet az orrmandula-mutet erre megoldas???

4. evamaria0803 (válaszként erre: 3. - Kotheo)
2012. máj. 2. 16:49
ennek olvass utána: lymphomyosot csepp
2012. máj. 2. 16:36

Ha náthás a gyerek, akkor is kiveszik az orrmanduláját? (3 éves)

Ugyanis a füle miatt javallt, de sajnos szinte mindig náthás, mert nem tud a nagy orrmandula miatt kiürülni az orra.

2012. máj. 2. 15:54
Azért nyitottam ezt a topikot, mert a környezetemben tapasztaltam, hogy a 2-4 éves korú gyerkőcök hallásával gond van. Mi már megjártuk a a hadak útját, hátha tudok valakinek segíteni.
2012. máj. 2. 15:51
Orrmandula műtét-hallási nehézségek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook