Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrgarat endoszkópos vizsgálata után kinek meddig volt masszív orrfolyása? fórum

Orrgarat endoszkópos vizsgálata után kinek meddig volt masszív orrfolyása? (tudásbázis kérdés)


8. ada52 (válaszként erre: 7. - Aegle)
2011. dec. 1. 21:18
Értem és köszönöm azért hogy válaszoltál.Mindenesetre jobbulást kívánok! :)
7. Aegle (válaszként erre: 6. - Ada52)
2011. nov. 29. 18:26

Először is bocsánat a kései válaszért.

Nálam régre nyúlik vissza. Augusztus óta masszív állkapocsízületi problémám van (eleinte gyulladás, szájzár, feszülés). Rendszeres fogorvosi ellenőrzéssel mostanra javult, de nagyon lassan (sajnos). Emiatt az egész bal oldalon érzek furcsákat: füldugulás, feszülés.

Biztonság kedvéért mentem el fül-orr-gégészhez, h kizárjuk azt, h a tüneteket esetleg valami fül-orr-gégészeti baj okozza. Endoszkópós orrgaratvizsgálatot a daganat kiszűrése miatt szoktak csinálni.Ki is lett zárva, de a fültő alatti csomó miatt tegnap voltam UH-on, ahol kiderült, h nyirokcsomómegnagyobbodás. Most itt tartok, a nyirokcsomó-megnagyobbodást ég nem tudom hova tenni, h most állkapocshoz köthető vagy ...

2011. nov. 17. 21:02

Értem,és köszönöm. :) Csak azért kérdeztem,mert nekem műtétem lesz majd endoszkópos módszerrel,és nem tudtam hogy milyen ez az egész.


Nem lehet kellemes ez az intenzív orrfolyás.. :/ Nálad miért volt indokolt a vizsgálat?

5. Aegle (válaszként erre: 3. - Ada52)
2011. nov. 17. 20:16

Semmi extra, telenyomták mindkét orrlyukamat érzéstelenítővel, amiből előre (számba) és hátra (torkomba) is csurgott, fél órával ezelőtt ment ki az ajkamból az érzéstelenség.

Egy kb ceruza vastagságú csövet dugnak be, elég mélyre megy, mert ott hátul már éreztem egy kis fájdalmat, de nem szabadott megmozdulnom. Csak ennyi, csak azóta először az érzéstelenítőt, most pedig már meg úgy mindent fújok kifele az orromból. :/ Ezt akkor nézik, ha daganatot akarnak kizárni a lehetséges okok közül.

2011. nov. 17. 20:13
* bocsi a szóismétlésért
2011. nov. 17. 20:12
Nekem nem volt ilyen,de mesélnél róla hogy zajlik egy ilyen?
2011. nov. 17. 20:09
Én 2 órája estem át egy ilyen vizsgálaton (is), de azóta állandóan fújom az orrom, mint a legdurvább allergiás időszakban és nem igen érzem, hogy múlni akarna. Ez normális?
2011. nov. 17. 20:08
Orrgarat endoszkópos vizsgálata után kinek meddig volt masszív orrfolyása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook