Orrdugulás (beszélgetős fórum)


18. Orr56 (válaszként erre: 17. - Niki607)
2010. aug. 2. 18:19

Niki607


Nem tudom hogy használ e de egy próbát megér ingyen van.Sokat küzködtem hasonlókkal.Szóval az ember a kezéből tölcsért csinál mind ha vizet inna.Csak most az orrával iszik jó hideg vizet. Hát nem egy leány álom de azért ki lehet bírni 4szer 5ször na addigra hat.Egyébként vissza anyucihoz az majd az orrszívóval kiszívja.Allergiásoknak is melegen azaz hidegen ajánlom.Bár az orvosok sós langyos vízzel.

2010. aug. 2. 13:24

Sziasztok!


Sajnos nekem is van egy ilyen problémám. Kb vagy 4 hónappal ezelőtt meg voltam fázva és én ilyenkor orrsprét használtam ami nagyon jó volt. Csak az a probléma hogy a többi tünet eltűnt, nem fáj a torkom stb, de az orrdugulás nem és igy használom az orrsprét is és nem tudom letenni mert midíg eldugul az orrom és nappal is, mint ha meg lennék fázva. Mit tegyek?

16. monika0104 (válaszként erre: 15. - Akvamarin)
2010. ápr. 25. 17:33
Csak még nem tudják, hogy tényleg az van-e, lehet ezért kell másik orvos véleményt meghallgatnom.
2010. ápr. 25. 14:04
Esetleg szóba jöhet még az átöblítés,ha tényleg gócpont van valahol.Vagy legvégső esetben fel kell szúrni az arcüreget.
2010. ápr. 24. 12:10
Köszönöm a hozzászólásokat.
13. calypso07 (válaszként erre: 12. - Monika0104)
2010. ápr. 24. 11:08

Huh erre tényleg nem tudok mit mondani.

Akkor a legjobb ha megvárod hogy mégis mit mond az orvos.Talán valami természetgyógyásznál próbálkozhatnál még,esetleg akupunktúra - akupresszúra ha nem bírod a gyógyszereket.Mondjuk gyógyszert én is csak akkor használok ha más megoldás nincs.Kifogytam az ötletekből,de talán jön más és mond valami forradalmian jó ötletet - tanácsot. Gyógyulást kívánok!

12. monika0104 (válaszként erre: 11. - Calypso07)
2010. ápr. 24. 11:01
hát én úgy vagyok hogy gyógyszert már annyit be szedtem már más milyet nem vagyok hajlandó be szedni már kaptam minden félét antibiotikummal kezdte aztán nem jött be allergia ellenivel folytatta az sem volt sikeres aztán egy csomó orrcsepp azoktól meg vérzett az orrom tehát a gyógyszerekről ennyit nekem nem használnak , belgyógyászatra 3 hónapra van előjegyzés meg kéne úgye egy eredmény hogy nincs F-O-G-i bajom azt meg még nem adtak mert ők sem tudják, azt is mondta a dokinő , hogy lehet hogy orrkagyló nagyobbodásom van.
11. calypso07 (válaszként erre: 9. - Monika0104)
2010. ápr. 24. 10:54

Szegénykém biztosan van ott egy gyulladásos gócpont.

Nekem is csak a nagyon erős antibiotikum segített,de az helyre rázott.

Esetleg belgyógyászhoz menj el,kérjél ct vizsgálatot az jobb mint a röntgen.

Talán ha egy méregtelenítést is végeznél a szervezetedben,könnyebben túl lennél rajta.

10. monika0104 (válaszként erre: 9. - Monika0104)
2010. ápr. 24. 10:51
bocsi, nem 100%-osan kapok levegőt.
9. monika0104 (válaszként erre: 7. - Calypso07)
2010. ápr. 24. 10:50

Hát éjszaka mindig napközben néha kidugul de akkor is érzem, hogy 100%-osan kapok levegőt.

Röntgen vizsgálaton voltam , de ott nem láttak semmit, legalábbis az mondták, de a legborzasztóbb az orrfájdalom és a homloktáji télen még el is hittem , mikor azt mondta megfázott de most már nem hiszem el és most már erősebb is és fájdalomcsillapító sem nagyon használ pedig kiprobáltam abból is egy csomó félét.De azzal hogy fáj az orrom nem is foglalkozik pedig azzal nem tudom hova mehetnék még.

2010. ápr. 24. 10:45

Jaj bocsi most látom hogy voltál allergologián.

Minden esetre próbálj más orvost is.

7. calypso07 (válaszként erre: 6. - Monika0104)
2010. ápr. 24. 10:43

Igen feltétlen nézesd meg mással is.Ultrahangos vizsgálaton voltál már?Ellenőrzés képpen érdemes elvégeztetni egy allergia pach vizsgálatot is.

A dugulás állandó jelleggel fent áll vagy bizonyos időnként?

2010. ápr. 24. 10:36

Voltam már vele orvosnál kaptam gyógyszert meg egy csomó orrcseppet azoktól vérzett az orrom és semmi nem használ ez a legszörnyűbb .Allergológián voltam két fajtán is negatív lett mind a kettő .Most 3 -szor megyek már vissza mindig vissza hívnak a F-o-g -re ott meg nagyon meg se hallgatják a panaszomat kezeli az a dokinő aki mindig ott van az allergiámat pedig már nem tudom hogy mivel és hogy magyarázzam el neki hogy nem vagyok allergiás kezdjünk valami mást.

Már azon gondolkodom meg kéne nézetnem másik F-O-G-el mert eddig csak ez a dokinő látta.

5. calypso07 (válaszként erre: 1. - Monika0104)
2010. ápr. 24. 10:26

Nekem is volt ilyenem.Vagy csak hasonló.. :(

Menj el az orvoshoz már egy éve szenvedsz vele?Hogy bírod?Nekem nagyon rossz volt,csak háton fekve tudtam aludni,akkor nyílt ki az orrom.Időnként a fülem is fájogatott,meg bedugult.

Nekem a környezet okozta.Kaptam krémet és 3 napig antibiotikumot,így múlt el.

2010. ápr. 24. 10:22

Szia!

A fájdalom miatt ez lehet arcüreg vagy homloküreg gyulladás is,főleg,ha átterjed a fülre,akkor gyanús.Lehet,hogy egy régebbi náthából nem sikerült maradéktalanul mrggyógyulnod,és az a dolog pang tovább,panaszokat okozva.

Menj el fülészhez mindenképpen!

2010. ápr. 24. 10:20

talán orrsövényferdülés?

Érdemes elmenni füll-orr-gégészetre. Ha kell, ők majd továbbküldenek allergológiára.

Én allergiás vagyok egy rakat dologra, de pl. orrdugulásom nincs. Tüsszögés van, és az újabb tünet: elmegy a hangom.

2010. ápr. 24. 10:20
Én orrmandulára gondolok, de persze ez csak tipp...
2010. ápr. 24. 10:13

Sziasztok véleményt szeretnék kérni és segítséget.

Kb 1 éve szenvedek orrdugulástól főleg éjszaka , februárban társult hozzá orr és homloktáji fájdalom.

Mostanra ez a fájdalom erősödött sőt néha már a fülem is szúr.

Kérdésem az orrdugulás csak allergia tünete lehet ?

Mit csináljak véleményeket várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook