Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrcseppet hogyan adjunk a csecsemőnek? fórum

Orrcseppet hogyan adjunk a csecsemőnek? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 25. 18:45
Simán bele csepentesz!
24. LoLiNa
2007. okt. 9. 06:07
leszívni majd csepegtetni, ebben mi a nehéz és mit nem lehet tudni? és egyedül is meg lehet oldani, találjuk már magunkat fel...
2007. okt. 9. 06:02
Mielőtt belecsöppented - mert gondolom, náthás, ha csepegtetni akarsz neki - szívasd le a váladékot és utána a cseppek.
2007. okt. 8. 21:07
Lefekteted és belecseppentedneki. mint egy felnőttnek.
2007. aug. 10. 09:17
Símán belecsöpögtetek neki és kész. Nem szokott problémázni rajta. Kicsit megdörzsöli az orrát utánna és adok neki teát egy keveset hogy ha esetleg lecsurog valamennyi a torkán akkor ne legyen kellemetlen. Most lesz 8 hónapos de nem sok probléma van vele. A körmét is símán levágom neki. Nem várom meg hogy elaludjon.
20. LoLiNa
2007. aug. 1. 07:21
mint egy felnőttnek, annyi külömbséggel, hogy ő nem fogja magától ,,felszívni,, . be kell fogni gyengén a kis száját, hogy a nóziján vegyen levegőt, ha bent van az orrcsepp :-)
2007. júl. 24. 19:24
ömm, a meredt...az a maradt akart lenni :D de így sem rossz :D
2007. júl. 24. 19:23
Van egy komoly lefogási módszer, a pelenkázóra felfektetve, a lábát szétnyitod, a csípőjét a hasadhoz húzod, finoman ráfekszel. A cseppentőbe felszívod a cuccost előtte, azt a fogaiddal tartod :) Az egyik kezeddel keresztbefogod a karját, hogy ne tudja magát kirúgni és a fejét is el tudod fordítani. Így a szabadon meredt kezeddel tudsz cseppenteni...remélem érthető...
17. mongi
2007. máj. 8. 13:22
Szerintem is az orrspray a legjobb,csak ne feledje senki,hogy fennáll a hozzászokás veszélye(tapasztalat is van),ezért max.pár napig szabad alkalmazni-a dobozon fel van tüntetve!
16. emily (válaszként erre: 15. - Minya)
2007. febr. 11. 21:23
Köszönjük!!! :-)
15. Minya (válaszként erre: 14. - Emily)
2007. febr. 11. 17:30
Gratulálok és sok-sok puszit küldünk neki Dávid fiammal:-)))
14. emily (válaszként erre: 13. - Minya)
2007. febr. 10. 20:54
Emily ma 4 hónapos.
13. Minya (válaszként erre: 11. - Emily)
2007. febr. 10. 18:24

Hát remélem mert igen nyügös volt semmi se volt jó neki de már jobban van :-)))

8 hónapos lesz pár nap múlva.Neked milyen idős a csemetéd?

12. emily
2007. febr. 10. 18:05
Minya! Mennyi idős a babád?
11. emily (válaszként erre: 9. - Minya)
2007. febr. 10. 18:01
Nincs mit, örülök, hogy sikerült, de ne legyen rá sokszor szükségetek!!! :-)
2007. febr. 5. 12:47
Én is a tengervizes orrsprayt használom a törpnek, és még csak nem is sír tőle és utána tudja, hogy jó lesz neki!
9. Minya (válaszként erre: 5. - Emily)
2007. jan. 23. 14:37
Nem is olyan rossz ötlet:-)))(nagyon tuti pasi)csak ritkán csenget be de akkor is csak pénzt kér!!!(újságra):-))))Viccet féretéve a figyelemelterelés nálunk bejött vagy legalábbis így sokkal könnyebb.Köszi a tippet:-))
2007. jan. 22. 10:20
Szerintem is a legjobb az orrspray,főleg a tengervizes,mert azt egyedül is könnyebb beadni a babáknak.Nekem már nagyobbak a gyermekeim,de ők is ezt részesítik előnybe.
2007. jan. 22. 10:14
Én Fluimare tengerisó-oldatot használok, vagy ha nagyon vészes a helyzet, Nasivin 0,01%-os orrcseppet adok. Mindkettő adagolós orrspay, és nem nehezé beadni. Mert ugye aki egyedül van...
2007. jan. 21. 19:31
Jaj, majd elfelejtettem! Vegyél inkább orrspray-t!!!!! Sterimar a neve, ha nem csalódok, de ha a gyógyszertárban megmondod, hogy csecsemőnek lesz és tengeri sóból van rögtön tudni fogják, miről beszélsz!
5. emily (válaszként erre: 3. - Minya)
2007. jan. 21. 19:27
Próbáld ki a postást, hátha segít a figyelemelterelésben! (Főleg, ha még viccesen is néz ki! ) :-)))))))
4. daroki (válaszként erre: 1. - Minya)
2007. jan. 21. 18:56

Szia!


Nekem nem volt segítségem(mert apa melózott és csak este ért haza)így egyedül oldottam meg.Baromi nehéz volt,de félig meddig szinte ráfeküdtem a gyerköre,vagy volt olyan is amikor már nagyon erős volt,hogy belecsavartam a kis testét a takarómba és így nem tudott izegni-mozogni.Aztán addig ügyeskedtem amíg sikerült az orrába cseppentenem egyet-egyet.Amúgy én úgy szoktam beadni,hogy amikor már bejutott az orrcsepp a megfelelő helyre akkor hátrahajtom a kis fejét,oldalra fordítom és várok pár másodpercet,majd ugyanezt megcsinálom a másik oldallal is.Állítólag így az orrcsepp tényleg oda folyik ahova kell.

3. Minya (válaszként erre: 2. - Emily)
2007. jan. 21. 18:44
Sajnos Apa csak este van itthon :-(napközben meg ketten vagyunk de valahogy kipróbálom az elterelést majd bénázok egy sort:-)
2007. jan. 21. 12:29
Ez nekem sem ment jobban! :-) Kétemberes! Apa(vagy aki épp ráér) eltereli a figyelmét és akkor próbáld meg! De ez sem jön be mindig!!! :-(
2007. jan. 21. 12:12
Hogyan lehet hatékonyan beadni az orrcseppet csecsemőnek mert az én kicsi fiamnak nem igezán lehet mert állandóan forgatja a fejét,ha meg lefogom hozzáfog sírni,ha mégis nagy nehezen sikerül beadni neki egyből hapcizik meg dörgöli az orrát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook