Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orr piercingesek, válaszolnátok a kérdéseimre? fórum

Orr piercingesek, válaszolnátok a kérdéseimre? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 22. 20:09
Szúrták, és mindenki szúrást javalsolt. Nem fájt, csak kellemetlen volt. :) Szépen gyógyul, semmi gond vele.
18. ReRe25
2012. aug. 25. 18:06
Szilikon pc-m van azzal nem fáj az orrom semmi. Belül van még 1 kicsi pup de nem nagyon zavaró.Lehet elmegy majd :S :S
2012. aug. 19. 16:39

Ez az oldalukról van kimásolom:

"Miért nem javasoljuk a fül tűvel való átszúrását?

Ha a füllyukasztás tűvel történik, a lyuk túl szűk lehet, így a fülbevaló könnyen akadhat, szorulhat a fülben, illetve az ékszer cserélésénél felszakadhat a seb. A tűvel való átszúráskor a fül vérzik és ezen a vérző fülön keresztül tuszkolják át a fülbevalót, ami fertőzést okozhat.


Azonban egy teljes évbe is telik, amíg a lyuk teljesen meggyógyul, ezért legyen nagyon figyelmes az első évben!"


Ha a füllyukasztás tűvel történik, a lyuk túl szűk lehet, így a fülbevaló könnyen akadhat, szorulhat a fülben, illetve az ékszer cserélésénél felszakadhat a seb. A tűvel való átszúráskor a fül vérzik és ezen a vérző fülön keresztül tuszkolják át a fülbevalót, ami fertőzést okozhat."


Ebben sok minden nem valós!

Cserélni nem szabad, így mindegy lőtték vagy szúrták.A tű is pont úgy sebet ejt a bőrben, mintha az ékszer szárát lövik át rajta, ugyanúgy seb lesz-emiatt írják ők is, hogy akár egy év is lehet a gyógyulás!

Bár a mi tapasztalatunk az, hogy kezelés óvás mellett 1-2 hónap alatt probléma nélkül gyógyulnak a sebek.

A szúrásnál lehetőség van arra hogy az ékszerhez megfelelő méretű-vastagságú tűt használjunk, és az ékszer szárához megfelelő hosszúságot szúrjunk át.

Remélem nem gondolják ezt komolyan, vegyük marketing fogásnak-hiszen vérvételnél, infúziónál is szúrnak-mi is ezekkel a tűkkel dolgozunk!:)

2012. aug. 19. 16:23

Még annyi eszembe jutott, hogy a babáknak is lehet tűvel vagy pisztollyal lyukasztani-a pisztoly fülhöz lett kitalálva, mert a fülcimpa nem túl érzékeny, és

elég nyugis helye a bőrünknek ahhoz hogy gyorsan gyógyuljon.

A kicsiknek pedig gyorsabban gyógyulnak a sebeik.

Pici babának inkább babafülbevalót tennék be, nem ezt a pillangós végűt-mert a hegye nyomhatja a fül mögötti részt, ha a fülén fekve alszik-ezekben a féle fülbevalókban még én sem tudok aludni.

Szülés után a kórházban is beteszik-talán akkor a legjobb elintézni.

a pisztolyos megoldás megfelelő körülmények között kellene használnia olyan embernek akinek papírja van arról hogy be tudja tartani a higiéniás feltételeket a munkavégzése során.

Mivel a pisztolyhoz bárki hozzájuthat, szinte bárhol vállalnak is lyukasztást-még akkor is, ha nem biztosított a gumikesztyű, nem ismerik a fertőtlenítés szabályait, a kezelést vagy hogy melyik területet hogyan kell kezelni és meddig tart a gyógyulás-minden napos, hogy bejön egy két ember, mert nem tudják hogyan kell kezelni meddig tart a gyógyulás.Én nem ajánlom ezért sem a lövetést.

15. ében11 (válaszként erre: 12. - ReRe25)
2012. aug. 19. 16:12

Kezeld vigyázz rá-de ha valóban mindig ki kell venned akkor jobb kivenni és esetleg egy másfajta kevésbé látható piercinget szúratnod.

A gyulladás vadhús nyomai megmaradhatnak a bőrön, volt akinek emiatt plasztikai sebészhez kellett mennie, hogy a gyulladás után a heges foltos bőrét kicsit megszépítse.

14. ében11 (válaszként erre: 13. - Kinni)
2012. aug. 19. 16:09

A gyulladás akkor fordul elő, ha az illető nem kezeli nem vigyáz a sebére, elfertőzi saját magát.

Nagyon ritkán pedig azért mert gagyi bizsu ékszert tesznek be, vagy nem a megfelelő méretű ékszert.

Láttam ismerem ezt az eszközt, de orrba vagy köldökbe jobb szúrni.A tű hegyes vége mégiscsak más, mint az ékszer tompa vége.És szúrásnál lehetőség van a méret megválasztására, sorolhatnám még miért jobb.

Tehát nem az "anti allergén" meg a "márkanév" miatt nem alakul ki a gyulladás, hanem azért mert vigyáznak a sebre kezelik nem fertőzik el saját magukat!

13. kinni (válaszként erre: 11. - Ében11)
2012. aug. 17. 13:54
Nekem szakember lőtte pisztollyal és köldökbe is lőnek pisztollyal. A Blomdahl cégnek vannak ilyen eszközei és anti allergén ékszereket forgalmaznak amitől nem lesz gyulladás, pici babáknak is ajánlják a fülbevalóikat.
12. ReRe25 (válaszként erre: 10. - Ében11)
2012. aug. 17. 13:53
ezeket nem mondta el..:(((( csak annyit mondott hogy egy hétig ne cseréljem ki mert elég csunya volt amivel belötte:(
2012. aug. 17. 13:46

Kezelés előtt kezet kell mosni, és elég csak ilyenkor megmozgatni a piercinget.A gyulladás nem normális jelenség, ha valóban tisztán van tartva és megfelelően kezelve, nem strandol, napozik az ember és nem fogdossa napközben az ékszert akkor nem gyullad be!Hamarabb is gyógyul.

A fülbelövő pisztoly pedig nem megfelelő, hogy porcba orrba köldökbe tegyenek be vele ékszert, ezt kifejezetten a fülhöz találták ki.Az ékszer mérete is a fülhöz igazodik, a többi részbe más alakú és méretű ékszer kell, illetve az sem a legjobb, hogy az ékszer tompa végét nyomja át a pisztoly a bőrön vagy porcon keresztül a tű sokkal kíméletesebb és higiénikusabb!És gyorsaságban sem különbözik a lövéstől!Aki teheti szúrassa a piercingeket!

10. ében11 (válaszként erre: 8. - ReRe25)
2012. aug. 17. 13:39

Szia!

Ilyen friss szúrásnál nem szabad kivenni az ékszert!

Kezelni kell hogy teljesen begyógyuljon, vigyázni hogy kozmetikumok(púder arckrém tonic) ne menjen bele.

Ha dudor nő a lyuknál az lehet vadhús, ami attól alakul ki hogy belemegy valami piszok, nem gyógyul meg rendesen gyulladásos folyamat van belül stb.

2 hónapot legalább várni kell a cserélgetésig-de akkor sem ajánlatos megkínoznod magad, mert nagyon könnyen bedagadhat és gyulladás lehet a vége.

Napközben sem szabad mozgatni, piszkálni mert a kézről vírusok bacik mehetnek a sebes bőrbe és igen komoly gyulladás alakulhat ki, még akkor is ha közben kezeli az illető a sebet.

A piercered nem mondta el ezeket?

Ha a munkában nem szabad látszódnia akkor egy testszínű tapasszal tudod leragasztani vagy el kell döntened hogy kell-e egyáltalán a piercing.

9. Lara anyuja (válaszként erre: 8. - ReRe25)
2012. aug. 17. 13:34
próbáld meg úgy "becsavarni", mintha egy órát húznál fel!
2012. aug. 17. 13:27
Igen csak az a baj a munkámba nem lehet viselni szóval reggel kiveszem este be :((( az egyenes piercinggel semmi baj sincs csak benyomom de elhagytam és ma vettem kampósat es sehogy se akar bemenni. És a sok probálkozástól fáj az orrom :((( cseppem van rá a piercinges adta mai napig használom.
2012. aug. 17. 13:23
Értem:)) már meg ijedtem h pupom van belül :)) Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 17. 13:23
Szia! Nekem 5 éve van orrpiercingem, de nem volt puklim se kívül, se belül. Viszont tényleg 12 hét a "gyógyulási" idő, addig nem szabad cserélni az eredeti piercinget, de forgatni kell napjában többször. Én minden este még egy kis alkoholos vattával át is törölgettem, hogy biztosan ne gyulladjon be. Én csináltattam magamnak a piercinget aranyból, pici kővel díszítve, kampós is, hirtelen mozdulattal lehet befordítani a helyére, bár én nem cserélgetem! Amikor kész lett, az ékszerész addig igazított a kampó hosszúságán, még pont jó nem lett! Jó egészséget a viseléséhez! :)
2012. aug. 17. 13:21

Szia!


Nekem rendszeresen begyullad, amikor cserélem, és csak orvosi fémet tudok hordani, a púp meg el fog múlni.

Amikor lemegy a gyulladás a kampósat is egyszerüen be tudod tenni a helyére. Elötte szerintem ne próbálkozz, mert csak fájdalmas lesz.

2012. aug. 17. 13:19
Hát remélem mert idegesít :(
2012. aug. 17. 13:18
Úgy emlékszem 12 hét a gyógyulási idő, nekem azt mondták addig ne cseréljem ki amit belelőttek csak mozgassam, a porc lassan gyógyul. Nekem nem volt púpom, a kampós piercinget egy határozott mozdulattal bele kell fordítani, ha rá jössz a technikára könnyen fog menni.
2012. aug. 17. 13:17
Szia! Nekem már 4 éve van orrpiercingem, eleinte amíg nem tudtam cserélni, a piercinges segített benne. Nekem nem volt megkeményedve se belül se kívül úgy emlékszem. De az biztosan el fog múlni.
2012. aug. 17. 13:14
Sziasztok kb 1 hónapja lövettem egyet az orromba. Kérdésem az lenne nektek is meg van ott keményedve az orrotok ahol át van szúrva , nekem belül is van egy kis keményedés "pup". És nem minden piercing jó az orromba kicsi :(( és a kampósat hogy tszitek be ??:( köszi a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook