Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökségi kérdésben tudna valaki segíteni? fórum

Örökségi kérdésben tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

13. alidamolnar (válaszként erre: 12. - Virus2008)
2012. szept. 3. 12:06

Keményen fogalmaztál, de megmondtad a frankót, én egyetértek Veled.

Mi ketten vagyunk tesók, de tuti, hogy ketten is kétfélét fogunk akarni majd, ha oda kerül a dolog...:(

2012. szept. 3. 11:54

Hát nem lesz könnyű pereskedni kell.



Na erre mondom minek több gyereket csinálni,mint amennyit el tudunk indítani az úton,ehelyett jól k.basznak velük a szülők, egy lakás 3 gyerekre, vicc!!!!


Bár az is szánalmas hogy valaki csak azért akarja eladni,mert szar.an van, így kell elherdálni...tipikus...

2012. szept. 3. 11:34
A harmadik tesó voltaképpen bitorolja az ő részüket is, így olvastam valahol egyszer...
10. e32d76b828 (válaszként erre: 2. - Bánatka)
2012. szept. 3. 10:54
itt balhe lesz mert nem tudsz tenni semmit...no es ne feledd a vered!nem illik gusztustalankodni...majd az ido megoldja,lesz Neki is ollan problemaja amihez majd a ket testver kell...a lakas allaga elobb-utobb leromlik es akkor kell lepni
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Bánatka)
2012. szept. 2. 20:02
nem tudom, sosem volt rá szükségem. Be kell menni a bíróságra, és megkérdezni. Aztán közlitek vele a döntést. Az viszont tény, hogy az árverezés után jóval kevesebbet fog ő is kapni, meg ti is. ha ezt felfogja, akkor jó, ha nem, akkor szívás. Viszont akkor el lehet adni, mert a bíróság kényszeríti.
8. bánatka (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2012. szept. 2. 19:58
Ha ő nem írja alá az adásvételit nem lehet mit tenni, mert egyharmad tulajdonos
7. bánatka (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 2. 19:58
ez mennyi idő amíg lefut?
2012. szept. 2. 19:54
A két testvér fogjon össze, és próbálják megszorongatni azzal, hogy lakottan is eladják az ő részüket, és az új tulaj pokollá fogja tenni a bentmaradó testvér életét.
2012. szept. 2. 19:54
a bíróságtól kell kérni végzést, közös tulajdon megszüntetése néven. el fogják így árverezni.
2012. szept. 2. 19:50

Természetesen a testvéreket kifizetni nem tudja. Ráadásul a megállapított ár harmadából tudna venni egy 25 nm-es garzont magának, tehát nem menne utcára, de (szerintem) nem akar kiköltözni a 100 nm-ből.

Az a baj hogy az egyik testvérnek nagyon kellene a ráeső rész, mert a hitele miatt el akarják venni a lakását, és ha megkapná a ráéső reális részt megúszná...

2012. szept. 2. 19:47
A két testvérnek fizesse ki a harmadik a megállapított ár egyharmadát-egyharmadát, ő meg adja el "irreális" áron, ha tudja.
2012. szept. 2. 19:39
3 testvér örökölt egy lakást. Ebből egy lakik benne, kettő máshol. Mit lehet tenni, ha az ott lakó nem hajlandó annyiért eladni a lakást, amennyit a közjegyző a lakásra megállapított, hanem (irreálisan) többet akar. A másik két testvér szeretné eladni a lakást a magállapított áron.
2012. szept. 2. 19:39
Örökségi kérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook