Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökösök, hagyaték fórum

Örökösök, hagyaték (beszélgetős fórum)

24. tilbog
2012. aug. 28. 09:44
Igen, az eltartásival ezek szerint már nincs mit tenni.
23. Idealist2 (válaszként erre: 22. - Tilbog)
2012. aug. 28. 08:32
Akkor nincs más mint beletörődni.
22. tilbog
2012. aug. 27. 16:23

Utólag már megbánta, de nem tudott tenni semmit, a halálos ágyán sírt, hogy vigyük el :( nem tudtuk hova, mert a szüleimnél csak egy szoba van.

Mentális problémája nem volt, orvosilag nem tudjuk bizonyítani, ők meg elvittek mindent, a nyugdíját is nekik adta.

21. Idealist2 (válaszként erre: 19. - Tilbog)
2012. aug. 27. 15:45

Ez esetben nem értem miért döntött így, ha Ti is foglalkoztatok vele.


Nem volt esetleg mentális problémája, amire hivatkozhatnátok, hogy nem volt cselekvőképes amikor aláírt a szerződést? Szerintem más esélyetek nincs.

20. tilbog (válaszként erre: 19. - Tilbog)
2012. aug. 27. 15:30
Ezeket utólag mondta el.
19. tilbog (válaszként erre: 18. - Idealist2)
2012. aug. 27. 15:30

Dehogynem, anyu is járt ápolni, tisztába tenni, stb. Csak ő úgy gondolta, a nagynéném fogja ápolni és ennek fejében adja neki az ő részét.

Annyit mondott, hogy egyszer elvitték valahová.

18. Idealist2 (válaszként erre: 1. - Tilbog)
2012. aug. 27. 14:27
Hogyhogy erről nem tudtatok, nem tartottátok a kapcsolatot a nagymamával?
17. tilbog (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. aug. 26. 13:23
Köszönöm válaszod!
16. tilbog (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2012. aug. 26. 13:20

Igen, így valahogy. Nagy beruházást nem hajtottak végre, az ablakok a régiek, a fűtésrendszer ugyanaz az elavult, max kifestettek és új csempe, bútor van a konyhában, a fürdő a hirdetés szeritn felújítás alatt...

Így lesz, holnap megyünk. Szerencsére már láttam pár hasonló iratot, de rémesen izgulok az egész miatt...

Ma már a rutinosakat is átvágják. Sajnos ügyvédünk nincs, hirtelen szóltak. Ha valamit nem értünk, elkérjük az aláíratlan papírokat és gondolkozási időt kérünk, elvisszük hozzáértőhöz.

15. t_marcsi (válaszként erre: 10. - Tilbog)
2012. aug. 26. 12:38
Ha van rá lehetőség, menjetek vele, és közösen nézzétek át alaposan a szerződést, és még aláírás előtt kérdezzetek. Utána már minden hiába.
2012. aug. 26. 12:37
A piaci érték meghatározásánál lehetnek fura dolgok, és annak az 1/3-a járna anyukádnak, azzal megszűnne a tulajdonjoga, és a ház 1/1 arányban a nagynénéd nevére kerülne. A piaci értéket hogy mi alapján és ki határozza meg, az a nem mindegy.
13. t_marcsi (válaszként erre: 1. - Tilbog)
2012. aug. 26. 12:36
Ha jól értelmezem, akkor van 3 testvér, és az ingatlan, egyszerűség kedvéért 6-odokkal számolok, akkor 3/6-od, és 1/6-od a nagynénédé, 2/6-od pedig anyukádé (akinek a javára az 1/6-og részéről lemondott a harmadik testvér). Vagyis 2/3-a a háznak nagynénédé, 1/3-a pedig anyukádé?
12. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Tilbog)
2012. aug. 26. 12:34

Ha kifizeti anyukádat a házból, akkor neki már nem lesz tulajdonjoga az ingatlanon, úgyhogy fizetnie sem kell majd. Más kérdés, hogy azt hiszem minden tulajdonosnak bele kell egyezni, hogy a házra jelzálog kerüljön (de már nem biztos, hogy így van).


Nálunk a következő a szitu:


Papám után nem öröklök semmit, csak a nagybátyám, mamám után feleződött a hagyaték, tehát a ház fele jelenleg papámé, a negyede az enyém, a negyede a nagybátyámé. Ha papám meghal (remélem még nagyon sokáig fog élni), akkor a ház 3/4-e nagybátyámé lesz, a negyede az enyém, és ha eladásra kerül, akkor a vételár negyede illet majd meg engem, ha kiadja akkor a bérleti díj negyede, ha beköltözik, akkor kérhetnék használati díjat, de ha nagy értékű beruházást hajt végre, akkor vagy kifizetem a negyedét, vagy annyival több jár neki, ha eladásra kerül az ingatlan.


Elég zavaros a tulajdoni hányad, amit írtál, most nem teljesen értem, hogy kinek mennyi része van.

11. tilbog
2012. aug. 26. 12:18
Azt mondta neki, jelzálog hitelt venne fel a házra és abból kifizeti. Amiben anyám is tulajdonos. Még a végén ő fizethet...
10. tilbog
2012. aug. 26. 12:15
Most állítólag kifizeti anyámat, ügyvéd jelenlétében. Úgy is átverheti?
2012. aug. 26. 12:10
Talán a köteles rész megtámadható, de biztosan egy nagyon jó ügyvéd tudna erről felvilágosítást adni.
2012. aug. 26. 11:44
Annyit tudok, hogy az eltartási szerződés nem támadható meg.vagyis, hiába, csak pénzkidobás, mert a nagyanyád azt tesz a saját tulajdonával, amit akar. Ahhoz nem kell a testvérek beleegyezése.Nekünk sem kellett aláírni semmit, mikor anyósom eltartásit kötött a férjem testvérével.
2012. aug. 26. 11:41
Utánanéztem, köteles rész eltartási szerződés esetén nincs.
6. tilbog (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2012. aug. 26. 11:35
A köteles rész mit jelent? Ami a nagymamám után járna? Az a baj, már megvolt a hagyaték. Állítólag jövő héten kifizeti anyámat, de félek hogy hülyeséget íratnak vele alá.
2012. aug. 26. 11:31

van valami köteles rész

sztem ügyvéddel beszélj

2012. aug. 26. 11:30

az ilyen perek évekig bírnak elhúzódni


azért hiába támadod mert a testvérek aláírása nem szerepel

kik között köttetett a sezrződés, tanuk, ügyvéd ezek az aláírások kellenek rá

tulajdoni lap széljegyzetre is rávezetik ennyi

2012. aug. 26. 11:28
a saját tulajdonával mindenki önállóan rendelkezik aki cselekvőképes
2012. aug. 26. 11:27

Az ügyvéd költségét követelheti rajtunk? Nem mi akarjuk eladni.

Köszönöm, aki válaszol, jártas ebben!

2012. aug. 26. 11:26

Adott egy ház, a felének a kétharmada édesanyámé, a többi nagynénémé. Ő kb. négy éve eltartási szerződést kötött a nagymamámmal(elhunyt azóta), a testvérek tudta nélkül. Övé lett nagymamám része, a másik, nagypapám része háromfelé(harmadik testvér, aki lemondott a részéről édesanyám javára) tagolódott.

Kérdéseim, támadható e még az eltartási szerződés(mert a testvérek aláírása nem szerepel)?

Nagynéném állítása szerint x összeget költött a házra(nem láttuk a "felújítást"), levonhatja e anyám részéből? Ha levon, kérhetünk használati díjat?

A mindenkori eladási ár felének a kétharmada a mienk?

Nagynéném "összeállt" egy szerencsejátékossal és félünk, hogy kiforgatnak bennünket is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook