Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökösödési jog a gyakorlatban. Segítenétek? fórum

Örökösödési jog a gyakorlatban. Segítenétek? (tudásbázis kérdés)

2013. jún. 27. 21:28

Nekem is jogi kérdésem lenne, hátha tud valaki rá válaszolni.

Szóval ha a hagyatéki tárgyalás után évekkel később kerül csak elő egy végrendelet, még az örökösök életében vagy halála után, akkor is érvényes -e a végrendelet.

Köszi ha tudtok válaszolni :)

2010. ápr. 29. 07:52

A haszonélvezeti jog nem örökölhető.

Ha az anyuka a haszonélvező, a húg meg az örökös, akkor igen, a hugié az örökség.

Tehát ha a haszonélvező meghal, akkor a törvényes örökösé az ingatlan és az ingóság teljes egészében..

2010. ápr. 15. 12:02

Sziasztok!

Bocs a zavarásért, csak kérdezném, hogy nem tudja-e valaki, hogy a haszonélvezeti jog ugye nem örökölhető?!

Magyarán, ha minden (ház, telek a húgom nevén van) de anyám a haszonélvező, akkor senki nem örököl csak a hugié minden??

14. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Hanata)
2010. ápr. 15. 10:36

Nincs mit :)

Majd jelezz, hogy mit mondott az ügyvéd, kíváncsi vagyok, mi van ilyenkor :)

13. Hanata (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2010. ápr. 15. 10:31

Köszönöm!

Azt hiszem, segített! A törvényt is elolvastam, és így már tiszta, de jövő hétre van időpontjuk az ügyvédhez, az is majd elmagyarázza nekik.

Még egyszer köszönöm!

12. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - B2076ec79b)
2010. ápr. 13. 13:36
Jah és a tv-t még mindig nem olvastam el :))
2010. ápr. 13. 13:35

Egy másik fórumba írtam ezt néhány napja, de ide is bepasszol :)))



Az a személy, aki a törvényes öröklés szabályai alapján lenne jogosult az öröklésre, az örökhagyóval kötött írásbeli szerződésben lemondhat az örökléséről. Ez a lemondás vonatkozhat az egész örökségre, de akár annak meghatározott részére is


1959. évi IV. tv. 603§ (1) bek. ---a törvényt nem olvastam el :)



Az örökség visszautasítása


A törvény lehetőséget biztosít az örökös számára, hogy az öröklés megnyílta után az örökséget visszautasítsa §. A visszautasítás joga mind a törvényes, mind a végrendeleti, mind pedig a szerződéses örököst megilleti.


Az örökség visszautasítását nem szabad összekeverni az örökségről való lemondással. A visszautasítás az örökhagyó halálát követően történik, míg lemondás csak az örökhagyó életében lehetséges, arról az örökhagyóval kötött szerződés rendelkezik. Emellett a lemondás az örökség egy részére is kiterjedhet, míg az örökség visszautasítására főszabályként - egyetlen kivétellel - csak az egész örökség tekintetében kerülhet sor.



Ide vonatkozó tv, szintén nem olvastam el: 1959. évi IV. tv. 674§ (1) bek. , (2) bekezdés

Talán segít valamit :)

10. Hanata
2010. ápr. 13. 13:31
Azt hallottam, hogy ha az elhalálozott gyermeke lemond, akkor az ő gyermeke örökli tovább az adósságot.
9. körömvirág (válaszként erre: 2. - Hanata)
2010. ápr. 12. 18:53
Közjegyző előtt le kell mondani az örökségről.
2010. ápr. 12. 18:53
Így van. Ha több adósság mint a vagyon, vagy ha egyenlő, akkor nyugodtan vissza lehet utasítani az örökséget. Ez esetben sem az adósság sem a vagyon nem öröklődik.
2010. ápr. 12. 18:53

valóban le kell mondani a jóról és a rosszról is...

Én most örököltem házrészt és adósságot, de szerencsére "csak" 300 ezret.:(

azért érdemes kivárni, hogy mennyit örökölne.. gondolom nem mind az 5 millát, hanem törvényileg elosztják, hogy ki mennyit örököl és mennyit köteles az adósságból kifizetni, ezt a hagyatéki tárgyaláson elmondják, ott le is lehet mondani...

2010. ápr. 12. 18:37

Az örökség erejéig. Ha viszont lemondasz az örökségről, akkor tartozást sem örökölhetsz!!

Olyan nincs, hogy vagyont nem, csak tartozást örököljön bárki is. Nem is olyan rég nyílt egy hasonló témájú topic, ott olvastam:)

5. smudlaagi54 (válaszként erre: 2. - Hanata)
2010. ápr. 12. 18:28
A gyerekek.
4. 6bdce19b3c (válaszként erre: 2. - Hanata)
2010. ápr. 12. 18:28
én úgy tudom, hogy csak úgy lehet ezt hárítani, hogy írásban lemond az illető minden nemű öröklésről..így a tartozást is megússza!
2010. ápr. 12. 18:26
Mire vagy konkrétan kiváncsi???
2010. ápr. 12. 18:26

Sziasztok!


Sajnos másfél hónappal ezelőtt meghalt az anyósom testvére. Közel 5 milliós APEH tartozást hagyott hátra. Minden esetben a gyerekek öröklik, vagy le lehet mondani az apai részről?

2010. ápr. 12. 18:24
Örökösödési jog a gyakorlatban. Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook