Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Örökölhető a tüdőrák? fórum

Örökölhető a tüdőrák? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. papája (válaszként erre: 30. - Timycat)
2022. júl. 8. 09:40

Én úgy tanultam, hogy a rákra való hajlam genetikailag kódolt.

Amennyiben valaki hajlamos egy bizonyos rákkeltő által - pl. dohány, vagy azbeszt - megbetegedni, az a rákkeltővel való érintkezés után nagy valószínűséggel meg is betegszik.

Első érintkezés és a betegség kialakulásának kezdete az iniciálé, még visszafordítható pl. pl. helyes életmóddal. Ennek híján jönnek a fokozatok és a vég.

Aki gén szinten nem érzékeny a - példánál maradva - nikotinra, vagy azbesztre, az egészséges marad/hat hosszú ideig, de inkább végleg. Erre mondják, "pedig szívta mégsem lett beteg, vagy soha nem dohányzott mégis" Utóbbinak elég volt a passzív dohányzás okozta ártalom is.

41. michelle.r (válaszként erre: 40. - Timycat)
2022. júl. 8. 08:12
Igen, a te sztorid is jó példa.
40. timycat (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2022. júl. 7. 22:49

Én azon is le vagyok döbbenve, ami velem van, ahogy velem bántak, hogy mennyi ökörséget kellett végighallgatnom állítólag okos emberektől. Aztán 2 keresztkérdés után a többség bevágja a durcát, az értelmesebbje legalább bevallja, hogy fogalma sincs.

Az tuti, hogy jelen állás szerint az ideális beteg nem kérdez, nem olvas, nem gondolkodik, lemond minden jogáról a testét, egészségét illetően. Nagy, jóhírű dokik tudtak a szemem előtt durcás kisgyerekké válni, mert mi az hogy a beteg kérdez, aggódik, kételkedik?


Ez felháborító szerintem. Tuti biztos az elmúlt 1 évem az oka annak, hogy jobban ugrok ezekre a témákra.

39. michelle.r (válaszként erre: 37. - Timycat)
2022. júl. 7. 22:27
Én nem sárkányfű árusokról beszélek, hanem komoly kutatóorvosokról. De egy "hagyományos" elveket valló, magára valamit adó orvos is elmondja, a beteg. nélkül ő is tehetetlen. Amíg protokoll van, és nem egyénileg kezelik a betegeket, addig nagyon sok olyan eset lesz, amiről írtál. Hogy áttétnek néznek egy gyulladást.
2022. júl. 7. 22:08
SZerintem nem örökölhető, de a régiek valamit tudhattak, mert kiscsaj koromban mindig sejtelmesen célozgattak arra, hogy vigyázzak a melleimre - amik szerencsére nem nagyok , meg ne üssem- mert nagyanyám tesójának emiatt mellrákja volt és le kellett műteni a mellét, tehát anyai ágon hajlamas vagyok rá, Ez persze hülyeség volt, sem a nagyanyám, sem anyukám sem én 40+ év alatt nem kaptam meg
37. timycat (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2022. júl. 7. 22:02

Félreértesz.


Én mostanában annyi orvosi könyvet olvastam, orvossal, orvosból természetgyógyásszá képzett akárkikkel, gyorstalpalón végzett természetgyógyásszal, sárkányfű árussal beszéltem, hogy elképesztő. Ami lejött, hogy mindenki találgat.


Viszont a gén átprogramozásról amit olvastam inkább az áldozat hibáztatással tudnék párhuzamot vonni. Konkrét válasz nincs semmire, ha mégsem működik akkor te beteg vagy a hibás.

36. michelle.r (válaszként erre: 35. - Timycat)
2022. júl. 7. 21:56

Piaci rés? Esetleg fejlődés? Ők is tudósok, valami oka lehet, hogy évtizedek óta kutatják.


Erről beszélek. Keveset tudunk, de amit tudni vélünk, azt bebetonozzuk, és jajj annak, aki tovább szeretne látni. Rögtön kikiáltjuk sarlatánnak.


Európa egyik legrangosabb egyeteme viseli most annak az orvosnak a nevét, aki szerencsére nem tágított a cseppet sem népszerű véleményétől, amely szerint az orvosnak kívánatos lenne kezet mosnia egy szülés levezetése és egy boncolás között.

35. timycat (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2022. júl. 7. 21:39
Ez bármiben felmerülhet kérdésként. Bármiben kételkedhetünk. Nagyon kevés dolgot tudunk még magunkról, azt se tudjuk mi mire való, nem hogy hogy működik és miért úgy. Aztán persze vannakk akik megtalálják ebben a piaci rést, gyárt valami ideológiát hozzá (bizonyítsd be hogy nem úgy van) és kaszál.
34. timycat (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. júl. 7. 21:36

Fuuuu ne is mondd, a volt takarítónőnknek le is vették a mellét, mert hogy rákos, rosszindulatú. Aztán műtét utáni szövettan kihozta, hogy ja mégsem rosszindulatú 😕

Lehet az általad említett esetben is benézték.


Egy barátnőm apukáját műtötték prosztata rákkal... A sebész a műtét után már mondta, hogy ő úgy érzi itt valami nagyon nem kerek, mert ránézésre teljesen rendben volt minden, aztán ki is derült, hogy valaki a kórházban elkeverhette a leletét, neki semmi baja nem volt. Innentől persze lett. Valaki meg gondolom boldogan hazament egy doboz antibiotikummal majd valószínű későn kapott megfelelő kezelést.


Nem régiben egy rákos ismerősöm halt meg. CT alapján kihozták, hogy áttét lett az agyhártyán. Elkezdték sugarazni, saját lábán ment be és pár nap alatt teljesen toprongy lett, amíg bírt könyörgött hogy hagyják békén, még pár nap után meg is halt. Anno én is elhajtottam az özvegyet mikor mondta, hogy be kell perelni őket, mert kinyírták a férjét. Én is úgy voltam velehogy hát rákos volt, ez ilyen. Erre baccus igaza lett 😕

A boncolás szerint nem átétt volt az agyhártyáján hanem gyulladás. Ha antibiotikumot adnak neki sugár helyett ma is él.


Sajnos az orvosok sem tévedhetetlenek, és egyre gyakrabban trehányak, nem törődömök. Csak azt nem fogják fel, hogy emberek életével, életminőségével játszanak.

33. michelle.r (válaszként erre: 26. - Timycat)
2022. júl. 7. 21:14
Az eddigi tudásunk szerint. De mi van, ha ez a tézis már túlhaladott?
32. globus (válaszként erre: 30. - Timycat)
2022. júl. 7. 21:09

"Aztán ott van apám..."

Egyetlen jó hír a témában 🙂

Közben eszembe jutott egy nő, 72 éves most. 50 éves kora körül szövettan alapján le akarták venni a mellét, nem egyezett bele. Semmi baja nincs csontritkuláson kívül. Furcsa esetek vannak.

31. beYOUtiful (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 20:55

A kérdésed az volt, hogy örökölheto-e.


Nem az, hogy mekkora valószínuséggel.

30. timycat (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 20:38

Most küzd rákkal egy kedves ismerős, máj, végbél, gyomor, a tüdőt még nézik. Sosem alkoholizált, nem cigigzett, mindig mozgott, edzett. 52 évesen úgy néz ki, amit sokan 40 évesen megirigyelnének. Erre tessék.


De melanómás ismerősöm is van, huszonéves volt akkor, fiú. Nem ivott, nem dohányzott, ő komolyabban sportolt is,így táplálkozásra is mindig odafigyelt. Agyon se napozta magát, a melanóma "jó szokásához híven" mindjárt dobta a nyirok áttétet is. Több műtét, sok-sok kemo. Egy kísérleti kezelésnek köszönhetően él, tünetmentes.


Ők mit rontottak el?


Aztán ott van apám, aki 40 évet masszívan ivott, dohányzott, 140 kilóra zabálta magát, mire fel tudott mutatni egy vastagbélrákot, amiből úgy gyógyult hogy az orvosok nem hitték el. Az egész betegség meg sem látszott rajta, a kemo még a haját sem vitte el, különösebben le se fogyott és még a kezelés alatt is ivott. Az orvosok sem merték tőle elvenni a piát, nehogy az elvonásba haljon bele.


Szóval mindenre van példa és ellenpélda. Ami biztos, hogy az orvostudomány e téren is még igen gyerek cipőben jár, lehet hogy meg tudnak gyógyítani, kezelni a tünetet, de tutira megmondani az okot az szinte kizárt.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - BeYOUtiful)
2022. júl. 7. 20:37
Extrém ritka.
2022. júl. 7. 20:33
Li-Fraumeni Syndrom
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Timycat)
2022. júl. 7. 20:23

Igen, de alapvetően az életmód, a rossz szokások nyomják be a gombot a génekben.

Egyértelmű, hogy amit írsz, a BRCA-génekről, sajnos így van. De ez az egyetlen típus, amiről egyértelműen kijelentik, hogy örökölhető, illetve a petefészek- és a vastagbélrák bizonyos fajtái. De a többi, ha halmozódik, inkább szokás miatt, pl. alkohol, cigi, étkezés.

26. timycat (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2022. júl. 7. 20:14
Én ebben egyáltalán nem hiszek. Persze sok betegség mögött ott a lélek, meg a környezeti hatások, de a genetikánk, az alap az adott.
25. timycat (válaszként erre: 24. - Globus)
2022. júl. 7. 20:09

Nem minden mellrák genetikai eredetű. Van másik barátnőm, akinek hormonális, egyedül ő küzd ezzel a családjában.


Igen, a genetikai petefészek irányba is mehet. Barátnőm családjában az az érdekes, hogy melleltávolítás után "megáll", nagyija 85 éves, semmi különösebb baja, anyukája is fitt és jól van. Reméljük barátnőmnek sem jön már vissza, aztán innentől fáklyás menet lesz az élete.

24. globus (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. júl. 7. 20:00

Én nem ismerek ilyen családot, persze nem azt mondom, hogy nem fordul elő. Aki meghalt mellrákban nemrég, annak anyja egészséges, és húga most szül babát.

Valaki elkezdi a sort, jelen esetben nem az édesanya.

Ha leveteti a melleit, megelőlegezendő, lehet, hogy petefészek irányába fordul a dolog.

2022. júl. 7. 19:51
Azok alapján, amiket mostanában olvasok, azt gondolom hogy nem. Az új genetikai kutatások arra mutatnak, hogy a gének a környezetből kapott információra reagálnak. Ergo, "újra programozhatóak".
22. timycat (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. júl. 7. 18:34

Azért a BRCA1 és BRCA2 gén mellett élhetsz te egészségesen nagy eséllyel mellrákod lesz.


Barátnőm családjában minden nő mellrákos, fiatalon 30 alatt először, durva és agresszív. Általában ki is újjul. Barátnőm 34 éves korára már másodszor nézett vele szembe, már mindkét mellét levették.

Húga most várja a második műtétet.


Hiába élnek egészségesen, sportolnak/-tak. Egyszerűen utoléri őket ez az "átok".

2022. júl. 7. 17:52
A rák nem örökletes betegség
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. júl. 7. 17:42

Mentem tüdőszűrésre és közben kérdezgettek, ahogy szoktak. Amikor kiderült a 2 testvérem tüdőrákban hunyt el, akkor azt mondták, hogy ne is menjek RTG-re, lehet már késő lenne, mire az kimutatná.

Azóta én CT-re járok, beutaló sem kell, csak időpontot kell kérni és igen, ingyenes a vizsgálat.

19. globus (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 7. 17:35

Megcsinálják a ct-t szűrésképpen? :o Nálunk a tüdőszűrés is fizetős.

Mrtg. ingyen, ct cssk szakrendelés által, rtg. elváltozás alapján.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 7. 17:19
Sajnálom. :( Mennyire voltak fiatalok, cigiztek?
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 17:17
Hajlamosító tényező. 2 testvérem fiatalon lett tüdőrákos, nekem ezért évente kell, ajánlott tüdő CT-re járni.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Cicamica3)
2022. júl. 7. 16:49
Oké.
15. Cicamica3 (válaszként erre: 14. - Cicamica3)
2022. júl. 7. 16:28
Ja és elolvastam a cikket,amit írtam abban nincs ellentmondás.
14. Cicamica3 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 16:26
Akkor minek tetted fel kérdésnek?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Cicamica3)
2022. júl. 7. 16:23

Ez cáfolja.


[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook