Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öröklött magas koleszterin fiatalon - hogyan sikerült beállítani? Személyes tapasztalatokat várok fórum

Öröklött magas koleszterin fiatalon - hogyan sikerült beállítani? Személyes tapasztalatokat várok (beszélgetős fórum)


24. Gaby76 (válaszként erre: 23. - Timycat)
2011. júl. 15. 07:57
sajnálom a babádat :-( Én már eszem mindenfélét, vagyis majdnem mindent, mértékkel ugyan, de mindent kizárni lehetetlenség, főleg ha a koleszterin+triglicerid elleni diétát párosítja az ember - a kettő együtt szinte az összes élelmiszert kizárja. Anyámnak 5.6 volt a koleszterinje, arra már rögtön kapott gyógyszert, mert a cukorbetegsége és magas vérnyomása mellett ez igen komoly rizikófaktor. Igy 2.5 szinten van, de a gyógyszert szednie kell, nehogy újra felmenjen
23. timycat (válaszként erre: 10. - Sajert)
2011. júl. 15. 01:38

erről beszélt az egyik orvos ismerősöm, hogy az sem jó ha teljesen kidiétázzuk a koleszterint, mert a szervezet is termel; és ha mi nem visszük be akkor annál többet termel.

Én nagyon kevés húst eszem, pláne disznót vagy belsőségeket és ismerősöm szerint ez is lehet a magas koleszterin mögött a genetikán túl.

22. timycat (válaszként erre: 21. - Gaby76)
2011. júl. 15. 01:33

Én sajnos azóta elvesztettem a babámat :( visszaálltam a sportra és össze-vissza eszem, plusz ezzel hatalmas "stresszt" is begyűjtöttem


A legutóbbi vérvételemen nőtt a koleszterinem 6,8-ra;, a trigliceridem csökkent 2,47-ről 2,11-re; viszont emelkedett az LDL-em 3,97-re. :(

Éhgyomri vércukrom 4,9

De nekem senki sem mondta még, hogy szedjek rá gyógyszert. Amúgy minden más eredményem tökéletes

21. Gaby76 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2011. júl. 14. 18:17
Tegnapelőtt mérettem az értékeimet. Még a cukorszintemet is, nem vagyok cukorbeteg, de minden rokonom az, ezért évente 1x megméretem. A cukorszintem 4.1 volt ebéd után (igaz, nem nagy ebéd volt, saláta), a triglicerid nagyon jo volt, 1.59, a koleszterinem meg most mar egy ideje 5.5 körül tartja magát, nem mozdul. 2 féle gyógyszert szedek, az első nem vitte le ennyire.
2011. ápr. 29. 00:00
ez lemaradt: az eddigi legmagasabb koleszterinem 13 volt
2011. ápr. 28. 23:59

Hát nem tudom én ezt nem parázom túl... 23évesen mértek nálam 10es koleszterint, ami azért eléggé durva, és trigliceridem is magas volt. Tudom hogy a női családtagoknál is magas a koleszterin.

Orvos rokonok legyintettek, hogy na jól van kutyafa..a Fiatal vagyok, 170cm és 48 kiló (alapból, most babát várok) nem diétáztam meg semmi, aztán rá 1 évre már "csak" 8 körül volt és én nem is törődtem vele... most 28 évesen terhesen tegnapelőtt voltam vérvételen és 6,5 volt. Ami ahhoz képest szuper, hogy a sportról is leálltam és az életmódom pl étkezés, negatív irányba változott.

Én arra a következtetésre jutottam, hogy a genetikán kívül a stressz ami nagyon meghatározó.

Én alapból sovány vagyok, mikor mérték a 10es szintet még aktív hosszútávfutó voltam, odafigyeltem a táplálkozásra, nyomtam az Omega3-at stb... csak a stressz volt extrém

18. Gaby76
2011. ápr. 28. 23:23
tegnap voltam vervetelen. a koleszterinem 6,7, szoval alacsonyabb, de hozza kell tennem, a gyogyszer melle szedtem omega3 kapszulat, koleszterinteat + dietaztam is... Közben a trigliceridem meg magas lett (eddig jo volt..)
17. Gaby76
2011. márc. 17. 12:38
Különben szerncsére a szivem még nem károsodott... És örülök annak is, hogy kivizsgáltattam magam, és tudom.
16. Gaby76 (válaszként erre: 15. - Cullinan)
2011. márc. 17. 12:37
Minden bizonnyal igen. Elhiszem, hogy nem akarsz gyógyszert szedni, én sem. De magas koleszterin tönkreteszi a szivet (engem rögtön elküldtek szivultrahangra is), fiatalon szivinfarkust vagy agyvérzést okozhat, és én még élni szeretnék. Még gyerekünk sincs! se saját házunk! ha már az egészségem miatt esetleg nem is lesze gyerekunk, akkor se akarom igy eldobni a hosszabb élet reményét magamtol. Inkább beszedem azt a napi 1 darab pirulat este. Ez van. Más embereknek sokkal nagyobb betegségekkel kell élniük és sokkal több gyógyszerrel.
15. cullinan (válaszként erre: 14. - Gaby76)
2011. márc. 17. 09:06

A gyógyszert neked is életed végéig kell szedni?

engem ez elriaszt, én is most az omega 3, halolaj kapszula, és E vitamin kapszulával probálkozom, még nem nyultam a gyógyszerhez, minden értékem tökéletes, de a koleszterinem 8.2

14. Gaby76
2011. márc. 16. 19:43
Sziasztok! 5,5 hónap gyógyszerszedés után (Torvacard 20 mg), a koleszterinszintem 5,58 - ugy hogy folyamatosan szedem, szedek mellé Omega 3-at és diétázom. Közben kiderült, hogy jódhiányom és pajzsmirigy megnagyobbodásom is van - ezek szintén befolyásolhatják, de egyelőre csak jódot szedek. Gyógyszertárban mérettem a koleszterinemet, sajnos az orvos úgy méri, hogy 10 napra le kell állnom a gyogyszerrel. Azalatt biztos vissza fog menni. Még az 5,58 is sok, ha kihagyom a gyogyszert, magasabb lesz.
13. elszabadult hold (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2011. márc. 5. 19:40
Au, de rég voltam ezen a fórumon, láttam, visszakérdeztél: szóval a barátnőm már nem fog szülni, 3 gyereke van.
12. Gaby76
2011. márc. 3. 21:31
3 havi gyogyszerszedes utan az ertek 8.66-rol 8.22-re csökkent... mellekhatasa nincs - tévhit. csak nem nagyon segit :-)
11. cullinan (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2010. dec. 27. 14:03

Nekem is azt mondják, örökletes, minden értékem tökéletes, sportolok, nem eszem zsirosat, és 8,2.

Nem igazán akarok gyógyszert szedni,soha nem szedtem be még 5 szemet sem életemben,a doki azt mondta, ha elkezdem, életem végéig kell szednem.

Te milyen gyógyszert szedsz?

10. sajert
2010. dec. 7. 23:24

Nekem 16 évesen a vérvétel kimutatott 8 fölötti koleszterin-értéket. Elmondták miket nem ehetek, egyiket se szerettem abban az időben , így ezzel gond nem volt. Valami gyógyszerre rá akartak tukmálni, amit én nem vettem be. Mondták, hogy valószínűleg örökletes...


Most, hogy eszek mindenféle "tilos" dolgot (pl. disznóbelsőség, csirkebelsőség, tojás, majonéz - ezeket akkor nem ettem :-)), meg 6 alatt van, szerintem szuper érték.


Mióta rendeződött, még jobban letojom a koleszterin-értékemet. A többi érték mindig rendben van, a vércukrom általában nagyon alacsony.


Szerintem túl van lihegve ez a dolog...

9. cullinan (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2010. dec. 7. 23:02

nekem is kiderült, hogy nagyon magas a koleszterinem

8.2

49 éves vagyok,sportolok, egészségesen eszem, sosem eszem zsiros dolgokat, nem vagyok kövér, és mégis ilyen magas.

A gyógyszer szedésétől nagyon ódzkodom, soha semmiféle gyógyszert nem szedtem, de lehet hogy nem uszom meg, mert hiába a diéta, a sok mozgás, mindig ilyen magas.

És már emlékszem, 30 évesen is 7 körül volt.

Milyen gyógyszert javasoltok, elég sok rosszat olvastam a gyógyszerek mellékhatásáról!

8. Gaby76 (válaszként erre: 5. - Ceea79692f)
2010. nov. 12. 15:12
nekem minden mas ertekem jo, a cukor is..
7. Gaby76 (válaszként erre: 3. - Elszabadult hold)
2010. nov. 12. 15:11
Szia! És a baratnőd tervez gyermekvállalást? Azért érdekel, mert nekünik még nincs gyerekünk, és a koleszteringyógyszerek nem szedhetők terhesen
6. Gaby76 (válaszként erre: 5. - Ceea79692f)
2010. nov. 12. 15:10
szia! az elmult 2 évben 35 kilot fogytam. A fogyókúra után derült ki a koleszterin.
5. ceea79692f (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2010. nov. 12. 07:38
Van súlyproblémád? Nekem akkor szokott nagyon kiugrani,mikor stresszes időszakot élek.A koleszterin mellett még a vércukorszintem is emelkedik,pedig egyáltalán nincs súlyproblémám,és figyelek,hogy mit eszem.Szerintem nyugis életmóddal visszaszorítható.
2010. nov. 12. 07:31
bocsánat: koleszterinért
2010. nov. 12. 07:30
Szia, én a barátnőm esetét tudom leírni: évekkel ezelőtt arra figyelt fel, hogy a rendszeres torna ellenére egy dekányit sem fogyott, sőt!!! - ráadásul egész nap almát evett meg vizet ivott... Elment a dokihoz és kiderült, hogy valami gén vagy mi megsérült ami a koleszterintért felelős. Neki is gyógyszert kell szednie, és diétáznia - de nem az alakja miatt, hanem hogy visszaszorítsák a vérzsír értékét. Most is olyan molett mint volt, viszont az értékei javultak.
2010. nov. 12. 00:07
Helyesbítek: az ÖRÖKLÖTT koleszterinnel kapcsolatban, ahol a diéta nem segít...
2010. nov. 12. 00:04
34 év - koleszterinszint: 8,66. Öröklött koleszterin (ezt leszámítva tökéletes vérkép). kaptam gyógyszereket, szedek omega 3-at és Q10-et.. azt mondjak diéta nem szükséges, de diétázom is... Személyes tapasztalatokat várok a koleszterin visszaszorításával kapcsolatban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook