Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öröklési kérdések fórum

Öröklési kérdések (beszélgetős fórum)

22. Miki5
2021. júl. 23. 17:35

Sziasztok!


Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy le tudok mondani az örökségről a testvérem javára, úgy ha szándéknyilatkozatot teszek, amiben feltételeket szabok ? Pl. a testvérem gondozza anyukámat a haláláig, minden felmerülő költséget (temetés) ő fizet, pár hónappal ezelőtt elhunyt apukám temetés költségének a felét kifizeti nekem, mert 100 %-ban én fizettem a temetést. Jogilag ez elfogadott, vagy mi a helyes megoldás erre?

Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 16. 13:31
Sziasztok!Az én örökösödésem története nagyon röviden:Anyai ági az örökhagyó,aki amerikában élt és halt meg.Az ügyet intéző ügyvéd aláiratott velem egy megbízási szerződést,amiben megbízom az eljárás lefolytatásával,s az amerikai ügyvéd közreműködéséért,amiért 30%-ot kért.-aláírtam.Egyszer érkezik egy email,hogy a bankszámlámra utalják az örökség rám eső részét dollárban.Kaptam is x dollárt..dea mai napig nem tudom,hogy a rokonom miért halt meg,hol van eltemetve és ki temette el? S főként,hogy mit hagyott hátra az amerikai rokon, kik az örökösök....A mai napig nem tudtam kideríteni! Fogadtam ügyvédeket de csak a pénzt vitték és nem haladtak előre mert az amerikai jog más mint az Eus és hosszadalmas.Szerintetek mit lehet tenni? Már gondolkodtam a médián is de ott is ki lenne az akit érdekelhet?
2009. aug. 20. 18:13

Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni,tanácsot adni,megköszönném…

Szóval.Édesapám elvált édesanyámtól kb 5 évvel ezelőtt.

A vagyon megosztás megtörtént bíróság közbenjárásával.

Édesapám körülbelül 10 millió forintot kapott a válás után.Majd 3 évvel ezelőtt újra nősült.Odaköltözött mostani felesége tulajdonában levő ingatlanba.Édesapám nevére semmi nem került a mai napig,tehát a felesége ingatlanában tulajdonjogot nem szerzett stb.Viszont a 10 millió forintos válásból származó összegből folyamatosan felújították a házat,melyből a mai napra 3 millió forint maradt.Mostani felesége mindent elkövet annak érdekében,hogy az ő első házasságból hozott fia tudjon boldogulni egyszerűbben a jövőben.Engem nem tart fontosnak.Úgy érzem,ezekkel a tényezőkkel lényegében ki lettem semmizve,mert édesapámmal ha bármi történik nem öröklök utána semmit,mivel semmi sincsen a nevén.

Kérdésem:

Ha nem tudom elérni a feleségénél,hogy hivatalosan papíron elismerje ezt az összeget,hogy bele lett rakva az ő ingatlanába,akkor öröklök-e valamit,ha édesapámmal valami történik?


Köszönöm előre is a válaszokat.

2009. febr. 1. 16:54

Üdvözlet

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban leírtakkal kapcsolatban.

Édesapám 2008.novemberében elhunyt.lakáskassza előtakarékossági szerződése volt,amin egy kevéske pénz felnyülemlett,mivel 4-en vagyunk testvérek ezt az összeget megörököltük.a 2 testvérem lemondott az én javamra,a harmadik testvérem igényt tartott sz összegre,így ő 1/4 arányban megörökölte az összeget,én pedig 2/4-ed arányban.No de édesapán nevén folyószámla szerződés is volt,amiről mi 3-an annak a testvérunknek a nevére mondtunk le aki az előtakarékossági folyószámlán lévő összeget 1/4 arányban örökölte.

Mint utólag kiderült a folyószámlán,amit testvérem örökölt,tartozás áll fenn.A bankban azt az információt kapta,hogy ezt nem neki kell kifizetnie,mert ő a pluszból csak 1/4 arányban részesült és ezt a követelést javarészt nekem kell megfizetnem,mert én a pluszból 2/4-ed arányban részesültem.

Bárkit kérdeztem eddig mindeni más információt adott.Tanácstalan vagyok.Tényleg nekem kell a tartozást kifizetnem?

18. supin
2008. dec. 30. 16:44
Hát igen..Nekem csak az lenne a kérdésem:milyen anya az ilyen????Csak egy gyerekére gondol?? Az apai részhez neki semmi köze nem volt!! Hogy kérhet ilyet?? Milyen lelkiismerettel???
17. syria (válaszként erre: 10. - 298dc77b34)
2008. okt. 28. 23:40

Már hogy ne lenne összefüggés!

Mivel lemondtak az apai örökrészről (vagyis a vagyon feléről) a fiútestvér javára, akkor az anya halála után már csak a vagyon felén, az anyai részen lehet a 3 testvérnek osztozkodnia. Ha az anya nem végrendelkezik, akkor a maradék 3 felé megy.

Ha végrendelkezik, mondjuk kizárólag az öcs javára, akkor úgy tudom, van egy köteles rész, aminek a mértékét viszont nem ismerem.


De amiről a lányok lemondtak az már nem játszik szerepet az anya halála után, mert az már rég azé, akinek a javára lemondtak!

16. kisstoth (válaszként erre: 5. - E96c5ea135)
2008. okt. 13. 10:34
Ment a privi. Előre is köszi. M
2008. okt. 13. 10:07

Nem olyan nagy a vagyon: egy 3 szobas lakas+egy kis kert.Isten ments,hogy pereljem a testverem!:(Itt az egeszben az edesanyank a hibas,nem a testvereim>:((

Koszonom mindenkinek a hozzaszolasotokat.

Legyen szep napotok!!!Udv;Ildi**

14. Diandra (válaszként erre: 9. - Ildy215)
2008. okt. 13. 10:02

szia!


ha az édesanyád végrendeletben az öcsétekre hagy mindent (amit megtehet), nektek a másik tesóddal akkor is jár az ún. kötelesrész. amennyiben nem végrendelkezik a törvényes öröklés szerint hárman öröklitek az anyai részt.


üdv

13. a74de3d08a (válaszként erre: 11. - A74de3d08a)
2008. okt. 13. 09:54

ja, bocs, ezt jól benéztem. :-)

most látom, hogy az apai részről mondtatok le....

12. fef600b7b6 (válaszként erre: 9. - Ildy215)
2008. okt. 13. 09:53
Szerintem, bár nem értek hozzá, ha van végrendelet és abban szerepel, hogy minden az öcséteké akkor szerintem nem sok mindent lehet tenni, esetleg perelni, megtámadni a végrendeletet. Bocs, hogy nem tudok konkrét választ adni, talán jön aki tényleg ért hozzá:(
11. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - Ildy215)
2008. okt. 13. 09:52

én már azt sem értem, hogy lehet lemondani egy olyan dologról, ami még nem is a tiétek. :-(

életében édesanyád akármit csinálhat a vagyonával.

10. 298dc77b34 (válaszként erre: 9. - Ildy215)
2008. okt. 13. 09:52
Ha majd anyukád után lesz öröklési eljárás és nincs végrendelet, akkor a törvényes öröklés rendje szerint örököltök, ti, a gyermekei. (Ez nincs összefüggésben azzal, h. apukád részéről most lemontatok az öcséd javára).
2008. okt. 13. 09:50

Ugy akartam kerdezni,hogy majd ha az edesanyam ,mar nem lesz ,akkor nekunk meg jar valami vagy mindent az ocsenk orokol/?

Bocs,hogyha ujra ertelmetlen kerdest tettem fel:(

8. fef600b7b6 (válaszként erre: 7. - 298dc77b34)
2008. okt. 13. 09:47
Szerintem a kérdés egyáltalán nem értelmetlen. A baj, hogy a választ én nem tudom, nem értek hozzá és szerencsére ilyen gondom nincs
7. 298dc77b34 (válaszként erre: 6. - Ildy215)
2008. okt. 13. 09:39
értelmetlen a kérdés, édesanyád él, tehát ő utána mit szeretnél örökölni?
2008. okt. 13. 09:33

Sziasztok!Nekem is lenne egy kerdesem,ha valaki tudna segiteni...:(Edasapam meghalt es a draga edesanyam ,ravett engem es a hugom,hogy mondjunk le az apai reszrol, hogy minden maradjon neki es az ocsemnek.Az lenne a kerdesem,hogy az anyai reszbol nekunk(nekem es a hugomnak)nem jar semmi?Edesanyam at adhat mindent az ocsemnek??

Koszonom !Udv;Ildi

2008. okt. 13. 09:02
ird meg priviben amit szeretnél
2008. okt. 13. 09:01
mondd
2008. okt. 13. 09:01
van.
2008. okt. 13. 08:59
Én is épp ügyvédet (tanácsot) keresek, csak nem öröklődési ügyben :D
2008. okt. 13. 08:57
Sziasztok !Ha valaki öröklésben tud segíteni, nagyon megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook