Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öröklési jog fórum

Öröklési jog (tudásbázis kérdés)


18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Charlize)
2023. jún. 22. 07:07
Igen, így van. Bocsánat, hogy nem fogalmaztam érthetően.
17. Charlize (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 21. 22:43
16. Charlize (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2023. jún. 21. 22:38
Lehet, hogy több testvér volt, pl. 3-an voltak testvérek. Egyik él, másik meg nem, és őhelyette az ő gyerekei örökölnek. Ez is elképzelhető.
15. Regin_a (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 21. 22:34
Marhaság! Mi vált osztatlanná, egy varrótű vagy....?
14. Regin_a (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 21. 22:31

Testvér az oldalági örökös, annak gyermekei meg nem örökölnek amig a tesvére él, igy el sem adhatják a "semmit". Nincs is a nevükön

Az mindegy hogy valaki személyesen jelen van vagy nincs a hagyatékin. A lényeg hogy a közjegyző tudjon róla

Olvasgasd erősen át a "parentélia" részt

[link]

2023. jún. 20. 15:03
Azt nem írtam az imént, hogy miután nem volt ott mindenki a hagyatéki tárgyaláson osztatlan közös vagyonná vált... Legalábbis így tudom
2023. jún. 20. 15:01

Sziasztok!

Még mindíg öröklés... Hátha tudtok segíteni! 🙂

Utód nélkül elhalálozott nagybácsi után egy élő testvér és a testvérek gyerekei örököltek.

Van joga a gyerekeknek az élő testvér megkérdezese nélkül eladni a részüket? A testvért nem illetné meg elővásárlási jog, aki igényt tartott volna rá?

11. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 10:45

Talán ezzel tudok segíteni.

[link]

10. potyek
2022. febr. 16. 10:16

Nálunk is sajnos aktuális ez a téma...

Egy biztos, hogy a jegyző annak küldi ki a levelet, aki a halottszálítási papíron szerepel, ha pl. otthon halt meg. Nálunk az történt, hogy édesapám egyedül élt és aki megtalálta, az a személy szerepel, mint kapcsolattartó a papíron. Neki küldik ki a hagyatéki leltálra a felhívást az önkormányzat jegyzője.

Ha kórházban halt meg, akkor a temettető a kapcsolattartó.

Nálam, hiába én voltam a temettető, hiába írtam a jegyzőnek, annak küldték ki, aki ott volt, amikor elszállították a halottasházba.

9. Egomanyus2 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 21:56

Akkor ezek szerint, kimaradt egy hagyatéki eljárás anyósod szülei után.

Amennyiben ez így van, akkor a szülők után a gyerekek, vagyis anyósod és a testvérei, az elhunyt testvér helyett annak gyermekei.

Én köszönöm ha megírod majd mi történt. Minden jót Nektek!

2022. febr. 15. 21:44

Köszönöm szépen, hogy írtatok!

Fogalmam sincs miért a párom kapta meg a levelet. Talán, mert mi fizettük a temetés költségeit.

A belinkelt rendelet szerint anyós örököl. Esetleg a férjem unokatestverei...ez az én feltételezésem.

Az elhunyt saját tanyája összedőlt. Ez a tanya és a körülötte lévő föld az anyós szüleié volt valamikor.

A törvény szerint még házastársé sem lehet emiatt, nemhogy az élettársáé.

Most már majd kiderül. Én is kíváncsi vagyok rá, hogyan alakul.

Megírom, ha nem bánjátok!

Hálás vagyok mindenkinek a segítségért!

További szép estét és jó éjszakát kívánok! 😊

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 21:13

Az önkormányzat az nem a közjegyző? Nem olvastad félre? Mert a területileg illetékes közjegyző folytatja le a hagyatéki eljárást. Gondolom, csak tájékozódni szeretett volna ezzel a levéllel, hogy a férjednek milyen vagyonról van tudomása.

Egyébként az eljárást folytató közjegyzőnek a feladata, hogy minden vagyontárgyat "felderítsen". A bankszámlákkal kapcsolatban megkeresik a bankokat és azok majd nyilatkoznak, hogy tartanak-e nyilván az elhunyt nevén számlát.


Az elhunyt után (úgy tudom), hogy az elhunyt testvéreinek gyermekei is örökölnek. Természetesen olyan arányban amilyen kiterjedt volt ez a rokonság.

6. Érdekes73 (válaszként erre: 5. - Érdekes73)
2022. febr. 15. 20:33
Láthatjuk tehát, hogy az elhunyt testvére csak abban az esetben örököl, ha az örökhagyónak se gyermeke, se házastársa nincs és a szülők közül már csak az egyik vagy egyik sem él.
2022. febr. 15. 20:32
2022. febr. 15. 20:30

Igen, én úgy tudom, hogy ha nincs gyerek, akkor első a szülő, majd jönnek a testvérek.

Halott szülő és testvér esetén, csak az élő testvér.

Abban nem vagyok biztos, hogy a meghalt testvér gyerekei örökölnek e.

2022. febr. 15. 20:27

Szia!

Azt nem értem miért a férjed kapta meg az önkormányzattól a hagyatéki leltárhoz a levelet. Azt szerintem az anyósodnak kellett volna kapni. A földhuvatalban fellelhető adatokat az önkirmányzat lekérdezi a nyilvántartásból. Házat, földet. Bankszámlát nem tud, autót nem tud.

Az élettársával mióta éltek együtt. Szerintem az is érdekes

2022. febr. 15. 20:17
Kérlek! 🙏
2022. febr. 15. 19:57

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőlem jártasabbaktól!

Férjem nagybátyja (anyós testvére) meghalt a közelmúltban. Nincs gyermeke, elettarsi kapcsolatban élt egy nénivel.

Nem is utóbbi a lényeg.

Mi fizettük ki a temetési költségeket.

Gondolom emiatt is, a férjem kapta meg a levelet az önkormányzattól, hogy szedje össze az örökösöket és az ingó, ingatlan listát várják.

Nem sok valami maradt utána.

Állítólag van folyószámlája de a temetéskor az élettársa nem talált semmit. Lehet nincs is semmije.

Talán valami kis szántóföld

A kérdésem az, hogy mivel nincs gyermeke a bácsinak így az élő testvére és a már szintén elhunyt testvérek leszármazottai az örökösök?

Vagy csak az élő testvér, aki nem más, mint az anyósom?

Mondja meg nekem valaki, aki tudja hogy van ez legyen kedves! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook