Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan alakul az öröklés ebben az esetben? fórum

Hogyan alakul az öröklés ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)


26. Ildi
2020. máj. 15. 22:26
Tehat h ha a hagyatéki leltár szerint több az adósság mint az hagyaték értéke akkor nem nagyon éri meg elfogadni.
2020. máj. 15. 22:25
Nekünk még mindig jönnek a gázszámlák, áramszámlák, pedig már át lett íratva más nevére az egész. Nem számít csak vki fizessen. :D
24. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 22:24
Az a lényeg h elárvereztetni fogják elöbb - utobb,annyi az előny h a fennmarado adosággal már nem fogtok tartozni. Ez jelenti azt h csak a hagyaték erejéig feleltek az adósságért
23. Garabonciás (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. máj. 15. 22:24
Akkor nincs semmi, mert állam bácsi viszi az ingatlant. Így gondoltam hogy csak a ház értékéig felel. De ha elfogadjaaz örökségét, akkor biztos behajtják rajta mint a 10 millát. Ezek a szolgáltatók, bankok pont nem olyanok hogy lemondanának akár 1 forintról is.
22. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 22:23

Szerintem egyik jelzálog jogosult sem fog lemondani milliókról.

Ha elfogadod a házat az örökséggel, akkor be fogsz lépni, mint adós, mert az adósságot is elfogadod és ha 6 millió az értéke, attól még 10 millió megfizetésére vagy kötelezett.

21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Garabonciás)
2020. máj. 15. 22:15
Ha lemond az örökségről akkor az adósságról is lemond. Milyen terhet kéne még ezután viselnie?
20. Garabonciás (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 22:07
Szerintem az örökléssel együtt megöröklöd a tartozást is. A teljes összeget. Ha viszont lemondasz róla akkor a ház értékeig kell viselned a terheket.
2020. máj. 15. 22:02
Azt nem tudom hogyan, de azt igen hogy jó lassan. (Mi is várunk már nem tudom mióta.) Tegnap mondták a híradóban hogy nem lesznek megtartva a hagyatékikk amíg tart ez az egész járványhelyzet, bár felvetettek egy olyat hogy papíron kiküldik a hagyatéki tárgyalás szövegét tárgyát, aztán ha neked is jó, akkor aláírod, nem kell személyesen megjelenni a közjegyzőnél. Mondjuk ingatlannál ez vmi miatt nem kivitelezhető. Ott csak személyes jelenlét az elfogadott.
18. Regin_a (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 21:54

Szerintem el vagy tévedve

Legyen egy érthető nagy szám 100millióval terhelve a 10milliós ház

Kifizeted a 10milliót, mert értékbecslő annyira értékelte, és tied a ház?

Tévedhetek, de nem!

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2020. máj. 15. 20:15
Jelenleg nem élek ott. De igen, természetesen ha ugy alakulna odaköltöznék.
16. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 19:55

"Csak egy lehetőség arra, hogy 6 millió ft ért enyém legyen az a ház amiben felnőttem."


Próbálj meg nem érzelmi alapon dönteni!

Jelenleg is abban a házban élsz? Ha nem, akkor szándékodban áll majd a későbbiekben ott élni?

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2020. máj. 14. 14:03

Biztosan nem! Csak annyival felelek ami a ház értéke. Ezt egy független értékbecslővel ki lehet deriteni.

Pluszban ha véletlenül utana nem birom fizetni, és elárverezik, akkor sem maradhat adósag a nevemen, mivel csak az örökséggel vagyok felelős a terhekért.

2020. máj. 14. 14:01

Valamennyi adóság már önálló bírósági végrehajtónál van. Nagyobb része Faktoring cégeknél. Otp Faktoring, Intrum Justicia, stb.

A tulajdonilapon csak az otps tartozasok vannak bejegyezve.

13. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 14:00
Nem lesz! Mert ha elfogadod az örökséget akkor mind a 10 millát ki kell csengetned. Ennyi!
12. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. máj. 14. 13:57
Végrehajtani csak és kizárólag birósági határozat alapján lehet. A végrehajtó és a behajtó cég két külön dolog. Itt biztos hogy végrehajtó van. De ő sem jogosult bejegyzésre a tul.lapra, csak a biróság.
2020. máj. 14. 12:27

Annyit már kiderítettem, hogy csak az örökség értékéig vagyunk felelősek az adóságokért. Tehát van egy 6millio ftos ingatlan, amin 10 millió forint hitel van, akkor nem hajthatnak be csak 6 milliot. És ez még akkor is jobban megéri, mintha veszek egy 6 millios házat hitelre, és 25 év alatt visszafizetek 12milliot. Értitek miről beszélek?

Nincs örökség ezzel tisztában vagyunk. Csak egy lehetőség arra, hogy 6 millió ft ért enyém legyen az a ház amiben felnőttem.

10. Réki2
2020. máj. 14. 08:30

Kedves kérdező!


Nem feltétlenül kell visszautasítani az örökséget. Helyesen írtad, hogy az örökösöknek korlátozott a felelősségük, csak a hagyaték erejéig áll fenn. Ráadásul az eltemettetés költsége, valamint a hagyatéki eljárás költségét is le tudjátok vonni belőle, mert azok sorban a legelső hagyatéki tartozások.

Ahhoz, hogy konkrétan láthatóak legyenek a lehetőségek, azt is tudni kellene, hogy milyen típusú tartozások miatt (volt-e pl. jelzálogjog bejegyezve a házra) indult meg a végrehajtási eljárás, illetve, hogy az milyen stádiumban van.

A végrehajtóval nem lehet megegyezni, csak azokkal, akik a végrehajtást kérték, nekik kellene kifizetni az összes tartozást, illetve megpróbálni alkudozni. Ha a ház nem ér annyit, mint az adósság rajta, akkor nyilván a sorban hátul lévő hitelezők, akiknek a ház eladásából pénz már nem jutna, beérnék egészen kis összegű "adósság-megváltással" is. (azt hogy milyen sorrendben kapnak pénzt a hitelezők, jogszabály határozza meg, ezt a végrehajtó vagy bármelyik jogász meg tudja mondani)


Másik lehetőség, ha a házat nem szeretnétek, hogy a Magyar Államra szálljon, az, hogy amikor a végrehajtó elárverezi, akkor ti vásároljátok meg. Ezt megtehetitek visszautasított vagy vissza nem utasított öröklés esetén is. Bár a Magyar Állam eljárását nem ismerem, hogy ilyen esetben helyt áll-e esetleg az összes tartozásért és megtartja-e az ingatlant. Itt ez nyilván benne van a pakliban.

A végrehajtó természetesen széljegyezhet, sőt meg is kell, hogy tegye.

Remélem segítettem.

9. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 08:26

Nem voltam ilyen helyzetben.

Ha a ház kevesebbet ér mint az adósság nem az a legegyszerűbb ha nincs öröklés (lemondtok) nincs adósság se?

Mi ne legyen az államé?

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2020. máj. 14. 00:38
A behajtó cég is széljegyezhet?
7. Regin_a (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. máj. 13. 22:51
A házat semmi esetre sem adhatják el, bármilyen végrehajtó kezében van a végrehajtás. A tulajdoni lapon széljegyzetben ott a végrehajtás. Az adósságot meg kell fizetni, vagy lemondani az örökségröl
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2020. máj. 13. 22:48
Köszönöm.
5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. máj. 13. 22:30
Nem kell mára bíróságig menni egy végrehajtással. Közjegyzői határozat is elég.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 22:28

Ha a ház értékét meghaladja az adósság, amit végrehajtás alatt van, akkor mondjatok le az örökségről.

Így a végrehajtó is kénytelen lesz beérni a ház értékével, mert a fennmaradó adósságot már nem tudja az örökösökön behajtani.

Ha lemondtok nem örököltök semmit. Adósságot sem.

Nem beszélve az sokszor éveken át tartó jogi levelezgetésről.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 22:24

Kérjetek jogi segítséget.

A behajtó cég tudtommal nem azonos a bíróségi végrehajtóval.

Talán eladhatjátok a házat, a kapott összeget pedig befizetitek.

2. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 20:57

A jog dönti el kinek kekll fizetnetek!

Magad irod hogy a végrehajtó kezében van a ház

Ha lemondtok az öröklésröl, viszi a végrehajtó, ha nem mondtok le akkor is, hiszen a ház értékéig vállaljátok az adósságot

Vagy kifizetitek az összes adósságot és tiétek az 1Ft-os ház amit öten örökökltök

Mi a fenét akartok ha semmit nem ér a ház?

2020. máj. 13. 20:23

2018ban halt meg édesanyám. Mivel sok adóság volt a fél házon, visszautasítottuk és édesapámra szállt.

Viszont most meghalt apu is.

5en vagyunk örökösök. Nem akarjuk hogy az államé legyen.

Az adóságok már behajtó cégeknél vannak javarészt. Hogy lehet ezekkel megeggyezni a fizetésről? Kötelesek megeggyezni az örökösökkel?

A ház sajnos nem ér annyit mint amennyi az adóság. Viszont csak az értékéig vagyunk felelősek. Ki dönti el kinek fizessünk és kinek ne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook