Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


2008. jún. 10. 20:55
hát az enyémek is voltak ennyi évesek is valamikor rég a napló lapjain is látod egy részét mert az igazán nagyokról kevés itt a kép amit fel tudnánk tenni de majd pestről..
2008. jún. 10. 20:52

köszönöm

most már Ricsi 7 éves

Gergö 3,5

302. alfoldi13 (válaszként erre: 301. - C6b27363e5)
2008. jún. 10. 20:47
nagyon aranyosak a mieink tizegynehány évvel ezelőtt voltak ekkorák
301. c6b27363e5 (válaszként erre: 295. - 63d4ad7c44)
2008. jún. 10. 20:44

Kedves Ditta 78

Én 3 éve fogadtam örökbe faimat Richárdot, s Gergőt.

Richárd 4 éves volt nagyon okos aranyos imádni való kisfiú nagyon okos és szeretetre éhes gyerek

Gergő 10 hónapos volt

Tehát azt mondom neked fogagy örökbe hisz a nagyobb gyerekek jobban szeretete éhesek ne hallgass senkire csak a szívedre

Én is így tetem nekem az egész családom-ellenem volt, de nem érdekelt

Boldog vagyok a gyermekeimmel

300. alfoldi13 (válaszként erre: 299. - Steiff)
2008. jún. 10. 20:31
akkor tedd legalább a naplóba vagy valahová ne sajnáld tölünk , mi vagyunk a drukkerek ,hogy minden jol menjen nektek....
299. steiff (válaszként erre: 298. - Alfoldi13)
2008. jún. 10. 17:48
Köszi a gratulát, pedig a két kisebb nincs is a képeken. :-)
298. alfoldi13 (válaszként erre: 297. - Steiff)
2008. jún. 10. 16:28
nagyon aranyos gyerekeid vannak ismeretlenül is csak gratulálok nektek....
297. steiff (válaszként erre: 295. - 63d4ad7c44)
2008. jún. 10. 16:10

Szia Dita!

Mindenképpen van esélyetek nagyobb gyerekre is, hisz az öf-ók túlnyomó többsége csecsemőben gondolkodik, tehát elvileg hamarabb is sorra kerülhettek, ha nagyobbacska babát szeretnétek. Azért írom, hogy elvileg, mert ugye semmire sincs garancia ez is egy sok tényezős dolog (hol laktok, milyen babára gondoltatok, mennyire vagytok "bevállalósak" stb).

Ne hallgass azokra, akik le akarnak beszélni a nagyobb gyerekről. Én személyes tapasztalatból mondom, hogy semmi gond nincs velük- persze sok-sok türelem kell, de minden megoldható. Hozzánk 0,1,2 és 3 évesen is került babó és egyikkel sem volt különösebb galiba. :-))

2008. jún. 10. 14:50
jót tenni sose késő ......
2008. jún. 9. 13:09

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy van egy hely, ahol megoszthatom aggályaimat, véleményemet más, hasonló sorsú emberekkel!

3 hónapja indítottuk el a párommal az örökbefogadást. Mi nem csecsemőt szeretnénk, hanem inkább 1-2-3 éves gyermeket, de eddig szinte mindenki le akar erről beszélni bennünket. Lehet, hogy nehezebb nagyobb gyermekkel, de ehhez érzek magamban igazán sok türelmet. Kíváncsi vagyok, hogy van-e esélyünk egyáltalán nagyobb gyermekre, vagy tényleg a kisbabára kell összpontosítani? Mik a tapasztalatok? Válaszaitokat köszönöm!

294. kreta88
2008. jún. 9. 07:44

Alfoldi!


Nagyon koszonom a gyors valaszt!!

Szep napot Mindenkinek!

2008. jún. 8. 19:14

1 nem

2 kilenc négyzetméter teljesen önnáló terület

3 anyagi biztonságnak is lenni kell

292. kreta88
2008. jún. 8. 18:45

Sziasztok!

En meg uj vagyok a temaban.

Mutetek,lombikozas, betegseg, sikertelensegek utan, most ugy dontottunk szeretnenk orokbefogani.

Viszont a feltetelekkel nem vagyunk tisztaban,mert reszletes leirast nem talaltam sehol.Mielott a TEGTESZT felhivom, szeretnem tudni, egyaltalan meg van e minden, hogy jelentkezhessunk.

Tudnatok segiteni az alabbi kerdesekben?


1. Hazasnak kell lenni? Mi hivatalosan is egyutt elunk ( ugye ezek a lombikhoz is kellettek ) de nem vagyunk hazasok.

2. A kornyezettanulmanykor nagyon nezik mekkora lakasban laksz? Mi a kis garzonunkban elunk, ami uj es fullos, de hat 1 szoba. Nagy, kertes hazat szeretnenk, de mindig azt mondtuk, majd ha jon a baba, kikoltozunk.Sajnos ez eddig nem jott el. A penz megvan ra,jol keresunk, ezt tudjuk bizonyitani..Vagy ez nem er semmit?


Koszonom elore is a valaszotokat!

291. helenfielding (válaszként erre: 289. - Tücsökbogár)
2008. jún. 3. 16:32

Tücsökbogár,

Neked is köszönöm a választ.


A bizalom tényleg nagyon fontos.


Én egyelőre csak sötétben tapogatózom, hiszen ezer helyen ezerfélét olvas az ember (és itt nyilván már nem csak a Bölcső Alapitvánnyal kapcsolatos kérdésekre gondolok), mást attól, aki szerencsés módon már örökbefogadhatott és mást attól, aki esetleg már hosszú ideje várakozik.

290. helenfielding (válaszként erre: 288. - Trapiti)
2008. jún. 3. 16:20

Szia Trapiti,

köszönöm szépen a gyors választ!


Igen, én is azt gonodolom, hogy az a legkorrektebb, ha Budavári Zita megmondja, hogy adott pár ne számitson arra, hogy az ő segitségével jut gyermekhez, csak felmerült bennem, hogy vajon lehetséges-e, hogy az elutasitásról nagyon-nagyon sok végigreménykedett hónap után szerez tudomást az ember.

(Túl az előzőeken, bevallom, én továbbra is kissé homályosan látom a témát, mert hivatalosan semmit nem tudok a Bölcsőnél alkalmazott mércéről, azaz arról, hogy vajon mitől lesz valaki alkalmas vagy alkalmatlan.)


Egyébként én valahol a kritikusokat is értem (ami nem feltétlenül jelenti ugyanazt, mint a "megértem"), mert az egy dolog, hogy valóban lehet "más" utat találni, de az alapitványok tulajdonképpen "monopolhelyzetben" vannak, tehát ha valaki újszülöttet szeretne örökbefogadni, akkor körül kell járnia ezeket a lehetőségeket is...

Dehát nyilván nem könnyű ez az egész, azt gondolom, az is magyarázata lehet a kavargó indulatoknak, hogy a legtöbben jelentősen megtépázódnak lelkileg, mire eljutnak az örökbefogadásra való alkalmasság ügyintézéséig.

289. tücsökbogár (válaszként erre: 287. - Helenfielding)
2008. jún. 3. 16:02

Szia Helen!

Én remélem, hogy nem pazaroltuk el ezt az időt. Bízom abban, hogy ha valami miatt nem tűnnénk megfelelő örökbefogadó szülőknek, akkor azt már közölte volna.

Akkor amikor az adatlapunkat elküldtük neki életünk egyik legfontosabb eseményében kértük az ő közreműködését. Ehhez szerintem már eleve szükséges egyfajta megelőlegezett bizalom. Én továbbra is bízom abban, hogy ő lesz az, aki igazi családdá tehet majd minket és továbbra is várunk türelmesen.

288. trapiti (válaszként erre: 287. - Helenfielding)
2008. jún. 3. 15:35

Szia Helen!


Amit én tudok mondani Neked a kérdésedre Bölcsős örökbefogadóként, az az hogy Budavári Zita egy nyílt és őszinte ember. Ha valami miatt úgy gondolja hogy az illető pár nem alkalmas, azt meg is szokta mondani. A gyakorlat valóban az, hogy a személyes találozó után lehet számítani a hívására, de előfordult már olyan is, hogy ez másképp történt, és a babahír hamarabb érkezett. Általános "szabályokra" ne számíts, annyira egyedi minden baba és minden örökbefogadó története.


Az is igaz, hogy mostanában többet kell várni a személyes találkozóra, de ennek is megvan a maga oka, ahogyan azt tücsökbogár is említette. A várakozók sokszor nagyon csúnyán viselkednek, senkire és semmire nincsenek tekintettel. Ez azokra is rossz fényt vet, akik egyébként normálisak lennének. Maximálisan meg tudom érteni Zitát, ha úgy áll hozzá a dolgokhoz, hogy nem szeretne több várakozóval találkozni, mint amennyi baba születik, hiszen a többiekkel töltött idő - pláne ha még követelőzés és az alább olvasottakhoz hasonló rágalmazások is járnak vele - elpazarolt energia, idő stb.

Miután a Bölcső Alapítványt Budavári Zita egyedül hozta létre, és gyakorlatilag egyedül oldja meg a tőle segítséget kérők problémáit, Ő nem egy hivatal, akinek minden örökbefogadni szándékozó elvárásának meg kellene felelnie. Neki egy feladata van, segíteni a krízisterheseket, és gondoskodni a babák sorsáról, ha arra van szükség megtalálni a legmegfelelőbb örökbefogadó családot. Nem feladata megfelelni több száz várakozó elvárásainak, ha valaki nem tudja elfogadni ezeket a feltételeket, akkor meg kell keresni a számára elfogadható utat.


Ugyanakkor én azt látom, hogy azok a párok, akik megbíznak Budavári Zitában azok őszinteségre és odaadásra számíthatnak, ugyanúgy ahogyan velünk is bánt.

287. helenfielding (válaszként erre: 286. - Tücsökbogár)
2008. jún. 3. 14:35

Szia,

a Bölcsővel kapcsolatban szeretnék kérdezni: én valamiért úgy értettem, hogy annak, hogy Budavári Zita döntsön arról, hogy egy adott pár a várakozói közé kerülhet-e, mindenképpen feltétele a személyes találkozás is. Viszont azt írod, hogy 8 hónapja jelentkeztetek, de még nem találkoztatok - ez most akkor az jelenti, hogy én értettem félre valamit az előzőek vonatkozásában (azaz nem kell a döntéséhez a személyes találkozás), vagy akár előfordulhat, hogy egy pár majdnem egy évig vár a találkozóra, és akkor derül ki, hogy, a hölgy a saját viszonyrendszerében valamiért nem tartja őket alkalmasnak?(Mert persze nem lóverseny a gyermekvállalás, de ilyen összefüggésben nekem elpazaroltak tűnnének az elmúlt hónapok.) És még mielőtt valaki félreértené, nem kritizálni szeretnék, csak információkat.

2008. jún. 2. 15:36

Sziasztok!

Megtaláltam végre ezt a fórumot. Sokat keresgéltem, mert a múlt héten beszéltem a korábban sokat emlegetett Budavári Zitával. Én ugyan még személyesen nem találkoztam vele, de nála várunk mi is örökbefogadásra 8 hónapja. Nagyon sajnálom ha valakinek rossz tapasztalata van vele, minden ember más és más, nem lehetünk mindenkinek szimpatikusak. Nekem a telefonban említette, hogy mostanság egy kicsit ritkította az örökbefogadni szándékozókkal való találkozókat az ilyen mocskolódások miatt. Most hogy elolvastam már megértem. Ha ilyen problémáid voltak vele miért nem mondtad el neki, hogy téged mi zavar. Arra nem gondoltál hogy ezzel esetleg más örökbe fogadni vágyóknak is ártasz? A te eljárásod legalább annyira nem korrekt, mint az, amiben a te írásod szerint neked részed volt. Mindemellett remélem, hogy előbb utóbb mindannyian boldog szülők lehetünk - bárki segít is ebben minket.

285. eelza
2008. jún. 2. 11:09
Köszönöm a válaszokat!
284. trapiti (válaszként erre: 283. - Eelza)
2008. máj. 25. 21:13

Szia eelza!


Amennyire tudok, igyekszem válaszolni :)


A jövedelemigazolásnál ha jól emlékszem akkor mi 6 havit vittünk, de nem emlékszem már pontosan, volt-e kikötés erről.


Az orvosi igazolást a háziorvosotoknak kell kiállítania, ebbn annak kell szerepelnie, hogy szenvedtek-e értelmi fogyatékosságban, pszichiátriai betegségben, alkohol- vagy drogfüggőségben, illetve más olyan betegségben, amely a gyermek ellátását átmenetileg vagy tartósan akadályozza. Alapesetben ezeket vagy ixelni kell egy formanyomtatványon, vagy írni egy igazolást erről. Nőgyógyászhoz nem kell menni (max ha valami súlyosabb nőgyógyászati betegsége van valakinek, akkor a háziorvos kérhet erről zárót vagy vizsgálati eredményt... de nem hiszem hogy kérne).

A pszicológus az örökbefogadással kapcsolatos motivációt, és azt vizsgálja, alkalmas-e az illető arra, hogy örökbefogadó szülő legyen. Pl. tőlönk kérdezett a gyereknevelésről alkotott elképzeléseinkről, a majdani gyerekünkkel szembeni elvárásainkról, kettőnkről, a családunkról, arról, hogyan fogadja a környezetünk és a családunk az öfi szándékunkat. Nálunk nem volt tesze, és csak egy beszélgetésen voltunk (kb másfél óra) másokat több rövidebb beszélgetésre hívtak be, és tesztet is kellett kitölteniük. Az egész rosszabbnak hangzik, mint amilyen valójában, a végén írtak rólunk egy olyan szép jellemzést, hogy magunkra sem ismertünk. Szóval ne izgulj, nem lesz vele gond...

283. eelza
2008. máj. 25. 19:25

Sziasztok!


Szeretnék egy pár kérdést feltenni,kérem aki tud az válaszoljon nekem.

A jövedelemigazolást a gyámhivatal 3 vagy 6 hónapra visszamenőleg kéri?

Az orvosi vizsgálat miből áll?Milyen vizsgálatokból?

Nőgyógyászati vizsgálat is kell?

Pszihológiai vizsgálat során pontosan miről van szó?Mire kíváncsi a pszihológus?

Szeretném ha ezekre válaszolátok,sokat jelentene.

Elnézést,ha estleg bután tettem fel a kérdésemet,de sajnos még nem vagyok jártas ebben a dologban.

Köszönöm a válaszotokat!

282. steiff (válaszként erre: 277. - Bringohinto)
2008. máj. 12. 22:53
Két ovis örökbebabónk van, ha tudok segíteni írj!
281. Akymo (válaszként erre: 277. - Bringohinto)
2008. máj. 10. 22:18

Szia!

Én is nagyon szívesen segítek!

280. 4d9f8affae (válaszként erre: 279. - Bringohinto)
2008. máj. 10. 19:03
Válaszoltam!
279. bringohinto (válaszként erre: 278. - 4d9f8affae)
2008. máj. 10. 17:43
Írtam nektek üzenetet! Előre is köszönöm a segítségeteket! ;)
2008. máj. 10. 17:10

Szia!

Ha tudok én szívesen segítek!juli

2008. máj. 10. 13:57

Jó napot mindenkinek!

Olyan szülőkkel szeretnék beszélgetni, akiknek van már óvodába járó örökbefogadottjuk, vagy ezzel kapcsolatban van némi tapasztalatuk.

Szívesen beszélgetnék ebben a témában az érdeklődökkel. Lenne néhány kérdésem. Most csak webes felületen.

Előre is köszönöm a segítséget.

További kellemes hétvégét!

276. Ani-ko (válaszként erre: 263. - Maci34)
2008. máj. 7. 22:49

Mi is a Gólyahír Egyesületnél várakozunk, egy éve. Nagyon jó, hogy Gabikát, az Egyesület vezetőjét bármikor felhívhatom, ha egy kis lelki megerősítésre van szükségem. Mindig elmondja az aktuális babás híreket is. Őt reggeltől este 10-ig bármelyik várakozó felhívhatja a kérdéseivel, és kedvesen válaszol. A kismamák - életet adók - pedig éjjel-nappal hívhatják őt.

Nagyon örülök, hogy a Gólyahírnél várakozunk! Itt nincsenek anyagi természetű kérdések, mivel a Tegyesz dolga vizsgálni az alkalmasságot, és nem az alapítványoké.

275. ac1096844d (válaszként erre: 274. - Akymo)
2008. máj. 7. 21:39
Igen, kétségtelenül megosztottak a "résztvevők"...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook