Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás, hol és hogyan kell kezdeni? fórum

Örökbefogadás, hol és hogyan kell kezdeni? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 18. 10:33

Sziasztok!


Olyan nőt keressünk, aki titokban szül és örökbeszándékozik adni gyermekét. Mi örökbefogadók vagyunk és nagyon rég óta szeretnénk kisbabát. Rendezett körülmények között élünk, van lakásunk és persze a gyerekszoba is megvan. Ha szeretnél megismerni minket írj privibe.

2010. jún. 4. 21:11

Tanácstalan vagyok, hogy az angol barátaid röhögnek nagyon jót rajtad, vagy te szórakozol itt azon igen jól, hogy szivatod a jónépet.


Ha az előbbi, akkor talán érdemes lenne baráti tanácsok helyett ill. nagyon hozzánemértő fórumozók útmutatásai helyett (Tumpika, ha örökbefogadás témához hozzászólsz akkor legalább alapető dolgokkal jó lenne tisztában lenni mint pl. mi az a TEGYESZ, mi a hangyányi különbség nyílt örökbefogadás és nevelőszülőség között, stb.) hivatalos helyeken érdeklődni.


Rögtön rájönnél, hogy pl.


a.Angliában az alkalmassági megszerzése nemhogy nem könnyebb, de SOKKAL nehezebb és hosszadalmasabb (6-8 hónap, tanfolyamokkal, 6-8 környezettanulmánnyal többek közt, a mo-i kismiska):

[link]


b. a gyereket NEM te választod ki (és talán érdemes lenne megnézni, hogy milyen gyerekek örökbefogadhatóak): [link]


c. hogyan választanak neked gyereket (nem te választasz, jaj) és mennyi idő mire ténylegesen örökbefogadhatod:

[link]

2010. jún. 4. 16:10
Szal lehet külföldi örökbefogadó, de kell hozzá, hogy itt élj Angliába. Amúgy a hivatalos időpontra még várunk,az infó angol barátoktól jött. Ez az ő hazájuk, sok olyant tudnak, amit én sehonnan nem tudnék összeszedni. :)
2010. jún. 4. 16:09
Nem kell angolnak lenni. Lényegében, a papírok (pszichológusi igazolás, alkalmassági stb.) amik elintézendőek az ugyan az mint otthon, csak itt fele annyi időbe sem telik, aztán meglátogathatod a nevelőotthont, megnézik, hogy viszonyulsz a gyerekekhez,illetve ahhoz is akit kiválasztasz, leginkább is ez a fontos, effektív a pszichológia és az alkalmassági ez alapján megkapható. Itt senkit nem érdekel mi a végzettséged. A munkádról jövedelmedről megkérdeznek, de ez nem lehet sem negatívum sem pozitívum. Ami extra, mivel itt sok a külföldi, és ugye angol babát fogadsz örökbe, kell egy nyelvi alkalmassági is. Várni is kell egy kicsit, de szintén kevesebb mint otthon kb. a negyede.
27. fleurdelys (válaszként erre: 19. - Df7d93e6e7)
2010. jún. 4. 12:05

szia!


megkérdezhetem hol találtál információt angliai örökbefogadásról? amit leírtál az nagyon szimpatikus - ha ennyire egyszerű lenne akár ott is fogadhatnánk örökbe. nem kell angolnak lenni ehhez?

2010. jún. 3. 22:19

Azokat senki sem nézi! :(

Itt a pénz beszél, kutya ugat című játék van érvényben. Ne mondja nekem senki, hgy ha fél év alatt a mamika küld egy képeslapot, vagy megejt egy telefont,akkor az kapcsolattartás. És ha ezt megteszi, akkor annak minősül, így nem lehet a gyereket örökbeadni. Itt csak az Intézmények érdekei vannak szem előtt tartva! A gyerekek nem számítanak!

25. Tumpika (válaszként erre: 24. - 6f7760b318)
2010. jún. 3. 21:04
Akkor hol vannak a gyerekek érdekei?
2010. jún. 3. 21:00
MI túlestönk ezen már pár éve. Tegyesznél kezdeni, ott minden továbbit elmondanak. Elirányítanak, hogy hova, miért kell menni? Sajnos az állími intézeteknek nem céljuk, hogy a gyerekek kikerüljenek, ugyanis fejpénzt kapnak utánuk. Volt velük személyes tapasztalatom, és nem kívánom senkinek ami ott folyik. Hihetetlen dolgok...
23. Tumpika (válaszként erre: 21. - Pzsvi)
2010. jún. 3. 20:53
Köszi, aranyos vagy :)
22. Tumpika (válaszként erre: 19. - Df7d93e6e7)
2010. jún. 3. 20:52

Ehhez egy pár hónapra haza kell jönnötök, legalább míg meglesznek a vizsgálatok, tanfolyam. Utána várakozás.

Aranyos vagy, hogy mégis magyar gyermeket szeretnél :) De ha nincs lehetőségeket hazajönni hosszabb időre, akkor én megpróbálnám kint is a helyedben.

21. pzsvi
2010. jún. 3. 20:50

Van ebben a témában már fórum ott sok mindent olvashattok és találtok is a lakóhelyetek közelében esetleg tagokat akik segítenek:

[link]

2010. jún. 3. 20:49

hát nem tudom hogy ez mennyire lehetséges ehhez nem értek.

ennek utána kell érdeklődni.

2010. jún. 3. 20:46
De itt egyszerűbb minden ez igaz. És jogosult is lehet bárki, ha van munkahelyed és bejelentett lakcímed itt ennyi kell. Meg nagyjából annyi, hogy összeengednek a gyerekkel felügyelet alatt párszor és nézik hogy viszonyulsz...azt viheted... nagy vonalakban. de hiába élünk itt kint, mo az otthonunk és az első választás oda esne....ha egyáltalán így lehetséges
2010. jún. 3. 20:45

nem könnyű dolog főleg a várakozás része akár 2-3 év is lehet.

de ezekre a dolgokra szükség van így próbálják kiszűrni hogy ki alkalmas ki nem örökbefogadásra.

persze azt senki nem mondja hogy egyszerű

2010. jún. 3. 20:42

Azért érdekes számomra, hogy ez egy ilyen bonyolult folyamat, és ennyi mindennek alávetik a leendő szülőket. Ha valaki terhes lesz nem küldik rögtön pszichológushoz, meg mérik fel mi a végzettsége... tudom ez most a saját elégedetlenségem a helyzettel, de a gyerekeknek nem a családi szférában felnőni a legjobb a nevelőotthonok helyett? Akkor ezt nem megkönnyíteni kellene?

Bár lehet nincs igazam...

2010. jún. 3. 20:42
ha a lakhelyedhez az van legközelebb akkor igen.
15. Tumpika (válaszként erre: 13. - 2a14cbeb53)
2010. jún. 3. 20:40
Köszi, akkor ezek szerint nekem Pécsre kell majd menni, a gyermekvédelmi szakszolgálathoz.
14. Tumpika (válaszként erre: 12. - Df7d93e6e7)
2010. jún. 3. 20:39

Ott Angliában nem lenne egyszerűbb? Ott minden sokkal egyszerűbb mint Mo-n. Öcsémék kint élnek 3 éve, és ebből tudom. Vagy jogosultak lennétek egyáltalán ott indítani örökbefogadást?

Azért még ne adjátok fel a saját gyereket, látom elég fiatal vagy még, van időd. Miért nem jött össze, mi az oka? Persze ha publikus csak akkor válaszolj erre a kérdésre.

13. 2a14cbeb53 (válaszként erre: 8. - Tumpika)
2010. jún. 3. 20:38

megyei területi gyermekvédelmi szakszolgálat..

ahova mi járunk így hívják

a tegyesz rövidítés

2010. jún. 3. 20:37
4éve és hivatalos kint lét melóval lakcímmel. De gondoltam mivel magyarok vagyunk csak van valami lehetőségünk otthon....
2010. jún. 3. 20:37
Gondolom valami gyermekvédelmi szolgálat, de ez minden városban van, vagy regionális szinten csak?
10. Tumpika (válaszként erre: 7. - Df7d93e6e7)
2010. jún. 3. 20:36
Hát ha Magyarországon akarod intézni, akkor tuti haza kell jönnötök egy időre. Mióta éltek kint?
9. df7d93e6e7 (válaszként erre: 8. - Tumpika)
2010. jún. 3. 20:36
ugyan ezt akartam kérdezni :)
8. Tumpika (válaszként erre: 6. - 2a14cbeb53)
2010. jún. 3. 20:35
Milyen hivatal a Tegyesz??
2010. jún. 3. 20:34
Hát, az egyik nagy probléma, hogy mi Angliában élünk 4 éve, és el sem tudom képzelni, melyik gyámhivatalhoz kellene akkor fordulni. :S vagy akkor ez esélytelen legalábbis otthon.
2010. jún. 3. 20:33

sziasztok.

mi is most kezdtük.nem tudom külföldön hogy mennek a dolgok itthon be kell jelentkezni városhoz ahol élünk legközelebb lévő Tegyeszhez.Ott mindent elmondanak hogyan zajlanak az események milyen papírokat kell kitöltni orvosi igazolást kérni tesztet kitöltni phszihológussal beszélni stb.

alapítványhoz csak akkor tudsz menni ha már az örökbefogadási határozatot megkaptad én legalábbis így tudom.

2010. jún. 3. 20:32
Azt tudom, hogy be kell menni az illetékes gyámhivatalba, vagy gyermekvédelmi szolgálathoz, és ott kell érdeklődni. Ki kell tölteni nyomtatványokat, el kell végezni egy tanfolyamot. Elég nagy a várólista. 2-3 évet mondanak akkor, ha titkos örökbefogadást akarsz, ha nyiltat, vagy nevelőszülőnek jelentkezel akkor kb 1 év. Érdeklődtem ismerősöktől, van több ismim is, akik örökbefogadtak, vagy nevelőszülők.
2010. jún. 3. 20:30
illetve jó volna tudni ki mit mond esetleg melyik alapítvány az "ajánlottabb"...
2010. jún. 3. 20:29
Ugyan az annyi minden van a neten és elég sok ellentmondást is találtam
2. Tumpika (válaszként erre: 1. - Df7d93e6e7)
2010. jún. 3. 20:29

Szia! Ez hihetetlen, épp most akartam ezt a témát fórumba írni!

Nekünk is ez a problémánk, 2,5 éve próbálkozunk, de én nem vagyok már "fiatal" (öreg sem) van egy fiam, de az új házasságomban nem jön a gólya. Eldöntöttünk örökbe fogadunk, olvasgattam a neten, de nem tudom hogy kezdjem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook