Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás - ahogyan én látom fórum

Örökbefogadás - ahogyan én látom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Örökbefogadás - ahogyan én látom

1 2 3 4 5 6
97. Bariska (válaszként erre: 96. - Bariska)
2012. jan. 17. 08:40
Utólag elolvasva a saját írásomat, láttam, hogy van egy csomó gépelési hibám. Elnézést ezért.
2012. jan. 17. 08:38

Kedves Kételkedők és Hívők!


Én saját tapasztalatomból tudom elmondani (hál' Istennek!), hogy milyen is az örökbe fogadás.

37 éves koromig eszembe nem jutott, hogy gyereket szeretnék. Akkor azonban volt egy komoly nőgyógyászati problémám,és kivették a méhemet. Egyből fontossá vált a gyerek. Be is adtam - egyedül állóként a kérelmemet a a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálathoz 1998-ban. Mindenféle vizsgálaton átestem (pszichiátria, szülői alkalmassági, stb.), míg 2000. áprilisában felhívtak a gyámügytől, hogy van egy kislány, 3 éve4s, roma, örökbe fogadható. Tudtam, hogy ez az utolsó esélyem. Vállaltam a találkozót. És az első pillanattól tudtam, hogy ő az én gyerekem. Pedig ó volt az, aki - mikor meglátott - a lehető legmesszebbre futott tőle. De egy nap együttlét után közölték velem, hogy örökre hazavihetem.

És azóta itt van. És bár vannak vele gondok, ő az én gyerekem, és soha nem hagyom el. Négy éves korától tudja, hogy nem én hoztam a világra.De ez nem számít.Pont úgy élünk, mint egy normális család, mert azok vagyunk. Veszekszünk, hülyeségeket mondunk egymásnak, aztán egymásra borulunk. És közben lett egy apukája is. Teljes a család.

Ne kételkedjetek! Vágjatok bele! Nem könnyű, sok a harc, de így van ez a saját gyerekkel is.

Bátorság!!!!!

2012. jan. 16. 18:14
Nagyon tetszik az írásod. Bizonyos részeiben magamra ismertem. Én már megtettem az első lépéseket és ha Isten is úgy akarja még az idén anyukája leszek egy tündéri babának.
94. Muraja (válaszként erre: 91. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 14. 18:44
Köszönöm szepen , viszont neked!
93. Miss Angel (válaszként erre: 92. - Msbutty)
2012. jan. 14. 18:11
Én is köszönöm és igyekszem;)
92. msbutty (válaszként erre: 61. - Miss Angel)
2012. jan. 14. 12:40
Köszönöm szépen!! És legyél erős!! :)
91. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 90. - Muraja)
2012. jan. 12. 14:09

Akkor meg szép, hogy ennyire is tudsz magyarul.

Minden jót neked!

90. Muraja (válaszként erre: 87. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 12. 13:39

BOCS!!!!!!! ilyen baekul elirni magam fuuuuuuuuuuuuuuj szelem magam !!!!!!!!!!!!!!!!!nem en vagyok ! gyorsan irok itt a eredemny de az zihher hogy mostantul ez nem fog megtörteni - tehat bocs !

plusz nemvagyok magyar szarmazsu az elettersam magyar tehat de az sem menki ekkor baleksagtol

89. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 88. - Muraja)
2012. jan. 12. 13:38

Ezt én is maximálisan így gondolom.

Az írásodon nevettem egy picit, de nem rosszindulatból.

88. Muraja (válaszként erre: 86. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 12. 13:37
köszönöm , de faj ha ilyet olvasok - minden gyereknek joga van arra hogy szeressek !
87. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 85. - Muraja)
2012. jan. 12. 13:35

Engem miért?

Te írtad.

86. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 84. - Muraja)
2012. jan. 12. 13:35
Ne haragudj, nem tudtam. Csak olyan aranyosan írsz:))
85. Muraja (válaszként erre: 83. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 12. 13:35
szenes ? akkor nagyon sajnalak ...
84. Muraja (válaszként erre: 82. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 12. 13:34
testi serultet jelent
2012. jan. 12. 13:29
szenes bőrű:))))))))))))
2012. jan. 12. 13:29

handikapokat

ez mit jelent?

:O-))

81. Muraja (válaszként erre: 80. - 26cd6d17a9)
2012. jan. 12. 13:27

Sok orszag - nyugati es USA nagyon is befogad szines börueket es handikapokat is . Ismerek szemelyes egy par roma szarmazasut a keleti orszagokbol es igazan csak a szeretet vezenyli ezeket az emberek hogy elfogadjak öket. Sehol nincs meg nyoma sem arrol hogy szenes böru - e vagy nem .

USA - a homoszexualis parok beteg AIDS - diagnosztikalt gyerköcöknek adnak othont szeretett es soha nem kerdöjelesztek meg hogy etnikailag afroamerkanokrol van szo.

Igen egy kis szeleslatast es több eloiteletnelkuli gondolkodast szeretne az ember latni odafele..

80. 26cd6d17a9 (válaszként erre: 14. - Muraja)
2012. jan. 12. 09:01

"Vannak orszagok hol az emberek csakis egy serult kisgyereket akarnak örökbe fogadni."


Hol van ez az ország? :)


"Rosszutra teres csak a szeretett hianyat indikaljaes a örökbefogadonak a inkompetenciajat."


És megkaptuk A MONDATOT (feltételezem "szakembertől"). Csodálkozunk ha mindenki szőke kékszemű fehérbőrű újszülöttet akar? És nem mer bevállalni egy kétéves cigány kisgyereket sem - mert bármi történhet és természetesen csakis Ő lehet a hibás...

2012. jan. 12. 08:53

Ugyan nem értesz hozzá, közöd semmi, nem is vagy benne - de jól beszóltál mindenkinek.


No, EZT a tulajdonságot tényleg jó lenne nem örökíteni :)

78. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 75. - Venezuela)
2012. jan. 12. 08:18

1 évet??

3-4 évet szoktak várni, ha jól tudom. Akkor a párod tesójáék szerencsések nagyon.

2012. jan. 12. 08:10

Csak a cikket olvastam, a hozzászólásokat nem, mert nem volt időm. Érdekes, amit írsz, hogy vonz az örökbefogadás és sokkal inkább tartassz attól, hogy saját gyermeket szülj. Hát ez mindenkinek a maga döntése.

De én azokat a házaspárokat is meg tudom érteni, akik csak és kizárólag saját gyeremeket tudnak elképzelni. Én is ezek közé tartozom, valószínűleg azért is, mert van két saját gyermekem. De ha nem lenne, nem vagyok biztos benne, hogy bevállalnám az örökbefogadást. Pont azért, mert egy kisbabáról még semmit nem lehet tudni az égvilágon. Főként, hogy milyen géneket/tulajdonságokat örökölt, amin neveléssel sem lehet túl sokat változtatni. De ez csak az én véleményem. Ismerek olyan házaspárt, ahol örökbefogadott kislányt nevelnek születése óta és nagyon boldogok, aranyosak, szép család.

76. 410b0a7789 (válaszként erre: 66. - Zsuzsanna47)
2012. jan. 12. 04:50
Ezek szerint másnál is megtörtént. Azt láttam, hogy nem értenek meg. Augusztusban kerültek ki, de már decemberben értetlenül néztek rám, amikor magyarul beszéltem hozzájuk. A lányom az egyiknek osztálytársa amúgy, a lányom novemberben kezdte a sulit. Azt mondták, hogy két hónapig meg se szólaltak, utána elkezdtek hollandul beszélni, mostmár folyékonyan beszélnek,mintha itt születtek volna. Én ezt annak tulajdonítottam, hogy nagy trauma érhette őket. Nem tudom pontosan mi lett a magyar szüleikkel, de biztos megrázó lehet egy gyereknek, főleg ha már több éves ha egyszer csak nincsenek szüleik ráadásul egy teljesen más országba kerülnek. Eleinte nagyon visszahúzódóak voltak, mára már látszik rajtuk, hogy lelkileg is stabil, boldog gyerekkoruk van. :D Persze lehet semmi köze a nyelvtudáshoz a lélektannak.
2012. jan. 11. 19:53
Párom tesójáék is örökbe fogadta,hát nem volt egyszerű,1 évet vártak!De pl anyám munkatársa hamar kapott babát,mikor visszament gyedről aznap hívták,hogy megszületett a tesója is,és szeretné-e, már ment is érte!Közben a férje elhagyta,de felneveli őket egyedül is! :) Mondjuk én nem hiszem,hogy menne nekem az örökbefogadás....maradok a sajátnál :)
74. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 73. - Miss Angel)
2012. jan. 11. 18:58
Oké:) Akkor nem a miatt.
73. Miss Angel (válaszként erre: 72. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 11. 18:54

Cicik?-O

Ez hogy jutott eszedbe?szilikonnal is lehet szoptatni,sőt,van is olyan ismerősöm.....

2012. jan. 11. 18:22

Elolvastam az adatlapodon a bemutatkozást...

nyugtass meg, ugye nem a cicik miatt nem akarsz szülni?

71. Miss Angel (válaszként erre: 70. - Jollymama)
2012. jan. 11. 18:11
Akkor bocsánat a figyelmetlenségért.
70. jollymama (válaszként erre: 59. - Miss Angel)
2012. jan. 11. 17:29
én is sajálom hogy nem értetted ,mert láthatod hogy nem neked szólt az egész hanem egy előttem szólónak aki elég csúnya dolgokat mondott a nevelőszülőkről!
69. kisr (válaszként erre: 68. - Miss Angel)
2012. jan. 11. 15:09
Én is bízom benne, hogy meggyógyulsz, és rátalálsz arra az emberre, aki segít majd neked egy teljesen más véleményt kialakítani! Ne hagyd, hogy a depresszió uralkodjon feletted, győzd le!!! Sok sikert és kitartást!
68. Miss Angel (válaszként erre: 67. - Kisr)
2012. jan. 11. 14:47
Köszönöm.Ha majd eljön az a bizonyos szerelem,hátha pozitívabban fogom látni ezt is és még sok minden mást.......
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook