Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás - ahogyan én látom fórum

Örökbefogadás - ahogyan én látom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Örökbefogadás - ahogyan én látom

1 2 3 4 5 6
127. Muraja
2012. jan. 18. 17:12

Genek szerepe nem olyan erös mind a logika es a szeretet. Kis " edi - bedi " gyerek megvaltozott az termeszetes de közben ti is körulötte megvaltosztattok sajnos.

Es kezdödnek az igenyek es a hala elvaras , hogy a kis lany felnezen es almakot teljesitsen,

Mikor ki kerdeszte meg töle hogy ö de csak ö igazan mitt es hogy szeretne az eleteben ? komloyan hanyszor lett ez a kerdes felvetve?

Hol volt az ö integritasa az ö privat elete ? egesz kicsi kortol ?

Milyen tisztelet kapot a gyerek amikor a Moskva terre kart ? ahogy irod " bandazni "

Le es fel futkarozas a psychiaterokhoz amikor a kisleny csak eppen a hatarakot probalta mind minden mas abban a korban.

Leeretsegisztetuk - erdekes ha valaki eretsegizett akkor ö volt .

Hol volt a kislany lehetösege arra hogy egyedul tudjon ervenyesulni ha ti alandoan a nyomaban voltatok ? Ez ha enyi idö utan azt kerdezitek magadtoktol hogy erdems -e volt ? akkor hol is vana szeretett ? Itt inkab arrol van szo hogy a gyerek utan vagyotok ki lett elegitve de mikor a kis edi - bedi lanybol nagyobacska lett nem ment.

Es hogy ha az egesz tarsadalom hozza allasa enyire ferde a szines börik iranyt , hogy jobban fogadnak be egy kek szemu szöszi gyereket ez csak egy szegenysegi tarsadalmi bizonyitvany nem csak a Mo hannem az egesz keleti blokra.

Sajat magam megeltem ezt az undort mikor egy keleti blok fövarosaban be akartam menni meg anno akkor kixsi lanyaimal egy eterembe , az ajtonal egy barom bunko elallta az utjukat rajuk orditva ; Gypsys not welcome ,

no most mitt tettem volna csak egyett soha de soha be nem teszem a labom ezekbe az orszagokba .

Mellekesen a lanyaim igen is keverek gyerekek - Shoshon indianok -

126. Magyika (válaszként erre: 101. - Muraja)
2012. jan. 18. 16:32
Nem értem a hozzászólásodat. Valóban nem írtam arról, hogy mit gondol a lányom! És még sok mindenről nem írtam, ami történt, történik, és amit eddig és ezekután is megteszünk érte. Azt mondod, "nem nevelni, hanem szeretni". Ez mit jelent? Ha nem szeretném, nem is nevelném, mit is törődnék vele, mi lesz belőle. De nem vitát akartam generálni, csak leírni egy példát (az enyémet). És hangsúlyozni szerettem volna a gének szerepét. Az örökletes tulajdonságokat, amin bizony nem tudunk változtatni. Aki örökbe akar fogadni, jól gondolja végig azt, hogy az édi-bédi, törődésre szoruló apró gyermek milyen gyorsan megváltozhat. El tudja -e így is fogadni?Mert bizony az ember már csak ilyen, hogy felmerül benne "ha én szültem volna?". De ha nem fogadja el, akkor is végig kell csinálni. A felelősség akárhány éves is a gyermek, megmarad. Nálunk legalábbis biztosan. És ez nem könnyű, sajnálom, de ezt csak hozzánk hasonló helyzetben levők értik meg igazán, pl. a "nagybácsi" egy levélben. Nagy szavakat a befogadásról és a szeretetről én is tudok mondani. Nem érdemes. De teszem a dolgom, és egy példát mondtam el, amin el lehet gondolkodni.
125. Muraja (válaszként erre: 123. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 18. 14:29

En egy nagy vilag varosban neveltem a gyerekeim , volt is van is minden fele dolog minden attol fugg hogyan van megmagyarzva ! Fiam 17 eves a Roszkildei konceron volt , hazajövett elismert egyettmast - ma egy nagy koncernak cheffje es boldog csalad apa .

Fontos hogy a szulök higyjenek a gyerekeknek.

Elöfordult hogy a munka miatt ( kamion vezettem egy ideig ) a gymis fiam valolt be minden felelöseget.

En mind nagymama nem csiszolom a kilincseket unokaimnal mivelt meg sajat eletemben eleg sok minden tenni valo van .

Fiam van a gyessen ugy hogy nagyon jol tudjak egymast kompletalni .

En soha nem hianyoltam semi fele apuka jelenletet egyedul is excelent volt felneveni öket . Igazan mind maig örulnek annak hogy gyerek koruk igazan boldog volt. Egy nehany diplomas , de mind peldas eletet el. Unokam mar gymnazista , van hogy egyutt inlinson kerulumk egy par km -ert , nem az evek nem valtoszattak egyaltalan semit en igy gondolkodtam azelött is es most is.

Masik fiu unokamal jarok lövöldözo palyara mert apjahoz nem al közel a lövöldözes. Nincs az amit az ember mind egyedul allo ne tudjon veghez vinni.

Bisztonsagosab csaladi közerzett van mivelt csak egy felnötten van a felelöseg.

2012. jan. 18. 14:08
pláne, ha írni is megtanulok: fogok
123. 4c1a787e8f (válaszként erre: 121. - Muraja)
2012. jan. 18. 14:07

Most nézem az adatlapod, hogy már régebb óta vagy fiatal..


Tehát, ha voltak, régebben voltak gyerekeid, akik bizonyára nagyobb dráma - drog, meg ilyenek - nélkül felnőttek. Így visszatekintve a te szemszögedből nyilván összességében igazad van.


De én most, ebben a világban nevelek három gyereket, egy autistát, és egy elég rossz természetű, nehezen kezelhető kislányt... És már én vagyok, akit néha kezelni kell, mert megyek tönkre fele... Apukát nyilván ritkán látjuk, mert nem bankigazgató, munkából meg nehéz élni. Ettől persze sose csinálnám másként, imádom őket,és még arról is szoktunk beszélgetni a férjemmel, hogy ha úgy leszünk, a 30-as éveim második felében még vállalhatunk negyedik babát is.. De persze, csak ha tényleg bírnánk. Nyilván én is másként fogok ezekről írni 30 év múlva... Amikor véletlenül 1 napra nincsenek otthon, fél nap után már hiányoznak nagyon... De azért anyámék is igen boldogok, főleg, amikor eljönnek tőlük...


Ugye a nagyszülő is kétszer örül az unokának...


Nálam meg arra nincs szükség, hogy azt akarjam, hogy behozzák, amit én nem értem el... Elég sok mindent elértem, és talán még fokok is, ha a Jóisten engedi... Ezért én elsősorban nem teljesítményre önmagában, hanem a kiegyensúlyozott teljesítményre helyezem a hangsúlyt, ha elvárásokról van szó. Magyarán képességeihez mérten teljesítsen, de maradjon mellette egészséges testileg, lelkileg...


Szóval könnyű a "sok szülőt" megszólni, és van is sokszor igazság a megszólásokban, de azért ma szülőnek lenni se könnyű, nagyon sok helyre kell megfelelni, és nagyon kemény kritikát kap az ember, ha a gyerek nem úgy muzsikál...

122. Andkris
2012. jan. 18. 14:02
Érdekes, amit írtatok. van amikkel egyetértek, van, ami furcsa számomra. Két fiam lehett volna, de mind kettő 4,5 hónapos magzati korában meghalt. Sosoe tudták megmondani az okát, hogy miért és nem is lettem sose állapotos utána. Annyit tudtam, hogy AKAROK gyereket. ha belegondolunk; saját gyereknél se lehet a nemét, hajszínét , szeme színét és egyéb külső, illetve belső tulajdonságát se előre tudni. Láttam saját gyereket, akiknek "közük se volt" a szülőkhöz semmilyen téren. Láttam ikreket, akik nem is hasonlítotttak egymásra, de a szülőkre sem. Saját gyerekről is hallottam -sajnos ismertem- aki fiatalon otthagyta a családját és ivott, majd a drogba 16 évesen belehalt. És "normális" szülei voltak. tehát lehet bármilyen esetet mondani pro is kontra is. Én egyedülállóként fogadtam örökbe egy kisfiút. 6,5 hónaposan került hozzám. Bár nagyon szép, fehér bőrű, kék szemű, de nem mozgott, nem volt semmilyen hangja. Mégse rettentem meg. Én voltam az 5. hely akkor már az életében. Nem azért, mert a fiam, de szerintem nagyon okos, De! Viselkedési és emésztési gondjai vannak, mert vizes kenyérrel és rendes tejjel etették két hónapos korában. Vannak nehézségeink és lesznek is biztos, de ha én szültem volna, se tudnám jobban szeretni. És néha persze ő is nehezen visel engem, de tudom, hogy ő is szeret. Egy éve már egy férj / apa is csatlakozott hozzánk. Most közösen szeretnénk még örökbe fogadni, pedig majd 10 éves már az ifjú úr. Tudom, hogy nem könnyű dönteni. De ha csak visszatekintek, milyen voltam kisgyereknek, én szülőként jobban jártam, mint a szüleim csak ennyit mondhatok ötvenévesen meggondoltan is.
121. Muraja (válaszként erre: 119. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 18. 13:04

Gyerekek nem kerödzködtek ide ! ha mar a vilagon vannak akkor szeressuk öket - nagyon !

Addig amig ra vannak kenyszerulve szeretetunkre , segitsegunkre tegyunk meg mindent ertuk , mutasuk az utat de ne vezessuk ök majd egyedul indulnak el ha itt az idö .

Akkor sem szabad akadajozni hanem csak tamogatni ugy hogy az ember haterben marad .Szukseg van a segitsegunkre , tanacsunkra tudjak hol vagyunk.

Szerett az hogyan vissza tukröz majd az eletuk , mikor latjuk hogy ervenyesulnek az eletben , tudjak tovabb adni a szeretet.

Energiat es szeretet amit " bele öltem " gyerekimbe nem kivanom semi modon semi kamatosztatni azzal hogy rajuk szorulok . Ugyanugy nem az almom gyerekim egyeni elet sikereinek - " felhöen lebegni "

Sajnos sok szulö abban eli ki magat hogy egyetlen egy vagya hogy gyerekein keresztul hozza be amit ö anno fiatal koraban nem ert el.

120. 4c1a787e8f (válaszként erre: 96. - Bariska)
2012. jan. 18. 12:52

Ahova a lányom jár iskolába, sok a roma. Nagyon féltem, hogy mi lesz. Pedig a nagymamámék falujában volt sok cigány barátom, ők tanítottak meg lovaskocsit hajtani, meg ilyen dolgokra..


És az van, hogy pozitívan csalódtam. Vannak persze kirívó esetek, de nagyon sokszor ők a legudvariasabbak, és nagyon tudják szeretni azt, aki őket szereti... Talán tényleg mások egy kicsit, de nem rosszabbak.


Ami tényleges probléma, ahova sokan "fejlődtek" közülük, az meg sok szempontból a mi hibánk. Amikor elfogadni kéne őket, sokszor nem tesszük, amikor meg nem hagyni a bűnözést, és hatékonyan védekezni, világossá tenni a határokat, akkor meg azt se tesszük..

119. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - Muraja)
2012. jan. 18. 12:46

Még a sajátjával is eljut oda az ember, hogy nehéz szeretni, pedig nagyon-nagyon imádom a gyerekeimet...


Mi a szeretet valójában? Pusztán egy érzelmi állapot? Vagy a tanult definíció szerint "tudatos törődés a másik helyzetéve az érzelmi töltettől függetlenül"?


Élted te már át azt, amikor rengeteg szeretet- és egyéb energiát "ölsz" valakibe, már magad megbetegszel, és akkor sorra jönnek a csalódások??


Ilyenkor legalább kérdés formájában jó kiadni az embernek az aggodalmát, a félelmeit..


Jobb az, ha az ember csak mosolyog, hogy minden rendeben, hiszen szeretjük egymást, és közben teljesen tönkremegy mindenki??


Pedig nekem még "csak" három kis tündéri gyerekem van, mégis éltem már meg velük elég kemény dolgokat, amikor felmerült bennem, hogy kellett-e ez nekem, és hogy fogom-e ezt bírni...


Mi lehet a tiniknél, vagy éppen rosszabb körülmények között élőknél?

118. Sly7105
2012. jan. 18. 08:24
Nekem is van olyan ismerősöm, ahol az egyik gyerek, a fiúgyerek teljesen kicsúszott a szülők hatásköréből. Pedig nagyon normális, rendes házaspár. Először a suliban voltak gondok vele, nem tanult, aztán másik iskolába akart menni, átvitték, ott sem tanult, aztán otthagyta az iskolát és dolgozni ment, közben kiderültek a drogügyek és egy idő után a munkahelye is megszűnt. Most itt van huszonakárhány éves fiatalember, se végzettsége, se munkahelye, otthon ül a szobájában, számítógépezik, a szülei tartják el... És vitték mindenhová, kértek segítséget mindenhol, ahol csak lehet, családsegítő, pszichológus, minden. És most itt tartanak. De az ember a saját gyerekét csak nem dobja ki az utcára... Én sem tenném. Mindig azt kérdezi tőlem az anyuka, hogy hol rontotta el vajon? Mindig magát hibáztatja... pedig lehet, hogy senki nem tehet róla...
117. egyszembors (válaszként erre: 116. - Bariska)
2012. jan. 18. 06:56
Igen, az előző kommentből is kiolvastam, hogy vannak problémák. De ugyan melyik kamasszal nincsenek?
116. Bariska (válaszként erre: 115. - Egyszembors)
2012. jan. 18. 05:06

Én nem mondtam, hogy nincsenek gondok, főleg most, hogy tini lett.Elég nehéz időszakot éltünk meg, de túl vagyunk rajta. De a nehézségeket nem lehet arra fogni, hogy azért ilyen, mert nem én szültem.A legtöbb deviáns viselkedésű fiatal a vér szerinti családjában nevelkedett.

Egy biztos, és ezt a gyerekem is tudja: én mindig az anyja maradok, mert nem csak addig kellett, míg jó és aranyos. És bármekkora hülyeséget csinál is, nekem akkor is mellette kell állnom, és ha kell, akarta ellenére segítenem őt.

115. egyszembors (válaszként erre: 96. - Bariska)
2012. jan. 17. 20:32
Köszönöm, hogy ezt leírtad. Annyira elkeserítő, hogy 99%-ban csak a negatív sztorikkal találkozik az ember, pedig nagyon szeretném hinni, hogy legalább ennyi örömteli örökbefogadás is van.
114. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 99. - Magyika)
2012. jan. 17. 19:53

Sajnálom, ami a lányoddal történt, de szerintem a viselkedésének semmi köze ahhoz, hogy örökbefogadtátok. Sajnos nagyon sok a hasonlóan téves útra tért fiatal, annak ellenére, hogy jó családi környezetben nevelkedett.

Ha Te szülted volna, akkor sincs semmi garancia arra, hogy ezek nem történnek meg a gyerekeddel.

2012. jan. 17. 19:52

A sógornőmnek van egy 22 éves fia akivel még terhesen egyedül maradt. Amikor a gyerek 2 éves volt gondolt egyet éa itt hagyta a szüleinél, ő pedig kiment olaszba kurv@nak! A gyerek kb. 6-7 éves lehetett mikor intézetbe adták mert a nagyszülei alkoholisták voltak. 12 éves korában hazajött az anyja és kivette az intézetből. Kb. 10 éve férjhez ment a sógornőm és azóta próbálkoztak hogy összehozzanak egy kisbabát, de nem sikerült nekik! Azért is írtam le az előzményeket hogy tisztába legyetek vele milyen "anya" is volt ez a nő aki eldobta a gyerekét. Azóta sincsenek túl jó viszonyba pedig annyira kedves helyes tehetséges focista ez a fiú, hogy ha fiam lenne azt kivánnám ilyen legyen mint Ő!!!

FOLYTATÁS:

Mivel nem lehet gyerekük örökbe fogadtak egy másfél éves kislányt termésszetesen roma (de ez nálunk nem kérdés mivel Én is félig az vagyok és a sogornőm is!)Nem is ez a lényeg hanem az hogy albérletben laknak, a sógornőm évek óta nem dolgozik a férje tartja el! A férjének sincsen bejelentett munkája ezáltal nincs is biztos jövedelmük. Ha árul akkor nagyon jól állnak(németből hozza be a márkás ruhákat), ha nem árul 2000ft-os anyagi gondjaik vannak!

Kérdésem: Szerintetek hogy tudták elintézni ilyen körülmények között hogy megkaphassák a kislányt és

Megérdemli-e a sógornőm ezt az új esélyt????

(Amúgy hívő keresztények ott is ismerkedtek meg a gyülekezetben, nem mintha ez számítana valamit csak plusz infó:)

112. F.Viki76 (válaszként erre: 100. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 19:39
Annyira egyetértek veled! Nekem 2 saját lányom van nem örökbe fogadott mégis vannak a nagyobbikkal problémák! A szüleim azt mondják nevelés kérdése minden, de ez akkora hülyeség. Nem vagyok tökéletes anya, de próbálom a saját érték rendem szerint nevelgetni Őket több-kevesebb sikerrel. Az Én lányom is rettentően rendetlen pedig Én szó szerint tisztaság mániás vagyok. Akárhogy próbálkozhatok nála a rendre nevelésben sehogysem sikerül mert Ő ilyen, ilyennek született. Talán felnőttnek más lesz kitudja:)Csak azért írtam ezt le mert senki nem tudhatja előre mi lesz a gyerekéből ha felnő. Ha saját ha örökbe fogadott! De van egy történetem is kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye?
111. latina (válaszként erre: 99. - Magyika)
2012. jan. 17. 16:49

jaj Istenem, ez olyan borzasztó...

A nagybátyámmal azt hiszem fél szavakból értenétek egymást.

110. latina (válaszként erre: 108. - Miss Angel)
2012. jan. 17. 16:45
...nemcsak szerencsés vagy, hanem nagyon jólelkű is, ha megbocsátottál.
109. Miss Angel (válaszként erre: 99. - Magyika)
2012. jan. 17. 13:07
:((((((((((((((
108. Miss Angel (válaszként erre: 98. - Latina)
2012. jan. 17. 13:03

Akkor én még szerencsésnek is mondhatom magam ennyi erővel,ert ahogy hallottam,az én anyukám is végigitta a terhességét+dohányzott is mellé.

De úgy látszik,megúsztam "csak"annyival,hogy beteg szemmel születtem,ami vmi csoda folytán helyrejött.

Bár kiskoromban ittam a levét,mert mindenütt csúfoltak a szemüveg miatt,nem voltam szokványos látvány,olyan erős szemüveg kellett,ráadásul a bal szememre annyira keveset láttam,hogy a másikat takarni kellett évekig,hogy a betegebb szemem megerősödhessen.

Aztán egyre jobb lett,elmúlt a kancsalságom teljesen,elmúlt a kettőslátás,tisztán látok,és hálás lehetek ezért a sorsnak.Középiskolás koromban letettem a szemüveget/akkor már sokkal gyengébb kellett/és megfogadtam,soha többé nem veszem fel.Esetleg majd idős nénikeként,ha rá leszek szorulva és megérem azt a kort:)Úgy voltam vele,ugyan minek viseljem azt a szemüveget,ha a kutya nem mondaná megg rólam,hogy egyáltalán valaha baja volt a szememnek:)

Soha egyetlen orvost nem kérdeztem meg,lehet e köze anyám terhesség és szoptatás alatti felelőtlenségének mindehhez,de én magamban úgy érzem,hogy igen.Nem tudom megérteni,ha vki ennyire nem érez felelősséget,minek vállal gyereket,már az is jobb,ha elveteti....ezzel nem szegény megboldogult anyukámat szeretném bántani,felnőttként mindent megbocsátottam neki,de ha nem ilyen szerencsésen sül el a dolog és betegként kellene élnem az életemet,nem lettem volna képes a megbocsátásra....

107. latina (válaszként erre: 103. - Tótágas)
2012. jan. 17. 12:52
nem neked szántam, csak épp a te hozzászólásodat olvastam és nem tűnt fel hogy a "válasz erre" gombot nyomtam meg mielőtt írtam, bocs:)
106. Miss Angel (válaszként erre: 96. - Bariska)
2012. jan. 17. 12:48
Hm,ez fura,én eddig úgy tudtam,egyedülállóként nem fogadhat örökbe az ember....te megtetted,ez bátor dolog volt.Gratulálok és sok-sok boldogságot!:)
105. Miss Angel (válaszként erre: 95. - Tálika)
2012. jan. 17. 12:45
Sok sikert!
104. Muraja (válaszként erre: 102. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 12:39
De igen sajnos.....
103. Tótágas (válaszként erre: 98. - Latina)
2012. jan. 17. 12:08
Már bocs...de ezt miért nekem????
102. csgybzs (válaszként erre: 101. - Muraja)
2012. jan. 17. 11:55
Azt hiszem nem egészen értetted meg a hozzászólás lényegét.....
101. Muraja (válaszként erre: 99. - Magyika)
2012. jan. 17. 11:47

Nem " azonos a " feher " gyerekevel . Az egeysz tarsadalom tele van elöiteletekel a szines böruek ellen . Nincs meg a legminimalissab marginal sem e reteg szmara .

Mellesleg tudta a kislany hogy adoptalva volt ?

Nem nevelni kell de szeretni elsösorban .

Irod hogy ti " gondoltatok " de mitt gondolt ö ?

Sajnalom ha igy felmerö kepesen csak az merul fel benetekben hogy - erdems e- volt ? nem arrol volt szo hogy kifogas nelkul befogadni , szeretni ?

100. csgybzs (válaszként erre: 99. - Magyika)
2012. jan. 17. 11:38

Engem le szoktak hurrogni, mikor azt mondom, hogy egy gyerek nevelésében max 30%-ot számít az, hogy mit tesznek bele a szülők elvekkel, normák átadásával, stb. Egy gyereknek születésétől kezdve van egy személyisége amit soha senki nem tud megváltoztatni és ami mikor elég érett lesz, kiütközik belőle.


Soha nem tudni, hogy milyen lesz egy gyerek tinédzser korában, akkor sem, ha úgy érzi az ember minden tőle telhetőt megtett. Hiszen nyilván senki se neveli a gyerekét gyilkosnak, vagy állatkínzónak, nyilván nem ilyen értékeket ad át neki.



Így valahol aztán mindegy is, hogy saját vagy örökbefogadott, a lényeg, hogy nagyon nagy lutri......

99. Magyika (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2012. jan. 17. 11:32
Szeretném megosztani veled örökbefogadási tapasztalatomat.Kb.másfél év várakozás után megkaptuk a kislányunkat, aki olyan volt mint az álom, 10 hetes, szőke, kékszemű. Életem legboldogabb napja volt az, amikor hazavihettük. Ez így is maradt kb. 13 éves koráig. Megemlíteném,, hogy értelmiségi szülők vagyunk nem gazdagok, de stabil anyagi háttérrel rendelkeztünk. Azt hittem, és most is biztos vagyok benne, hogy kislányunkat csak a szépre és a jóra igyekeztünk tanítani. Ennek ellenére, kb. 13 éves korában bandázni kezdett (iskolába menet útba esett a Moszkva tér), amiből nem is keveredett ki igazán. Először inni, majd drogozni kezdett. Mindez kb. 13-14 éve volt, amikor még nem is láttunk közelről drogost, iszákos sem volt a környzetünkben. Rendesen, sokáig átvert minket, sok mindet csinált amit mi ezirányú tapasztalat hiányában nem is tételeztünk fel. Gondoltuk, ha szeretetben,gondosan neveljük, minden jórafordul.Sok-sok erőfeszítéssel leérettségiztettük, idegennyelvi gimnáziumba járattuk, így két nyelvvizsgát tett, majd felvették a főiskolára szintén idegen nyelvi szakra. Meglett a diploma is, de közben férjhezment egy semmirekellő cigányfiúhoz (se szakma, se munk a), és szült 20 évesen egy kisfiút. Mindezt ha nehezen is de elfogadtuk, mindenben támogattuk, a kisgyermek azt hitte én vagyok az anyukája, annyit volt nálunk. A főiskola elvégzése után kb két év jó állás következett a lányomnak, de már közben is betegeskedett, ami aztán odáig fajult, hogy még 2 munkahelyről dobták ki. Drogozott és azért lett beteg, vagy fordítva, ezt a pszichiáterek sem tudták. Tény, hogy évente 1-2 alkalommal került igen súlyos állapotba kórházba,schizoid tünetekkel. Több pszichiátriát megjárt.Férje viselkedése csak hozzájárult a betegségéhez, ezt most nem részletezném. Tavaly elváltak végre, a lányom súlyos tünetei megszűntek, de igazán nem egészséges. Munkára, és a megbízható napi életre csak alig alkalmas.Most 29 éves, van egy 8 éves kisfia, és nincs meg a mi anyagi és fizikai támogatásunk nélkül. Nem tud kapcsolatot, barátságot létesíteni, olyan rendetlen amilyet én még senkinél nem tapasztaltam. Na most, itt mennyit számított a nevelés!? Ennyi év kínlódás után azt kell mondanom, hogy semmi, de semmi viselkedést nem látok nála, amit itthon látott, amiben nevelkedett. Jobb lenne, ha tudnánk valamit a családi hátteréről, van-e, volt-e hasonló betegség valamelyik felmenőjénél. És igenis felmerült sokszor (most már 15 év kínlódás után) bennünk, hogy megérte ez nekünk? Kaptunk annyi örömöt kicsiny gyermekkorában, ami még kitart? És akkor még nem beszéltem a félcigány kisunokánkról, akit nagyon szeretünk, de azt biztosan látom, hogy az elfogadottsága nem azonos a "fehér" gyerekével. Igenis megértem azt, hogy valaki fél a gyermek örökölt génjeitől (ezelőtt 28 évvel ez még fel sem merült), és hogy hosszú távon fél a cigánygyermek örökbefogadásától a társadalom el nem fogadása miatt. Ha most kezdeném, ezeknek a csak dióhéjban leírt tapasztalatoknak a birtokában, nem fogadnék örökbe, csak nyitott örökbefogadással. Mert nagyon könnyű a kis elhagyatott, aranyos kisgyermeket szeretni és gondozni, de a gyermek gyorsan felnő, és az már nem olyan idilli. Sajnos, tapasztalatommal nem vagyok egyedül.
98. latina (válaszként erre: 7. - Tótágas)
2012. jan. 17. 10:47

Csatlakozom azok véleményéhez, hogy arra ne hivatkozz, hogy azért nem akarsz sajátot, mert félsz a "rossz" családi génektől.

Egy örökbefogadott gyermeknél sosem tudhatod mitől is félj...hiszen nem tudod milyen emberek voltak a szülei, a terhesség alatt vigyázott-e magára az szülőanyja, voltaképpen semmit sem tudsz, csak reménykedsz, hogy majd rendes embert nevelsz belőle.

A nagybátyáméknak nem lehetett gyermeke, így örökbefogadtak egy kislányt, 10 hónaposan kapták, természetesen kis roma vér van benne, nem ez a lényeg.Nagyon aranyos kislány volt mindig óriási szeretetben nevelték, sokan a sajátjukat nem szeretik ennyire. A lány is imádja őket a mai napig.sajnos az iskolában kezdett kiderülni, hogy valami nem stimmel...bukdácsolt, nem ment a számolás, az olvasás, semmi.

Kiderült, hogy halmozottan sérült idegrendszere van, ami a tanulási képességeit komolyan lenullázta. Az orvosok alkohol-szindrómás gyerekeknek hívják ezt. Az a nő aki szülte (nem nevezném anyának), a drága, végigitta a terhességét...Diszkalkulia, diszlexia, viselkedési problémák.Semmi szakmát nem tud tanulni, mert MINDENHEZ kell a számolás, még a szakácsoskodáshoz is!Persze a fiúzás az nagyon ment, most fél éves a babája, ő alig 20, de már 4 éve egyfolytában férjhez akart menni valakihez...és mondom a családi környezet nem ezt sugallta. A nagybátyám most azon retteg mikor lépe le az ifjú apa, mert a 2. hónapban csúszott be a baba, ő is van vagy 19 éves...bevétel semmi, a szülők tartják el őket meg a cspótlék oszt kész, a lány persze boldog, még akar gyerekeket, nem érzi a jövője kilátástalanságát.Szegénynek 70 az IQ-ja miért is gondolna bele.(nagybátyám megmérette, mikor gyanakodni kezdtett h gáz van)

Bocs, ha én erre nem vágynék, sokan gonosznak gondolhatnak most..

Mindazonáltal, minden gyermek megérdemli a szeretetet.Minden tiszteletem azoké, akik belevágnak.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook