Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » örökbeadtak... fórum

örökbeadtak... (beszélgetős fórum)

1 2
34. alfoldi13 (válaszként erre: 31. - 34d4b0d134)
2014. aug. 27. 16:59
mindenkinek meg kell tudni bocsájtani egy esélyt adni kell,pláne az unokát megmutatni,megint nem érdem szerint,annyi mindent teszünk mi magunk is rosszul..én már öreg bácsi révén ráadásul nem a szülők oldaláról de mai eszemmel még is így ítélem ezt meg,a szeretet az egy fura dolog még az unokánál is akad a rossz felnőttnek is ha....
2014. aug. 27. 14:43
vki beszélgetni?
32. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. szept. 27. 11:49

Teljessen normalis a kivancsisagod ! Mivel mar felnött vagy önalloan is tudsz lepeseket tenni hogy , megtudd a valosagot ! Egyalltalan nem muszaly ebbe beavatni az örökbefogado szuleidet,plane ha nagy szeretettel vettek körul.

Itt ahol en elek elöfordult nem is egyszer hogy , akiket vilag masik oldalarol fogadtak örökbe felkerestek felnött korukban a verszerinti szuleiket,rokonaikat ! Azert megis az örökbefogado szulö maradt meg az IGAZI szulö , a kivancsisag termeszetes.

31. 34d4b0d134 (válaszként erre: 30. - Alfoldi13)
2010. aug. 5. 22:56

Én valahol szeretem a szüleimet,de nem tudtam,hogy ténleg úgy fog meghalni,hogy nem látja az unokáját,mert én ezt irtam neki,ha rám nem volt kíváncsi a fiamra se legyen.

És soha nem látam APÁMAT,sem ANYÁMAT sem.

Bunkó modon az első levelemben bemutatkoztam,és ezzel,talán a beteg lelkének nem tetem jót.

Már akkor rákos volt csak nem tudtam,hát így jártam.

30. alfoldi13 (válaszként erre: 29. - 34d4b0d134)
2010. aug. 5. 11:20
ezért kár lett volna idegösszeomlást kapni
29. 34d4b0d134 (válaszként erre: 28. - Alfoldi13)
2010. aug. 5. 11:13
Persze nem mindenki egyformán dolgozza fel,én egy ki idegösszeomlást kaptam de túl juttota rajta,DE KI EMELEM NEM TÖRVÉNYSZERŰ.
28. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. aug. 2. 11:19
mindenkinek természetesen normális dolog hogy gyökereit kutatja,ugyan ennek az eredfménye legtöbb esetben nem vezet örörmhöz,de elkerülhetetlen volt eddig nálunk..persze ez természetesen le is cseng....
27. Barát1 (válaszként erre: 26. - Kelemon)
2010. aug. 2. 11:14

Ha belegondolsz neked kellene gyerek, te igazán tudod, hogy mi az amire egy gyerek vágyik, mi a fontos neki. /pontosan azért, mert te nem kaptad meg/

Nagyon jó anya tudnál lenni, még nem késő gondold meg.

2010. júl. 31. 11:32
Én csak régebben kértem a 18 szülinapomra, hogy hagyj találkozzak az igazi anyámmal,hogy megkérdezzem tőle, miért dobott el magától.Tönkre tette az életemet, ő miatta nem vagyok boldog, és ezért nem vállaltam gyereket, mert nagyon sok rossz mindenen keresztül mentem.
25. kelemon (válaszként erre: 24. - Kacsa mama)
2010. júl. 31. 11:30
Én már elmúltam, lassan 40 éves leszek
2010. júl. 31. 11:23
Ahol a határozatot hozták anno,és kihelyeztek téged.lehet elkerülte a figyelmemet,de nem tudom 18 éves vagy.?
2010. júl. 31. 11:01
Az illetékes gyámhivatalt azt hogy érted? Nem tudom, hogy hol voltam intézetbe, kérdezzem meg a nevelő anyámat, mert ő hozott ki.Sokszor gondolkozom, mi a legjobb, az hogy kihozott,vagy inkább hagyott volna bent.Tudom, kerülhettem volna rosszabb nevelő szülökhöz.Nekem nagyon megpecsételődött, az életem, nem vagyok boldog, szeretetet nem kaptam soha.
22. kacsa mama (válaszként erre: 21. - Kelemon)
2010. júl. 31. 10:49
Menj be az illetékes gyámhivatalba,mert ott tudnak utánna nézni a régi papiroknak,Ők tudnak csak segiteni,ha nem adják ki a dokumentumokat akkor is meg kell hivatalosan kérdezniük a vsz-i szülőt kiván -e kapcsolatba lépni veled.Ha szerencséd van a gyh-lal akkor ki adják a cimet de ez ritkaság,nekem szerencsém volt egyik nevelt gyerekemmel(most 15 éves),mert 2 hónapja meg találtam az anyukáját és most is ott nyaral nála,tehát jól is alakulhatnak a dolgok.
2010. júl. 31. 10:32

Sziasztok! El nézést, hogy bepofátlankodok, de megörültem, mikor ezt megtaláltam.

Sajnos engem is örökbe fogadtak, nem tudom kik a szüleim, 18 évesen, kértem a nevelő apámat, hogy kezdjen el nyomozni, csak arra jutott, hogy apám nem él, és meg lett volna anyámnak is a cime, csak utolsó pillanatba, mindenki le beszélt róla, hogy ne tegyem. Ha ő nem keres, akkor hagyjam a fenébe. De nem nyugszom, meg akarom tőle kérdezni, miért dobott el, és szeretném tudni, milyen betegséget örökölhetek. Állítólag több tesvérem is, van, több apukától.Tudtok ebbe segíteni, hogy hol induljak el, mert nekem ez fontos lenne.

20. 34d4b0d134 (válaszként erre: 23. - Nyecsus)
2010. júl. 27. 12:01

22-évesen én kerestm meg őket,jött szembe velem az egyik tesom és tőlekérdeztem meg nem-e ismeri a HUNYADI ZSUSZÁT és ő volt,hát majd el ájultam.

Akkor tudtam meg anyám nem él,sem apám.

Majd még irok.

19. trapiti (válaszként erre: 17. - Nyecsus)
2010. júl. 16. 12:11

Lehet hogy Anyukád sokmindenre nem is tudja a pontos választ, azért bizonytalankodott, amikor kérdezted... esetleg korainak tartotta... beszélgess Vele szerintem és úgy járj utána a dolgoknak.

A testvéreket nem tudom, hogy keresi/keresheti-e a gyámhivatal, de talán a vér szerinti szüleid tudnak valami támpontot adni.

Én nem akarom védeni, de annyi minden lehet, ami miatt valaki nem vállalja a gyerekét. Én sem tudnám elképzelni egy percemet sem nélküle, de látom hogy mégis sokan vannak akik úgy döntenek, nem vállalják. Legalább annyit megtett, hogy hagyta hogy új családba kerülj! Vannak akiknek csak az intézet esetleg nevelőszülő jut, mert nem mondanak le róluk... Tőle ennyi telt akkor... De akármennyi roszzat is hallottál, gondolsz Róla, az biztos hogy nem telt úgy el nap, hogy ne juss eszébe! Drukkolok hogy választ találj a kérdéseidre, mert valószínűleg nem fogsz tudni megnyugodni másképp.

18. Cippora (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. júl. 16. 11:00
Bocsi,hogy off leszek,de ugyanakkor születtünk :D
2010. júl. 16. 10:11
azért megkérdezném tőle, hogy miért....bár velem csak jót tett, mert nagyon jó, szerető szülöket kaptam, de akkor is megkérdezném tőle, hogy hogy tudott úgy minden este lefeküdni, hogy nem tudta mi van a gyerekével, és mástól kapja az anyai szeretetet... én bele is őrülnék szerintem...
16. nyecsus (válaszként erre: 15. - 34d4b0d134)
2010. júl. 16. 10:08
az rossz lehetett... hmmm akkor nem csak én vagyok ilyen nehéz helyzetben... vajon a testvéreimet is eldobták??? vagy őket felnevelte?? olyan furcsa érzés ez...
2010. júl. 15. 19:51

KEDVES NYECSUS

NE KÖVESD EL AZT A HIBÁT,HOGY ÉN MEGVÁRTAM MÉG A SZÜLEIM MEGHALTAK,PEDDIG ÉNNEKEM IS LETT VOLNA MIT KÉRDEZNEM,MERT LEMONDTAK RÓLAM,TEDD MEG A LÉPÉST MERT NEM FOG HAGYNI,EZT SZERETTEL IROM,NEKEM IS VOLT NEVELŐSZÜLŐM,DE AZ EMBERBEN OTT MOTOSZKÁL,MILYENEK AZ IGAZI SZÜLEI,HA NEM TESZED MEG BÁNTANI FOG ÉN TUDOM:((

2010. júl. 15. 16:18
köszi a válaszokat....anyukám mesélt már, elmondta, hogy történt, mi volt... de homályosan mondott dolgokat, mintha rosszul érezné magát, amiért kérdezgettem a dolgokról.
13. trapiti (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. júl. 15. 15:07

Szia!

Szerintem is teljesen normális a kíváncsiságod, és előbb-utóbb azt hiszem ez mindenkiben feltámad. Én magam is örökbefogadó szülő vagyok, és a kislányom születése óta tisztában vagyok vele, hogy egyszer (nagyon remélem) én leszek az, akinek felteszi ezeket a kérdéseket. Szerintem Anyukád is tudja ezt, talán számít is rá, hogy kíváncsi leszel. Bízz benne, Ő az aki eddig is mindig melletted állt, most sem fog magadra hagyni és szerintem megbántani sem fogod, a helyedben Ő is kíváncsi lenne.


A keresést egyébként a születési helyednek megfelelő gyámhivatalon keresztül kezdeményezheted, ha elmúltál már 18 akkor az örökbefogadó szülők tudta/beleegyezése nélkül is, bár még egyszer mondom, ezen az úton nem jó egyedül elindulni, először Anyukáddal beszéld meg!


A névről már írta valaki, hogy valóban lehetséges, hogy nem a szülőanyád adta, sőt sajnos az is megeshet hogy a megadott neve sem a valós volt :( Lehet hogy egy apát is bediktált csak úgy... sajnos ezeket még nyílt örökbefogadás esetén sem tudja az örökbefogadó biztosan, nemhogy a Tiédhez hasonló esetekben (pl. a kislányom vér szerinti anyját ismerjük, de a vér szerinti apáról csak egy keresztnevet, születési dátumot tudunk, ami feltehetőleg nem valós... ha egyáltalán megtudhatja ezt a lányom, akkor azt csak felnőtt korában a vsz anya mondhatja el neki, ha akarja/tudja, én a legnagyobb jószándék mellett sem...)


Szóval szerintem kérdezd meg Anyukádat, mit tud mondani, és semmiképp se érezd magad ezért rossznak, vagy hálátlannak!!!

12. Barát1 (válaszként erre: 8. - Nyecsus)
2010. júl. 15. 14:58
Szerintem igazad van, de az anyukád tudtával tedd, beszélj vele, mint írtam elmondott egy-két dolgot, de nem voltál kíváncsi rá. Szerintem ha elmondod neki, hogy most kíváncsi vagy és felkészültél a beszélgetésre, akkor elmondja amit tud és még segít is megtudni amit még szeretnél.
11. Tina87
2010. júl. 15. 14:44
Én is kiváncsi lennék, nincs ebben semmi rossz.Ha nagyon kutakodni akarsz elmehetnél a születési helyedre, gondolom nem nagy és lehet ismer mindenki mindenkit, vagy legalábbis elképzelhető, de ez elég mély kutakodás lenne.
10. Farika
2010. júl. 15. 14:44
szerintem én is keresnék.............
9. telifánt (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. júl. 15. 14:42

Szia!

Amikor egy nő kórházban szül, felveszik az adatait, és a baba (ha nincs férj vagy apasági nyilatkozat) az szülő nő vezeték nevét kapja. Lehet hogy amikor otthagyott, akkor a nővérek adták neked az Andrea nevet. Ez szokás mostanában is. Amikor meg a szerető szüleidhez kerültél ő a nevükre vettek, illetve egy másik keresztnevet adtak neked. (ez is teljesen legális.)

Ha én ilyen helyzetben lennék biztos hogy szólnék anyukámnak hogy szeretném megkeresni a szülő anyámat, de figyelve arra hogy eközben milyen lelki változások mennek keresztül anyuban.

2010. júl. 15. 14:36
Anyukám mesélt egy-két dolgot... de azok olyan borzasztóak voltak...hogy nem voltam rá kíváncsi, igazából, meg volt mindenem, szeretetet kaptam bőven, és nem érdekelt. De mióta megtaláltam azt a papírt, azóta érzések kavarodnak bennem, és kérdések fogalmazódtak meg...
2010. júl. 15. 14:36

Én is kíváncsi lennék, szerintem is teljesen természetes, hogy érdekel a múltad, honnan származol.

Én biztos, hogy utána járnék, persze a nevelő szüleid tudtával tedd meg a kezdő lépéseket, hátha még segíteni is tudnának.

Sok sikert!

2010. júl. 15. 14:33
Szerintem is teljesen jogos a kíváncsiságod. Én úgy tudom, a Gyámhatóságon lehet utánanézni ezeknek a dolgoknak. Főleg könnyű dolgod van, ha meg vannak a papírok
2010. júl. 15. 14:33
Én kíváncsi lennék. Ebben a helyzetben először megkérdezném a nevelőanyámat, lehet, hogy meg tudja magyrázni. Abban már nem vagyok biztos, hogy találkozni is akarnék-e a vér szerinti családommal. Vagy igen...?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook