Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbeadó anyát keresek fórum

Örökbeadó anyát keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
424. kabarbi (válaszként erre: 420. - Edinácska79)
2015. márc. 1. 19:27

Akkor Neked sikerült is babát örökbe fogadnod?

Erről az oldalról?

423. edinácska79 (válaszként erre: 422. - Bogarka19)
2015. márc. 1. 16:51

Bárhol érhet csalódás.Az alapítvány sem garantálja, hogy a kismama nem gondolja meg magát,volt már ilyen eset.Ők csak összehoznak vele, a döntésbe nem szólhatnak bele.

Nem önámítás ,a mi babánk elmúlt fél éves.Én személy szerint három babáról tudok, akik ennek az oldalnak köszönhetik a szüleiket.A folyamatba be kell vonni egy alapítványt vagy a Tegyeszt,így lesz törvényes a dolog.

2015. márc. 1. 14:39
Nem önámítás ez? Már hogy itt találtok örökbeadó szülőket. Lehet hogy az itt szövódó kapcsolat alapján beleélitek magatokat - joggal - hogy lesz kisbabátok, de a hivatalos procedúra alatt mégis meggondolja magát... eltűnik, stb. Fájdalmasabb lehet, mintha egyből a hivatalos utat választanátok. Ott már nme érhet csalódás.
421. orokbefogadnank (válaszként erre: 420. - Edinácska79)
2015. márc. 1. 12:00
Szinten.
420. edinácska79 (válaszként erre: 417. - Kabarbi)
2015. márc. 1. 10:04

Nekem viszont nagyon jó tapasztalataim vannak.Több kismamával is voltam kapcsolatban,erről az oldalról.

Egyik sem kért pénz,csak ígéretet arra ,hogy a babájuk a lehető legtöbb szeretetet és gondoskodást kapjon.Nekik a legfontosabb az volt ,hogy szerető családba kerüljenek a picik.Minden anyagi ellenszolgáltatás nélkül.

419. 46c35b1ad7 (válaszként erre: 417. - Kabarbi)
2015. febr. 28. 19:51

szia,


Én is olyan Anyukával találkoztam aki hitegetett, vagy pénzt kért, nem keveset.

Vagy eltűnt. :(

418. kabarbi
2015. febr. 27. 07:00
Kismamát akartam írni az anyuka helyett.
417. kabarbi
2015. febr. 27. 07:00

Volt már olyan, hogy Valaki itt találkozott az örökbe adóval? Vagy csak hitegetnek?

Én eddig csak olyan anyukával beszéltem, aki vagy visszalépett, vagy eltűnt.

Már nem is merek írni.....

2015. febr. 19. 12:52
Amennyiben úgy hozta az életed, hogy várandós lettél, de nem tudod felnevelni a babát, viszont szeretnél felelősségteljesen dönteni, és szeretnéd, hogy a Pici nagyon szerető szülőkhöz kerüljön, akik mindent megadnának Neki, kérlek keress bizalommal! Fiatalok vagyunk, minden káros szenvedélytől mentesek, rendezett körülmények között élünk a családi házunkban, egy vidéki kisvárosban. Minden vágyunk egy kisbaba, már csak Ő hiányzik az életünkből. Kérlek, ha Magadra ismersz, vedd fel velem a kapcsolatot a következő e-mail címen:szaszko.k@freemail.hu
415. laud
2015. febr. 12. 11:19
Látom nem értesz meg nem is várom el
414. 46c35b1ad7 (válaszként erre: 413. - Laud)
2015. febr. 12. 10:53

Kifogás ???


Nem tudom miről beszélsz.


Elhiszem, hogy nem kedveled a témát, de ne láss bele másokba olyat ami nincs, és ne vetítsd át a saját keserűséged másra, nem Én tehetek arról ami a Te életedben van.


szép napot!

413. laud (válaszként erre: 410. - 46c35b1ad7)
2015. febr. 11. 21:01
Ha igazán jó anya vagy megértész minket és nem kifogással valaszolsz!nekünk csak az örökbefogadás marad és mert nem én szültem ugyanolyan jó helyen lesz a pici
412. laud (válaszként erre: 411. - Csakheni7)
2015. febr. 11. 20:55
Nagyon sok házaspár vár évek óta babára pl Gólyahír egyesület segít tegedet ha szeretnéd ismerni az örökbefogadót ha nem a Tegyesznel kell jelentkezi minden mást a törvény bünteti! De köszönöm hogy felelősségteljesen döntöttél hogy nem vetettem el mi gyermekre vállakozók hálásak vagyunk!!!
411. csakheni7 (válaszként erre: 409. - Laud)
2015. febr. 11. 19:40
Olyan házaspárt keresek akiknek nem lehet saját babájuk,és nagyon tudnának szeretni egy újszülött pici fiúcskát!a terhességemből 4 hónap van hátra,sajnos én nem tarthatom meg,de remélem valakinek nagy boldogságot tudok okozni!csakheni7@gmail.com
410. 46c35b1ad7 (válaszként erre: 409. - Laud)
2015. febr. 11. 19:33

Szia,


köszi minden rendben a lelki békémmel :)


Értem, persze átérzem, de azt senki nem tudja megmondani előre, hogy gyermeknek hol lesz jobb helye, ahol már van testvér, vagy ahol nincs. Mert nem ezen múlik egy szülő szeretete, ezért szerintem nem 100%-an helyén való ez alapján dönteni.

409. laud (válaszként erre: 406. - 46c35b1ad7)
2015. febr. 11. 15:39
Akkor át tudod érezni mit érzünk mi akik akár 10 éve 5-10 lombik után sem lettünk édesanyák csak az örökbefogadás maradt szerencsére!! Ezért inkább annak adnak babát akinek még nincsen! Kívánom hogy találd meg a lelki bekedet!!
408. 46c35b1ad7 (válaszként erre: 407. - 4306f15fea)
2015. febr. 10. 16:13

de jó ! Gratulálok Nektek !!! Köszönöm, hogy írtál ! Szép Napot!


Minden jót !!!!

407. 4306f15fea (válaszként erre: 406. - 46c35b1ad7)
2015. febr. 9. 13:22

Ne add fel!!! Mi 3 vérszerinti gyermekünk mellé,most fogadtunk örökbe egy 15 hónapos kislányt,a Tegyeszen keresztül! 3 évet vártunk rá,de megérte! Egészséges,imádnivaló kis tündérke! Kívánom,hogy sikerüljön!!!

Biztosan akad olyan örökbeadó,akinek az lesz a szempont,hogy van már gyermeked....


:-)

406. 46c35b1ad7 (válaszként erre: 403. - Remenycsillag)
2015. febr. 9. 09:49

Szia, kívánok Neked minden jót. Remélem, hogy egyszer valóra válik az álmod.

Sokan vagyunk szerintem hasonló cipőben :(


Nekem van gyermekem nem is egy, ezért sokan hülyén néznek Rám mikor megtudják, hogy minden vágyam még egy gyermek.


Itt a hoxán már kétszer végig csináltam azt, hogy beszélgettem Anyukával, heteken keresztül, telefonon, e-mailben, és beszereztem mindent a gyerkőc érkezéséhez és végül olyan családnak adta akiknek még nem volt gyermeke.

Volt olyan is aki pénzért szeretett volna gyermeket adni. :(

Olyan igazságtalannak tartom ezt a dolgot az életben.

A gyermekeim a mindenem, reggeltől estig arról szól az életem, hogy értük vagyok. Fiatal karomtól kezdve lét elemem a közelemben lévő gyerek csicsergés. Kitűnő tanulok, kiegyensúlyozott boldog gyermekek, Én pedig itthon vagyok Velük, így bele férne a mindennapjaimba 1 akár 2 csemete is még.

És nem lehet. :(

Pedig mindent megadnék Neki, leginkább meleg családi fészket, boldogságot, szeretetet. És nem lehet. :(

Volt, hogy hetekig azt álmodtam, hogy találtam egy kisbabát, már néha ennyire beteges a vágyódásom. :(

Nem veszek el időt és türelmet a gyermekeimtől, mert minden reggel hálát adok a világnak, hogy Ők vannak. De annyiszor hasít belém a vágyódás és a tehetetlenség. :(


Már ajánlottam fel olyat is, hogy mivel beleférne az időmbe segítenék családokon, ahol nem várt a baba, és jól jönne egy pótAnyu.


Négy éve próbálkozom, és eddig semmi :(


Kívánom, hogy sikerüljön az utad, és megleld a boldogságod és az értelmet egy gyermekben, mert valóban Ők a legnagyobb csoda ezen a világon.

405. laud (válaszként erre: 399. - Abcd123)
2015. febr. 7. 19:30
Mi is sok eröt kivanunk a jo donteshez! (Egy örökbefogadasra vàrakozo)
404. VendrinerPiroska (válaszként erre: 398. - Enigma.)
2015. jan. 15. 20:33

Nézd, én értem, amit írsz, mert évekig próbálkoztunk babával. Én sem szerettem hallgatni, hogy előbb-utóbb biztos lesz nektek is típusú közhelyeket. Viszont abban van, valami, mert sok példát láttam, hogy ha valaki lombik vagy örökbefogadás utján babára tesz szert, annak utánna spontán is lett. Persze, nem ezért kell örökbefogadni. Aki csak ezzel akarja bevonzani a szerencsét, az szerintem rossz úton jár.

Különben sok sikert mindenkinek.

2015. jan. 15. 01:33

Vannak dolgok amikről nem beszélnek emberek mert túl fájó pont az életükben. Én most mégis felrakom ide ezt a szösszenetet mert fontosnak tartom hogy beszéljek róla.

Ahogy a mondás tartja kétféle nő van. Van aki mindent megtenne hogy gyermeke legyen és van aki mindent megtenne hogy ne legyen.

Én az előbbi kategóriához tartozom és elég régóta tudom hogy szeretnék egy babát vagy kislányt örökbe fogadni. Tudta ezt a volt férjem is amikor feleségül vett de sikerült pont akkor kisétálnia az életembő, amikor már a reményeim magasan jártak és szinte csak karnyújtásnyira voltunk attól,hogy család lehessünk. Sok nehéz év és küzdelem után újra rátaláltam önmagamra és a csodával határos módon az angol páromra is, aki szintén szeretné az örökbefogadást.

Átrágtuk mindkét ország ide vonatkozó törvényeit és jártunk hatóságoknál. Az örökbefogadási kanosszajárást 1.5 éve inditottuk újra, azóta olyan remek indokokat találtak kifogasként mint dohányzás( nem az otthonunkban), gyerekfelügyeleti gyakorlat hiánya és a súlyom. Azt már kedvem sincs felsorolni hogy mennyi inkvizíciós módszerrel történő, igencsak megalázó átvilágításon és pszichológiai teszten estünk már át.

Közben pedig minden héten legalább egy -egy gyermek vagy csecsemő meghal mindkettő országban a családon belüli erőszak áldozataként és ki tudja mennyi gyermek vár egy végleges családra intézetekben és nevelőszülőknél.

Tegnap mégis felcsillant egy halvány reménysugár amikor egy leendő anyuka január 5.i emailjét találtam a postafiókomban. Azt írta hogy sokgyermekes anyuka titkolt terhességgel és szülőket keres születendő babájának. Gyorsan visszaírtam neki és ismervén a jogszabályokat villámgyors tervezésbe kezdtem az otthoni életünk elrendezéséhez. Persze hallottam én a pici hangot a fejemben hogy vigyázz, lehet hogy csak átvernek.. de próbáltam nem hallgatni rá...egészen ma estig amikor jött egy email újra a hölgytől és megtudtam hogy a baba 1O nap alatt megszületett és családra is talált egy alapítvány segítségével.

Nem tudok most pozitívan gondolkodni. Nem látom a fényt az alagút végén. Annyira szeretném ha 38 évesen végre családom lenne de vajon hogyan? Csak ülök a sötétben és próbálok nem érezni,gondolkodni ,tervezni. Csak ülök és vagyok de célja nincs az életemnek. Csak vagyok. De mi végre...

402. orokbefogadnank (válaszként erre: 399. - Abcd123)
2015. jan. 14. 04:52

kitartás!

vannak civil szervezetek, akik tudnak neked segíteni, de ha úgy döntesz te is kiválaszthatod az örökbefogadó szülőket.

és természetesen ha nem szeretnéd tudni, hogy kihez kerül, akkor választhatod a titkos örökbefogadást is.

401. abcd123 (válaszként erre: 400. - Évanéne)
2015. jan. 13. 21:24
Köszönöm szépen!
400. évanéne (válaszként erre: 399. - Abcd123)
2015. jan. 13. 07:30
Helyes döntés,de nagyon nehéz lesz végigcsinálni. Sok erőt kívánok hozzá!
399. abcd123
2015. jan. 12. 22:53
Én a másik oldalt képviselem, 5-6 hetes várandós vagyok. Valaha álltam a másik oldalon is, 6 évig küzdöttem, mire beköszöntött a gólya hozzánk. Tudom milyen érzés hónapról hónapra várni a csodát, reménykedni, elkeseredni...már-már feladni, aztán újra erőt gyűjteni. Aztán az életem furcsa fordulatot vett, életem párja 6 hós babával a pocakomban elhagyott, így a kislányomat egyedül nevelem azóta. Nem mondhatnám, hogy könnyű az életem, de nem cserélném el, mert itt van mellettem a lányom és ő ad erőt nekem a mindennapokban. Aztán most teljesen váratlanul védekezés mellett teherbe estem és az az igazság, hogy egy gyermekkel is nehezen boldogulok egyedül, kettővel pedig sem anyagilag, sem fizikailag nem tudnék.Így bejelentkeztem abortuszra, hiszen az én helyzetemben ez tűnik a kevésbé rossz megoldásnak. Péntekre vagyok kiírva műtétre...aztán vívódok. Vívódok, mert álltam a túloldalon és nem tudom összeegyeztetni az évekig tartó gyermek iránti vágyamat azzal, hogy most meg megöljek egy babát, aki nagyon akart jönni. Ezért ma felmerült bennem a gondolat, hogy talán más párnak segíthetnék, akinek viszont ez minden vágya...ami valaha nekem is volt.
398. enigma. (válaszként erre: 390. - Kleeri)
2015. jan. 4. 14:51

Tudod, van, amikor a "soha", az tényleg "soha". És annak, akinek tényleg "soha" a "soha", annak nagyon rosszul tud esni, hogyha úton-útfélen azzal jönnek, nem kell annyira akarni, és akkor majd összejön, meg hogy nem kell feladni, majd veletek is megtörténik a csoda, csak ki kell várni.


Meg az is gyakran elhangzó nagy klasszikus, hogyha majd örökbefogadtatok, akkor rögtön sikerül majd a "saját". Én ettől falra tudnék mászni, mégha a legnagyobb jószándékkal írják/mondják is.


Az az egészséges, hogyha mire a pár eljut odáig, hogy örökbefogad, elengedi a vérszerinti gyerek gondolatát. Amíg ez nincs meg, addig nem nagyon kellene örökbefogadni. Szóval aki itt van, arról én többnyire azt feltételezem, hogy már tisztázta magában ezeket a dolgokat, és nincs már szüksége ilyen biztatásra.


Ez csak az én véleményem, és azért írtam le, mert szerettem volna rávilágítani, hogy van, akinek pont nem segítenek ezek az amúgy kedves és jóindulatú, bíztató szavak. Remélem, nem bántottalak meg vele.

2015. jan. 4. 12:57

Lányok, a gyermekvágyáshoz szükséges türelemnek a karácsonyi ünnepkör nem használ, megviseli a lelkünket.

Ki így, ki úgy... Ne bántsátok, oktassátok egymást. Semmi nem múlik ezen.


Minden kisbabaát szeretnie kell valakinek, fel kell nevelnie valakinek. Mindenki ideje eljön egyszer.


Remélem, a tiétek is, a miénk is! Boldog 2015-öt!

396. trapiti (válaszként erre: 395. - Iluci26)
2015. jan. 4. 12:03
Ez így van, de ennek szerintem semmi köze ahhoz hogy ki hányadikra vár.
395. iluci26 (válaszként erre: 394. - Trapiti)
2015. jan. 4. 11:43
Szerintem nem érted én csak annyit mondtam ,hogy mi már majd 3 éve várunk és lehet ,hogy ők nekik is sokat kell majd várni.Nehéz a várakozás még akkor is ha elfogadóbbak vagyunk nem biztos ,hogy gyorsan kerülünk sora.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook