Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás fórum

Örökbefogadás (beszélgetős fórum)


2022. nov. 7. 09:32

...es ezzel meg vagy 1000 masik varkozo is igy van...



Mindenesetre azoknak akik krizishelyzetben vannak, varandosak es ugy erzik nem tudjak megtartani a szuletendo gyereket ill. segitsegre van szukseguk, mindenkeppen azt javasolnam hogy ne magan uton keressenek orokbefogadokat hanem kerjenek segitseget akar a tegyesztol, akar valamelyik civil szervezettol (Alfa Szövetség, Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány, Bölcső Alapítvány, Együtt az Életért Egyesület, Fészek Alapítvány, Gólyahír Egyesület, Várva Várt Alapítvány). Ezek a szervezetek kifejezetten az anyak segitesere jottek letre, lehetoseg szerint megprobalnak abban segiteni hogy a szuletendo babat a ver szerinti anya hazavihesse, es amennyiben ez nem lehetseges keresnek megfelelo orokbefogadokat ill. vegigkiserik az orokbeadas folyamatat es az orokbeadas utan is tudjak az anyakat segiteni.

2022. okt. 18. 22:15

Kedves Kismama!


Tudom nagyon nehéz döntés előtt állsz most. Érvényes határozattal várakozunk, hogy kisbabát fogadhassunk örökbe. Sajnos nagyon-nagyon hosszú a várakozási idő. Ha szeretnél minket megismerni kérlek írj rám! Mindenben támogatunk lelkileg, Veled tudok lenni bent a szülőszobán is ha szeretnéd. Nagyon szeretnénk egy drága kicsi kincset. Anyagi dolgok, pénzbeli segítség van csak részünkről kizárva, mert ezt a törvény bűncselekményként bünteti, de minden máshogy melletted állunk, amíg Te szeretnéd. Biztos anyagi körülmények között élünk, kertes házban. Kérlek keress meg privátban vagy ezen az e-mail címen: remenykedvevarunk@gmail.com

2022. okt. 14. 17:24

Sziasztok.


Megpróbáljuk mi is ami már sokaknak sikerült ,a magánutas örökbefogadást.


Több év, 5 elvesztett baba után jutottunk az örökbefogadás útjára, jogerős határozattal rendelkezünk, és olyan kismamát keresünk aki valamilyen sajnálatos módon nem tudja/akarja megtartani a babáját és benne van a nyilt örökbeadásba, tegyesz vagy alapítvány bevonásával,hogy a mi javunkra mond le a piciről.Ha magadra ismersz és szeretnél összeismerkedni irj bátran a nickey9518@gmail.com email cimre :)


jelige: nagyon várunk már picikénk .

2022. jún. 10. 11:54

Kedves Kismama!


Örökbe fogadott gyermekeinknek szeretnénk kistestvért.36evesek vagyunk.6sikertelen lombik van a hátunk mögött,legutóbb kórházba kerültem és nem szeretnénk többet kockáztatni,ezért ismét szeretnénk örökbefogadni.Ha esetleg szimpatikusnak találsz,kérlek keress meg,előre is köszönöm szépen 😘 orokbebabuka@gmail.com

2022. ápr. 26. 12:17
Sziasztok! 37 hetes kismama vagyok! A jelek szerint egy egészséges, életerős kislányt hordok a szívem alatt, viszont önhibámon kívül nehéz anyagi helyzetben vagyok. Amennyiben felkeltettem az érdekelődésed, írj nyugodtan : family4u1965@gmail.com
2022. jan. 20. 16:28

Szívesen örökbefogadnánk egy vagy két gyermeket (testvéreket). Akár többéves kisgyermeke(ke)t is. Természetesen a hivatalos utat is elindítottuk, de hátha ezeket a sorokat olyan érintett olvassa, akinek segíteni tudunk.

thymuskert@gmail.com


Szeretettel,

Krisztina és Péter

15. Luca6
2021. nov. 21. 19:46

Kedves levelet Olvasó,



Az elmúlt években számos sikertelen lombikprogram volt, de sajnos kiderült, hogy egy autoimmun betegség miatt nem lehet vér szerinti gyermekem.



3,5 éve várok örökbefogadásra, megfelelő egzisztenciális és szociális háttérrel, támogató családdal és munkahellyel.



Kérésem, amennyiben ismer, vagy találkozna olyan kismamával, aki olyan nehéz helyzetbe került, hogy nem tudja felnevelni gyermekét, de szeretné, ha szeretetben, gondoskodásban, becsületben nőne fel, és semmiben sem szenvedne hiányt, kérem írjon a tiger.t@freemail.hu címre.



Ez egy lehetőség lehet 2 lélek egymásra találásának.

14. rabankari (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. okt. 15. 19:42

"Az este írt egy privit nekem, amibe ecsetelte a "magánutas örökbefogadás" jogszerűségét és hogy anyagi szempontok miatt adná örökbe, kizárólag az ő javukra mondana le..."


Ha csak neked írta miért kell itt kiteregetni????

Már máskor is írtál ki olyan infót,amit privátban kaptál,miért?????

13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Scherlock)
2021. okt. 15. 12:05
... tisztább is !!! nemrég történt h a gyerek mindent megkapott a nevelőszülőktől / túl sok mindent !!! / de valahol , valamit nagyon elszúrhattak mert kissé követelődző lett a kölök , aztán , mikor 18 lett ? túlrúgta a pöttyöst és akkor megmondta neki anci h őt örökbe fogadták , anyu már nem bírta cérnával ! akkora nyomot hagyott ez a pasiba / és ahelyett h hálát adott volna a jó Istennek !!! h ekkora mázlija volt ! mert sok saját gyereknek töredéke jut a jóból !!! / felrobbantotta a házát amit szintén a szülőktől kapott :( :( amikor neki ház kellett :( :( v vadiúj autó ? amikor neki az kellett !!! nem tudom h az elmúlt évek során sikerült-e feldolgozni az anyjának ?
12. Scherlock (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. okt. 15. 11:49

Egyszer minden kiderül.

Tisztábbnak tartom, ha a szülők elmondják a gyereknek, hogyan is lettek ők család.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Scherlock)
2021. okt. 15. 11:37
Éppen ezért gondolom, hogy biztosítani kellene azt, hogy a gyermek sohase tudja meg, hogy nem az édes szülei nevelik. De egy ilyen formában sohasem tudni, mikor gondolja meg magát a örökbeadó. Hallottam már olyanról, hogy csak messziről figyelte, hogyan cseperedik a gyermek, és amikor keresővé lett, akkor állt elő, hogy én vagyok a szülő anyád, és anyagi követelései lettek... az ilyesminek nem volna szabad megtörténnie.
2021. okt. 15. 09:23
Ez így nem legális. Elolvastam az előzőeket, hogy már nem tag a kérdező! Vigyázni kell, mert lehet egy szervkereskedő is.
9. Scherlock (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. okt. 15. 09:16

Nehéz ám ezt tiszta lélekkel megtenni.


Aki meg képes rá, ott ez a törés egy lesz a sok közül, és szegény gyerek előfordulhat, hogy szebb életet kap az örökbefogadó szüleitől...

2021. okt. 15. 08:12

Az este írt egy privit nekem, amibe ecsetelte a "magánutas örökbefogadás" jogszerűségét és hogy anyagi szempontok miatt adná örökbe, kizárólag az ő javukra mondana le...

Ma reggel olvastam, megírtam, hogy engem az aggaszt, ha rendeződnek az anyagi dolgai, és évekkel később elkezdené visszakövetelni a gyermekét, milyen lelki törést okozna ezzel a gyereknek...

A rendszer jelezte, hogy a fórum indító már nem tagja Hoxának!

7. VendrinerPiroska (válaszként erre: 6. - Bichi)
2021. okt. 14. 19:59
Sajnos az ilyen egyezkedés, a legjobb tudomásom szerint, sokszor nem vezet eredményre, mert több pár is lenyúlnak az ilyen anyukák. Különben megértem a helyzetét.
6. Bichi (válaszként erre: 1. - D014d5a71a)
2021. okt. 14. 19:19

Volt már itt pont ilyen fórum, de ha csak nem ajánlasz fel extrém összeget (persze nem nyiltan), senki nem fogja megkerülni a hivatalos utat, és egy fórumon idegenként jelentkezni erre a felhívásodra. Persze simán jelentkezhet privátban valaki, aki "eladni" akarja a babáját.

Szerencsére nem voltam soha a helyzetedben, és a hivatalos út hosszával és rögösségével is tisztában vagyok, de biztos nem tudnék így egyezkedni valakivel egy ilyen dologban...

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - D014d5a71a)
2021. okt. 14. 17:37
Én ezt tudom, értem. Inkább a későbbi (jogi,egyéb) problémák elkerülése miatt kérdezem. De gondolom jól meggondoltátok, a ti döntésetek, akkor is a gyermek jövőjéről van szó.
4. d014d5a71a (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. okt. 14. 16:29
Ezt nevezik magánutas nyílt örökbefogadásnak. Természetesen bevonnánk civil szervezet segítségét. Ez is egy út az örökbefogadás rögös útján.
2021. okt. 14. 16:15

Te jó Isten!

Nem tudom, ez itt így mennyire legális...


Sok szerencsét kívánok Nektek teljes szívemből! ♥

2021. okt. 14. 16:11
Megkérdezhetem, hogy miért ezen az úton, és nem a hivatalos vonalon próbáltok örökbe fogadni?
2021. okt. 14. 15:30

Kedves kismamák!

A mi történetünk több éve tart, sok-sok küzdelemmel, és szenvedéssel a hátunk mögött. Sok sikertelen lombik próbálkozásunk volt. Nagyon szeretnénk örökbefogadni egy kisbabát.

Amennyiben van olyan kismama, vagy ismer valaki olyan kismamát, aki nem tudja megtartani babáját, kérem vegye fel velünk a kapcsolatot:

baba.varo3@gmail.com


Köszönöm, ha elolvastad

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook