Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Öreg kutya, nem vén kutya! fórum

Öreg kutya, nem vén kutya! (beszélgetős fórum)


2008. aug. 7. 18:49
Az én Buksim hat éves,és ő is ás,állandóan kerülnek elő a csontok,zsemlék,kenyér darabok.Én reggel adok neki csak enni,párizsit kap,egy marék tápot,és egy darab száraz kenyeret,azt imádja.Persze jön a tesómtól a sok csont,szalonnabőr,meg sütik a hűtőből,szóval el van,állandóan rág valamit.
12. bogyoka20 (válaszként erre: 11. - Moonlight1984)
2008. jún. 22. 02:48
Az Enyém is házikosztot evett,mert Ő utálta a tápot,konzervet.Meg sem ette.
2008. jún. 21. 16:32
Idős izületi bántalmas kutyának a házilag főzött eledel sokat segíthet!Az öreg németjuhászunk állapota rohamosan javult amikor a tápokról áttértünk a házilag speciálisan összeállított kosztra!És nem volt drágább mint a táp ami viszont elég sok terhető anyagot tartalmaz,amit idősebb ebek nehezebben tolerálnak,mert az évek alatt felgyülemlik szervezetükben.Az én kutyám életét meghosszabbította,állapotromlását évekkel késleltette.Nem sajnáltam rá napi fél órát,jó volt látni ahogy javult a fájós lába.
10. e475b894d7 (válaszként erre: 9. - Bogyoka20)
2008. jún. 17. 00:28
Igen, amstaff a drága.
9. bogyoka20 (válaszként erre: 8. - E475b894d7)
2008. jún. 16. 01:25
Jól látom hogy amerikai staffordshire terriered van.Az enyémet sajnos 12 éves korában el kellett altatni.Életem legszomorúbb napja volt ez.10 éves kora után jelentkeztek ízületi problémái,de napi rendszerességgel kapta a vitamint,így majdnem tünetmentes volt.Persze vigyáztam rá nagyon,nem hagytam hogy futkározzon,vagy hogy hirtelen mozdulatokat tegyen.Szépen elballagott,mint egy Papóka.Ahogy idősödött,tényleg Papókának hívtam.Olyan édes volt,lehetett látni a mozdulatain hogy már nem mai fiú.
2008. jún. 16. 01:05

Nekem 9 éves a kutyusom, de kutya baja.


Heti egyszer-kétszer kihagyom az etetést, akkor csak vizet kap, mást nem.

Száraztápot eszik, meg néha vitamint.


Nasi egyébként sincs - más örömök vannak: séta, futás, úszás, pici agility, kocsikázás, lábmellett alvás a földön...


Erős, gyors, rugalmas, eszes mintha két éves lenne,


A természetben jó ha kétnaponta elkapnak egy kisebb nyulat, egeret, madarat, ami max. 40dkg.

Ennél nagyobb vad csak nagy ritkán kerül az asztalukra, tehát nem kell sajnálni Őket.


Ez a mostani fotója (középen van): [link]

7. Bcicus (válaszként erre: 1. - Szarvasi79)
2007. aug. 2. 04:45

Nyugodtan adhatsz neki előírt kaját, csak light azaz fogyókúrás tápot vegyél, ami arra rá van írva adagnak azt egy kicsit mg csökkentsd le azzal is jól fog lakni.

Emelett érdemes lenne beszerezni Rymadil tablettát és mikor sántít azt adni neki.

2007. júl. 9. 14:12
de édes!:-)
2007. júl. 8. 08:57
Mi két hetente egy nap kihagyjuk a kaját a kutyának, és aznap csak húsleveslét kap. Ezt javasolta az állatorvos. Na, ilyenkor van feltúrva az udvar, én pedig szépen összeszedem amit elásott.
2007. júl. 7. 19:56
Szia! Én még annyit tennék hozzá, hogy érdemes lenne vitamintablettákat adnod neki, mint pl csonterősítő, multivitamin. Vagy esetleg adj neki tojáshéjat teljesen porrá őrölve (össze lehet keverni az élmelmével), az nagyon jó a csontoknak! Remélhetőleg látványosan erősödnek a lábacskái is!
2007. febr. 6. 10:58

Köszi Gyömöszke!

Tegnap csodálkoztam, mert nem is voltéhes, pedig nem evett egésznap semmit.De ma már biztos ott fog nyafogni!

A baj az is, hogy csak kevés kajával tudom kicsit fogyasztani, mert mozogni nem nagyon szokott, nem merem sétálni vinni, mert ha sokat szaladgál, utánna mindíg sántikál, mert már a kis pipaszár lábai nem bírják a terhet.Meg jellemző a vizslákra, hogy szertnek ugrálni, ő is, csak ugye sokszor mellé ül, és akkor veszi észre magát.

2. 278c85ecf4 (válaszként erre: 1. - Szarvasi79)
2007. febr. 5. 17:38

Szia!

Én láttam direkt idősebb kutyiknak való szárazeledelt! Szerintem az jó lesz!

Amúgy a mi szuszink is csak este kajál szárazeledelt! Na jó, meg napközben amit kikönyörög!:)

2007. febr. 5. 16:10

Van egy 10 éves német vizsla kutyám.Kétszer fialt, és eléggé elhízlaltuk.Vannak a kertben tartalékai, és ha nem kap eleget, akkor előveszi a több hónapja elásott csontokat kenyérhajakat, és azzal tüntet, úgy hogy lássuk.

Pár hónapja, fáj a lába, és most már szígorú diétára fogtam!Két hete fogyozik, de már van javulás.

Csak este adok neki egy kis tejet, száraz eledelt, vagy húslét.

Nem lesz tőle baja, ha ennyite egyoldalúan etetem?Olvastam, hogy öreg kutyáknak már nem érdemes csontot sem adni, mert a beleket megsérti, és a fogaik sem olyanok már mint fiatalon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook