Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Öreg kutya menhelyről fórum

Öreg kutya menhelyről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öreg kutya menhelyről

1 2
2012. aug. 24. 22:50

Sziasztok

Nekem van 2kutyám az egyik mentett borzasztó körülmények közül hoztam őt el soványan megverve stb,ennek már 4éve és nagyon hálás a mai napig rengeteg szeretetet kapok tőle biztos hogy többet mint a 10 éves öregúrtól akit kiskorában kaptam és szerencsére ő sosem élt át borzalmakat

Van még 2cicám mindkettő mentett

És 2görényeü az 1ik szintén mentett ugyanis a kedves gazdája meg akarta ölni

Mindemelett próbálok segiteni az elhagyott állatokon de persze nem mindig sikerül sajnos főleg hogy már ennyi állatkát felhalmoztam itthol így nem nagyon tudok sajnos többet befogadni

De mindenkit arra biztatok hogyha kutyát akar akkor legelőször sintértelepen nézzen szét mivel itt el is altatják szegény állatokat a menhellyel ellentétben persze a menhely sem egy álom szegény elhagyott állatoknak de legalább nem veszik el az életüket

2012. aug. 21. 08:33
Nekem cicám van,de igen nagy érvágásvolt az ivartalanítása.Mivel kis lány igy a legolcsóbb helyen Tatán az állat kórházba is 7300 ft-be került a műtét.És még a benzint nem számoltam mert mi Tatabányán lakunk. El kéne gondolkodni az illetékeseknek ha olcsobb lenne az ivartalanítás,nem lenne ennyi el hagyott állat sem.
2012. júl. 15. 18:24
Ez valo igaz igy van.En Angliaban mentettem meg egy kutyat.Kertem a gazdajat adja nekem mert lattam nem megfeleloen banik a kutyaval.Hosszas unszolasra 1honap utan nekunk adta a kutyat (Elli a kutya neve,es 5eves)A volt gazdaja 2ev utan sem latogatta meg,pedig ugy valtak el,hogy hamarossan talalkoznak.Nem reg osszetalalkoztunk az utcan amikor eppen az Ellivel setaltunk,de a kutya ra sem hederitett.Csak nekem fogadott szot.Nagyon halas kutyus,imadja a csaladom is.O sem felejtette el a multjat,es Halas mindenert,es mindent megkoszon.Raadassul a ferjemmel es velem alszik egy agyban a paplan tetejen.
43. kolmi2 (válaszként erre: 27. - Syria)
2012. jún. 26. 22:09
Hàt az ilyen gyereknek a szüleit kellene elöször is nagyito alà venni! Gondolom nem kétes mit is talàlnànk! Embert biztosan nem!!!
42. kacsa118 (válaszként erre: 41. - Mandarinocska)
2012. jún. 23. 23:16
10 gyerek? Gratulálok! :)
41. mandarinocska (válaszként erre: 30. - Kacsa118)
2012. jún. 23. 12:46
10 gyerekem van, szinte mindet kutya tanította járni...
40. Dina68
2012. jún. 23. 08:42

Mi 2 kutyával meg egy macskával élünk.van egy 7.5 hónapos kislányom,néha anyám szörnyülködik,minek gyerek mellé kutya.Kira bejöhet a házba,felmosok mindennap,egyedül a babaszoba tabu neki.Ha a baba játszószőnyegen van, a kutya mellette fekszik, szerintem kölcsönösen kedvelik egymást.Kutya oltva,féregtelenitve,nyugodtan lehet baba meleltt tartani,ha az ember odafigyel arra,max picivel többet kell takaritani.

A kutya nálunk amúgy is családtag.

39. 6f257fd90e (válaszként erre: 38. - Syria)
2012. jún. 21. 05:06
Egyetértek!
38. syria (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2012. jún. 20. 15:49
Az állatkínzást tizenévesek esetén sokkal súlyosabban büntetném, mint a felnőtteknél. Ugyanis ők nem pénztelenség miatt éheztetik, hanem „örömből” gyötrik az áldozataikat. Egy pofon az ilyesmiért édeskevés büntetés.
37. turkkati (válaszként erre: 36. - 2014)
2012. jún. 20. 12:51

Ne tartson vissza!

Nekem a 4-ből 2 menhelyi, 1-et az utcáról fogadtunk be, anyukám kutyája menhelyi és 1 kolléganőm is onnan hozott a szüleinek.


Ha fiatalabb lennék, biztos vállalnék önkéntes munkát menhelyen.


Nem vagyok amtiszociális, tanító néni vagyok, szeretem az embereket, de 1 kutya bántalmazásáról szóló hír borzasztóan megráz.

36. 2014
2012. jún. 20. 09:57

Örülök, hogy ilyen jó fej emberek írnak ide :D Ebből is látszik, hogy állatszerető emberek vagytok.

Tudom, hogy nem megoldás, ha az ember becsukja a szemét és a fülét és nem megy el menhelyre mert "érzékeny" a lelke. Szóval el fogok menni, mert kutyust mindenképp onnan hozok el. Csak félek az élménytől, de ez nem tart vissza. Mindig is csodáltam azokat, akik menhelyen és állatvédelemmel dolgoznak. Az embereknek fogalmuk sincs szerintem milyen dolgokat látnak sokszor a munkájuk során. Nem tudom hogy bírják, szerintem sokat sírnak időnként.

2012. jún. 20. 09:44

Mikor megszületett a 3. gyerekem, akkor is hülyének néztek. A "kedvesebbek" megmagyarázták, hogy 2 lány után, akartunk 1 fiút, pedig nem.

A 4 kutyával még többen néznek hülyének, sajnálom őket.


A menhelyi látogatás tényleg megrázó.

2012. jún. 20. 09:10

Igen, az állat tényleg sok esetben többet ér mint az ember.


2014: ha elmész egy menhelyre és érzékeny vagy az állatokkal szemben, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fogod elfelejteni soha, hogy mit láttál ott. Készülj fel, hogy tényleg meg fog rendíteni... nekem egy életreszóló élmény volt, de nem bánom. Legalább láttam, mi van a menhelyen, mit tesznek az állatokért az ott dolgozók, az önkéntesek.

33. 4a5570eb33 (válaszként erre: 30. - Kacsa118)
2012. jún. 20. 09:05
Te olyan szülő vagy aki manapság már egyre ritkább. Minden elismerésem, és fel a fejjel. Ne foglalkozz azokkal akik megjegyzést tesznek Rád. Azok az emberek akik nem szeretik az állatokat rendkívül szegények érzelmileg. Férjemmel együtt itt bolondnak néznek, de mi ezen csak mosolygunk, kárpótolnak mindenért a kutyusok. A sajnálatos az, hogy az ilyen felnőtteknek többségének a gyereke hasonló lesz, akikből általában állatkínzók lesznek. Elnézést ha esetleg keményen fogalmaztam, de " de minél több embert ismerek annál jobban szeretem az állatokat".
32. Macsek. (válaszként erre: 31. - 2014)
2012. jún. 20. 09:00

Miért kapnál?

Én teljes mértékben egyet értek veled.

Nálam az állat egyenértékű az emberrel. Sőt!!!!

31. 2014 (válaszként erre: 30. - Kacsa118)
2012. jún. 20. 07:43

Nem is értem miért foglalkozol a megvető pillantásokkal. Azok az emberek soha életükben nem fogják megtapasztalni, micsoda fantasztikus dolog egy kutya barátsága. Semmivel sem lehet összehasonlítani. Szerintem egy kisgyereknek is hihetetlen támaszt nyújthat és olyan dolgokra tanítja meg már pici korától kezdve amit egy másik embergyerektől nem biztos, hogy megtanul vagy megkap! Feltétlen szeretet, hűség, ragaszkodás, gondoskodás, figyelmesség, védelem, barátság, alkalmazkodás stb stb.

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy helyettesíti az emberi kapcsolatokat, mert nem is. De olyan pluszt ad az embernek, amit aztán élete végéig magával hordoz!

Szerintem nagyon jól csinálod,nekem tetszik ahogy éltek a kutyulival :) kocsikázás és játszótér :D

Pontosan én is úgy gondolkozom, ahogy Te. Aki állatkínzással kezdi, az folytatja azzal, hogy megveri a gyerekét, vagy a párját, aztán öregeket bánt és így tovább. Nem látok különbséget állat vagy ember bántalmazás között!!!!!!!!! Nekem egyre megy, ugyanakkora bűn a szememben. Na, én meg ezért a véleményért kapok :D ;)

30. kacsa118 (válaszként erre: 27. - Syria)
2012. jún. 19. 17:02

Én rengeteg megvető pillantást kapok amiatt, mert gyerek mellett kutya van. Fiam 4 hónapos, gyakran visszük kutyával együtt sétálni. Ilyenkor összeverődik 4-5 kutya, játszanak, gazdik dumcsiznak, kisfiam meg élvezni a babakocsiból. A kutyák olykor odamennek, megnézik Bencét, és játszanak tovább. A mellettünk lévő játszótéren ilyenkor teljesen készen vannak a szülők... Pedig ha tudnák... Az ismerős kutyákat engedi az enyém, ha viszont idegen meg megnézni Benit, odamegy, és finoman arrébb tessékeli... :) Kell jobb bébiszitter? :D

Vagy kapom az ívet, mikor 3-an utazunk... Beni, Pompi én... :D Pedig imádok velük kocsikázni!

Az én fiam imádni fogja a kutyákat, ez biztos! S mivel én magam hivatalosan is vizslamentő lettem, azt hiszem korábban nem is kezdhetem nála eme "karrierre" való nevelést! :D

Mégis én vagyok a hülye, felelőtlen sokak szemében! Ez valóban így lenne? Bizonyított tény ugyanis, hogy aki állatot bánt, kínoz, az később embereket is bánt. Nos, akkor ki a felelőtlen?

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem, csak mostanában sokat hallgatok emiatt!

29. 2014
2012. jún. 19. 16:23

Szokásomhoz híven - ha állatokról van szó -elbőgtem magam, mikor azt írtad, hogy odament hozzád és a térdedre fektette a fejét és Rád nézett. Na, végem van attól ahogy egy kutya tud nézni......

Még nem fogadtam örökbe kutyát, eddig mindig más úton-módon volt kutyusom. Májusban halt meg a legutóbbi :(

A következő kutyámat én is örökbe fogadom majd, és én is valami idősebb kutyát szeretnék aki már sokmindent megélt és végre nyugalmat találhat nálam.

De nagyon félek attól, ha majd el kell mennem a menhelyre, amit ott látok évekig nem fogom elfelejteni, és ami a legrosszabb, hogyan tudnék választani, mikor az összeset elhoznám legszívesebben?

2012. jún. 19. 16:03

Itt-ott már leírtam, mit láttam és a hozzáállásom...

Úgy vélem, ahogy az emberek egymáshoz való/egymás közti viszonya "elfajul" a mindennapokban, úgy csapódik le ez az állatokkal való bánásmódban is...

Sok mindenre azt a közhelyet kell elfogadni: embere válogatja:S

Sokan hajtogatják, mert nem tanultunk meg kiállni a jogainkért/jogokért....sokszor úgy tapasztaltam, hogy a szószóló az első "keresztbetevő".

Mit lehet tenni?!


Ez a hozzáállás sem megoldás...

Hiába akarunk jót, a pénzünk kevés a rendszeres adakozásra, mindenki nem tud kutyát hazavinni (és a jóindulata ellenére sem akarja), a menhelyek teljesen tele vannak.


Annál jobbat nem is lehet tenni, mint aki egy-egy menekültet, akinek nincs tovább, befogad az otthonába:)

Dícséretes és ezt nem lehet elég sokszor elmondani/leírni.

27. syria (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2012. jún. 19. 15:23

Na ott a nagy baj, hogy a gyerekek örömüket lelik az állatkínzásban. Ahelyett, hogy szeretgetnék a helyes kis szőrgombócot, röhögnek a kínjain, a vergődésén.

Hová fajul a világ? :(

26. 6f257fd90e (válaszként erre: 25. - 4a5570eb33)
2012. jún. 19. 15:22
Nem tudom, miből fakad ez az állatellenesség egyeseknél. Lehet, hgoy ők ugyanúgy nem értik meg, hogy hogyan tudok egy lakásban lakni/aludni egy kutyával... De a civilizáció mindenképpen fejben dől el először...
2012. jún. 19. 13:20
Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy a mai gyerekek nem igen szeretik a kutyákat. Volt már vitám " kedves" szülővel mikor a gyereke fejbe akarta rúgni az egyik kutyámat. Bánatomra ez nem is egyszer fordult elő, a szülő meg vállat von és még neki áll fejeb. A lányomat úgy neveltem, hogy szeresse és tisztelje az állatokat, bele értve minden fajtát. Neki is van egy kutyusa, akit mindennél jobban szeret. Szerintem sok múlik, hogy a szülők hogyan és mire nevelik a gyerekeit.
24. 6f257fd90e (válaszként erre: 23. - Syria)
2012. jún. 19. 06:55
Lehet, hogy gyerekkínzónak tartatok, de osztottam már ki taslit az utcán ismeretlen kisgyereknek, amiért macskát kínzott. Én az ilyen emberekkel ugyanezt tenném, amit ők az állatokkal: láncra verve egy faólban kellene élniük, árnyék nélkül. Nem tudok humános lenni, amikor ilyeneket hallok/látok.
23. syria (válaszként erre: 19. - Spatifillum)
2012. jún. 18. 22:12
Végre megszületett egy bírói döntés: állatkínzásért fél év börtönt kapott egy férfi, aki halálra éheztette a kutyáit. Szerintem ez a büntetés kevés neki. Én ugyanazt tenném vele, mint ő a kutyájával... Ugyanis a legtöbb ilyen nem tanul a büntetésből. És ez sajnos nemcsak az állatkínzásra igaz.
22. 6f257fd90e (válaszként erre: 21. - 4a5570eb33)
2012. jún. 18. 19:33
Nagyon szép tőled, hogy ilyet tettél :) Kívánom nektek viszont mindezt!
2012. jún. 18. 18:58
Sok örömben lesz részed, 9 évvel ezelőtt ( most 10 éves) életem első kutyusát fogadtam örökbe, az utcán kóborolt. Mai napig a szívem csücske, tavaly egy én is egy 10 éves menhelyes kutyust hoztunk haza. MIndegyiket nagyon szeretjük, kertes házban laknánk még egyet biztos örökbe fogadnánk :). Legyetek vele nagyon boldogok, és Lábos még éljen nagyon sokáig.
2012. jún. 18. 18:07
A mentalitással van probléma... emberek... ki érti őket?
2012. jún. 18. 18:03
Egy biztos, mivel itt a környékünkön rendszeresen dobnak ki kutyákat--> Csak gazdátlant fogadunk be, legyen az menhelyről vagy mint a Morzsa: jöttem , láttam, beköltöztem:)
2012. jún. 18. 11:44

Szép cikk,jó olvasni.Még sokáig örüljetek egymásnak:)

Szeretem a hoxa oldalt,mert sok szép történetet lehet olvasni.Szomorút is,de mindből tanul az ember egy kicsit.

2012. jún. 17. 19:30

Köszönjuk!


Ami: esetleg próbálj meg kiegyezni a férjeddel, hogy ne teljesen fajtiszta kutyát hozzatok el, illetve vannak fajtamentő részlegek is bizonyos menhelyeken. Szerintem nézz utána, ha már elérkezettnek látod az időt, mindenképpen megéri:) sok szerencsét!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook