Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orda, Murok, Borvíz, pityóka, nájlonpunga, egynapos csürke, csitkó, fésze, suvasztotta és egyéb társai, fórum

Orda, Murok, Borvíz, pityóka, nájlonpunga, egynapos csürke, csitkó, fésze, suvasztotta és egyéb társai, (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. okt. 29. 09:44
olvasd el solyom az Elvész a nyom címü könyvét ha még nem tetted lebilincselő mint minden írása:) Amit viszont írtál arra reagálva nem hiszem hogy megölték egyik írásában így kommentálja az ellene irányuló gyilkossági kisérleteket a r.kormány olyan embereket küldött ellenem akik nem tudták mi a dolguk mert két gyilkosságot sem tudtak véghezvinni.Szerintem ő ebben a korban roppant meg tudta hogy már nem tud írni,idős és tehetetlen ezért nem várta meg míg teljesen elveszti a tudatát és erejét mint minden büszke székely nem engedte hogy ápolásra szoruljon és várja a végzetét.
2009. okt. 27. 18:39
Nehany eve kerultek a kezembe Wass Albert könyvei , az ember majdhogy , nem vegigsirja öket.........
74. bd37ba754f (válaszként erre: 73. - 274c9996b8)
2009. okt. 27. 13:33

Én nem azt mondom hogy nics köztük jó ember biztos van csak nagyon ritka én efektíve nem találkoztam tisztességes,becsületes románnal.És nem azért mert ez a felfogásom hanem mert adtam nekik lehetőséget és ők bízonyítottak...azt ami csak nem a jó irányban.Othon akármelyik hivatalban ki van felül ? aki román mindegy hogy egy székely aki kijárt 4-5 iskolát okos,ügyes és ezerszer jobban tudja megcsinálni azt a munkát akkor is egy román nemzetiségü az első aki nem hiszi tehet egy próbát pl adjon be egy magyar saját önéletrajzot és adjon be egy kamu román önéletrajzot amin magát teljesen románnak tünteti fel...kit vesznek fel? hát nem a székelyt az biztos...

Én személy szerint arra vagyok büszke hogy nem tagadom meg hazámat akárhol vagyok a lelkem otthon van próbálom őrizni a hagyományainkat és ezt tovább adni megismertetni a történelmünket és tisztelni azokat akik tettek és tesznek a hazáért,Erdélyért.És mindig előre nézek nem egy helyben toporgok és várom a nagy csodát.A magyarországi fiatalok többségét meg kérdezed hogy beszélnek Erdélyben,kik a székelyek nem mondok sokat de 70% azt mondaná románok vagyunk és gőzük sem lenne hogy mi az a Trianon, mi volt 1919 előtt és hogy egy az anyanyelvünk,a multunk és a hazánk. Na ez a sajnálatos dolog.Nem a gyermek a hibás hanem a szülő aki elfelejti a nemzetét.

73. 274c9996b8 (válaszként erre: 65. - Bd37ba754f)
2009. okt. 23. 16:45

Elöször a skandinav orszagokban talalkoztam Erdelyi Magyarokkal/Szekelyekkel ! Mint Magyarorszagi Magyar , nagyon elcsodalkoztam hogy ÖK/TI milyen buszkek , öntudatos Magyarok vagytok ? ! Ilyen bealitottsagunak kellene lenni az összes Magyarnak ! Sajnos ez nem igy van.

Egyebkent minden Erdelyi ember eppen ugy , nyilatkozik a romany cigany nepsegröl mint ahogy Te irsz roluk ! Elszörnyedve halgattam szörnyu sorsokat , beszamolokat , bunöket amiket a romany szemrebbenes nelkul követ es követett el az ott elö Magyarsag ellen -:(

72. bd37ba754f (válaszként erre: 71. - Pitypang79)
2009. okt. 10. 13:55
Tudod ha a férjem nem idevaló lenne és most már a két kicsi is én nem maradtam volna itt.mi is beszéltük hogy tovább kéne menni csak addig halogattuk hogy jöttek a terheségek a picik és hát itt ragadtam.Egyenlőre... valahogy nem érzem azt hogy itt fogom leélni az életem lehet hogy most ezt azért mondom mert ithon vagyok és nem emberek közt dolgozom és ez még pluszba rátesz egy lapáttal amugy is erősen fájó hon és menekülő vágyamra de ha én nem is az biztos hogy a gyerekeket arra fogom nevelni hogy menjenek a nagyvilágba és ne ragadjanak le ott ahol már nincs előrelépés és tisztelet az ermbertárs iránt.Amugy is nyughatatlan a vérem nem bírok egy helyben megülni ezt örökölték a kicsik is hogy hol a célállomás azt nem tudom de nem ez a végső az biztos:)
71. pitypang79 (válaszként erre: 64. - Bd37ba754f)
2009. okt. 10. 12:27

Szia Hegyek Lánya.

Csak most láttam hogy válaszoltál nekem:-),bocs,nagyon lefoglal az utóbbi idóben a suli...Írtad hogy már elmúlt a szerelem ez az ország iránt...ez nekem sem megy igazán...próbálkozom ezzel de nem sikerrel..ezek szerint így is lehet itt élni?

Igazából a suli miatt egyelőre még jó pár évig itt kell dekkolnom ..és ha nem alakul semmi lehet továbbállunk ...már beszéltük a párommal is ezt,mondjuk ő idevalósi...de egyetért velem.

Én még csak pár hónapja , hát 8 hónapja vk itt,de fura ..

Mintha a köztünk lévőkben lenne valami ami itt nincs...és hiába is keresem nem találok rá:-(,ezek miatt még kételyek közt telnek napjaim..nem tudom hogy képesek leszek rá , hogy megszokjam itt.

70. bd37ba754f (válaszként erre: 66. - Csilla80)
2009. okt. 2. 09:51
ezek csak az én saját tapasztalataim...ugyanolyanok mint amikor az itteni magyarok mondják azt hogy te román létedre milyen szépen beszélsz magyarul,vagy idejösztök és elveszitek a magyarok elől a munkát...otthon nem igazán találkoztam olyan románnal aki emberszámba vett volna konkrétan azokról a kitelepültekről beszéltem akiket elüldöztek a falujukből,városukból.én azt ecseteltem hogy ki miért hagyta el Erdélyt és több lehetőséget is felvázoltam.:)
69. genia (válaszként erre: 65. - Bd37ba754f)
2009. szept. 30. 19:37
Igazad van .Tobb Kolozsvari ismerosom van akik ereztek elesben ezt a roman magyar ellenessegeskedest de itt szatmarnemetiben sohasem ereztem annyira mi itt aztan rendesen ossze vagyunk keveredve meg az en csaladomon belul is .Peldaul :aferjem anja roman volt az apja magyar [kerti] azunoka ocsem felesege tok roman nem is igazan ert magyarul azegyik sogonom szinten .Amig nem ezem hogy bantjak amagyarsagom ninsc gon de ha bantanak gondolkodas nelkul bantok en is.A nagynenem 40 eve el Budapesten lett volna lehetosegunk ki menni de nem birtam itt hagyni aszuleimet .De oszinten tisztelem azokat akik megtettek ezt a lepest.Amostani helyzetet szemleve ha nem lennenk annyi evesek amenyiek vagyunk lehet miis elmennenk ,a sogorom 2 honapja ment ki Kanadaba azt monjak eletuk legjobb dontese volt.
68. mel81 (válaszként erre: 61. - Pink sunrise)
2009. szept. 30. 18:34
Na én azt sosem szerettem. Pedig anyukám imádja. Sokszor próbálkozott nálam is a juhtúrós puliszkával, de nekem egyszerűen nem jön be.
67. mel81 (válaszként erre: 58. - Bd37ba754f)
2009. szept. 30. 18:30
Értem.
66. csilla80 (válaszként erre: 65. - Bd37ba754f)
2009. szept. 30. 17:58

"lealázzák a románok a székelyt ahol csak tudják"


Ezt azert kikerem magamnak a roman ismeroseim neveben... ne alltalanositsunk kerlek... :-)

65. bd37ba754f (válaszként erre: 63. - Genia)
2009. szept. 30. 17:50
csak Érden több ezren élünk valamikor volt aki átmenekült mert othon lenyúzták volna a bőrét na nem a szó szoros értelmében hanem lealázzák a románok a székelyt ahol csak tudják,vagy azért jöttél mert ez a hazád,vagy azért mert jobb volt a megélhetőség jelen pillanatban több a munkalehetőség viszont már itt sem éri meg munka szempontjából hosszú távon gondolkodni max ugródeszka a továbblépéshez...már akinek...nekem itt a családom most már meg van a kettős állampolgárságom,itteni a férjem és a két kicsink én már nem ugrálok:)
64. bd37ba754f (válaszként erre: 60. - Pitypang79)
2009. szept. 30. 17:43
10 éve vagyok itt a beilleszkedés simán ment kivéve egy -20 célírányos beszólást de ez a szerelem már rég elmúlt az ország iránt.Amugy mindenhová simán beilleszkedek elég lazán veszem a dolgokat akinek nem vagyok szimpatikus az ne nézzen:)
63. genia
2009. szept. 30. 14:14
Mennyi erdelyi van magyaroszagon nem semmi .
62. csilla80 (válaszként erre: 61. - Pink sunrise)
2009. szept. 30. 12:18
Ezzel nem vagy egyedul... :-)))
61. pink sunrise (válaszként erre: 59. - Bd37ba754f)
2009. szept. 30. 11:28
Alig varom anyukam csinaljon nekem turos puliszkat:)En akarmilyen benan hangzik,de nem tudok jo puliszkat csinalni:)
2009. szept. 30. 11:21

Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok,én is erdélyi vagyok Pest megyében élek.Nemrég óta élek itt , nekem kicsit nehezen megy a beilleszkedés,nektek milyen volt?

2009. szept. 30. 10:35
most hozott a bátyám rókagombát hmmm imádom de itt pesten hihetetlen drága mi is szedtünk othon de bezabáltuk turóval:)
2009. szept. 30. 10:33

mel81 mint a normál taxi csak ezek általában munkásokat illetve nagyob társaságot vesznek fel

legalább is ahogy én láttam

57. mel81 (válaszként erre: 53. - Lillacska)
2009. szept. 28. 11:07
És ez hogy működik?
56. agis (válaszként erre: 54. - Pink sunrise)
2009. szept. 28. 09:47

a tészta az a sütemény :)

túrós laska az magyarországon a túrós tészta....

55. mokusmazsola (válaszként erre: 54. - Pink sunrise)
2009. szept. 28. 09:37
nekem gyerekkoromban a laskaleves volt a kedvencem, vagyis husleves:)
54. pink sunrise (válaszként erre: 51. - Agis)
2009. szept. 28. 08:12
HiHI:)vagyis"turos laskát"????:))))
53. Lillacska (válaszként erre: 52. - Mel81)
2009. szept. 28. 07:57
A maxi taxi egesz erdely szerte kozlekedo utasszallito mikrobusz.:)
52. mel81 (válaszként erre: 50. - Bd37ba754f)
2009. szept. 27. 14:29
Mi az a maxi taxi?
51. agis
2009. szept. 27. 08:49
A miccsel (mititei) engem ki lehet kergetni a világból. De pityókás kenyeret vinetével fulladásig tudok enni. Desszertnek valami túrós tésztát szeretek.... :D
2009. szept. 25. 12:56
na az amin jókat nevetünk marosvásárhelyen és tordán láttunk először maxi taxit hatalmas ötlet:)
49. pink sunrise (válaszként erre: 48. - Bd37ba754f)
2009. szept. 24. 17:32
kuldok,kde nem busszal hanem maxi taxival:)
2009. szept. 24. 16:55

:D

kérek egy borkányal az erre járó busztól:D

47. pink sunrise (válaszként erre: 46. - Bd37ba754f)
2009. szept. 24. 16:50
Es vinettával:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook