Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Opel Corsa B fórum

Opel Corsa B (beszélgetős fórum)

2011. máj. 18. 21:11

Üdv mindekinek!

Van egy 95-ös Corsa b-m , és nemrég egy nagyon idegesitő szimtómát tapasztaltam. Amikor hirtelen rálépek a gázra , a motor megtorpan , elveszti az erejét, behörög , amikor lassan visszaengedem a gázt , megugrik ugyan, de a fordulatszám már az egekben van(megjegyzem maga a motor nem kopott), és ez jelentkezik dombon felfelé, amikor egy bizonyos szinten terhelve van a motor( a gáz pedál állásától függően), ugyanezt csinálja. Raktuk már teszterre, semmit nem mutatott, verzérlés OK, kompresszio OK, cseréltem injektort, és fojtó-szelep torkot is, most valamivel jobban megy, de nem sokkal. Az elektronika lehet a ludas? Vittem már pár szervizbe , de szerintem nem nézte meg senki alaposabban( vagy nem értenek hozzá). Úgy kell elképzelni a problémat , mintha egy karburátoros kocsinál megment a gyorsitó-szivattyú ,mikor az ember rátaposna a gázra, a keverék nagyon leszegényedik, szuper lenne ha valaki tudna segiteni, bocs a hosszú szövegért:))

2011. márc. 21. 15:25
Keresem a 1994-es évjáratú CORSA B elektromos kapcsolási rajzát, ill. szervízkönyvét.
2011. febr. 7. 13:54

Mindenkit óvva intek attól, hogy a Kiss-Gerencsér Autóházba bevigye az opeljét javításra, vagy autót vegyen


náluk!


Velem a következő tötént.

Bevittem a diesel Corsámat a zalaegeszegi szervizükbe hibamegállapításra, mert a hűtővízben olaj jelent meg.

Mennyibe kerülthet egy hibamegállapítás?

Sajnos megbíztam bennük, azóta is bánom.

A hibamegállapítás negyedmillió forint!!!

Szétszedték a turbódiesel motoromat, majd közölték, hogy nem abban van a hiba.

Fizessem ki az összeszerlést, negyedmilliót vagy elvihetem az autómat egy szatyorban odaadják a szétszedett


motort és ekkor csak hatvanezret kell fizetnem a szétszerelésért.


Ez olyan, mintha beadnád a gyerekedet az oviba, mert megbízol bennük és aztán felhívának az oviból, hogy


fizess negyedmilliót, akkor egészben visszaadják a gyerekedet, ha csak hatvanezret fizetsz, akkor darabokban


adják vissza.


A hiba az olajhűtőben volt, ami egy óra altatt megjavítható lett volna.

Kérdésemre, hogy miért nem a sokkal olcsóbb javítású hibalehetőséggel kezdték a hibakeresést ezt mondták:


Most jól kapaszkodj meg!!!


"A motor belsejében szokott lenni a hiba."


Én soha többé nem viszem az autóm a Kiss-Gerencsér Autóház egyetlen szervízébe se és nem is veszek náluk


új atuót!!!

6. kikata (válaszként erre: 5. - Delike)
2010. aug. 7. 16:54
Persze, van időm, annyira nem sürgős:)És köszönöm:)
5. delike (válaszként erre: 4. - Kikata)
2010. aug. 7. 15:03
Ha van egy kis időd, akkor megkérdezem a Párom, nemsoká ideér. Ő autóalkatrsézeket árul 11 éve, elég sok minden megy neki fejből. Megkérdezem.
4. kikata (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2010. aug. 7. 14:55
Elég sok helyen kerestük már, ha találtunk volna, nem írtam volna ide. Azért köszi.
2010. aug. 7. 14:44
esetleg google?
2010. aug. 7. 14:17
Sziasztok! Segítsetek légyszíves. Opel Corsa B 96-os évjáratú 1.4-es 90LE-s, benzines, X14XE motorszám kezdettel. Milyen katalizátor van benne gyárilag? Lambdaszondás vagy esetleg jó bele a sima katalizátor is?
2010. aug. 7. 14:13
Opel Corsa B

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook