Önző férj (beszélgetős fórum)


1 2
53. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. dec. 22. 12:40
Jó feleség vagy. Kit érdekel, ha haragszik de legalább vigyázol az egészségére!
2011. dec. 22. 12:36
a letobb pasi onzo,s ezzel sajnos nem vagy egyedul.mi thacsak ok leteznenek es mi nok nem,aki ilyen nem tudod megvaltroztatni.en is ezert hagytam el ferjemet ,majd paromat mig vegre ratalaltam az igazira,aki nem onzo es mindent megtesz ertem,o az almom pasija akirol mindig is almodtam.
51. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. dec. 7. 11:45

Édesapám 97' óta cukorbeteg.

Első évben betartot minden diétát, előírást amit az orvos mondott. Ám jött a következő év, és mivel a cukor lassú csendes gyilkos, ha nem érezzük nem fáj, és így nincs is alapon minden abba hagyott édesapám..Sok veszekedés volt belőle feleslegesen, ugyan így reagált édesapám is.

Tavaly meg is lett a következménye,szívinfarktust kapott, nem sok hiányzott, hogy meghaljon édesapám. Azóta inzulinoznia kell, és bár jobban oda figyel a cukorra a mozgásra de ugyan úgy eszik mindent max kevesebbet abból ami nagyon felviszi a cukrát.

50. Mucmuc987 (válaszként erre: 49. - Mucmuc987)
2011. dec. 6. 06:43
Olvastam a neten egy cukorbeteg hozzászólását a Gymnema sylvestre 400 mg kapszulához. Az illető fél éve szedte már 3x1 adagban és 18-ról lement 6,25-re a vércukra és fogyott 50 kg-ot (persze mellette diétázott). Őt az orvosa kérdezte meg, hogy mit csinál, hogy ilyen jó eredményeket produkál, erre föl adott a dokinak egy üres Gymnema kapszulás dobozt. Szóval ezek szerint ő nem beszélte meg külön az orvosával, hanem utólag mondta meg, mit szed.
2011. dec. 6. 06:37

Kiegészítés a Gymnema Sylvestre témához:



Mikor van rá szükség és mik a hiánytünetei?


Bár ez jól hangzik, az embereknek nem szabad feladniuk a korábban bevált módszereket sem. Ugyanúgy egészségesen kell étkezniük, rendszeresen mozogniuk, és szedni a gyógyszereket ha szükséges. Kritikus fontosságú, hogy kövessük az orvosok utasításait, és minden esetben kérjük ki véleményüket a gymnema sylvestre használata előtt.


A gymnema sok egyéb rendellenesség kezelésére is használatos, pl. emésztési problémák, köhögés, szorulás, malária, és még sorolhatnánk. Érdekes állatkísérletek azt sugallják, hogy a gymnema a koleszterinszint csökkentésében is segítségünkre lehet.


További kísérletek arra is rámutattak, hogy a gymnema elősegíti az urinsav ürítését és csökkenti a hiperglikémiát is. Emellett gyomorfekélyre, vízhajtásra, hűtésre, vérzés elállítására, és tonizálásra ugyancsak használható. A gymnema a reumás arthritisz és a köszvény kezelésére is alkalmas.

Mennyit szedjek? Vannak mellékhatásai?


Egyes gyógyszerek kölcsönhatásba léphetnek a gymnema-val. A cukorbetegség kezelésére szolgáló gyógyszerek mennyiségét befolyásolhatja a gymnema (inzulin, metmorfin, glipizide). Csak orvosi felügyelettel szabad a vércukorszint csökkentésére használni a gymnema-t. Ettől eltekintve mellékhatásai nem ismertek. Terhes és szoptató anyákra gyakorolt hatása még nem tisztázott.

2011. dec. 6. 06:25

Bemásolom ide a netről:


Gymnema Sylvestre


Napjaink népbetegsége az elhízás, emiatt számos olyan régi gyógynövény kerül a kutatók kísérleteinek középpontjába, melyek manapság már feledésbe merültek.


A Gymnema Sylvestre növényben található vegyület a gimneminsav, mely a vércukorszint normalizálását segíti elő. Ez az anyag a zsírok és a szénhidrátok felszívódását képes gátolni, így a cukorbetegség kezelésében és fogyókúrák kiegészítőjeként is kitűnően használhatóak. Csökkenti a szénhidrát utáni vágyat, és az éhségérzetet is, így könnyebb elkerülni a csokoládé és sütemények kísértését.


Cukorbetegség kezelésére:

A Gymnema sylvestre levelek kivonata csökkenti a vércukorszintet. A kutatások kimutatták, hogy a gymnema megduplázhatja a pancreas inzulintermelő sejtjeinek mennyiségét és visszaállíthatja a vércukorszintet a normálisra.


Egyes típusú diabéteszes páciensekkel végzett kutatások kimutatták, hogy a gymnema növeli az inzulin hatékonyságát. Egy speciális kutatás során pedig azok, akik gymnema levél kivonatot szedtek pár hónapig, kevesebb inzulinra szorultak a vércukorszint kordában tartása érdekében. Akiknek kettes típusú diabéteszük van (nem inzulinfüggő diabétesz), a gymnema levél kivonat javította a vércukorszintjüket, és kevesebb gyógyszerre szorultak betegségük kordában tartása érdekében.


Mellékhatásai nem ismertek.


Étrend-kiegészítő Gymnema Sylvestre tabletta

180db Nettó tömeg: (32g±10%)

Aktív összetevők 1 tablettában:

Név Mennyiség RDA%

Gymnema Sylvestre 400mg **

Citrus pektin 220mg **

Napi ajánlott mennyiség: 3x1 db étkezés után


Gyakorlati tapasztalataim alapján nagyon kedvező eredményeket értem már el ezzel a kezeléssel amely még folyamatban van.

47. Mucmuc987 (válaszként erre: 46. - Fridoka)
2011. dec. 6. 06:20
Én nagyon tudnám értékelni, ha a párom segítene a szénhidrát függőségemben, arról nem is beszélve, ha még főzne is rám egészségesen. Ezt a férjednek nagyon kellene értékelni benned!! Tudom, hogy milyen érzés az, mikor az ember le akar szokni a cukorról, fehér lisztről, erre föl az ember, akit szeret, péksüteményekkel, cukrozott tejtermékek tömkelegével, egyéb édes nasikkal jön haza nap, mint nap. Hiába mondok neki bármit is.
46. fridoka (válaszként erre: 44. - D43485a76e)
2011. dec. 6. 04:21
Azért ez a címe,mert önző hogy csak azt nézi ami neki (jó).Azt hogy szeretem,és nem akarom hogy baja legyen már nem érdekli.
45. fridoka (válaszként erre: 42. - Biológus)
2011. dec. 6. 04:18
2éve gyógyszeres.
2011. dec. 6. 02:03
Miért az a fórum címe, hogy önző férj?
43. Mucmuc987 (válaszként erre: 41. - B3edc666c5)
2011. dec. 6. 01:53
Az ország legtöbb városában tartanak már előadást, az előadás után lehet bejelentkezni mérésre. A weboldal címet elküldtem priviben.
42. biológus (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. dec. 5. 22:18

Szia!

Nem olvastam vissza a fórumot, lehet, hogy már írtátok, de volna egy kérdésem: a férjed melyik szakaszban tart most? Még csak diétázna, vagy már gyógyszeres kezelésnél, esetleg inzulin?

Van néhány ismerősöm, akit gyógyszerrel kezelnek (egyenlőre), persze diétázni is kéne, nem egy nem vesz tudomást a betegségről, sem a diétáról. :(

41. b3edc666c5 (válaszként erre: 37. - Mucmuc987)
2011. dec. 5. 21:48
Hol van ilyen anyagcsere-mérés?
40. Mucmuc987 (válaszként erre: 38. - Remoni)
2011. dec. 5. 15:12
Minden élelmiszernek van rezgése, ugyanúgy, ahogy a testünknek is van rezgésszintje, ezen alapszik az energiaszint mérés is.
39. Mucmuc987 (válaszként erre: 38. - Remoni)
2011. dec. 5. 15:09
Nincs mértékegysége.
38. Remoni
2011. dec. 5. 15:07
Az energiaszintnek mi a mértékegysége?
2011. dec. 5. 14:52
Egy páran a hozzászólók közül megemlítették az egészséges táplálkozást, én is fontosnak tartom. DE!! A mai világban honnan a fenéből tudja az ember, hogy mi az egészséges, mi nem, ha az egyik könyv ezt írja, a másik könyv meg homlokegyenest az ellenkezőjét. Abban persze mindannyian egyetérthetünk, hogy a cukor és a fehér liszt egészségtelen, hisz függőséget okoz, olyan, mint az alkohol, nagyon nehéz erről a függőségről leszokni. Én magam is érintett vagyok a témában, mivel gyerekkorom óta szénhidrát függőségben szenvedek. Pont ezért örültem, mikor elmentem egy Metodic anyagcsere típus mérésre. Ott ugyanis egy géppel a testem válaszait mérték, mely étkek jók a testemnek és melyek nem. Összesen 24 féle anyagcsere típus létezik, attól függően, hogy agyalapi, pajzsmirigy, mellékvese, petefészek stb. típusú vagy-e (hormonális típus szerint), emellett az emésztőrendszer típusa, az idegrendszer típusa és a vércsoport szerint tartozik minden ember valamelyik táplálkozási típusba. Ezt bemérik és eszerint állítanak össze egy listát, mely élelmiszerek vannak rád jó és kevésbé jó hatással. Nem akarok a részleteibe belemenni, a dolog lényege, hogy ami az egyik embernek méreg, az a másiknak pont, hogy jó. Az energiaszintet is méri a gép. A magyar átlag energiaszint 30 körül van (0 és 100 között, 100 a legjobb). Mondok egy példát. Domján Laci, az agykontroll oktató évek óta vegetariánus volt. Bemérette magát a Metodic készülékkel és az energiaszintje 20 volt!! Kiderült, hogy ő olyan típusba tartozik, akinek a hús jó és energiát ad. Elkezdett az anyagcsere típusa szerint étkezni és azóta sokkal több az energiája, sokkal jobban érzi magát a bőrében. A túlsúlyosak pedig koplalás nélkül fogynak, ha az anyagcsere típusuk szerint étkeznek. A paleolit táplálkozás is csak bizonyos típusúaknak jó! Nem mindenkinek! Én például lassú égetésű szénhidrát típusba tartozom, egyébként agyalapi típusú vagyok. Nekem jó a teljes kiőrlésű kenyér, növeli az energia szintemet (pedig a paleolit táplálkozás egészségtelennek, gyulladást okozónak véli a teljes kiőrlésű gabonákat). Ha ezt eszem, nem vagyok fáradt, nem vagyok depressziós és van energiám (persze be kell tartani az arányokat, arra is tanácsot adnak, hogy ezt milyen részben tartalmazza az étkezésem). Azért írtam ezt le, hátha segítek ezzel valakinek. Én évekig szenvedtem attól, hogy nem tudtam, hogy amit eszek, az éppen egészséges-e, jó-e a testemnek. Persze bűnözni én is szoktam, de idő kell, míg átáll a szervezet és már nem kívánja az édeset vagy az egészségtelent. Nekem a problémám még az, hogy a párom kilószámra veszi az édességeket, hiába mondom neki, hogy ne vegye meg. Mindig ott a kísértés. De már egyre kevesebbet bűnözöm, próbálok a páromnak is jó példát mutatni.
36. fridoka (válaszként erre: 35. - B3edc666c5)
2011. dec. 5. 14:34

Akkor nem vagyok egyedül,de engem nagyon ki

borít ez a tehetetlenség.Én küzdök helyette,pedig neki csak akarnia kellene.

35. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. dec. 5. 10:58

Mintha az én férjemről írtál volna.Én már kezdem feladni :( Ha nincs itthon pl.édesség,elmegy vesz.Próbáltam másképp főzni,egy idő után nem volt hajlandó megenni,neki úgy kell mint régen,aztán ment anyóshoz enni,aki nem partner,tortával stb. tömi a kisfiát.Az édességet már éjszaka eszi,ha nem látom,csak reggel a papír és doboz maradványokat.Próbáltuk a paleo étkezést,már azt sem akarja.

A doki jól ráijesztett,ami 3 hónapig hatott,utána folytatta,ahol abbahagyta.Már 1 éve nem is ment el kontrollra :(

Ha kapsz itt valami jó tanácsot,megpróbálom én is.

De amíg ők maguk nem akarnak változtatni,mi hiába erőlködünk :(((

34. fridoka (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2011. dec. 5. 08:56
Köszönöm!
33. michelle.r (válaszként erre: 32. - Fridoka)
2011. dec. 5. 08:38
Oké, szívesen, de most mennem kell, majd jelentkezem, ha itt leszek.
32. fridoka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2011. dec. 5. 08:22

Ezzel kapcsolatban szívesen beszélgetnék veled,

igen igazad van hogy a világra haragszik.

De hogy kezdjem?

31. michelle.r (válaszként erre: 30. - Fridoka)
2011. dec. 5. 08:18

Anyám ugyanezt csinálta. Én ordítottam, toporzékoltam, ő duzzogott és sajnáltatta magát, hogy ilyen vackokat kell ennie. Diplomás, nyelveket beszélő, vezető emberről beszélünk :((.


Nem rád haragszik, a világot utálja. Kezeld ezt a helyzetet holisztikus szemléletben - fontos az orvosi kezelés, de foglalkozz a lelki hátterével is. Olvasgass utána, értsd meg a hátterét. A végén hálás lesz, de közben lesz néhány ajtócsapkodás, tányértörés :/

30. fridoka (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2011. dec. 5. 08:11
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat,csak az egészben az a szomorú hogy csak én küzdök.Ő meg haragszik rám ha jót akarok.
2011. dec. 5. 08:11
akkor ne foglalkozz vele. tudom könnyen beszélek, de ha ő nem idegesíti magát miatta, te hiába aggodalmaskodsz és töröd magad
2011. dec. 5. 08:07

Nem alaptalan a félelmed, anyám belehalt, a nővére fél éve haldoklik a kórházban, az egyik lábát már amputálták, a másikat valószínűleg nem éri meg.


Erőből ezt nem fogod megoldni, minél inkább akarod, annál nagyobb az ellenállás.

Tanulmányozd az update-et, a paleolitot. Mindkettő zseniális, stabilizálja a vércukrot és még fogyni is fog és ha ügyes vagy, nem is látszik diétának.

Amikor jobban fogja érezni magát, ő fogja akarni.


A cukorbetegség alattomosabb mint a rák, nem fáj, nincs tünet, mire a szövődmény kialakul, addigra nagyon súlyos a helyzet. Nem egy értelmes embert láttam már kinyírni magát, mert nem veszi komolyan.


A fickó is, akiről alább írt valaki, elég értelmes ahhoz, hogy céget vezessen, de ahhoz nem, hogy megértse, nem lesz vicces, amikor egy lábon kell élni az életet :((

27. fridoka (válaszként erre: 11. - Mucmuc987)
2011. dec. 5. 08:00

Én teljesen egészségesen főzök,mivel vegetáriánus vagyok.Sok zöldséget, kenyeret sütök teljes kiőrlésű lisztből,de ő elmegy és vesz fehér

kenyeret.Zöldségekre azt mondja nem tudom

lenyelni.11 cukorra azt mondja hogy jó.

Lelkileg én készülök ki.

2011. dec. 5. 07:50
egy ismerősömnek nemrég vágtak a lábfejéből egy darabot a cukor miatt. általános iskolai kedves rajztanárom megvakult, évek óta nem lát, ugyancsak a cukor miatt
25. kisj
2011. dec. 5. 07:41

Szia.

Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon a cukorbetegségben, meg a diétában?

Szerintem számold ki neki, hogy mennyi a megehető szénhidrát érték és igyekezzél úgy főzni. Eleinte nehézkes, de gyorsan bele lehet lendülni. Ne legyenek otthon tiltólisták kaják.


Egyébként meg mond meg neki, hogy még 1-2 év és simán és teljesen impotens lehet. (a cukorbetegség roppantul aljas és észrevétlenül pusztítja az ereket és az idegeket)

2011. dec. 5. 07:28
Ha egészségesebben főzöl, lehet, h észre se veszi és nem viszi fel neki a vércukrát. A nyírfacukor szenzációs, semmi mellékíze nincs. Egyébként meg lúgosítja a szervezetet, a vércukrot nem emeli meg, gombaölő hatása is van állítólag. Én 1800 Ft-ért szoktam venni. A fehér liszt helyett lehet zablisztet, teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztet stb. használni. A zsiradékok is nagyon fontosak. A kókuszzsír nagyon finom és baromi egészséges (egy kiló 1400 Ft). Az extra szűz olíva olaj is nagyon bejön nekem, bár nem olcsó. Ezek az élelmiszerek nem olcsóak, de hosszú távon megéri, mert a betegség sokkal több pénzbe kerül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook