Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önpusztítás, avagy alapvető meggyőződéseink önmagunkról fórum

Önpusztítás, avagy alapvető meggyőződéseink önmagunkról (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Önpusztítás, avagy alapvető meggyőződéseink önmagunkról

2023. márc. 25. 11:18

Tetszik a cikk! Köszönjük.

A negatív gondolatok az életünk mérgei...


Nem mellékes egy ember életében, hogy milyen gyermekkora volt, de menjünk kicsit messzebbre,nem mindegy milyen volt a családfa története. Olvastam, hogy örökölhetünk traumákat. Igen érdekes dolgok ezek, hiszem, hogy így van.

Egyes kutatások arra utalnak, hogy a traumák bizonyos formái (például az éhezés vagy a szélsőséges stressz, háborús élmények) hatással lehetnek a génaktivitásra, és ezek az epigenetikai változások továbbadódhatnak a következő generációkra is. Az ilyen változások befolyásolhatják a stresszkezelő mechanizmusokat és az idegrendszeri fejlődést, ami hajlamosabbá teheti az utódokat bizonyos pszichés betegségekre, például depresszióra vagy szorongásra.Azoknak az embereknek, akiknek a szüleik traumatikus eseményeken estek át, eltérő a kortizolszintje és más a hormonok szintje is.Ezek befolyásolják az agyat szerkezetét és működését.


A változást akarni kell!


Aki már tudja, hogy ki akar mászni a számára negatív életből, akkor sok mindent kell tenni érte, amire kevesek hajlanak, mert az nehéz,sokszor fájdalmas, főleg az első lépés.

Felismerted a bajt, akkor meg kell nézni, hogyan tudsz változtatni, a legjobb, ha saját magad "gyógyítod",de nem szégyen segítséget kérni sem.


Amit én tettem első lépésben.

Sport,futás: Endorfin hatása boldogsággal tölt,a gondolataim világosabbak lettek.

Nyitni a világ felé, emberek felé,de kizártam a negatív embereket az életemből, "burkot képeztem" magam köré. Rózsaszínt! :)

Mindenkitől búcsút vettem, aki egy kicsit is negatívan hatott rám,új barátaim lettek.

Olvastam, idegenekkel beszélgettem időjárásról akár.

A negatív gondolkodás legapróbb csíráját is elfojtottam. Csak pozitívan. Természetesen vannak olyan hatások, amit lehetetlen megélni pozitívan, mint a halál.

Megtanultam magamnak igent mondani, kicsit önző lenni. Apró dolgokkal meglepni magam.

Csak lefeküdni a fűbe és a felhőket nézni, napozni, lelassítani, senkinek nem megfelelni,más negatív véleményére mosolyogni.

Összetett munka, de szépen fellehet építeni magad.Egy év alatt tettem rendbe magam. Ma is vannak még persze emlékeim, rossz gondolataim, de ezeket be lehet dobozolni. A lényeg, nem mindenre kell magyarázat, nem kell okokat keresni,a miértekre választ várni.

Minden napból igyekezni kell a legszebbet kihozni!

2023. márc. 25. 09:35
"Nekem semmi sem sikerül." "Csak én vagyok ilyen szerencsétlen." "Minden ember csak az pénzre hajt." Ezek káros meggyőződések önmagunkról vagy a világról. Általában túlzottan általánosított kijelentések. Ha pedig szélsőségesen negatívak, akkor önpusztító hatással vannak ránk. Mégis mit lehet tenni ez ellen?

Ugrás a teljes írásra: Önpusztítás, avagy alapvető meggyőződéseink önmagunkról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook