Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önmarketing fórum

Önmarketing (beszélgetős fórum)

2012. jan. 7. 22:49

Én arra gondoltam, hogy pl egy állásinterjún, vagy amikor el akarsz fogadttni egy ötletedet a feletteseddel, akkor hol a határ abban, amit mondasz.

Tehát, pl az érvelés meddig ügyes megfogalmazás, és mikortól hazugság?

28. 1951018ccb (válaszként erre: 27. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 10:47
egy kedves gereblye viszont sok vendéget és borravalót hoz :)
27. 7550f94845 (válaszként erre: 26. - E16fe97baf)
2012. jan. 5. 10:25
Igen csak az a baj hogy nagyon megtévesztő is lehet.Pl egy hajléktalan lop egy öltönyt kipofozza magát hazudik egy csomót felveszik és bent alszik az irodába...nagyon megtévesztő a külsőre figyelni.De az a baj hogy az a fontosabb.Egy kövér nőt nem vesznek fel pultosnak.Pedig a molett hölgyek általában 90%-ban kedvesebbek mint a gereblyék akik azon idegeskednek hogy 5 dkg-mal nehezebbek.
26. e16fe97baf (válaszként erre: 19. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 08:53
a külső egy eszköz
25. 1951018ccb (válaszként erre: 24. - Mayalina)
2012. jan. 5. 08:51
csakis az értékrendben
24. Mayalina (válaszként erre: 23. - Korteforma)
2012. jan. 4. 12:12

No igen!

És itt jön a kérdés:

hol a határ az ügyes megfogalmazás és a hazugság között? :)

23. korteforma (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2012. jan. 4. 12:01

Mindenhol el kell adni magunkat, de fontos, hogy az a kép, amit sugárzunk magunkról, az megfeleljen a valóságnak.

Ajánlom Papp-Váry tanár úrat és Réz Andrást a témákban. Nagyon jó előadást tartottak egy konferencián :))

22. 7550f94845 (válaszként erre: 20. - 1951018ccb)
2012. jan. 4. 11:53
ez tény!
21. SweetDelight (válaszként erre: 9. - Mayalina)
2012. jan. 4. 11:44

Első sorban szerintem a munkában és ott szinte folyamatosan. Nem elég megszerezni az állást meg is kell tartani.


Ahhoz, hogy valaki jól tudja eladni magát fel kell készülinie, valamilyen szinten ismerni kell a "célközönséget".

Persze vannak kitapasztalt, tanult dolgok amiket mindig lehet alkalmazni, sőt valakinél már tudat alatt működik.


Pl. eseménytől ill. személytől és célunktól függő színválasztás.


Szerintem magánéletben nem célra vezető, hiszen ilyenkor felturbozzuk azt a tulajdonságot, amit a másik keres bennünk.

0-24ben marketingelni elég fárasztó lehet.

Ettől függetlenül az első pár randi színtiszta önmarketing mind2 fél részéről:))

20. 1951018ccb (válaszként erre: 19. - 7550f94845)
2012. jan. 4. 11:29
aki valamit elad, annak meg kell teremteni az illúziót és nem csak a terméket felturbózni, hanem magát is - ha szoros kapcsolatban áll a termékkel, tehát nem annyi, hogy kiválasztják valamelyik soron az adott dolgot, aztán odaviszik a pénztárhoz kifizetni
19. 7550f94845 (válaszként erre: 17. - 1951018ccb)
2012. jan. 4. 11:23
hát igen a sikeres emberek általába tényleg jól néznek ki jobban mint az átlag.Átlagon felüli a fizikumuk meg stb stb.sajnos tényleg a külső a fontos.
18. 7550f94845 (válaszként erre: 16. - Mayalina)
2012. jan. 4. 11:21

hmmm próbálom beleképzelni magam ha üzletember lennék mit tennék.De mivel gyeses anyuka vagyok:)))))

tehát én ha én vezetném le az eglszet mondjuk előadást kéne tartanom.Eleve hangulatos barátságos helységbe szervezném .Mindenkinek kényelmes ülőhelyet és kézközelbe készítenék mindent amire szüksége lehet.Kerek asztalhoz ültetnék mindenkit akik a vetítő felől ülnek azoknak forgós szék.

Én ülnék a vetítőhöz legkényelmetlenebb helyre hogy mindenki másnak jó legyen.A beszélgetést előszőr is kávéval nyitnám meg.ami mellett nyugottan lehet hétköznapi dolgokról pár szót váltani.az előadás alatt bárki nyugottan kérdezhet és akinek éppen válaszolok lehetőség szerint úgy állnék hogy az neki a legkénmyelmesebb legyen vagyis szemből és a szemébe nézve mondanám.Igyekeznék úgy magyarázni hogy az neki a legérthetőbb legyen.Amennyibe úgy látom kérdése van vagy valaki másnak a témába mindenkire odafigyelnék és mindenkinek válaszolnék.Nem komolyan hanem mosolyogva és ellenőrizva hogy biztos ért e.Jaj most ez túl komoly ha lesz hangulatom folytatom most pihizek mert fájh a gyomrom:)))))de csak akkor folytatom ha ilyesmire gondoltál.

17. 1951018ccb (válaszként erre: 12. - Mayalina)
2012. jan. 4. 11:15
az is egyfajta önreklámozás. akár már az előkészületei is, hogy külsőleg a legjobb formámat hozzam (előtte hosszas készülődés, bőr rendbetétele, testradírozás, krémezés, haj, smink...), mint mikor egy termék csomagolását próbálják minél vonzóbbá tenni, hogy az emberek vegyék, vigyék. aztán már éles helyzetben a belső jó tulajdonságok kihangsúlyozása a beszélgetés során, a beszélgetés olyan irányba történő irányítása, hogy számodra a legjobb legyen, a legtöbb jót meg tudd magadból mutatni (akár egy értékesítési folyamatnál), prezentálni, miért is lennél jó választás...
16. Mayalina (válaszként erre: 14. - 9536810fa1)
2012. jan. 4. 11:14

Attól, hogy el akar érni valamit az ember (pl egy ötletét keresztül akarja vinni a menedzsmenten, vagy szeretné, ha felvennék egy állásra, vagy egy tárgyalást, akar sikerre vinni, vagy üzletet szeretne kötni...), és ennek érdekében latba veti a szükséges eszközöket.

Eszközök alatt pedig most nem a tárgyiasult dolgokat értem, hanem amit korábban is írtam.

15. 7550f94845 (válaszként erre: 13. - Mayalina)
2012. jan. 4. 11:13

a marketing szóra nekem a reklám, eladás ugrik be.Hirdetés bemutatása eladása, értékei bemutatása, hogy az mért jó.

Akkor vegyünk pl magad eladása.Mert azt írod saját személy marketingezése.

Előtte felsoroltam mit értek én marketing alatt.

A tanyás ötlettel kapcsoltaba a személyt nem fejtettem ki.Úgy hirdetheti magát mint a megbízható bio gazda akitől finomat lehet venni.És mondjuk a hús csomagolóra olyan képet tesz amin rajta van ő is és ezzel reklámozza mintegy a saját személyével biztosítja az embereket hogy ő a garancia a termék minőségére.


De te arra vagy kíváncsi hogy miket mond tesz valaki ha jó benyomást akar tenni a külső környezetére.A testbeszédet én tudatosan sose alkalmaztam.Az jön magától.Bejáratott szófordulat hááát esetleg ha valami nagy poén volt arra célozva bizonyos szavak.Így az addig negatív dolgok pozitívra fordulnak.Amire te kíváncsi vagy az szerintem nem az önmenedzselés.

14. 9536810fa1 (válaszként erre: 13. - Mayalina)
2012. jan. 4. 10:59
... ez mitől önmenedzselés vagy önmarketing? :)
13. Mayalina (válaszként erre: 11. - 7550f94845)
2012. jan. 4. 10:54

Jól sejted, nem ilyesmire gondoltam.

Inkább olyasmire, hogy valaki a saját személyét hogyan menedzseli, hogyan viselkedik egy konkrét szituban, milyen testbeszédet alkalmaz tudatosan, miket mond, hogyan fogalmaz meg 1-1 adott dolgot.

Vannak-e esetleg úgymond bejáratott szófordulatok, mondatok, amiknél az a tapasztalat, hogy mindig pozitív a fogadása, és/vagy a negatív kimenetelűnek tűnő szitut végül pozitívra fordította.

12. Mayalina (válaszként erre: 10. - 1951018ccb)
2012. jan. 4. 10:51

Egy kicsit kifejtenéd a randi verziót?

Mit tettél és hogyan?

11. 7550f94845 (válaszként erre: 8. - 7550f94845)
2012. jan. 4. 10:43

Én nem de ha a szüleim helyéábe lennék tudom mit tennék.Tanyán élnek biogazdasá

guk van.Na arra egész sereg ötletünk lenne.Pl bio hús eladáshoz szórólap,netes hirdetés ismerősök általi hirdetés akik személyes tapasztalataikkal példázhatnák.Akkor tavasszal csinálnék kóstolóval egybekötött bemutatót amit családiasra szerveznék:)))

de te nem ilyesmire gondoltál szerintem:))

10. 1951018ccb (válaszként erre: 9. - Mayalina)
2012. jan. 4. 10:32
állásinterjú, munka (értékesítés - a vevő nem a terméket veszi meg, hanem téged...), randi :D
2012. jan. 4. 10:29

És tudnátok konkrét példákat hozni, amikor az önmarketinget alkalmaztátok?

Mikor, milyen szituban, tettétek, milyen eszközt alkalmaztatok?

8. 7550f94845 (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2012. jan. 4. 05:27
önreklámozás.a tudásunkat tapasztalatunkat megmutatni a munkáltatóknak vagy ha vállalkozásom van akkor a vevőknek megmutatni a szolgáltatásaimat és hogy az mért jobb mint az átlag.Mért érdemes hozzám fordulni.Mi az ami nálam különleges.
2012. jan. 4. 01:59
Az önmenedzselés része tevékenységünk reklámozása, eladhatóvá tétele.
2012. jan. 4. 01:43
Kihozni magunkból a legtöbbet életünk valamennyi területén, maximálisan kamatoztatni a tehetségünket és képességeinket olyan dolgokban, amikbe ugyanakkor minden kreativitásunkat is beintegrálhatjuk. Megtalálni az életfeladatainkat, felfedezni és kibontakoztatni értékeinket. Mindezt nem csupán önző önmagunkért, hanem elsősorban mások javára és előnyére, hogy a világot jobbá és többé tegyük.
2012. jan. 4. 01:02
Eladni magunkat. Azokat a tulajdonságokat (külső és belső) előtérbe helyezni megmutatni amire éppen szükség van.
2012. jan. 4. 00:11

Eladni önmagunkat a legjobb áron :D

na ez így kicsit brutál módon hangzik, de mondhatni megkeresni magunkak a legjobb utat, úgy hogy közben a pénztárcánk se legyen üres :D

Munkaerő piacon megmutatni azt, hogy nem csak szép de okos is vagyok, vagy nem vagyok túl szép de egy főnyeremény a főnökök számára:D

3. 1951018ccb (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2012. jan. 4. 00:01
az, amit teszek magamért (leginkább külső, de belső dolgokat is), hogy mások számára vonzóbb legyek. írhatnám, hogy magamért is, de leginkább mások számára...
2012. jan. 3. 23:43

Sziasztok!

A témám elég aktuális: Önmarketing


Érdekelne, először is, hogy nektek mit mond ez a fogalom?

2012. jan. 3. 23:42
Szakdolgozatommal kapcsolatban szeretnék beszélgetni veletek!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook